Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

janka279
5. feb 2016

@adsumus rozne fazy a rozne indikacie. Ktore mi pridelia. Ale z hladiska kontroly a menezovania. Nie som priamo lekar vykonavajuci studie.

sirinka
5. feb 2016

@adsumus prosim ta dostuduj si o danej problematike trochu viac. Mikrocefalia neznamena, ze sa niekomu hlavicka zmensi, ale ze sa prestane v nejakom obdobi fyziologicky vyvijat, co moze mat rozne priciny, geneticke, vrodene, infekcie, poranenia, intoxikacie atd.... Dokonca aj pri a po narodeni moze k takejto situacii dojst. Mozogsa vyvija dlhsie, nez len prve tri mesiace v maternici.

aristka
5. feb 2016

@sirinka posledny trimester .dieta nabera tuk .takze hlavicka by mala byt vyvinuta ...bohuzial u tychto podtih deti hlavicka a mozog zostava bez rasthu v rannejsom stadiu tehu ...plus je popisovane degenerativne zmensenie mozgu .....

adsumus
5. feb 2016

@sirinka ty môžeš tak na dosčtudovanie seba posielať, nie mna vedci našli priamy suvis zika a mikrocefalie, 12 deti s mikrocefaliou a všetky infikovane.

http://www.pbs.org/newshour/updates/new-link-be...

ty sa neočkuj a presviedčaj aj iných, ale neviem či im týmto nepomžeš akurát k chorým deťom.

sirinka
5. feb 2016

@aristka takze predcasniatko na zaciatku tretieho trimestra uz sa nemusi obavat o svoj vyvoj, staci mu nabrat tuk? Nehnevaj sa, ale o tomto sa nemusime hadam dohadovat, ze na vyvoj mozgu a hlavicky nestacia prve tri mesiace v brusku.

@adsumus 12? Mam pocit, ze ich je podstatne viac.

sirinka
5. feb 2016

@adsumus a prepac, ja sa ockovat nebudem, ale na rozdiel od teba nevediem ziadne kampane pre ani proti ockovaniu 😉 a chorym detom pomaham urcite viac ako ty.

adsumus
5. feb 2016

@sirinka 12 otestovali a 12 bolo infikovaných zikou, myslím, že je jasné, čo sposobilo mikrocefáliu týmto detom.

adsumus
5. feb 2016

@sirinka a máš z toho aj peniaze, že pomáhaš chorým deťom?

sirinka
5. feb 2016

@adsumus no vyborne, takze ked bolo vsetkych 12 mamiciek zaockovanych v tehotenstve, tiez mozeme urobit takuto rovnicu? Prepac, ale tato debata nikam nevedie. Ako som uz pisala v predchadzajucich prispevkoch, keby aj hned bola na vine vakcina, nikdy to nepriznaju, takze s niekym tak fanaticky proockovacim ako si ty, je uz tato debata len o strate casu pre mna aj pre teba. Pekny vecer adsumus.

adsumus
5. feb 2016

@sirinka chcem ťa poprosť aby si ma prestala titulovať, 1. nevediem tu kampan, som maminka za očkovanie 2. nie som žiadny fanatik, men je uplne ukradnute či sa niekto očkuje alebo nie, ja ťa netituloujem, nerob to ani ty a opakujem, čo mieniš asi zaryto ignorovať, stotisíce tehotných žien v USA UK Austrálii a aj inde po svete boli už zaočkovane počas tehotenstva touto vakcínou a neboli z toho žiadne prípady mikrocefálie, dala som tu kopec studii , kde sa kontrolovala bezpečnosť tejto vakcíny pre tehotné ženy, takže tvrdiť, že odrazu v krajine kde prebieha epidemia vírusu zika, ktorá sa nachádza v telách novorodených detí s poškodeniami je na vine okčovanie je uplne hluposť a nielen to je to nebezpečna ničím nepodložená konšpirácia, ktorá ma potenciu ublížiť deťom matiek, ktore tomu uveria a zariadia sa podla nej. pekný večer aj tebe.

aristka
5. feb 2016

@sirinka v pripade tohto virusu ide o degeneraciu a hlavicka v tretom trimestri ma uz svoju velkost .tj dieta nabera tuk ....ak pozries fotky alebo prispevky uz novorodencou .tam hlavicka je mala a telo vacsie .u novorodenca je to opacne .hlavicka je oproti telu vacsia ....takze jedine k zasttave rastu hlavicky musi prist v rannejsom stadiu tehu ....ak nie hlavicka by sa musela scvrknut ...

aristka
5. feb 2016

@sirinka plus uz je nakaza aj na juhu europy a zjavne aj u susedov u tehu zeny ...bola tiez ocko mrtvym fragmentom virusu....

sirinka
5. feb 2016

@aristka ja viem tak, ze mozog v tretom trimestri prave najviac rastie.
A nemiesaj tu prosim ta vyskyt nakazy a nahle zvyseny vyskyt poskodenia babatiek. Nikto z nas tu predsa nepopiera, ze nakaza existuje a prenasaju ju komare... A to dkonca roky rokuce 😉

sirinka
5. feb 2016

@adsumus rovnako ako tu mame nakazu zika dlhe roky a nielen v brazilii. To zas ignorujes ty. Preco taky prudky narast? Tie mamicky uverili, ze ockovanie ich ochrani a aj tak maju poskodene deticky. Kolko rodiciek sa ockuje v tehotenstve touto vakcinou u nas? Mas nejake relevantne cisla? Zaujima ma to.

sirinka
5. feb 2016

@adsumus
@aristka a viete co ma este zaujima, v ktorom tyzdni sa zvykne robit toto ocko, vy dve ste ho v tehu absolvovali? A v ktorom tyzdni? A aristka v kazdom tehotenstve? A adsumus ked budes (neviem, ci uz nie si alebo ci vobec planujes) opat tehu, das si to? Mne to nikto ani slovkom nespomenul.

sirinka
5. feb 2016

Pre porovnanie rok 2014
In 2014, only about 150 cases were reported in Brazil in a year - a surprisingly small amount for a largest country with nearly 3 million births a year.
The United States, with about 4 million births a year, has an estimated 2,500 cases of microcephaly a year, said Margaret Honein, a CDC epidemiologist.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3419738...
Follow us: @mailonline on Twitter | DailyMail on Facebook

aristka
5. feb 2016

@sirinka ja som bola tehu velmi davno .inak viem .ze bolo ponuknute aj na sk tehu ..a čk planujem pri dalsej tetanovke ....a v kazdom tehu .to pochybujem .uz aj z logickeho hladiska .kedze protilatky sa v tele drzia nejaky ten rocik..

sirinka
5. feb 2016

@aristka aha, takze to ockovanie tehotnych je vlastne u nas novinka? Vieme, kde sa ockuju tehulky najdlhsie a kde najviac?
A inac podla dovodov, preco ockovat tehotne v tretom trimestri, by som povedala, ze by malo prebehnut v kazdom tehotenstve, kedze ide prave o prenos protilatok na plod, aby ten bol chraneny uz hned po porode, kedze ockovanie proti ciernemu kaslu novorodencov nemalo ocakavany efekt. No a kedze ako vieme, protilatky z ocko proti pertusis rychlo ubudaju a na takuto imunizaciu je potrebny co najvyssi pocet protilatok, tak odporucanie znie v kazdom tehu. Alebo jedno "ochranim" a druhe nie...? Neviem, ci su nejake studie, ale paradoxne vraj tato imunizacia v brusku znizuje nasledne ucinnost vakcin podanych v tretom mesiaci.

dazdovka
5. feb 2016

Zatiaľ Ešte neexistuje dôkaz, že mikrocefaliu spôsobuje vírus Zika, svetová zdravotnícka organizácia to však považuje za pravdepodobné http://www.who.int/mediacentre/news/statements/...

sirinka
5. feb 2016

Predseda ceskej vakcinologickej spolocnosti hovori, ze "nieco sa muselo stat..." No co asi tak by to mohlo byt? bezne vyskytujuce sa ochorenie si roky nikto nevsimal az.... Hm
http://style.hnonline.sk/veda-139/postihnutych-...

adsumus
6. feb 2016

@sirinka ja ti nemám k tomu čo viac povedať, tam su státisíce začkovaných žien počas tehotenstva a deti sa narodili zdrave bez mikrocefalie, dala som ti vedecké študie,kde sa sledovali ženy očko počas tehotenstva, nemám nad čím dalej meditovať, čo kdesi akosi niečo nejako niekto 😅 mrtve vírusy vo vakcíne nemaju žiadnu potenciu sposobiť dieťatku take vážne poškodenie, ten potenciál má živý zika vírus, ktorý je schopný sposobiť ludom Guillain-Barre syndrome, na ktorý nasledne aj umreli. každy nech si vyberie podla čoho pojde, čo sa ochrany zdravia týka sám a čo sa mna týka, ked si zvedava asi máš nejaké pametove diery, pred rokom som bola presne tou vakcínou zaočkovana a ak by tu zurila epidemia čierneho kašla a zomierali novorodenci tak ako v usa, uk, tak nemám problém sa zaočkovať, ak mi to lekár odporučí znova, aj v tehotenstve. radšej ako sledovať ako sa mi dusí bábo a zomiera.

sirinka
6. feb 2016

@adsumus takze zrejme nemame k dispozicii ziadne statistiky o vyskyte tohto poskodenia deticiek a ockovanim tehuliek. Pre mna studie maju omnoho menej vypovednu hodnotu, ako realita. V studiach pri vakcinach sa komplikacie popripisuju comukolvek inemu, nez vakcinam, nevhodny respondent sa rychlo zo studie vyluci atd. Ale ked vidime, ze virus si 70 rokov zije svoj zivot a cirou nahodou po zavedeni ockovania tehotnych sa zmeni na agresivnu hnusobu, co detom deformuje hlavy, tak sa nad tym minimalne zamyslim, ze "nieco sa muselo stat". Porovnatelny vyskyt tohto poskodenia je v USA, kde je tiez toto ocko uz v praxi...?
Co sa tyka odporucenie lekara v tehotnosti, ved ocko je odporucane a pokial chceme byt dosledny, tak vies ty predpokladat na zaciatku tretieho trimestra, ci o 3-4 mesiace ked budes mat mimino a este nebude mat "ochranu" z vlastneho ockovania, nebude okolo teba zurit cierny kasel?
http://www.hse.ie/eng/health/immunisation/pubin...

adsumus
6. feb 2016

@sirinka neviem, čo chceš, neveríš študiam? ved to je realita, stotisíce žien začkovali a potom dalšie miliony a sledovali novorodencov, boli v poriadku, v brazílii mali epidemiu zika o pár mesiacov sa začali rodiť deti s poškodenými hlavičkami, niečo sa naozaj muselo stať, epidemia ZIKA sa stala a antivax už doplnil konšpiračky, samozrejme bez akýcholvek dokazov, začínate už byť smiešni, uplne nedoveryhodní, ale tak konšpirujte dalej.

sirinka
6. feb 2016

@adsumus epidemia zika 70 rokov 🙂 jasne, pekny vikend!

adsumus
6. feb 2016

@sirinka podla teba maju epidemiu zika už 70 rokov? fakt mimo. aj tebe pekný víkend, len neviem načo sa stále lučiš, ked potom celý čas vypisuješ dalej 😕

mirkaaa80
6. feb 2016

@sirinka v tych vakcinach maju vplyv na plod aj tie toxicke pridavne latky, ktore vlastne su normalne toxicke ale vo vakcinach su telu prospesne, no skoro ako vitaminy 😉. Ja ked som bola tehu s prvym synom bolo odporucanie ockovat tehu proti chripke, som sa na to pytala mojej obvodnej a hned ma zastavila, ze ak sa chcem ockovat, nech si ma zaockuje gynekolog, ona si to na svedomie nezoberie. To hovori za vsetko. V tehu dokonca aj osetrenie u stomatologa vyvolava kopec otazok, ked nieco babatku je, hned polemizuju ze ved bola mamicka u zubara, tam nastal problem. Ale zaockovat mamicku je v poriadku... Podla mna nie.

kluska
6. feb 2016

@mirkaaa80 presne tak, uz ked ma tehotna brat liek, tak studuju ci moze pocas tehotenstva a ci to nieco spravi dietatu a vakcina je v poriadku, ba je dolezita v tehotenstve. Vakcina je tiez liek, obsahuje pridavne neurotoxicke latky, ktore poskodzuju mozog, to je jasne, hlinik, formaldehyd, thimerosal atd, ktovie co tam este je kedze vyrobca nemusi udavat latky co obsahuju mizerne percento. Kazdy reaguje na liek inac, kazda tehotna zena reaguje inac na vakcinu, ako vedia ze sa nic nestane? @sirinka mas velmi dobre myslienky, hlavne ta jedna, ze epidemia zrazu z nicoho nic 🙂 @adsumus testovali vsetky postihnute deti na virus zika? ci nie? tu nepotrebujes studie, staci len jedna a to otestovat tie deti na pritomnost zika a preverit ci amtka bola ockovana pocas tehotenstva a garantujem ti, ze vela ludi by vysledky prekvapili..ale taka studia zialbohu nebude, pretoze je to velmi jednoduche dokazat a bolo by z toho velke halo, hlavne ked okolo toho sa tocia velke peniaze a postihnute deti. Veru skoda, ze komari nevedia rozpravat... tych apr pripadoch postihnutych deti virusom zika nic nedokazuje, museli by byt testovane vsetky.

yanielka
6. feb 2016

@kluska suhlas necitala som cele a ani nejdem len tie posledne prispevky, ved staci sedliacky rozum, ziadne studie netreba. Normalny clovek si rozmysli ci si v tehotenstve aj ten paralen da ci ho treba a kazdy normalny lekar ti to povie tiez......viac netreba asi ani diskutovat k tomu

adsumus
6. feb 2016

@kluska
@yanielka ženičky moje kuknite si ako vyzeraju posledne dni dieťaťa nakazeného čiernym kašlom a potom tu mudrujte čo je a a čo nie je zbytočne spolu s antivaxom

http://www.theguardian.com/society/2016/jan/12/...