Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

vld
21. máj 2014

@vroni tak stale si nemyslim, ze bojuje na poli kde nema nepriatela. Tebe je to sice zrejme a nepotrebujes o tom presviedcat. Ale ludia skutocne ako jeden z argumentov pouzivaju bagatelizaciu takychto ochoreni, a nie su to ojedinele pripady. Preto autorka reagovala a zahrnula to medzi klamstva. Inak, ako som pisal, tie odkazy su obsirne a da sa cez ne dostat aj na info, ktore ti chybaju. Aj ked chapem, ze je to casovo velmi narocne, to ale neznamena, ze je to chyba autorky.
Co sa tyka oznaceni "antivax"/"provax"...ano, v podstate suhlasim, ze kazda strana ma cele spektrum nazorov, od nezorientovanych a hladajucich, cez umiernenych, az po fanatikov. Myslim, ze to dobre vystihla aj @adsumus. Ale v diskusiach to ulahcuje vyjasnenie si zakladneho postoja v tejto veci, aj ked to samozrejme moze byt v individualnych pripadoch trochu nespravodlive. V takom pripade uz treba postoj trochu viac objasnit... Mozno preto som aj ja tebe propisal nejake presvedcenie, s ktorym sa uplne nestotoznujes. Takze som sa zrejme mylil. Ak ano, tak prepac...vies, asi sa obcas na mna z tych diskusii tiez nalepi trochu tej domyslavosti. Co uz, moj fail.

sirinka
22. máj 2014

@adsumus mozem sa ta opytat, ako myslis konkretnejsie cast tvojho prispevku "pri akomkolvek podozrení na nejaké ochorenie si najprv vyriešiť zdravotný stav"

adsumus
22. máj 2014

@sirinka Môžeš mi vysvetliť, čomu natom vyjadrení nerozumieš?

sirinka
22. máj 2014

@adsumus v podstate vsetkemu...ako to ma podla teba fungovat v praxi s ohladom na realnu povinnost ockovania na sk....

adsumus
22. máj 2014

@sirinka No neviem načo je dobré kombinovať prvky dvoch rôznych očkovacích startégií a bádať akoby mohli spolu fungovať či nefungovať. Ja sa priklánam k systému, ktorý som v skratke popísala, je to tak zavedené v zahraničí a kludne to tak môže fungovať aj u nás. S veľkým dôrazom na očkovací bonus 2,100 pre rodičov za zaočkovanie.

sirinka
22. máj 2014

@adsumus akoze naco? Ved vychadzame z isteho statusu, aky tu mame a od toho mozeme odvijat nase dalsie predstavy... Ale ako vidim, z tvojej strany slo len o prazdne slova.... O akom zahranici konkretne pises? Co je to ockovaci bonus?

kveta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminam
22. máj 2014

@janetteferst zvlastne je to ze aj moja dcera sa zacala stazovala asi okolo 4 rokov ze vidi akoby cez hmlu,ma okuliare teraz tiez si myslim ze to bolo z ockovania pretoze mala vsetky ockovania,takisto ma od toho veku ekzemy..synovi sme dali iba hexu aj to po skontrolovani imuniti,spolu s homeopatikami a az v 7 mesiaci prvu davku

adsumus
22. máj 2014

@kveta Akú šarapatu to urobí s akými neprispôsobivými? Co má zložiť našu republiku?

luckaba80
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kundotron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kbeata
25. jún 2014

@kundotron moj nazor...1.ktore kiahne myslis?prave,alebo ovcie?lebo prave su vyhubene,a proti ovcim k.sa povinne neockuje,a ockovanie proti TBC nechranilo proti plucnej
2.konzervacne latky ako ortut,hlinik ktore spominas ako sucast roznych pripravkov sa na rozdiel od vakciny neaplikuju priamo do krvneho riecista,ale sa pouzivaju lokalne,ci oralne a tym sa stretavaju s prirodzenymi ochrannymi barierami
3.fosforecnan hlinity je stale hlinik,zostava mu to iste protonove cislo
ano,ockovanie v tele nabudi IS k ochrane,ale stale tam ako neziaduce zostavaju tie pridavne latky,preto sa vedci snazia vyrobit este bezpecnejsie vakciny ako pred 20 rokmi,no a my si tu popiseme o dalsich 20 rokov a povieme si ako vtedy boli skodlive,a co do nas a nasich deti napichali 😉

adsumus
25. jún 2014

@kbeata Prosím ťa pekne...do krvného riečišťa sa odkedy aplikujú vakcíny? Kde ťa vyškolili na vysokej antivaxerskej?

kbeata
25. jún 2014

@adsumus a ty co si kazdeho z novozalozeneho nicku hovorca???
jedine ze by sa ta vakcina aplikovala do umyvadla 😀

adsumus
25. jún 2014

@kbeata A ešte nás poinformuj, ked si sa už tak pekne rozbehla v rozdávaní rozumov o niečom čomu očividne nerozumieš, aký je rozdiel medzi hliníkom, ktorý máš v krvi z jedla, vzduchu alebo z očkovania.

kbeata
25. jún 2014

@adsumus a este posledne 😠 ,ty obyc.mamina na materskej co sa zlakla prsnatej maminy s kaslajucim deckom v nakupnom centre 😀
neodbocuj od temy,si mimo,trolujes,radsej si chod odstranit tu pliesen pod žaluzkami savom,lebo alergie cihaju,a potom nevies ci ju budes mat z ockovania,alebo z tej pliesne 😝

vld
25. jún 2014

@kundotron a ak tu chvilu na tomto prapodivnom fore pobudnes, to si este uzijes kopec srandy...
Inak...co dodat k obsahu? Plny suhlas...len skoda, ze neokortex mnohych ludi povazuje fakty za nebezpecny virus, proti ktoremu je potrebne aktivovat zalozne zdroje...idu sa argumentacne posilnit na konspiracne stranky...a ked nepomoze, vzdy vytiahnu svoje carovne zaklinadlo ala podplateny diskuter. Zial, vakcinu proti instantnemu vyvaru z blbosti, ktorym sa mnohi napajaju, este vedci nevynasli ☹

kundotron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
26. jún 2014

@kbeata No už len na teba som čakala ako na spasenie celý život, že mi vysvetlíš, čo mám robiť s plesnou pod žalúzkami. 😀 😀 😀 A nevymýšľaj, že som sa zlakala, normálne sme boli už na odchode, ked maminka neočkujuca sa dostala do antivaxerského tranzu a hlasno vykrikovala, že ona nie je sprostá aby očkovala a ani to nebolo v nákupaku, ale v detskom centre 😝 a ešte aj kojila pritom

aristka
26. jún 2014

@kbeata podanie injekcie iv a podanie očka im je obrovský rozdieľ .....

polystyren
30. jún 2014

@aristka no schválne, v čom je rozdiel

polystyren
30. jún 2014

Očkovanie je podvod, organizovaný zločin a treba už spraviť poriadok v tomto štáte.

vld
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
citronade
12. aug 2014

neviete cim sa ockuje to druhe ockovanie? mame 5 a pol mesiaca, prve oc. v pohode, vcera sme boli na druhom, je stvrt na pat rano a kazdu chvilu je hore, place, neje, je horuca, ale dobre, to by este mohlo byt, ale absolutne mi nedovoli siahnut na nozicky, uz vobec ich jej nemozem pokrcit - pritiahnut jej ich k brusku, ma ich malo pohyblive, vystiera ich, ked je na chrbte neprevaluje sa na brucho, malo pohyblive nohy.. stretli ste sa s tym?

diocka
14. aug 2014

@citronade ockuje sa tym istym cim pri prvom ockovani.
ked mate takuto reakciu, okamzite by som sla za obvodnou, nech do karty presne popise stav v akom mas dcerku, nech to nahlasi na ruvz ako neziaduci ucinok ockovania a nech vas odosle k neurologovi. ten by mal posudit, ci je ockovanie pre tvoju dcerku bezpecne, ak ano nech ti to da pisimne ze odporuca ockvanie a ak nie, nech napise papier o kontraindikacii.

pevne dufam ze tvoja dcerka sa uz ma lepsie ale aj tak by som absolvovala vsetko co pisem vyssie. urcite to nie je normalna reakcia na ockovanie a ja by som bola ohladne dalsieho ockovania minimalne "obozretna" ...

veriiii
15. aug 2014

@citronade uz je malej lepsie?boli ste u dr?co povedala?

citronade
18. aug 2014

@veriiii hej je v pohode, ja som myslela, ze ma nieco s nohami, vobec nimi nehybala. dala som studene obklady na stehna a druhy den v pohode.

citronade
18. aug 2014

@diocka napadlo ma to hned, ze neviem ci ju dam ockovat este... bohvie, ci ju boleli len nohy od injekcie, ked som dala obklady zmizlo to...ale cudna bola, horuca jak slak, plac a plac, otacat sa nevedela. Este by nas ake ockovanie malo cakat ak ma polroka a je dvakrat zaockovana? zas sa bojim, ze ked nezaockujem, ze nieco dostane,ked zaockujem, ze dostane z ockovania..neviem..

evittam
18. aug 2014

@citronade Záleží od každého, každý nech sa rozhodne ako chce. Môj názor je, že očkovanie je nebezpečné a je to len svinstvo...Očkovať som nedala obidve deti. A poznám okolo seba dosť zlých a nežiadúcich účinkov po očkovaní a to nehovorím len o teplotách a podobne. Proste v dnešnej dobe čo všetko dávajú do tých vakcín je katastrofa, treba si okrem iného prečítať aj príbalový leták. Tak držím pršteky aby ste boli v poriadku.