Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

evittam
7. feb 2016

@adsumus Nie, nie som oklamaná - mňa nikto neoklamal a neboj sa veľmi dobre viem, ale ako som už písala je to zbytočné to tu znovu a zase rozoberať a hlavne s tebou. Nemám na to ani chuť a už vôbec nie čas. 😉

adsumus
7. feb 2016

@evittam ty nikdy nemáš ani chuť ani čas, očkovanie ťa nezaujíma, ale každý den dvadsať príspevkov na strane. nemá čas nemá chuť téma ju nezaujíma, ale píše a píše 😕 ale mne to nevadí, aby si si nemyslela, kludne dalej píš. 😉

kluska
7. feb 2016

@nikulka1 koho nnazyvas magormi? hm? no neviem ti magori aspon maju snahu hladat aj nejaku inu pravdu ako tu, o ktorej nam hovori niekto iny. Ti co neockuju, maju anto svoje dovody, neveria ako ovce a sami sa rozhodnu co pre ich dieta je dobre a to je velka zodpovednost teda, to dokazu len ti co vedia o tejto problematike vela, castokrat viacej ako samotny doktori bohuzial. Vela stastia v naivnej predstave, ze zakerne choroby vymiznu alebo vymizli vdaka ockovaniu a ockovanie je alfou a omegou a v ziadnom pripade nema neziaduce ucinky ;)

evittam
7. feb 2016

@adsumus Ja mám v tejto téme každý deň 20 príspevkov? Ešte, že ich máš tak dobre zrátané. Dúfam, že aj všetky moje "laiky" máš zrátané - by si ma sklamala. 😝

kluska
7. feb 2016

@adsumus no zaujimave, ze vies odpovedta len na niektore prispevky a na ine ti dosli argumenty. Tebe tiez vela stastia v naivnej predstave,z e ockovanie zachrani cely svet a nema ziadne negativne ucinky, Praveze ty tu robis silnu proockovaciu kampan a neberies vobec do uvahy ani samotny letak s neziaducimi ucinkami (od samotneho vyrobcu). No skoda reci a namahy, ale mas velmi zabavne komenty. Zial ja mam na starosti aj svoje 2 zdrave neockovane deti, takze opustam diskusiu, ked chces ockuj, len skoda, ze sa neda naockovat aj rozum 🙂))))) nic v zlom ;) pekny den

adsumus
7. feb 2016

@evittam vieš čo, zajtra si ani nebudem pamätať, že existuje nejak evittam. lenže ty sa asi isto pripomenieš s nejakou tou neurotoxicitou a ako si kto môže zato, že ho iný oklamal sam.

sirinka
7. feb 2016

@aristka ano, moj gynekolog ma bol aj po porode pozriet, predstav si a to v ruzinove. a kedze problem s dietatkom nastal este pocas tehotenstva, tak nevidim dovod, preco by som sa s nim nemohla o tom bavit, co mohlo byt pricinou problemov.
To, ze som komunikovala s mojim gynekologom aj po porode predsa automaticky nevylucuje, ze som rozpravala aj s pediatrami, lenze smola, v tej uzasnej ruzinovskej nemocnici mi najprv nikto nic nechcel povedat a ked k tomu doslo, tak velmi sucitne sa zacal rozhovor vetou: no najprv si sadnite, lebo nam tu este odpadnete... Na otazku, co je pricinou, vsetci len krcili plecami, ze nevedia. A ja vobec nepochybujem, ze ty si zdravotnik v nasich krasnych nemocniciach, lebo aj tvoj sposob komunikacie je na takejto urovni.
V tomto smere tu konspirujes len ty a opat ta ziadam, nedomyslaj si do prispevkov to, co sa tam tebe hodi.

aristka
7. feb 2016

@sirinka ty ma poznas .ak si dovolujes ma posudzovat ....prosim ta prv sa pozri na tvoj styl komunikacie a potom posudzuj inych ...za mna hovoria spokojny ludia .ktori ma pozdravia a prihovoria sa na ulici .aj ked ja musim casto lovit v pamati ...takze taka je realita moja a som za to na seba pysna ...ty radsej vysvetli ako mrtve ocko urobi mikrocefaliu v prvom trimestri tehu a ako zubarka jednou lokalkou alebo vrtanim zuba urobi mozno megacolon u dietatka alebo iny brusny problem...

sirinka
7. feb 2016

@aristka ano, dovolujem si posudzovat tvoj styl komunikacie rovnako ako si ty dovolujes posudzovat to, ci ja som alebo nie som zdravotnik.
V prvom trimestri sa snad neockuju maminy nikde, dufam a kedze vakciny dokazu narobit paseku aj u zdravych miminiek, tak prvy trimester nie je vynimka. Dopredu ti napisem, ze nemam zaujem s tebou diskutovat o tom, ze to nie je pravda, ze vakcinky su bezpecne, nabezpecnejsie na svete a nikdy nikomu sa nic zle po vakcinacii nestalo.
A ako urobi brusny problem miminku v brusku vrtanim zubu sa musis opytat konkretnych lekarov, ktory takto udajne uzavreli problem u mimina. Mozno ti mirka da kontakty (sice o tom pochybujem) a ty si uvedom, ze ja som len uviedla na pravu mieru tvoje nezmyselne tvrdenie, ze so to mamicka laicka vycucala v navale nestastia z prsta, lebo prispevoko danom probleme bol napisany zrozumitelne, len ty si si ho upravila po svojom.

aristka
7. feb 2016

@sirinka no vidis .takze si malo citsla a asi si malo vzdelana .kedze v pripade mikrocefalie u novorodencou by sa muselo ockovat v prvom trimestri tehu .urcite si to odkomunikuj z pedinou ak to nechapes ...a myslim si
ze ty nechapes vela veci a preto som na pochybach .co si studovala ....a ano ,dovolim si povedat .ze mamicka urobila zaver .mozno aj z info z mk .kedze tu sa tobi bu bu jedna radost a zvalila to na gyn.ktory moze robit zavery akurat tak z jej zotavovania po porode...takze si nic nevysvetlila .tak si konspiruj .ale mna dohovorene...

sirinka
7. feb 2016

@aristka ty sa vobec citas? Najprv sa pytas, ako by mohlo ocko v prvom! trimestri sposobit mikrocefaliu a vzapati zase, aby mal novorodenec mikrocefaliu, musi byt ocko v prvom! trimestri a ukoncis to, ze su to konspiracie, ach jo, mas pravdy, co uz k tomu dodat, snad len tolko, co si to dovolujes ma tu posudzovat??? 😉

adsumus
7. feb 2016

@sirinka ty si tu dorazila s konšpiráciou, že deti v brazílii maju mikrocefáliu z očkovania,nie z virusu ZIKA, ale tie ženy sa očkuju v treťom trimestri, ked sa už veľkosť hlavičky nijako podstatne nemení, to je prvý bod, kde sa fatálne myliš respektíve vedome tu blbneš ludom mozgy, neviem posudiť, druhý bod, je že rovnakou vakcínou sa očkuju miliony tehtoných žien po celom svete a deti sa rodia zdravé, takže vakcína deťom mikrocefáliu nesposobuje, iba chráni deti pred umrtím na čierny kašel. po tretie, ked ideš tvrdiť, že očkovanie sposobuje mikrocefaliu deťom, naozaj ma zaujíma akým sposobom k tomu poškodeniu dojde, z mrtvých vírusov alebo aka látka je v tej vakcíne, čo dokáže zastaviť rast hlavy plodu? či tak daleko sa už antivax nezaťažuje argumentovať, stačí že vypusti blud a čaka kolkí sa chytia a smeje sa z toho.

sirinka
7. feb 2016

@adsumus ano a tuto "konspiraciu" stale beriem vazne a myslim, ze kazda tehotna zena by si mala velmi dobre zvazit toto dobrovolne ockovanie v tehotenstve. Ockovanie v Brazilii bolo odporucane od 26. tyzdna tehotnosti, neviem, ci si niekedy videla ako vyzera dietatko v tomto vyvojovom tyzdni, ale pokial ti niekto bude tvrdit, napriklad aristka, ze v tomto stadiu uz mozog a hlava je v stadiu, v akom sa nam rodi donosene babatko, tak ti velmi skaredo klame. Rats mozgu a lebky je prave v tretom trimestri najintenzivnejsi a teda vonkoncom v tomto trimestri nejde uz len o akesi naberanie tuku. Mozog deticiek sa vyvija omnoho dlhsie ako prve tri mesiace tehotnosti, vyvija sa aj po porode a rastie nadalej velmi intenzivne, takze akykolvek agresivny zasah v tomto obdobi moze byt potencionalne nebezpecny. Mikrocefalia okrem vrodenej, moze byt aj ziskana, teda k poskodeniu veducemu k tomuto stavu moze dojst aj pri porode, pripadne v prvych tyzdnoch zivota.
Ockovacie latky okrem virusov, ktore maju vyvolat silnu imunitnu odpoved obsahuju rozne primesy, ktore tuto reakciu este podporuju a znasobuju a podla vsetkeho ma ockovanie v tehotnosti silnejsiu odpoved u plodu, teda plod reaguje na ockovaciu latku este citlivejsie ako uz narodene dietatko. Naopak zase babatka, ktore dostali svoju prvu davku uz v brusku reagovali omnoho slabsie na dalsie davky podane uz priamo. Ako ma mimino chraneny mozog v maternici? Mozu k jeho mozgu prenikat aj potencionalne skodlive latky?
Kedze mi asi nedokazes poskytnut nejkae relevantne cisla, v ktorom tyzdni boli ockovane maminy postihnutych deti, nakolko boli ich deticky vo vyvoji v danej dobe, v akej kondicii boli matky, tazko mozeme robit nejake zavery, ze bud len biele alebo cierne.
Pytala som sa, ci mame k dispozicii nejake cisla, statistiky, kde su tie miliony zaockovanych matiek a aky je vyskyt mikrocefalie v danych krajinach. Ja som nasla len nepotvrdenu informaciu, ze v USA, kde sa udajne tiez ockuju podobne ako v Brazilii je vyskyt mirkocefalie podobny ako teraz v Brazilii po tom masivnom naraste poctov poskodenych deti.
Dalej si mi rovnako neodpovedala, ako sa da vysvetlit fakt, ze virus Zika je v Brazilii minimalne 70 rokov a doteraz sa nespraval nijako agresivne, no velmi zahadne zacal sposobovat problemy prave v case, kedy bolo zavedene toto povinne ockovanie tehotnych.
Pisala si, ze u 12 neviem uz ci matiek alebo deti bola zistena pritomnost tohto virusu, ktory je ale v krajine dost bezny a podla najnovsich informacii zrejme ostava v tele, takze je otazka, ci slo zasadne o cerstve infekcie v tehotenstve alebo infekciu starsieho data.
Podla mojho nazoru mame velmi malo informacii ci uz vobec o tomto viruse ako aj o celkovej situacii. Brazilske laboratoria nie su ochotne (zo zakona nesmu) poskytovat vzorky laboratoriam mimo ich krajiny, takze sa vyskumnici dokknca hnevaju, ze sa im tazko robi vyskum a hlada sa liek ci vakcina....

adsumus
7. feb 2016

@sirinka tak teda ešte raz, miliony žien bolo zaočkovaných bez následkov na dieťa, v brazílii je epidemia ZIKA, následne sa rodia deti s mikrocefaliou,podla teba pretože boli očkovane, je vysoko neeticke, zneužívať utrpenie rodičov a detí na šírenie antivax popagandy, antivax aktivisti idu až tak daleko, že zneužívaju obrázky deti s mikrocefaliou bez suhlasu ich rodičov, aby desili iných. a prepáč mám nalinkovať tie studie o bezpečnosti očkovania na každu stranu, lebo ty sa neobťazuješ si ich prečítať a žiadaš ich po mne stále dokola tralalala? tu máš jednu zas 120,000 zaočkovaných žien v tehotenstve bez mikrocefálie. http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articl...

sirinka
7. feb 2016

@adsumus kde od teba ziadam studie o bezpecnosti vakcin? Uz som ti raz pisala, ze ja im neverim. Kazde poskodenie, ci dokonca smrt sa da pripisat comukolvek inemu, o tom sa uz aj u nas presvedcili mnohi rodicia. Ja viem, ze ty tomu neveris. Vies si predstavit, co by nastalo len v tom Usa, keby niekto v Brazilii priznal, ze vakcina bola vadna, ze sposobila poskodenie deti? Vies si predstavit tych sudnych sporov? Nie, to sa nikdy nestane, jednoducho komarom preplo po 70 rokoch a vyrobili si epidemiu. Cim sme ich tak nasrali? Mame nejake porovnavacie statistiky? Ci zase budes ako mantru omielat tie tvoje studie o bezpecnosti. A nezabudni na postrasenie prihodit nejaky obrazok s chorym dietatkom, lebo jednym vycitas co ty sama casto a s oblubou praktizujes.

aristka
7. feb 2016

@sirinka v tretom trimestri zaockujeme a detom sa tym scvrkne hlava a zmensi mozog na velkost orieska .scvrknu sa im aj lebecne kosti ?....kedze inak by to v tretom trimestri asi neslo ...

sirinka
7. feb 2016

@aristka velkost orieska, jasne, mas chut aj specifikovat o aky orech ide? Kokos, ci skor arasid? Alebo aj nadalej nas ides presviedcat, ze na zaciatku trimestra je hlavicka a mozog rovnako velka ako na jeho konci? Naozaj sa uz o tomto nebudem dohadovat, je to nezmysel.

sirinka
7. feb 2016

http://m.slobodavockovani.sk/news/samozvany-ant...
A tu zaujimave info v clanku k teme virus zika a mikrocefalia, udajne len malo potvrdenych pripadov bolo aj nakazenych.

adsumus
8. feb 2016

37 detí z oblasti kde cirkulovala zika sa narodilo s mikrocefaliou, 74% ich matiek reportuje vyrážku v prvom alebo druhom trimestri, detom boli odobrane vzorky, ale vysledky ešte nemáme.
ale nie ujo marián napísal, že to nie je zika tak to nie je zika a ženičky nech sa nechránia pred nákazou, lebo ujo to vie najlepšie všetko.

http://www.cdc.gov/mmwr/volumes/65/wr/mm6503e2.htm

sirinka
8. feb 2016

@adsumus zase ake cislo... 37 deti... A kde su ostatne? A nie ujo Marian napisal, mas tam odkaz na povodny clanok.

adsumus
8. feb 2016

@sirinka nemusia otestovať všetky deti, ale ked sa potvrdí, že všetky testovane deti prekonali v prvom alebo druhom trimestri vírus zika a maju následkom poškodenia, budu dokazy a nie ako ujo marián čosi kdesi akosi vakcíny brutálne hrušky jablká chemia farmafirmy psychiatria to čo je?

adsumus
8. feb 2016

ty si asi neuvedomuješ ake extremne doležite je dokázať alebo vyvrátiť vírus zika a ko príčinu mikrocefálie a toto čo tu antivax šíri, že zika nie je príčinou je hnus, lebo sa ženy nebudu chrániť pred potenciálnym nebezpečenstvom aj ked osobne si myslím, že tu už každej jednej zapne, že antivax prestrelil na celej čiare.

evittam
8. feb 2016

@adsumus Ha ha ha - si ma pobavila. Hlavne, že si vždy pamätáš komu som čo na teba "laikla". 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adsumus
9. feb 2016

@evittam ak tebe prevenar napíše, že sa máš zabiť, tak si tiež kukneš aký jeden debil to lajkol a uistujem ťa opakovane, že si mi ukradnutá, aj ujko prevenar, ktorého lajkneš aj keby napísal, že sa máš zabiť ty, nemáš nič vo svojich príspeckoch, čo by ma mohlo zaujímať alebo byť pre mna prínosom (iba bludy, urážky, provokácie,zosmiešnovanie, to ma nezaujíma, to može tak nejakeho puberťáka baviť) ,takže na tvoj nick jednoducho zabudnem, sorry. koncentruj sa aj ty na pozitívne veci v živote, budeš písať normálnejšie, čauko.

evittam
9. feb 2016

@adsumus @adsumus Ja som nikde nikoho neurazila. A toto je môj posledný príspevok pre teba - ty si mi ukradnutá ešte viac ako ja tebe (ani vlaňajší sneh mi nie je tak ukradnutý ako ty)- a to si dobre zapamätaj! Ani s nejakým "ujkom prevenarom" nemám vôbec nič spoločné a ani ho nepoznám. A tvoje odporúčania na čo sa mám ja koncentrovať si nechaj pre seba a ty brzdi svoj katastrofálny fanatizmus v tejto veci. Ja som pozitívny a asertívny človek - nepotrebujem rady nejakej fanatičky na MK. A tvoje príspevky?! No tak to sú také bludy, že to som už dávno nečítala a sú len na smiech a pre takých fanatikov ako ty. Pekný deň ti prajem a zvyšok života.

sirinka
9. feb 2016

Kolumbijský prezident Santos v sobotu v televizním vysílání prohlásil, že virus zika byl zjištěn u 3177 těhotných žen. Žádný případ mikrocefalie spojovaný se zikou ale zdravotníci v zemi prý zatím nezaznamenali.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/394040-vi...

sirinka
9. feb 2016

@adsumus coby som si neuvedomovala, akurat sa na to nepozeram tak jednostranne a zaujato 😉

adsumus
10. feb 2016

@sirinka brazilii začali pribudať prípady mikrocefaliu už od roku 2012, tehotne začali očkovať v roku 2014, takže tvoj záver, že za príapdmi mikrocefalie je očkovanie je neopodstanený, čo je za tým musíme nachať na vedcov.
http://crofsblogs.typepad.com/h5n1/2016/02/impl...

sirinka
10. feb 2016

@adsumus opat zavadzajuce tvrdenie, lebo neslo o ziadne statisticky vyznamne cislo, potom zase pocet pripadov klesol a teraz maju enormny narast.
http://www.statista.com/statistics/507576/micro...