Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

norulakp
21. máj 2016

Zeny, bolo by fajn pouzit sedliacky rozum. Pisete, ze ockovanie je rizikove. Ano je rizikove asi takisto ako vsetko ostatne na svete. Takisto aj antibitoika su rizikove pri nadmernom/ nespravnom pouzivani. Aj pri nich sa mozu vyskytnut vedlajsie ucinky. Aj obycajne oriesky mozu byt nebezpecne, ak ich date dietatu, ktore je na ne alergicke. Ak verite strankam ako badatel a pod. tak by ste nemali mat deti radsej. To su take stranky, ktore si moze zalozit absolutne hocikto a napisat tam hocico. Staci si uvedomit, ze cela nasa generacia, ci vy matky, ktore tu pisete, ste zaockovane povinnym ockovanim a zijete. Ano niektore z vas mate cukrovku, mate rozne choroby ale tie choroby by ste zrejme mali aj tak. Je to sposobene viac menej zivotnym stylom a nie ockovanim. Co sa tyka autizmu, ten tu bol zrejme odjakziva, davno pred ockovanim. A vobec to nesuvisi s ockovanim.

Ale hlavne co chcem k tomu povedat. Velakrat sa tu pise, ze mam neockovane deti a su zdrave. ANo, lebo do 2-3 rokov su viac menej vsetky deti zdrave. Kde by sa asi tak mali nakazit? Ja mam 1/5 rok stare dieta plne ockovane dieta a tiez je zdrave. Neockovane deti chrani aj kolektivna imunita. A teraz to podstatne. Uvedomujete si, ze sem postupne budu prichadzat imigranti z blizkeho vychodu a z Afriky a mozu sem priniest rozne choroby, ktore sme u nas davno vykynozili. Takze to je riziko pre vase deti a nie ockovanie. Takisto dnes ludia cestuju po celom svete za dovolenkou, za vzdelanim, za pracou. To sa nebojite pustit do sveta neockovane dieta? To ze u nas sa nenakazi infekcnou chorobou je velmi pravdepodobne, ale ak pojde niekam do sveta, tak je velke riziko ze sa moze nakazit. Omnoho vacsie ako to, ze sa mu nieco stane po aplikovani ockovania.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
21. máj 2016

@peter952 nie očkovanie,a le virus zika sposobuje mikrocefaliu, premysli si, čo kážeš aby sa zbytočne nerodili poškodene deti ženám, ktoré uveria tvojim bludom.
http://www.cdc.gov/media/releases/2016/s0413-zi...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
22. máj 2016

@peter952 to dieťatko, čo si tu dal ma chorobu, ktorej príčina je známa, je to sposobene mutáciami určitých genov, dieťa sa tak narodí.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
18. jún 2016

@mpravda možem sa doinformovať, ked kritizuješ klasicku medicínu že nie je zadarmo, ty ponukaš svoje alternatívne služby zadarmo?

aristka
18. jún 2016

@mpravda odkial ty tak dobre vies .ze bonusy za predaj farmak su Seychely a Mauricius ...ked je to take super robit pediatra .preco si ti nesiel studovat a radsej si si zalozil nejaku alternativnu medicinu a nechvas si platit na ruku ....kolko beries za konzultaciu a co odporucas napriklad na HPV pozit šuši...no daj som zvedava .inak robiš aj gyn.vys ,kedze ten krcok treba vidiet ,ci sa vyznaš v histologii...

mamutka
18. jún 2016

@norulakp naozaj si myslíte, že migranti sem donesú choroby, resp.kmene, proti ktorým sa u nás ockuje? Bez šance! Oni majú bohatší repertoár. Tiež používajte ten zdravý sedliacky rozum, na ktorý sa odvolavate, keď sú tým najpodstatnejsim v tejto otázke migranti

norulakp
18. jún 2016

@mamutka mozno si doktorka, to naozaj netusim. Ja nie som, ale nikdy dosial som sa nestretol s tym, ze by bolo viacej kmeneov osypok, rubeoly, ruzienky... Poprosim o nejaky link na odborny clanok, ktory by dokazoval, ze v Azii maju inu rubeolu ako my na Slovensku. Akoze kazdy stat, kazdy kontinent, ci kazdy okres ma inu rubeolu alebo ako? Myslim, ze kmene tieto kmene su podstatne pri chripke, tam jedine som to pocul. Po druhe, takisto moze hocikedy vypknut vojna. To znamena, cas ked ludia trpia nedostatkom kvalitnej potravy, nedostatkom hygieny... Vsak ju mame uz za hranicami (Ukrajina). A odtial uz naozaj mozu prist aj tie "nase" kmene chorob. A ak si myslite, ze na Slovensku nebude uz nikdy vojna a vzdy tu bude len "raj na zemi", tak to ste na omyle. A v tom pripade by som teda radsej bol zaockovany ako neockovany.

mamutka
18. jún 2016

@norulakp praveze si nerobím ilúzie o budúcnosti európy, lenže títo migranti so sebou nesú kopu chorôb, o ktorých sa nám ani nesnívalo. Takže som tým chcela povedať, že ak sa vytiahne otázka migrácie ľudí, ktorí nikdy nezažili zdravotnú starostlivosť a očkovanie, prichádzajú z krajín, kde majú svoje, pre nás exotické choroby, tak nám veru nemá ako pomôcť to, že sa u nás dlhodobo ockuju konkrétne choroby. V tomto prípade je to celé v háji :/

adsumus
18. jún 2016

@mamutka oni maju presne tie choroby proti ktorým sa očkujeme, osypky, tuberkuloza, záškrt, možu prenášať aj obrnu, to beriem ja osobne s velkým rešpektom a nielen migranti, ale aj naši cestovatelia môžu importovať tieto choroby. ved len zikou kto sa nakazil europania a američania a liečia sa doma.

cessy01
18. jún 2016

@aristka moja kamaratka je lekarka a ANO dostavaju dovolenky za odporucanie "predaj" konkretnych vakcin a liekov... sama cestuje po celom svete a casto chodi do afriky a svoje dieta nema zaockovane a neodporucila ockovat ani mne 😉 a cestuje za svoje normalne zarobene peniaze nie za peniaze farm. spolocnosti 🙂 keby mas nahodou pripomienku 😎

adsumus
18. jún 2016

@cessy01 ako može dostávať dovolenky, ked očkovanie detí je povinne zo zákona, používaju sa rovnake vakcíny pre všetkých, to jej vyrobca vakcín ktoré s apoužívaju zo zakona ponuka dovolneky aby nimi očkovala, dojde mi ako uplna hluposť, môžem vedieť špecializáciu?

cessy01
18. jún 2016

@adsumus treba si vsimat ake plagatiky v cakarnach maju.. a podla toho zistis lahko za co su odmeny a bonus ako napr dovolenka.. ja mam teraz detsku lekarku ktora ma v cakarni len plagat o kojeni 😉 ta pred tym mala vsetky mozne lieky a letaky o ockovani a vies ako ta kamoska take vola? farmaceuticke prostitutky 😀 keby sem mozem napisat vsetko co povedala ale nemozem ☹ koho mi odporucila nech sa porozpravam ked chcem ockovat.. aku specializaciu ma ta lekarka.. ☹ ale ja nepotrebujem nic vysvetlovat kamoska ma postihnute dieta po ockovani.. ANO PO OCKOVANI a nebolo jej odporucane uz ockovat ani dalsie svoje deti to mi ako dokaz staci, ja viem ze je to jedno z xy deti ale co ked moje bude dalsie to nedopustim preto neockujem ani ja 😉 ale samozrejme ani nikoho nepresviedcam aby ockoval alebo neockoval je to kazdeho vec a strasne ma rozculuju osocovania ze ty si taka a taka lebo mas iny nazor 😠

adsumus
18. jún 2016

@cessy01 plagátiky znamenaju, že za ne dostali dovolenku? tvoja kamoška lekárka asi nie je pedina. deti su aj po chorobách postihnute, záleží asi na koho naraziš. a tie po očkovaniach, to je otázne, častokrát su príčiny inde, velmi často.

adsumus
18. jún 2016

@cessy01 a s tým osočovaním za iný názor uplne suhlasím, je to hrozne.

simca06022011
20. júl 2016

Kazdy prijati clovek do krajiny prejde zdravotnou kontrolou pokial viem.. a urcite ho aj zaockuju ;) Cize nam tu nevyplavuje more utecencov hocikde, pridu len cez hranice a neobavala by som sa kadejakych ochoreni.. za to od turistov isto ano, tych nekontroluje nik.. to iba k tomu "neoplati sa ockovat, lebo aj tak pride ina choroba".. ja by som nechcela zazit napr. epidemie obrny. http://primar.sme.sk/c/4117246/detska-obrna.html
Ale samozrejme to su vymysly :D No nechajme kazdeho konat za seba, liecte deti prirodou, neockujte.. pripadne treba davat iba mandlove mlieko ;)

norulakp
20. júl 2016

@simca06022011 Ale kusok sava by nezaskodilo dat do toho mandloveho mlieka, ze by malo lepsie liecive ucinky. Pre kristove rany, ten vas prispevok ste dufam nemysleli uplne vazne. Imigranti nie su len ti ujkovia a tety na clnkoch niekde v Grecku. To su aj ludia z Afganistanu, Iranu..., ktori prejdu cez ukrajinsku zelenu hranicu. Si myslite, ze ich niekto ockuje? A naozaj si myslite, ze dospelych Irancov budu slovenske urady ockovat proti obrne, zaskrtu, tubere a pod? Po stovky rokov dozadu sa ludia liecili len prirodou a dozivali sa zhruba 30-50 rokov, dnes sa dozivaju 70 a viac, takze vase liecenie prirodou stoji asi za babkin prd. Chudak vase dieta.

Vynikajuci clanok ohladne ockovania: http://jozefmarecmudr.blog.sme.sk/c/428885/ocko...

simca06022011
20. júl 2016

@norulakp ja som to myslela ironicky, ;) ale viditelne sa nemate do koho zadrapnut tak nech sa paci :D Ale aspon sa naucte citat ;)

simca06022011
20. júl 2016

@norulakp a ked uz mate potrebu prispievat, tak si precitajte aspon poslednu stranu.. by ste vedel ze ten clanok tu uz mame :D

norulakp
20. júl 2016

@simca06022011 ak to bolo ironicky, tak beriem spat. Mal som pocit, ze to myslite vazne. Lebo najdu sa aj taki ludia. A ten clanok, ktori som tu prilepil, tak ten by mal byt na kazdej strane aspon 4x prilepeny. Sice by to aj tak neotvorilo oci niektorym ludom, ale aspon by mozno trosku zacali uvazovat nad tym, co robia svojim detom.

simca06022011
20. júl 2016

@norulakp problem je to, ze lekara oznacia za podplateneho a nekompetentneho... Su ludia co nepochopia kym sa nieco vazne nestane... Len co bude az tak vazne, ze zmenia nazor nechcem ani vediet :/