Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

sirinka
18. nov 2013

@aristka no hrozne... Ludia sa vobec nezamyslaju nad tym, cim vsetkym ohrozuju svoje miminka 😉

nae
18. nov 2013

@adsumus Je zaujímavé, že ty každú chvíľu narazíš na dieťa, ktoré kašle na tvoju dcéru, a matka pri tom agituje proti očkovaniu. Raz je to vonku na ihrisku, raz je to v detskom centre. To je snáď zlý osud, že stretávaš také matky. A ešte je zaujímavé, že matka pri dieťati nebola, ale ty si jasne počula, ako agituje proti očkovaniu. Už mi to pripadá ako paranoja, tvoj obľúbenec Hnízdil by mal z teba radosť. 😎
--------------------
A názory, že negatívny postoj k očkovaniu, resp. boj za slobodu v očkovaní = móda, už nestoja ani za komentár,. Masívna vačšina ľudí, ktorí svoje deti očkujú a naozaj očkovaniu veria, sa nepotrebuje prezentovať takýmto štýlom. Neistí jedinci si tým dodávajú silu.

adsumus
18. nov 2013

No vidíte to? Dá sa tu s nou normálne diskutovať? Zaujímavé je čo? Že matka nebola pri malom, ale na druhom konci, pri vstupe, kde agitovala, že to už len načisto sprostí ľudia očkujú a chlapec si lietal po detskom centre=ihrisku sám ako mu vyhovovalo? A ako sme odchádzali pri vstupe agitovala a tam som ju aj započula, nie zo stredu ihriska, nie som netopier, synak ostal na ihrisku, my sme odchádzali. Čo sa ti nedá pochopiť? Druhí všetci pochopili a ty ideš písať, že mi haraší? A to je tá kultúra diskusie zo strany antivax. 😖
@nae

aristka
18. nov 2013

@adsumus vieš asi to nebolo napísané vo wikipédii ,preto to nechápe.... 😉

gabika2206
18. nov 2013

@adsumus ano ,vsak presne o tom som pisala ,ale ked to niekto berie ako urazku ,nech sa paci... 🙂

adsumus
18. nov 2013

@nae Ďalšia vec k tej cukrovke, čo si písala, že je v letáku. U nás sa očkuje PRIORIXOM proti ružienke, rubeole a mumpsu a v letáku NEMA uvedenú cukrovku. Ani v anglickej verzii.

http://www.medicines.org.uk/emc/medicine/2054/S...

adsumus
18. nov 2013

Chlapča sa nakazilo osýpkami, ked malo 6 mesiacov o desať rokov v dôsledku komplikácií povedal svoje posledné slová "Ja neviem, kto ste" svojim rodičom za jediný den stratil všetko, čo vedel. Teraz má 18 a neraeaguje takmer vôbec na svet okolo seba. Smutná výpoved jeho otca.
http://www.vaccinestoday.eu/vaccines/how-measle...

petot
18. nov 2013

@gabika2206 Máš pravdu, deti zomierali aj na tie choroby, proti ktorým sa dnes plošne očkuje. Ale mala by si tiež vedieť, že dojčenská úmrtnosť z drvivej časti klesla dávno pred zavedením očkovania.

nae
18. nov 2013

@adsumus Vyčerpávajúcu odpoveď ohľadne príbalových letákov vakcín MMRII a Priorix v našej mutácii a zo zahraničia nájdeš tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/sukl-zataju...

petot
18. nov 2013

@adsumus Tú štúdiu o diabete robil Statens Serum Institute. Čiže výrobca vakcín nepotvrdil, že by vakcíny spôsobovali diabetes. Veľmi pôsobivé...

adsumus
19. nov 2013

@petot Ak máš niečo proti OBSAHU štúdie, tak ma to zaujíma. Ak máš dojem, že manipulovali udajmi alebo niečo podobné, tak nám napíš pekne, kde klamali alebo urobili chybu.

Čo hovoríš na prípad Dr. Ratha, ktorý odkecával chorých na aids v Afrike od klasickej liečby a nahováral ich aby sa liečili výlučne vitamínomC a tým ohrozil tisíce ľudských životov ako to pekne popísal Ben Goldacre vo svojej knihe o pavede. Je to predajca vitamínuC. Ten podľa teba nemal konflikt záujmov?

veronncek1
19. nov 2013

@nae Keď som bola u našej doktorky s našim malým tak sme sa bavili o očkovaní...veľmi dobre si rozumieme...a rozprávali sme sa otvorene,čo si o tom ja myslím a čo ona na to....je proti prevenaru...neuznáva ho...pri dcérke bol ešte nepovinný....povedala mi, že má prípad kedy sa jednej jej pacientke po ňom spustila cukrovka....je aj proti rotavirusu...nedáva ho....len ak fakt niekto chce, tak objedná....bavili sme sa o MMR-ke....nenútila ma len sme mi hovorila, že čo osýpky...rubeolu mi ani nespomínala, pretože sa to malého ani netýka....ale mumps a osýpky....ona si povedala svoj názor....ja som si povedala svoj názor....a nenútila nás....že aj tak máme čas....ona je za to aby sa očkovali vakcínami povinnými, nie už tými čo sa pridružili....no ja po skúsenosti s hexou už určite nechcem žiadne očkovanie...a to u obidvoch detí...

veronncek1
19. nov 2013

@fidka79 Lenže aj keď prispeješ a odpovedáš niekomu....tak úúúúplne niekto iný ti tvoj príspevok okomentuje.... 😉 😀

veronncek1
19. nov 2013

@paris3 ˇčítam si tu príspevky, a natrafila som, že ti bol vymazaný príspevok....neviem čo si presne napísala 🙂 .... ale v inej diskusii...(Ne)očkovanie na modrom koníku mi dotyčná poslala článok o rubeole a, že moja mama určite prekonala rubeolu keď ma čakala a mám sa tam v tom článku nájsť...akože ktoré postihnutie mi patrí....tak mi povedz,či toto nie je urážka....tak ak admin tak dôsledne číta a maže tu stránky...tak potom ma dosť zaráža, že ju nijako nepostihol....no hnus.... 😠

veronncek1
19. nov 2013

@demo rada diskutuje s odborníkmi....nech si založí skupinu a pozýva si len odborníkov....by ma zaujímalo ako diskutuje s pacientmi.....laikmi.... 😉 ....či s nimi ona vlastne ani nediskutuje? 🙂

aristka
19. nov 2013

@veronncek1 máš erudovanú doktorku ...zas si protirečíš ...tvoja dr je proti prevenaru ,pretože mal prípad diabetu ,ale je len za povinné očko ...,ale ten prevenar patrí medzi povinné očko ....tak ako to je ....apropó to ,že ty niekomu niečo napíšeš tu vo verejnej diskusii ,to znamená ,že aj ja môžem reagovať ,preto sa tomu hovorí verejná diskusia a ak niekomu niečo chceš písať len pre neho tomu sa povie súkromná diskusia a slúži na to ip.....,ale to je asi ťažké pre tvoje pochopenie ....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adsumus
19. nov 2013

@tanapeta No to je strašne srandovné. HAHA. Už si si čítala, čo všetko je po pieskoviskách? Furt lepšie dezinfikovať ruky ako ležať v nemocke. HAHA ešte raz. Dopopuku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronncek1
19. nov 2013

@aristka moja pekna ja si neprotirecim....citas len co chces...vytahujes si vety z kontextu....prevenar nebol povinny....precitaj si to este raz...v roku 2007 nebol....je za povinne ockovanie,nie za to co sa pridruzilo a uz je z neho povinne....a este....posledny krat....nekomentuj ma....Ďakujem.... a bud rada,ze s tebou pekne komunikujem za ten tvoj prispevok adresovany mne.....

veronncek1
19. nov 2013

@fidka79 este raz ma okomentuje a nahlasujem ju...

petot
19. nov 2013

@adsumus Samozrejme, že to je konflikt záujmov. Len by ma zaujímalo, ako to súvisí s diabetom a očkovaním.

A tie hodnotiace úsudky si nechaj. AZT je mimoriadne nebezpečný "liek" a mnohých pacientov s AIDS zabije skôr než samotné ochorenie. Tvrdenie, že by Dr. Rath "ohrozoval tisíce životov", je nemiestne. Môžeš akurát povedať, že Dr. Rath odporúča liečbu, ktorá nebola zatiaľ podložená dvojito zaslepenými placebom kontrolovanými skúškami. To znamená, že jej účinnosť nebola preukázaná v zmysle štandardov EBM. Tak, ako nebola preukázaná ani účinnosť väčšiny vakcín, čo ti zjavne nevadí. Čo keby ťa niekto napadol, že ohrozuješ tisíce životov lebo odporúčaš očkovanie?

aristka
19. nov 2013

@fidka79 kde mi vymazali príspevok ,to mi napíš ,lebo ja som nič nedostala a nemám znanie a a nenahlasujem ani vaše ,rada tu tie perly nechávam,takže mi daj link kde to bolo....inak šup k téme,lebo ste mimo...

adsumus
19. nov 2013

@petot Súdy rozhodli ako rozhodli, Dr Rath musí zaplatiť £220,000 zato, že žaloval Goldacra, že o nom písal nepravdu. Nepísal. Goldacre jasne vysvetli čo sa stalo v Afrike a odsúdil takéto konanie ako šarlatánstvo a obrovskú nezodpovednosť a súd je na jeho strane, tak asi tak.

Konflikt záujmov neznamená, že štúdia je klamstvo a manipulácia, už by si sa tým mohol prestať ohánať a reagovať konkrétne v com je štúdia nesprávna alebo mylná alebo dokonca podvod. Goldacre sa aj týmto zaoberá. Veľmi zaujímavé veci, hlavne ako vysvetlil celú aferu okolo vakcíny MMR.

aristka
19. nov 2013

@veronncek1 a za rokov nemá tvoja dr.ten povinný prevenar pichať ,tam už nemáš problém ,že berie za to peniažky ,dikutovala si s ňou niekedy teraz ,ako poctivo ten prevenar pichá a či nezabudla na ten diabetes...ako povinná je od roku 2009 ....

adsumus
19. nov 2013

@tanapeta Tu si prečítaj o pieskoviskách, že to nie je žiadna sranda. Nevidím dôvod vyškierať sa tomu, že si niekto vydezinfikuje pri odchode decku ručičky, hlavne, ked prvá cesta vedie do samošky na rožky.

http://www.zzz.sk/?clanok=10848
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/pozor-dets...
http://www.ruvzca.sk/oddelenia/hygiena-deti-mla...
http://spisska.dnes24.sk/hygienici-si-posvietil...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adsumus
19. nov 2013

@tanapeta Počúvam, som samé uchocho. Okrem toho, že počúvam, ber do úvahy, že sa nič nestane, ked sa o pieskoviskách ľudia dozvedia, hlavne ked vidím ako tam krmia detičky chrumkami, jablčkami a ešte aj ponúkajú všetko okolo.