Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

plutvonozec
8. mar 2012

@lucie74 ahoj. aj moj syn dostal cukrovku v 10. rokoch a preto som dcerku 2 roky uz zaockovat nedala

jjanica
13. apr 2012

Nenechajte si ujsť na TV stanici TA3 v rámci cyklu "Študentskou kamerou"
TV reportáž o autistickom chlapcovi, ktorý sa stal autistickým následkom očkovania:
v túto sobotu - 14.4.2012 (ZAJTRA) o 13:30
alebo
v túto nedeľu - 15.4.2012 (POZAJTRA) o 14:30

xlucia
30. aug 2012

@jana1710 mne maleho zaockvali ked som si isla v porodnici vziat obed!!!

denisocka
12. okt 2012

hou hou hou ... dnes som po 4 rokoch skonštatovala, že som rada,že sa bijem za pravdu ...

už sa ten zavoj očkovania riadne trha ,,, konečne je to bežna tema všade, ci na socialnych sietach,ci v kruhoch mojich známych

a niečo nove zo sveta http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/281288...

mletymlynarik
12. okt 2012

Vyjadrenie jednej statočnej lekárky, ktorá sa nebojí povedať pravdu: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101014917...

jarulko
24. apr 2013

Dobrý deň mne malú očkovali v 6 mesiacoch a o mesiac odpadla , dostala hypoglykémiu /nízky cukor/, cukrovku jej nezistili ale už má 5 rokov a stále sa jej to objavuje, je to hrozné. Teraz ju majú preočkovať , ale ja som sa rozhodla že ju nedám očkovať. takže tak

digysa
28. máj 2013

Kazdy liek je nebezpecny.......akekolvek podavanie liekov, operacia, lekarsky zakrok.....vsetko moze mat vedlajsie, alebo neziaduce ucinky.....

Kazdy liek ma letak na neziaduce ucinky........ Nic nie je na 100% bezpecne.

nikimax
29. máj 2013

@digysa presne tak, preto by sa nemali pokutovať rodičia, ktorí takýto "luxus" nežiadúcich účinkov či liekov, či očkovania, svojim deťom nemienia dopriať.....zvlášť, ked nikto za tie nebezpečné nú- nenesie zodpovednosť a sú mu často zamlčané.....takže my si to neprosíme..... 😒 😒 😒

lenka_da
10. jún 2013

http://dolezite.sk/Statisice-deti-zabito-ockova...
mimoriadne sa mi páči jeden komentár uvedený nižšie, prepáčte, ale nemôžem si pomôcť, musím ho skopírovať, citujem: "a ešte vačsí xxxx je ten čo neverí že očkovanie je svinstvo...toho by bolo treba zaočkovat proti aids a rakovine"

adsumus
10. jún 2013

@lenka_da Ty vieš, že tuto "študiu" vyprodukovali antivakcinisti, ktorí sú počítačoví experti? To nie je žiadna vedecká študia, ale počítačova hra. Hra so strachom.

nikolciatko
14. jún 2013

Ahojte všetci my sme boli na povinom 2očkovaní do noziciek a dostali sme tu nakazenu vakcinu a odvtedy sme každé dva týždne chorí doktorka tvrdiac že to tím určite neni ale ja tvrdím že určite je prečo bol potom taký booom okolo tých vakcin.teraz sa máme ísť dať zaočkovať znova mám im veriť alebo seriem na nich prepáčením.

biancal
14. jún 2013

@jana1710 my sme boli prepichovat malej uska, doktorka nas doslova vyhanala z amblancie nech ideme vybrat recept na framykoin, zatial co ona mala na stole pripravenu vakcinu 😀 ani nahodou sme neodsli! baby nikdy nespustite dvoje deti z oci, potom uz bude neskoro!

nikimax
25. jún 2013

@nikolciatko ak doktorka tvrdí, že očkovaním to nie je, nech uvedie, čim to teda je...a nech to dokáže....Ty si mama a posúdiš, či si ochotná vystaviť svoje dieťa vakcínam, lebo v prípade, že sa niečo vážne "pose...rie", budeš zodpovedná za to jedine TY.......doktorka sa z toho tak elegantne vyzuje, že nebudeš chápať..... 😎 😎 😎 mám skúsenosť..... 😵

nikimax
25. jún 2013

@biancal To, čo píšeš je nechutné, nemorálne a neetické zároveň....Mať takúto "vypečenú" doktorku, tak ju sťažnosti neminú a "spoluprácu" okamžite rozväzujem.......som zhnusená, kam to až zachádza...... 😕 😕 😕 😠 😠 😠

biancal
25. jún 2013

@nikimax uz sme od nej nastastie odisli 🙂svina este si zautovala ze sme boli v poradni, pritom sme neboli, a v tom case sme boli uz u druhej doktorky 😀 pozerala som si to v elektronickej zdrav. karte

nikimax
25. jún 2013

@biancal mala si dať podnet na Urad pre dohľad, nech to zdôvodní, ako vykonala poradňu, ked ste tam neboli prítomní....To si vymyslela váhu, dľžku, psychomotorický vývoj????.....Aj crngnúť/napísať mail do zdr. poisťovne, že si dala preplatiť neuskutočnený úkon..... a napísať patričné - HODNOTENIE LEKARA. so svojou skúsenosťou, varovať ostatných....to je vrchol..... 🙄 🙄 🙄 normálne žasnem..... 😔 😔 😠

nikolciatko
25. jún 2013

No tak my sme nato očkovanie nešli a rozhodla som sa že ho dám zaočkovať až ked bude mať 2 roky prečítala som si ze telicko je viac odolné a možno odvtedy este vymyslime niečo iné

gazu
27. jún 2013

Ahojte,
môže mi niekto prosím poradiť,ako je to s očkovaním 3 mesač. dieťatka,keď má Torticollis? ďakujem

xlucia
27. jún 2013

@gazu mate to vrodene, alebo to dieta ziskalo zapalovym procesom?

gazu
21. júl 2013

bolo mi povedané,že pri pôrode ju doktor zle chytil a natiahol (natrhol) sval.zistila som to až v 3 týždni,keď mala na krku veľkú hrčku. tá jej už našťastie skoro zmizla,ale cvičiť ešte musíme pre menšie zakrivenie hlavičky.

honeybadger
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bralilienka
22. júl 2013

očko je veľmi nebezpečné a je na šťastí aký žreb si vyžrebujete. ženy, verte inštinktu, nie letákom. nakupujete podľa toho, čo vás očarí a nie to, čo vám núka predavačka. z toho potom nemáte radosť a ani osoh. my sme verili "predavačke" ☹

pectore
19. aug 2013

Teme ci je ockovanie pre deti nebezpecne alebo je nebezpecnejsie neockovat a celkovemu zmyslu ockovania sa aktivne venujeme aj v nasej teme https://www.modrykonik.sk/skupina/1838/ ... je tam priestor na slusnu diskusiu bez otrepanych antivax argumentov na ktore uz cloveka nebavi dokola ani reagovat .....ak vas tato tema zaujma mozte nakuknut... 😉 smazime sa o seriozny pristup k preblematike bez konspiracii ci spekulacii...

mimirka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanok
17. sep 2013

Dcérka mala abnormnú reakciu už na to prvé tuberkulózové očkovanie do ramena (prejavila sa po prvom očkovaní do nožičky), no našu lekárku nenapadlo imunitné vyšetrenie pred ďalšími očkovaniami. A nanešťastie okrem povinného TBC sme stihli aj povinný Prevenar 13 (podľa mňa už vtedy zbytočné očkovanie) spolu s hexavakcínou. Až v dvoch rokoch dcérke zistili extrémne oslabenú imunitu a alergiu na prach. Následne astma a alergia na chlad (veľmi zlá, okrem kortikoidou nezaberá nič, aj tie len stlmia reakciu a tá sa znova objaví pri ďalšom chlade). Astmu v rodine nemáme, a všetci sme boli očkovaní - okrem sestry (tiež má oslabenú imunitu). Vadí mi na tom celom hlavne povinnosť očkovania, malo by byť dobrovoľné. Takto nám štát niečo nariadi, s veľkým potenciálom zasiahnuť našu telesnú a duševnú integritu, s potenciálom poškodiť naše zdravie a dôsledky znášame my, hoci sme nemali možnosť slobodnej voľby, v ktorej by sme zvážili riziká a prínos. Úradníci (príp. politici) bez potrebných presných a detailných informácií zvážia riziká (pre nich osobne minimálne) a prínos, ale sami osobne žiadne riziko nenesú.

sophia111
28. okt 2013

pekna diskusia na preluskanie http://www.sprievodcaockovanim.sk/caste-otazky-... ja som ockovat dala, aj dam.

nae
29. okt 2013

Tiež pekné čítanie - otázky mamičky a odpovede: http://www.slobodavockovani.sk/news/a32-zvedavy...

daikas
29. okt 2013

odporucam vypocut si tuto diskusiu, prof. Glas

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=53

nae
29. okt 2013

Na rádiu Lumen majú pána prof. MUDr. Jozef Glasa, CSc., PhD., asi veľmi radi, keďže je tam opakovane 😉
Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/vyjadrenie-...