Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

aristka
2. dec 2013

@petot čo má v očku spôsobovať rakovinu ....pozri čo všetko dýchame ,čo nám ide do krvičky to široké spektrum ťažkých kovov ,plesní ,bacilov ,pevných čiastočiek a to každým nádychom ,čo všetko spapáme ,koľko ečiek denne ,tiež kovov ,čo vypijeme chlórovej vody ,plnej kovkov ..plus k tomu hormóny ,plus fajčenie ,či aktívne a pasívne ,plus splodiny z áut ,komínov ,fabrík ...postriekané ovocie ...umývajú si ho mamičky aj napr,mandarinku ,prv než ju idú ošúpať .....čo v očku má spôsobiť rakovinu .......čo tie ftaláty v každej umelej flaši a plastovom kelímku ,veď už dojčenecká voda je v umelej flaši ,umelé hračky ,flaše plus detičky sa rodia s ftalátmi v sebe od matky .....čo taká hormonálna antikoncepcia ,určite ak žena ju prestane brať, aby zostala tehu určite sa to tak rýchlo vyplaví a ak vyplaví ,močom do kanalizácie alebo priepustnej župmy odtiaľ do zeme ,možno spodnej vody a do našej pitnej vody ....prečo sa inžiniera nespýtate či sa sleduje aj hladine hormónov v pitnej vode ....a takto môžeme ísť ďalej ....čo v očku má spôsobiť rakovinu a prečo rakovinu poznali aj naši predkovia aj zvieratá ...

aristka
2. dec 2013

@sirinka nie a vyzeráme na dobrej ceste,ale je to krásny príklad v čom žijeme v mestách a ako ľahko to pokazí naše zdravie ..len bohužiaľ nie všetci to môžu riešiť ako my ,hlavne pri dých.problémoch u detí...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
2. dec 2013

@aristka ja som z tvojho prikladu nevyrozumela nic, konkretna plesen je v ovzdusi stale a nielen v mestach a momentalne v tomto obdobi hojne, tak je mozne, ze tam boli este ine faktory, ktore zohrali svoju ulohu, ze mal tvoj syn v tom case take problemy a navyse to neriesi otazku, preco tolko deti trpi naozaj chronickymi imunologickymi poruchami a alergiami...

aristka
2. dec 2013

@sirinka ak si myslíš ,že ak niekto býva vo vlhkom dome ,čo bol prípad škôlky a následne huba v ovzduší ,že to nič nerobí ,je to tvoj názor ...,ale sme príklad ,že aj naše životné prostredie urobí šarapatu a poznám aj dosť alergikov z dospelej populácie a tým pádom je tam predispozícia pre ich detičky od jedného rodiča alergika ,môže byť dajme tomu 2 ,3 detičky alergikov a plus všetky faktory hore popísané ....

adsumus
3. dec 2013

@fidka79 Budeš sa čudovať, ale ja nemám strach z epidémií, aj ked mi je ľúto tehotných žien a ich detičiek, pretože nakaziť sa rubeolou alebo osýpkami sa dá, aj ked žena prekonala chorobu. Viem dobre, že akákoľvek choroba v tehotenstve, môže bábetko poškodiť. Ale čoho sa ja bojím alebo nebojím, nie je dôležité. Podstatné je to, že ak nás tu antivakcinisti presviedčajú, že sa nemáme očkovať, chcem od nich počuť, že to naozaj bude pre nás lepšie......ale nič také nepíšu. Tak čo si mám o tom myslieť? Pani doktorka, homeopatka Eleková tvrdí, že rodičia sa majú pýtať a trvať na odpovediach. Prečo mne sa mojej odpovede od antivax nedostáva? Naopak...častujú ma tu urážkami, že som podplatená a nielen mna. Vlastne každého, kto sa ich začne viac vypytovať. Mne sa tento prístup nepáči a nerozumiem nu.

adsumus
3. dec 2013

@petot Ešte si zabudol napísať, že všetkých tých 119 vedeckých štúdií, ktoré spojenie vírusu a rakoviny u ľudí nenašli, ktoré som ti tam dala a z k ktorých čerpá infomácie táto študia sú podplatené. To sú stovky vedcov podplatených, aby falšovali výskum a dalšie tisíce, ktoré im to uverili ako také ovce. Určite to tvojim obdivovateľom ako dôkaz pravdivosti tvojich slov postačí.

adsumus
3. dec 2013

Do pozornosti očko aj neočko rodičom. Kniha Vakcinofobia a kontroverzie očkovania v 21 storočí. Reaguje na všetky otázky, ktoré nás trápia v súvislosti s očkovaním. Sú to argumetny vedcov a lekárov.

petot
3. dec 2013

@adsumus Ak sa bojis o tehotne zeny, mala by si im dopriat prekonanie lahkej rubeoly v detstve, a nie ich ockovat. Reinfekcie su u ockovanych 20x castejsie nez u neockovanych ktori ziskali prirodzenu imunitu.

A ked sa zena boji a nema este prirodzenu imunitu, a veri ockovaniu, moze sa predsa nechat zaockovat skor nez otehotnie. Preco obtazovat a ohrozovat male deti ockovanim, ktore pre ne nema ziadny vyznam a do dospelosti vyprcha?

adsumus
3. dec 2013

@petot Aby sme tu nemali epidémie asi, že preto. Kolkokrát sú reinfekcie častejšie máš odkiaľ informáciu? Ked ani vedci nevedia? Vieš, že Japonsko má 16 prípadov detí s vrodeným rubeolovým syndromom v tomto roku? Že tam prebieha epidémia? Toto chceme mať aj tu?

mano5
3. dec 2013

@adsumus Ty tu zas a opat tvrdis, ze niekto kto neockuje, presviedca inych aby neockovali: "Podstatné je to, že ak nás tu antivakcinisti presviedčajú, že sa nemáme očkovať, chcem od nich počuť, že to naozaj bude pre nás lepšie…"
Zas a opat podsuvate klamstva a nepravdy. Daj sem jeden jediny komentar niekoho, kto presviedcal niekoho ineho, ze sa nema dat ockovat. To nikto nikdy nenapisal. Kazdy sa musi rozhodnut sam, ci da alebo neda zaockovat svoje deti, a proti akym chorobam. Ti "antivakcinisti" ako ich nazyvas, len poukazuju na to, ze vakciny maju neziaduce ucinky (nie, ze mozu mat - MAJU) a kazdy by mal zhodnotit, ci toto riziko podstupi alebo nie.

adsumus
3. dec 2013

@mano5 Nemáš právo písať, že klamem alebo zavádzam, ked to nie je pravda, pretože to je urážanie a nezlučuje sa to s pravidlami tohto fora. Tu je, čo si chcel. https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/dat-ci-nedat-dieta-zaockovat-proti-ovcim-kiahnam/ Žiadam osparvedlnenie.

demo
3. dec 2013

@aristka prvy tvoj prispevok s ktorym suhlasim. Len jedno nechapem. Toto vsetko je skodlive, ale vakciny su cisty prirodny produkt, jedna z mala veci, ktore by sme bez obav mali si vpravit rovno do organizmu?

demo
3. dec 2013

@sirinka zdravi clovek so zdravou imunitou nie ke ohrozeny ani docasnym kontaktom s plesnou. Plesen nie je spustac ale prilezitost pre organizmus prejavit svoju imunitnu nedostatocnost. Kde a preco ona vznikla, to vie iba pan boh. Isto nie nejaka pediatricka.

mano5
3. dec 2013

@adsumus Nevidim dovod na ospravedlnenie - nikde tam nie je, ze "NESMIES OCKOVAT LEBO…." ani nic v tom zmysle, zeby niekto presviedcal. Vsade je len - NOECKUJ a aj to od vsetkych prispievatelov, nie len od tych vychyrenych. A vsetky, ktore si dala - sa tykaju DOBROVOLNEHO OCKOVANIA proti OVCIM KIAHNAM. Tam je to vyslovene, ze NOECKUJ, ved nemusis.

mano5
3. dec 2013

"Kto je John Galt?" Uplne mi to sem sedi.

adsumus
3. dec 2013

@mano5 Ten posledný si nečítal?

mano5
3. dec 2013

@adsumus Uz idem domov - venovat sa detom. Tak zas o par dni, ked sa budem nudit.

adsumus
3. dec 2013

@mano5 Maj sa pekne.

petot
3. dec 2013

@adsumus 1, Japonsko proti rubeole plosne ockuje, tak preco tam maju "epidemie"?

2, Bud tie zeny boli ockovane, a v tom pripade ockovanie zlyhalo, alebo sa mohli dobrovolne zaockovat a nevyuzili to, v tom pripade to bola ich volba. Stale nevidim dovod, preco by mali byt kvoli tomu ohrozovane male deti neziaducimi ucinkami neefektivneho plosneho ockovania.

3, Dokopy 16 pripadov, to znamena jeden pripad na 8 milionov obyvatelov. Tie pripady su iste smutne, no nemuseli nastat keby matky boli prekonali rubeolu v detstve. Avsak v kazdom pripade, verejne zdravotnictvo v Japonsku ma urcite omnoho vacsie problemy nez je tento.

Mieru reinfekcii skumalo niekolko vedeckych timov. Citacie najdes v mojom clanku o kolektivnej imunite. http://rizikaockovania.sk/dok/Kolektivna_imunit...

adsumus
3. dec 2013

@petot Mne postačí, ak pekne narovinu vyvesíš konkrétnu štúdiu, ktorá určuje aký je pomer reinfekcie rubeolou u zaočkovaných a žien a u tých,ktoré chorobu prekonali, nakoľko si tvrdil, že reinfekcie sú 20 krát častejšie u prvej skupiny, veľmi ma to zaujíma, určite s tým nebudeš mať žiaden problém. jedine teda, žeby nič také neexistovalo.

V Japonsku sa deti- roční chlapci aj dievčatá začali očkovať proti rubeole až v roku 2006, predtým očkovali len dospievajúce dievčiny, asi to nebolo dobre rozhodnutie.

petot
3. dec 2013

@adsumus Zdroj mas uvedeny, pohni prstom a dohladaj si to.

adsumus
3. dec 2013

@petot Hľadala som a nič som nenašla. Tak že ktorá z tých cca 300 štúdií, ktoré uvádzaš ako zdroje pre tvoje dielo obsahuje pomer reinfekcie rubeolou u tehotných zaočkovaných žien a žien s prirodzenou imunitou? Nemôže byť predsa pre teba problém doložiť svoje tvrdenia. Aspon teda dúfam, v hre sú ľudské životy.

nae
3. dec 2013

@adsumus Ja som niečo našla na pár klikov a už sa to tu v iných diskusiách tiež objavilo.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC179...
Máš tam písané, že pri prirodzenej imunite je možná reinfekcia rubeolou u 5%, zatiaľčo u očkovaných prípadov sa jedná o 50% šancu. Pekné čísla, že?

petot
3. dec 2013

@adsumus U očkovaných je to 50-80%, u neočkovaných prirodzene imúnnych 3-5%. Z tých "cca 300 štúdií" sú to zdroje [496][497][506][519][560]. Keďže si ani tie 3 kliky nebola ochotná urobiť, pochybujem, že si budeš čítať originálne štúdie.

adsumus
4. dec 2013

@petot Nie, nie som lenivec, mýliš sa tie štúdie poznám, sú z roku 1970, ked vieme že sa očkovalo inými vakcínami a neodpovedajú na moju otázku aký je pomer medzi reinfekciou rubeolou u tehotných zaočkovaných žien a žien s prirodzenou imunitou. Myslela som, že je niečo nové, ked si si dovolil povedať, že reinfekcie u zaočkovaných tehuliek sú 20 krát častejšie. V každom prípade riziko nákazy u očko aj žien, ktoré prekonali rubeolu existuje. To je pre mna ako matku a dúfam aj budúcu babičku dôležité zistenie. Ako teda zabránime, aby k reinfekciam nedochádzalo a nerodili sa deti s rubeolovým syndromom?

Najmenej potešujúca je ale situácia pre ženy, ktoré rubeolu neprekonali, ani neboli zaočkované z 10 prípadov detičiek, ktoré sa s ním narodili 6 mamičiek nebolo zaočkovaných a 4 nemajú záznam o očkovaní. To je veľmi vážne zistenie. S tým čo?
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm6223...