Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

kvieta
2. dec 2013

@nasta55 Si iba ďalší príklad toho, ako dokážu odporcovia očkovania vyšachovať z "diskusie" každého, kto prejaví čo i len malý náznak súhlasu s očkovaním al. nesúhlasu s neočkovaním a kto nemá pevné nervy na ich osočovanie.
Samozrejme, že všetci tí, ktorí tie pevné nervy majú, sú platení fa-firmami a majú už za prispievanie postavené pekné domiská 😀 😀 😀

nasta55
2. dec 2013

@kvieta dakujem za podporu, lebo sa citim ako somar proti vsetkym, tak radsej uz nazor ani nemam.

kvieta
2. dec 2013

@nasta55 Nič si z toho nerob, každá tu už máme nejakú tú "nálepku" 😀 😀 😀

prevenar
2. dec 2013

@sanym amen LOL 😀

prevenar
2. dec 2013

inak ..poznate to prislovie o "trafenej husi" ? 🤐

kvieta
2. dec 2013

@prevenar Aj z tohto posledného príspevku si si spravil aj printscreen 😉

aristka
2. dec 2013

@fidka79 findušík ty tiež už začínaš patriť k ľudom ,ktorý majú okolo seba samé postihnutia očkom a je to neustále len na strane av a ak sa pýtam z akej lokality ľudkovia ste tak nič a ako je možno ,že len okolo vás sú samé postihnutia tiež nič ...asi ide o nejakú konšpiráciu na vaše okolie...ja to už inak nevidím .....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
2. dec 2013

orálno fekálny prenos choroby ,čo je aj na slovensku možné ,tieto choroby sa neprenášajú len znečist potravinami ,ale aj špinavými rukami a pti niektorých inf.môže byť osídlený aj nosohltan ,myslite na to ,keď chytáte nákupný košík v obchode a potom dáte svojmu dieťatku do ruky rožtek ,plus na slovensku nám chýbajú kanalizácie ,dokonca ja na žitnom ostrove a plus zásobovanie pitnou vodou tj.veľmi veľa ľudí má ešte stále studňu a netreba zabudnúť aj na také muchy ,ktoré nám v lete sadnú na jedlo a sú tiež možnými prenášačmi...tu je cesta prenosu inf.chorôb...http://www.ruvzpo.sk/dokumenty/Inf...

aristka
2. dec 2013

@fidka79 no ja ti poviem príklad a je ukážkový môj stredný syn ako malý mal neustále soplíky a kašle a to doslovne a rastom sa to nezlepšovalo a prhl´bilo sa nám to do laryngiálnych záchvatov ,no zúfalstvo ,ešte dodám ,že nám to začalo asi tak okolo 4 roku života ...a takto sme išli dokola ,zaujímavé ,že imunológia bola ok a my sme bojovali dokola ,bývali sme v meste ,kde bola za socíku niklovka tj.20 rokov ,možno viac zrušená tu na západnom slovensku .....a vieš čo sme spravili ,keďže na naše dieťa nič nezaberalo a ani dr. už nevedeli čo s ním ...predali sme byt a presťahovali sa úplne mimo mesta ,hlavného ťahu a akejkoľvek kontaminácie z bývalej niklovky a naše dieťa sa úplne otočilo ,nemáme problém a všetky záchvaty a sople a kašle nám prešli a to píšem doslovne ....môjmu synovi nič nie je ...inak ešte podotknem ,že sme dočasne museli na asi 2 mes .bývať na druhom byte na 7 poschodí a syna mi tam išlo zadusiť ,išli zo záchvatu k záchvatu .....a ešte som sa rozprávala aj s alergologičkou a ona celkovo podotkla problém ,ktorý v tom meste a okolí je .......takže je úplná hlúposť písať a zvaľovať všetko na očko ,treba sa pozrieť čo máme okolo seba alebo čo bolo okolo nás a na východe ,také železiarne ,v ružomberku papiernička a pod.plus odborníci hovoria a o následkoch čenobyľu hlavne na východe ,ktoré tu máme ...a to je len jeden prvok ,prečo sa to deje ....inak mám aj pocit za posledné roky ,že fajčí viac žien ako chlapov ,dokonca aj nad kočíkmi a môžeme ísť ďalej ....a ešte niečo atopický ekzém ,astma a alergie boli aj kedysi a hlavne čo sa týka alergií sa omnoho viac zlepšila diagnostika a to aj v iných smeroch medicíny ..ja najľahšia cesta to zvaliť na očko .plus ako človek ochorie a odtočí si chorobu aj dieťa ,je možný následok spustenie autoimún choroby ,plus alergie alebo ekzému ....a ak už to zvaľujeme na očko ,prečo sa na poradni pýtajú v rámci anamnézy či rodičia nemajú alergie a ja viem ,že aj rodičia majú alergie a aj vyššie ročníky ...a mohli by sme ísť ďalej v hladaní príčin....

sirinka
2. dec 2013

@aristka no uplne ukazokovy pripad... Nebolo a nie je ti cudne, ze 4 roky zijete na tom istom mieste a dieta je zdrave a zrazu taka reakcia na okolite prostredie? Patri tvoj syn medzi rocniky, ktore boli v troch rokoch preockovane alebo nie?

petot
2. dec 2013

@nasta55 Tvojou odpoveďou "fakt chory" si zhrnula stav pana Tremanteho, ktorý je odkázaný na celodennú starostlivosť svojich rodičov? S tým by som súhlasil. Alebo je "fakt chory" systém, ktorý pod zbraňou donúti rodičov nechať očkovať dieťa hoci v rodine už boli vážne nežiaduce účinky? Aj s týmto by som súhlasil.

petot
2. dec 2013

@adsumus Polio sa v drvivej väčšine prípadov buď vôbec neprejaví ako ochorenie, alebo len ako nešpecifická vírusová infekcia podobná nádche. Takéto prípady zaručene lekár nezachytí. Zachytili by sa len prípady s vážnym priebehom s encefalitídou, kde by sa už možno sérologicky skúmalo, či to nebolo polio.

Okrem toho, historické údaje o chorobnosti na Slovensku sú deravé a nedá sa z nich nič usudzovať. Nevieme, či chorobnosť klesla už pred zavedením očkovania alebo až po ňom.

Ak by som hypoteticky pripustil, že vakcína mala zásluhu na ústupe chorobnosti na polio (s čím pri živej polio vakcíne nemám principiálny problém), ostáva zodpovedať otázku, či to stálo za te desiatky prípadov ochrnutia z vakcíny, a či to stálo za nakazenie miliónov ľudí rakovinotvorným vírusom SV40 prostredníctvom kontaminovaných vakcín.

prevenar
2. dec 2013

@petot vies ..rakovina je dobra ..posiluje imunitu 🤐 ..ak by som mal dost prachov tak dolozim aj studie , aj podpisy najvacsich odbornikov ^^

adsumus
2. dec 2013

@petot Pýtala som sa na niečo iné. Si si istí, že bude všetko v poriadku, ked sa prestaneme na tvoje rady všetci očkovať proti obrne a bude nám tu kolovať vírus divokej obrny, ktorá práve kaličí detičky v Sýrii a Pakistane? Som matka a osud môjho dieťaťa mi nie je ľahostajný, ani môjho vnúčaťa, ktoré raz dúfam budeme mať, ani osud cudzích detí. Vieš zaručiť, že ked svoje dieťa nedám zaočkovať proti obrne a stretne sa s vírusom, že sa jej nič nestane, ani nikomu inému? Že ked nám tu bude kolovať vírus divokej obrny, bude všetko v poriadku?

Vírus SV40 sa nachádzal u ľudí aj pred očkovaním, rakovinotvorný je, ale pre zvieratá, nie pre ľudí. Za všetky štúdie táto jedna. Určite napíšeš, že boli podplatení a že len ty a výlučne len ty máš pravdu, ked strašíš ľudí, tým, čo nie je pravda.

http://jco.ascopubs.org/content/24/26/4356.full...

aristka
2. dec 2013

@sirinka nie nebol očkovaný v 3 roku života a spúšťačom bola zrejme vytopená škôlka v zime a museli tam zostať asi nejaké plesne schované .....takže zas prostredie a prostredie mesta po zostatkoch niklovky spravilo svoje ,ale urobili sme maximum a pomohlo a zmenou bydliska sme to vyriešili....inak nemáme žiadne problémy ani z ešte starším synom ,ktorý bol očko v 3 roku a tuk tuk neviem čo je choroba a s našou najmenšou to je tiež ok....

aristka
2. dec 2013

@prevenar keď už hovoríš o rakovine a bralienka ťa klikla ,ako vysvetlíš tie linky z odboru paleontológie ,za ktoré som bola vysmiata ,že čo to má z očkom.....,že aj dinosaury mali rakovinu ,ktorú objavili na fosíliach kostí a je to dokázané ,takže tu spomínaš onko ochor a neviem prečo ,kedˇže v inej téme ma av vysmiali ,že čo má onko s očkom ...takže a aj ja pýtam čo má onko z očkom a čo nie neočkované dinosaury ,čo tí ľudia neočkovaný v roku 1845 kedy prišli na to ,že nie sú len infekčné choroby ,ale aj onko choroby ....dokonca zo záznamov starých egypťanov a grékov je veľký predpoklad ,že ľudia trpeli onko chorobami.....inak pozor ,ak si často prikladáš k uchu mobil ,aby si za pár rokov nemal nádor mozgu alebo ak ho máš často vo vrecku v nohaviciach ,aby si za pár rôčkov nemal rakovinu prostaty ,semeníkov alebo moč .mechúra .....

sirinka
2. dec 2013

@aristka a robili mu testy na alergologii?

sanym
2. dec 2013

@aristka môžem sa spýtať aký ročník je tvoj mladší syn?

aristka
2. dec 2013

@sirinka takže ti to odcitujem doslovne IgE total v norme ...kožné testy nám vyšla cladosporium ...,ktorej vďačím škôlke ...a humorálna imunita v norme ....takže aj napriek tomu ,že potom nechodil do škôlky problémy pokračovali a asi celé mesto bolo zamorené cladosporiom ....

aristka
2. dec 2013

@sanym je ročník 2006 a v roku 2009 mal byť preočkovaný pretože dosiahol 3 roky ,ale podľa nového očka nebol tam očko v 3 rokoch odpadlo a nemá ho ani v karte ,kedˇže ju mám doma ....

sirinka
2. dec 2013

@aristka takze vyslovene mal alergiu iba na plesne?

aristka
2. dec 2013

@sirinka na konkrétnu pleseň ,skôr hubu ,lebo inak plesne mal negatívne a po konzultácii s dr.to vyzerá na získanú záležitosť ,lebo nám to začalo náväzne po havárii v škôlke ....predtým sme nemali žiadny problém ...byt bol čistý neplesnivý ,suchý....

sirinka
2. dec 2013

@aristka a to mu ako robili to vysetrenie?

aristka
2. dec 2013

@sirinka kožné testy a imunológia klasicky krvne....plus mal opakované kultivácie ,ktoré boli negatívne....

sirinka
2. dec 2013

@aristka a teraz je ok? Lebo teraz uz je dlhsiu dobu dost vysoky vyskyt v ovzdusi v Ba kraji. A ked ste mali ist na preockovanie aj ste to konzultovali s imunologom?

aristka
2. dec 2013

@sirinka ten pomaly pol rok to bola katastrofa a to doslovne ,ale fakt ako sme vymenili bydlisko ,išli na dedinu úplne mimo aj hlavného ťahu ,malý je úplne ok ,nič ani sople ani kašle ,zdravé dieťa a ak ideme babke kde sme bývali aj my, nič ....fakt si musím zaťukať ....očko som konzultovala aj sme zaočkovali a sme ok ako predtým ......

petot
2. dec 2013

@adsumus Úplne stačí informácia, že štúdiu financoval Novartis Pharmaceuticals. Záver štúdie je, že nenašli presvedčivé dôkazy o škodlivosti. Čo keby sme sa radšej spýtali, kedy prinesú presvedčivé dôkazy o bezpečnosti?

SV40 je vlastne taký neškodný vírusík. Je úplne vedľajšie, že ho pôvodne zbadali len vďaka retrovírusovej aktivite, že spôsoboval rakovinu u laboratórnych zvierat, že bol preukázaný v ľudských nádoroch, a že sa ho vakcínami úspešne podarilo rozšíriť po svete tak, že tento pôvodne len opičí vírus sa už veselo šíri medzi ľuďmi, a to aj v strednej Európe. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12690795

Hlavne že WHO vyhlásila, že nie sú dostatočné dôkazy o tom, že spôsobuje rakovinu. Uf, to mi odľahlo. Dôverujem predsa odborníkom. Dôverujem slovenským úradom, nadnárodným nadúradom a najmä nadnárodným koncernom. Neverím mýtom o škodlivosti očkovania.

sirinka
2. dec 2013

@aristka aha, takze vlastne neslo o nejaky chronicky problem..