Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

marcy30
12. sep 2014

@iwuska10 presne toto iste sme mali poMMR my...na 11.den vysokee teploty a vysyp, strasne som sa bala, uz by som to nechcela zazit, dieta ako handrova babika 😠

iwuska10
13. sep 2014

@marcy30 je to hrozne u nas to trvalo vyse 2 tyzdnov☹ des a hroza a viac neockujeme!!!

nikimax
13. sep 2014

@marcy30
@iwuska10 to je strašné.... 😢 😢 a predpokladám, že nikto vás na to ani len neupozornil 😠 😠 že očkovanie detí je nebezpečné.... 😒

iwuska10
13. sep 2014

@nikimax ja mam sice maminu dr, takze ta bola za, tetu mam mikrobiologicku ta bola tiez za a predsa maju viac skusenosti. ale neziaduce nam nam neuhli☹

nikimax
13. sep 2014

@iwuska10 tak prečo ťa nevarovali, to mi teda nejde do hlavy??

iwuska10
13. sep 2014

@nikimax to ze neziaduce ucinky su som vedela, to mi aj povedali. oni su za ockovanie, ale ze dostane osypky nevedel nikto

nikimax
13. sep 2014

@iwuska10 😒 😒 😒

marcy30
13. sep 2014

@nikimax samozrejme, ze nie, maximalne zvysena teplotka a opuchnuta nozicka moze byt ☹ ja som to vtedy voooobec nespajala s ockovanim, nevedela som, ze aj po 11 dnoch mozu byt nasledky...sladka nevedomost 😒 a ked som vystrasena dosla na pohotovost, dali nam na to ATB...no hovorim, pred troma rokmi mi ani len vo sne nenapadlo, ze sa z ockovania nieco moze stat 😠

veriiii
1. okt 2014

Kazdy si moze precitat pribalove letaky jednotlivych vakcin aj na nete...aj incidencu NU..A samozrejme aj o jednotlivych ochoreniach..
Ak by ste si precitali pred ockovanim, neockovali by ste?
Ja som sa rozhodovala na zaklade vedomosti ,ktore som mala nielen o vakcinach a ich NU ( a veru ,zvysena teplota a bolestivost nozky to neboli len),ale aj o komplikaciach jednotlivych ochoreni..tiez zavazil fakt,ze zijeme v zahranici,kde su sporadicke epidiemie CK a osypok..

Nemozem sa tvarit,ze tieto ochorenia neexistuju,alebo sa nas netykaju....

Po MMR mozu byt potencionalne NU az do 21.dna..niektora literatura uvadza az do 28.dna..
tazke NU byvaju cca do 14.dna,ale su velmi zriedkave, vacsina su u predisponovanych jedincov..
Vysyp byva tzv pseudoosypkovy,mali ste laboratorne diagnostikovane osypky?
@iwuska10

monika111111
14. okt 2014

http://www.calendula.cz/komplikace po ockovani.htm

Prečítajte si list uvedomelej lekárky, ktorá nezatvára oči pred NÚ po očkovaní!

sany_max
13. dec 2014

Mamičky prosím otvorte oči a uvedomte si, že skutočná realita je úplne iná. Hŕstka oligarchov potrebuje znížiť populáciu vo svete, preto napríklad do očkovacích látok dávajú zmutovaný gén spôsobujúci neplodnosť, ako aj do geneticky modifikovaných plodín.Prosím pozrite si napríklad toto video a začnite uvažovať,urobte to pre svoje deti a svojich vnukov. Musíme stáť pri sebe,to je jediná cesta....

https://www.youtube.com/watch?v=BFf5TcBKmDM
zita19
13. dec 2014

@sany_max takýchto hoaxov tu uz bolo mnoho, vzdy budu nejake nove. Clovek, ktory pouziva hlavu na rozmyslanie, nie len na nosenie ciapky si sam spocita 2 a 2 a nenaleti takymto bludom.
Metodiky vyplachovania mozgov su stale sofistikovanejsie a ucennejsie.
A uplne logicky k tomuto konkrétnemu hoaxu: Hrstka oligarchov nepotrebuje znizit populaciu. Uz len kvôli tomu, ze tato populacia na nich robi a im vyraba zisk. V akejkolvek podobe na nich robi a im prinasa zisk. Keby nemali ludi, ktori budu pre nich produkovat vyrobky a ludi, kotry budu tieto vyrobky kupovat a spotrebovavat, negeneroval by sa im zisk. Takze vyhladzovanim ludstva by isli proti sebe. Ich zaujmom je zvysovat zisky a zisky sa im budu zvysovat len a iba vyssou spotrebou. A vyssia spotreba je podmienena vyssou potebou. A vyssia potreba je podmienena vyssim poctom zakaznikov. Vyssi pocet zakaznikov donasa vyssi zisk.
Ale to by si musela mat aspon zakladne vedomosti o fungovani ekonomiky aby ti to bolo jasne uz od prvej minuty tohto videa, ze sa jedna o blud...

veriiii
13. dec 2014

@sany_max tak na taketo veci sa vdy najde niekdo kto tomu uveri...len aby mal kto makat na tych oligarchov,ked uz vsetci vymreme 😝

katarinamarkova
13. dec 2014

@sany_max 🙂)) hej? ja napr. jem vsetko, aj GMO soju, preco nie? ockovania mam povinne vsetky, plus par dobrovolnych...... zmutovany gen sposobujuci neplodnost?
mam doma tri deti....zatial iba tri 🙂....ale mozno uz aj staci 🙂
neplodnost je moderna choroba zapricinena v 90% ziv. stylom, nie ockovanim.

veriiii
13. dec 2014

@monika111111 toto uz tu kolovalo...my sme z tohto zoznamu nic nemali.
pani doktorka pekne opisuje symptomy podla toho ako lieci...
http://calendula.cz/

veriiii
13. dec 2014

VYSYP PO MMR VAKCINE -CO A KEDY "OCAKAVAT"

PO 6-10 DNOCH OSYPKOVA (CAST) VAKCINA MOZE SPOSOBIT TEPLOTU A VYSYP PODOBNY OSYPKAM A STRATA CHUTI DO JEDLA

3-4 TYZDNE PO INJEKCII MUMPSOVA (CAST) VAKCINA MOZE SPOSOBIT PRIZNAKY PODOBNE MUMPSU U NIEKTORYCH DETI(TEPLOTA A ZDURENE UZLINY)

RUBELOVA(CAST) VAKCINA MOZE SPOSOBIT KRATKY VYSYP A MOZE AJ MIERNE ZVYSENU TEPLOTU,NAJCASTEJSIE OKOLO 12-14 DNA PO INJEKCII.VYSYP SA MOZE OBJAVIT AZ D 6 TYZDNOV NESKOR ,TOTO JE VELMI VZACNE.

After the MMR vaccination

MMR is made up of three different vaccines ( measles, mumps and rubella) and these can each cause reactions at different times after the injection.

After six to ten days, the measles vaccine may cause a fever, a measles-like rash, and loss of appetite.

Three to four weeks after the injection, the mumps vaccine may cause mumps-like symptoms in some children (fever and swollen glands).

The rubella vaccine may cause a brief rash and possibly a slightly raised temperature, most commonly around 12 to 14 days after the injection. A rash may also occur up to six weeks later but this is very rare

@iwuska10 vy ste mali potvrdene tie osypky laboratorne?alebo to bol jeden z tychto pseudo vysypov?

aristka
14. dec 2014

@sany_max neplodnosť je problém skôr mužov ako žien a je to spôsobené životným štýlom ..plus pridajme nosenie slipov tj tesného spodnehé prádla ,vyhrievaná sedadlá v aute ...ak chlapi nechajú svoje testés voľne visieť mimo tela v chlade a upravia si celkový životný štýl ,nebudú mať tieto problémy ......by si mala vidieť aké majú mladý ľudia zlé hepatálky a sú prefajčený ,ako potom môžu mať kvalitné a schopné spermie ....

sany_max
14. dec 2014

Na to,aby Rokefelerovci a Rothshildovci a spol. pokryli svoje potreby im stačí tak pol miliardy pracujúcich,čo ten zvyšok? Bill Gates verejne povedal,že treba znížiť populáciu a to aj vakcináciou,toto je fakt a každý si to vie vyhľadať. Ten gén v gmo plodine môže spôsobiť neplodnosť aj v tele ženy a aj v tele muža. Neplodnosť je samozrejme zapríčinenia viacerými vplyvmi ako strava, žiarenie, ftaláty....no gmo a vakcinácia nie sú výnimkou...Tiež je zaujímave, že Obama svoje deti zaočkovať nedal, vraj aby zostalo pre deti v rozvojových krajinách.Tomu fakt veríte?A tiež veríte, že dvojičky spadli kvôli nejakému ujovi z jaskyne?

zita19
14. dec 2014

@sany_max Tomu fakt veris?
sany_max "Na to,aby Rokefelerovci a Rothshildovci a spol. pokryli svoje potreby im stačí tak pol miliardy pracujúcich,čo ten zvyšok? Bill Gates verejne povedal,že treba znížiť populáciu a to aj vakcináciou,toto je fakt a každý si to vie vyhľadať. Ten gén v gmo plodine môže spôsobiť neplodnosť aj v tele ženy a aj v tele muža. Neplodnosť je samozrejme zapríčinenia viacerými vplyvmi ako strava, žiarenie, ftaláty....no gmo a vakcinácia nie sú výnimkou...Tiež je zaujímave, že Obama svoje deti zaočkovať nedal, vraj aby zostalo pre deti v rozvojových krajinách."
Mas ty aspon aku taku sajnu o genetike? Chcela by som pocitat nejaky skutocne vieryhodny clanok, ktory by popisoval gen, ktory dokaze sucastne ovplyvnit panske korunne klanoty a zaroven zenske instrumenty, tak, aby stratili svoju funkcnost.
Kto uveri takejto blbosti zjavne blicoval na biologii. Ale nic nie je stratene, da sa dostudovat aj teraz.

vroni
14. dec 2014

@zita19, mna by strasne zaujimalo, ako tu pol miliardu vyberu. Nahodnym vyberom je to sialene riziko, mozno vynasli aj gen, ktory sposobi, ze ta polmiliarda bude pracovita, inteligentna (ale nie privelmi) a poslusna.... Neviem preco, ale strasne mi to pripomina film Sexmisia. Tam to bola este recesia a pozri - o par desiazok rokov ako seriozna diskusia z toho.... 😀

zita19
14. dec 2014

@vroni a rste ten blud o oligarchii. Rokefeler famiky a Rotchild family aj ked ich je pozehnane mnozstvo uz VOBEC nepatriak oligarchom dnesneho sveta. Uz ked si potrebujem zarobit peniaze vyfabulovanim nejakej dalsej bombastickej konspiracnej teorie, tak si dam tu robotu a pozriem si aspon rebricek 10 nejbohatsich ludi sveta, kotry kazdorocne vydavy Forbs... Ale vidna, neinformovani naletia na kazdu blbost. Staci, ze je spravne podana... 😝 😖 🙄
A vyberove kriteria na tu potrebnu miliardu by ma tiez zaujimali. Lebo to naozaj treba len tak trosku inteligentných, lebo trosku viac inteligentni by ich hned prekukli. 😀 Ale tych trosku inteligentných treba riadit. Kto ich bude riadit? Ta hrstka oligarchov? Vsak to by boli sami proti sebe, keby museli dennodenne svet dirigovat. Kedy by si stihli uziat?

vroni
14. dec 2014

@zita19 , no, to zase o tom potom, v tychto tabulkach sa rodinne majetky nezratavaju, takze na socialnu pomoc odkazani nebudu, ale fakt je, ze tu orgnizaciu domyslenu nemaju, potrebuju nejaky managent (inteligentny ale uplatny), ze by sme sa prihlasili? 😀

zita19
14. dec 2014

@vroni musim si to rozmysliet. Ci sa mi za tie prachy oplati natahovat sa dennodenie so slaboduchými zamestnacami a este tancovat podla hudby co budu vyhravat slaboduchi sefovia 😀 😀 😀 😀 Asi zahram slaboduchu a uvidim ako to dopadne 😀 Ale podla toho na co vsetko som ja zaockovana, tak mam podozrivo vela deti 😀 😀 😀

sany_max
14. dec 2014

Samozrejme,každý má svoj názor.Komerčné média asi ťažko prinesú pravdivé informácie o tom, kto je najbohatší na svete...Dôkazov je viac než dosť, stačí vypnúť markízu a informácie skúsiť hľadať aj inde. Pozitívne je, že čoraz viac ľudí vidí, čo sa tu deje aj keď ešte stále nie dosť. Čo sa týka genetiky, asi ťažko môže niekto povedať, čo je reálne a čo nie. To je asi tak ako tvrdiť, že vieš kde má vesmír koniec, lebo si si to naštudoval v múdrej knihe. Ja už si nedovolím tvrdiť, že je niečo nereálne. Kedysi bolo tiež nereálne,že by sa dal niekto naklonovať a hľa už je to tu. Odporúčam čítať aj články Tomáša Keltnera, napr. vo Vitalite. A vám ,ktorý sa stále rozhodujete o očkovaní môžem odporučiť, ako prvé si pozrite, ako krásne sú vystrihnuté grafy v sprievodcovi o očkovaní. Jednotlivé choroby boli na ústupe už dávno pred tým,ako sa začalo očkovať.Už len toto je k zamysleniu. Ide o Vaše deti

vroni
14. dec 2014

@zita19, nooooo, ja neviem, slaboduchych nad sebou mam uz teraz, to by nebola ziadna zmena. Zamestnanci sice slaboduchi nie su, ale zase su poslusni, tak mozno aj tak by sa dalo... A nehlasuju uz teraz iste skupinky, ze "blahoslaveni chudobni duchom"? Ze by si bola odtial? Moment, takze budes kdesi z cela a nevies kam s peniazmi (chces do managementu, ale na prachoch ti nezalezi), chces byt slaboducha - mam to, si papez!!!! A coby spravny katolicky farar mas urcite aj podozrivo vela deti, vsetko sedi Si odhalena a pomohla k tomu sloboda v ockovani (inak, ja som tiez tajny agent, moje deti nie su ockovane) 😀 😀 😀

veriiii
14. dec 2014

@sany_max dnes je vseobecne trend bio a vlastne potraviny, takze zopar ludi asi vzdy "prezije" 😀

zita19
14. dec 2014

@sany_max zdroje, kotre mi odporucas (priznam sa, ze pan Keltner sa mi este do ruk nedostal, ale ked uz zo zufalstve nebudem vediet co so sebou, tak pohladam a precitam) som citala, kolko moja mozgovna bola schopna spracovat... Tie zdroje poskytuju rovnako tendencne informacie ako ktorykolvek "nezavisle" medium a zial, musim skonstaovat, ze tak ako sa tam dokaze manipulovat a vykladat statistika sa len tak bezne nevidi...
Ale ty sa kludne zariad podla týchto a podobných konspiracnych teorii. Rodiny svetových oligarchov potrebuju prave vas. Vy prezijete, vy budete na nich robit. My zaockovani sa proste prestaneme mnozit, vymrieme po meci a po praslici a bude nam dobre... Svetla buducnost caka prave na vas, vase deti a vase detne deti... Len bude pruser, ked tvoje deti nechaju zaockovat tvoje vnucence.

cdecedc
14. dec 2014

Ja som to preberala s mikrobiologičkou aj jednou veľmi dobrou lekárkou. Sama študujem zdravotnícky odbor, takže mám o tom ako také vedomosti. Očkovanie je užitočné a potrebné! Keď klesne očkovanosť napr. na mums, či iné povinné očkovania tie choroby sa tu objavia znova, teraz sú potláčané a eliminované. Taktiež treba dať dieťa zaočkovať proti rotavírusom, platí za za to, ale sú to dobre investované peniaze. Priebeh ochorenia býva pre také malinké detičky veľmi závažný a určite by ste svoje dieťa nechceli vidieť tak trpieť.
Po očkovaní môžu byť nežiadúce účinky, ale nebudú mať také následky ako samotné ochorenia + je dôležité počkať aspoň pol hodinku po podaní vakcíny v čakárni u pediatra a sledovať každú jeho reakciu aby bola dieťaťu podaná rýchla zdravotná starostlivosť v prípade potreby a nie s ním hneď utekať domov ;)
Neverte všetkému čo sa teraz koluje v médiách, veľa vecí je len marketingový ťah. Pozrite si vedecké, odborné články, najlepšie zahraničné. Neexistujú overené štúdie na to aby dokázali, že dieťa po očkovaní dostalo Diabetes (cukrovku), je nebezpečnejšie nedať dieťa zaočkovať a to nie len preňho ale aj celú populáciu.

hankaop
14. dec 2014

@sany_max preboha,to naozaj verite takymto bludom? Co tak prestat "verit" a skusit si nastudovat fakty...