Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

aristka
20. nov 2013

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... tu je taký zdravý pohľad plus našla som jeden článok ,ale nič také smerodajné alebo dokázateľné tam nie je ...lupus a hocijaké autoimun.ochor.ti spustí aj obyčajná viróza tj.živý silný antigén ,plus autoimun.ochor asi budeme mať všetci lebo koľko olova mi denne vdýchneme a koľko kovov denne spapáme...ak máš niečo o tom viac kľudne daj ...
@sanym a ázia neviem či je smerodajná ,čo také následky napr.japonsko a 2 jadrové bomby ,plus dnes aktuálne neustále fukušima ,ktorá im znečisťuje more a postihuje to dá sa povedať okolité ázijské krajiny...,ale ak niečo máš viac daj...

sanym
20. nov 2013

@aristka 😀 tak teraz si ma fakt pobavila
ASIA syndróm - Autoimmune / Inflammatory syndrome Induced by Adjuvants, dúfam že slovník máš lepší než vyhľadávač 🙂

sanym
20. nov 2013

@aristka a ten link čo si dala je zo stránky sprievodcaockovanim, tá nemá s objektivitou veľa spoločného, doporučujem originál rozhovor s prof. Bucom, alebo články v angličtine. Veď tá lekárka normálne poprela slová profesora, dobreže ho neoznačila za senilného deda: "Ani napriek pokročilému veku by pán profesor určite nikdy nenapísal : "Žiaľ, postupne sa objavovali správy, že vakcíny môžu navodiť tvorbu autoprotilátok..." atď...

lenadka
20. nov 2013

@slavvicek súhlasím s tebou 🙂 podľa mňa sa z očkovania robí zbytočný strašiak. U nás je chorobnosť nízka, lebo sme generácia čo bola preočkovaná skoro komplet a s toho teraz žijeme bez epidémií. Niektoré sa zas objavujú práve preto, že sa očkuje zo strachu menej, alebo sa nepreočkovávalo lebo na to neboli plošne financie...a tak je čoraz viac napr.čierneho kašľa. Nechcela by som zažiť aby moje dieťa kašlalo takto http://www.cdc.gov/pertussis/pubs-tools/audio-v...

sanym
20. nov 2013

@lenadka sme rovnaký ročník, áno boli sme očkovaní, ale porovnaj si svoj očkovací kalendár a očkovací kalendár svojich detí, uvidíš rozdiely, napr. sme neboli očkovaní žiadnou hexavakcínou a mnohé z chorôb proti ktorým sa očkuje sme hravo zvládli. K tomu ČK - nedávno ho prekonal môj plne zaočkovaný syn, keby očkovanie tak super fungovalo, nemalo by sa to stať, či? 😕

lenadka
20. nov 2013

@sanym To vážne? Ktorý? Mal ťažký priebeh?

nikimax
20. nov 2013

@aristka čo by som ti dávala.....Ja som reagovala na
@slavvicek nie na teba....lebo tá hovorila o záťaži na imunitu, autoimunitnom ochorení,cukrovke o zmenách na mozgu pôsobením hliníka atd. Od nej si pýtaj niečo....to je doktorka.......tá bola na besede, kde sa počítal hliník 😀 😀 😀 Ja ešte len idem na besedu, s odborníkmi .....Mala by si ísť aj ty , prospelo by ti to,až tu netápeš..... 😵 😵

petot
20. nov 2013

@aristka Taký zdravý pohľad, sponzorovaný firmou Pfizer 😉

petot
20. nov 2013

@slavvicek Nemám nič proti Tvojmu názoru, a som rád, že si ho vyjadrila kultivovane. Len si myslím, že ako lekárka by si mala byť opatrnejšia v prijímaní cudzích, hoci zdanlivo odborných názorov. Ak si nevyhľadáš informácie samostatne, tak padneš za obeť demagógii, ako sa Ti stalo aj v tomto prípade.

Je napríklad zaujímavé, že pani, nazvime ju pracovne "Dr. Presvedčivá" vie, koľko hliníka sa z vakcíny sa bežne dostane do mozgu dieťaťa, hoci to dosiaľ nikto nezmeral. Ďalej, soli hliníka sa nepridávajú kvôli tomu, aby sa antigény uvoľňovali pomalšie a tak predstavovali menšiu záťaž. Používajú sa preto, lebo ináč by sa muselo použiť omnoho viacej antigénov aby si ich organizmus vôbec všimol, a vakcíny by sa ťažšie produkovali. Preto sa to aj volá "adjuvans", čo je pojem ktorému ako lekárka zaiste rozumieš. Porovnávanie vakcín s materským mliekom je urážkou inteligencie poslucháčov (to píšem na adresu Dr. Presvedčivej), najmä v situácii, keď farmakokinetika vakcín stále nie je objasnená a všetky takéto "porovnania" sú obyčajné žonglovanie s odhadmi.

Ortuť sa do detských vakcín používaných na Slovensku už zámerne nepridáva, to je pravda (od r.2009), no ako kontaminant môže byť stále prítomná. A ak píšeš, že očkovanie je záťaž imunity, a diabetes ako autoimunitné ochorenie spustí nejaká záťaž imunity, z toho logicky vyplýva, že očkovanie môže spustiť diabetes.

aristka
20. nov 2013

http://www.ockovacienoviny.sk/wp-content/upload... hlinité soli ako adjuvans a čo sa deje po im a sc aplikácií...

adsumus
20. nov 2013

@petot Odkedy nikto nevie koľko hliníka sa dostane do mozgu? Ved prednedávnom si mi poskytoval vedecké dôkazy, že POLOVICA hliníka vakcínovaného skončí v mozgu, nae dalej usilovne tvoj slávny príspevok potom kopírovala horemdolem po koníku, aby sa každý dozvedel, že POLOVICA ide do.....mozgu. Nevadí, že ja som nič také v tom vedeckom dôkaze uvedené nenašla a ani ty si mi to neukázal, že KDE??? ....sa o tom píše. Ked polovica, tak polovica a nepíš o pár týždnov, že nikto nevie. A že demagogia...pozor...nepodľahnúť.

https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nazor-lekara-na-ockovanie-v-casopise-mama-a-ja/

adsumus
20. nov 2013

A len tak na okraj, stále neviem, čo s tým hliníkom, čo deťičkám už pri narodení koluje v krvi a neskôr ho pojedia a popijú v strave, či ten má zákaz prieniku do mozgu? Výlučne len vakcínovaný preniká?

nae
20. nov 2013

@adsumus Petot píše, že "koľko hliníka sa z vakcíny sa bežne dostane do mozgu dieťaťa, hoci to dosiaľ nikto nezmeral." A to je pravda. Aj Khanova štúdia bola robená na myších modeloch, na citlivých jedincoch s oslabenom hematoencefalickou bariérou. Komparácia s deťmi teda ostáva v tejto rovine - jedná sa o jedincov s oslabenou/neuzavretou hematoencefalickou bariérou. Takže nae dobre vie, koho "lajkovať" a koho citovať na Koníku, a kto nestojí ani za ten "lajk"...
Opakovanie na záver: nikto nevie, koľko hliníka sa dostane z vakcín do DETSKÉHO mozgu. Pokiaľ vieš o nejakej štúdii, ktorá toto vie, daj nám odkaz. Bavíme sa len o ekvivalentných situáciách nasimulovaných na zvieracích modeloch.
Takže všetky reči veľavážených predstaviteľov SEVS na čele s prof. Dluholuckým či doc. Krištúfkovou o bezpečnosti hliníka vo vakcínach a o jeho rýchlom vylučovaní močom sú klamlivé - nemajú to dokázané. Na deťoch nikto nikdy také pokusy nerobil.
Komu to stačí, nech sa páči.

O hliníku krásne zhrnutie, vrátane spomínanej najnovšej štúdie Khan et al.(najma str.5-6):
http://rizikaockovania.sk/dok/Aktualne_poznatky...

aristka
20. nov 2013

@sanym ja som ťa pochopila ,ale preto sa to volá ASIA ,lebo čo som čítala tak štúdiu robil aziat a čo som našla čí skôr nenašla , domnienky ,...a znovu opakujem lupus tu máme dávno ,dávno tak ako reumatické ochor....povedané jednoduchšie ešte nebolo očko ,ale bol lupus a rôzne druhy reum.ochor...dúfam ,že si ma už pochopila... 😉

sanym
20. nov 2013

@aristka nikto predsa netvrdí, že každé jedno autoimunitné ochorenie u každého človeka je vyvolané očkovaním...
Ja som toho našla dosť, asi je toho menej v jazyku tebe zrozumiteľnom. Ďalej to nerozoberajme, ty si sa predsa pýtala na súvis očkovania a autoimunitných chorôb...

petot
21. nov 2013

@aristka Stránka ockovacienoviny.sk patrí reklamnej agentúre Snowball platenej výrobcom vakcín.

adsumus
21. nov 2013

@nae Toto uvádza @petot v diskusii, kde som sa dozevdela, že POLOVICA hliníka ide do mozgu....pozor..vedecky dokázané:

" Tvrdenie, že do mozgu dojčaťa sa z očkovania dostáva minimálna časť hliníka, je vedecky nepodložené, jednoducho na to neexistuje dôkaz. Nová štúdia Khan et al, ktorú som vyššie prilepil, dokazuje, že u citlivých jedincov môže skončiť v mozgu až polovica vakcínového hliníka a ostane tam natrvalo."

Ja som sa opakovane pýtala, kde konkrétne štúdia uvádza, že polovica hliníka ide do mozgu, nedozvedela som sa, naopak záver štúdie je, že hliník je veľmi dobre tolerovaný a predstavuje extremne nízke riziko a aj to len pri nadmernej záťaži.

@sanym Tu je vyjadrenie dotknutej osoby k tematike kto je kým zaplatený. Najnovšie už aj Vatikán je zaplatený farmaceutickým priemyslom. Antivax by aj archanjela obvinil, že je skorumpovaný, ak by sa dal zaočkovať.

http://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-vse...

veronncek1
21. nov 2013

@sanym Veľmi pekne si to napísala....ja tiež nie som fanatička ani zarytý odporca očkovania....tiež mám dve detičky....našťastie,nemajú po vakcínach následky...aspoň nie také závažné....ale som matka,poznám si svoje deti....môžem o sebe tvrdiť, že som veľmi vnímavá,čo sa týka hlavne mojich detí...tiež sa snažím pre ne robiť len to, čo si myslím,že je pre nich správne....Takže sa ma dotýka keď niekto povie, že zato že nie som študovaná,tak do toho nemám čo povedať....toto môže povedať len človek bez citu,bez inteligencie....

veronncek1
21. nov 2013

@sanym , @petot , @nikimax , @nae ... http://vybrali.sme.sk/diskusie/2196553/ .... myslím, že toto tiež hovorí za všetko... 😒

aristka
21. nov 2013

@petot či je alebo nie je reklamná agentúra ,kto sa vyzná a pozná ako funguje náš organizmus a imunita ,vie ,že sa tam píše tak ako to je ....ty si neštudoval medicínu a ani zdravotný smer a nemáš žiadnu prax takže nevieš selektovať čo je a nie je možné a duplom podávaš tu veci a vy veci ,ktoré pomáhajú vašej veci ....,ktoré môžem považovať ako marketingový ťah ....

sanym
21. nov 2013

@adsumus Citujem zo stránky sprievodcaockovanim zo sekcie naši partneri: "Stránka vznikla s prispením spoločnosti Pfizer. Spoločnosť Pfizer finančne podporila výrobu a naďalej podporuje administráciu stránky v rámci svojich aktivít v oblasti spoločenskej zodpovednosti." O MUDr. Špánikovej ktorá je tiež spolupracovníčkou ani nehovoriac. Toto komentár fakt nepotrebuje. 😠

aristka
21. nov 2013

@sanym vyhodilo to aj mne dosť a dala som si snahu prečítať a porozumela som len bohužiaľ pre mňa je to ničím nepodložená teória a opakujem lupus ,reumatické ochorenia a diabetes a kopu iného tu bolo odjakživa a ja veľmi dobre rozumiem ,čo sa týka záležitostí okolo ľudského tela a kliniky chorôb ..len vy neustále prehliadate kvantum vecí ,ktoré robia stav aký je....

aristka
21. nov 2013

@sanym vy citujete zo stránok av a sloboda v očkovaní ,znovu opakujem ,laik nevie selektovať ,kto to neštudoval a nemá prax ,to mi chceš povedať ,že aj pacošov nám dáva na lôžka farma ,že knihy ,ktoré neustále študujeme nám podkladá farma ,ale my máme s čím porovnať ,my pracujeme s pacošmi a toto ti pán googl túto prax nedá ....a stále nechápem ,kto ti má hovoriť o liekoch ,ak nie producent ,tak isto ako stroje nám vysvetľuje zástupca firmy ,ale to neznamená ,že všetko im prejde .....krásny príklad je medializovaný v tv ohľadom mašiny na liečbu onko chorôb ,za ktorý dal štát 4 mil .eur ,to jest niekto si spravil dobrý obchod ,ale aj napriek tej sume sa nepoužíva a nie je snaha ho používať a nie je snaha lebo ho asi dr. nechcú a to je aj o liekoch ,ale v tom treba robiť ,aby ste zistili o čom hovorím...

adsumus
21. nov 2013

@sanym Prečo by to malo hovoriť samo za seba? Na také vážne obvinenie treba dôkazy.To podľa teba každý sponzor aj priamo ovplyvnuje obsah alebo ked niekto sponzoruje športové podujatie ovplyvnuje aj výsledky? Lekári jasne vyjadrili, že hovoria SVOJ názor podložený vedeckými dôkazmi a nie sú nikým manipulovaní. Nezdá sa ti sprosté, že tu dookola obvinuju všetkých, čo sú ZA, že sú zaplatení?

Iný príklad: pánko, čo v Afrike nakecával ľudí na užívanie vitamínu C miesto klasickej liečby aids, lebo z toho mal finančný zisk, je automaticky skorumpovaný?

sanym
21. nov 2013

@aristka ok, pre teba je to nepodložená teória, ja mám bohužiaľ skúsenosť priamo z praxe. Stále tu dookola opakuješ kliniku chorôb... Sama nie si lekárka, takže tvoje písmenká pre mňa nemajú ktovieakú výpovednú hodnotu. Omnoho väčšiu výpovednú hodnotu pre mňa majú skúsenosti mamičiek, ktoré majú doma dieťa s celiakiou plus diabetom, resp. celiakiou a reumatoidnou artritídou, mnohokrát aj ďalšími pridruženými diagnózami. Ver mi, majú (vrátane mňa) celkom iné starosti ako riešiť anatómiu ľudského tela... ☹

sanym
21. nov 2013

@adsumus Ja som nikoho z ničoho neobvinila, ale pre mňa stráca na serióznosti stránka venovaná očkovaniu, ktorej mecenášom je firma ktorú živí predaj vakcín. Tvoj príklad so športovým podujatím je trošku mimo, predsa nemôžeš klásť na rovnakú úroveň pár gólov a životy a zdravie detí.
@aristka áno, ako píšeš aj stroje nám vysvetľuje zástupca firmy ktorá ich predáva, ale ak sa ti stroj jednej firmy nepáči, máš na výber x ďalších výrobcov, prípadne si nevyberieš ani jeden a pôjdeš za tie peniaze na dovolenku. 🙂
@adsumus áno, lekári vyjadrili, že hovoria SVOJ názor, ide o to, ktorí to sú lekári. Poznám osobne pár lekárov, ktorí toho o korupcii v zdravotníctve vedia svoje. A fakt nemôžeš porovnávať korupciu v okresnej futbalovej súťaži s korupciou v zdravotníctve.

adsumus
21. nov 2013

@sanym A antivax, ktorý podporuje predaj alternatívnych doplnkov pre teba dôveryhodnosť nestráca?

https://www.modrykonik.sk/group/1838/sloboda-v-...

aristka
21. nov 2013

@sanym ,ale to je aj o liekoch ..kvantum nám ich bolo ponúkaných ,ale robíme stále s tým istým ,možno na pár výnimiek čo sa osvedčilo ,ale tých spočítaš na jednej ruke a to ti hovorím ako fakt..a ak si si všimla dokonca aj u napr,pediny začínajú prevládať fytofarmaká na liečbu ...

sanym
21. nov 2013

@aristka zo žiadnej zo spomínaných stránok som nikdy nič necitovala a znova ma oslovuješ v množnom čísle. ja si na rozdiel od teba myslím, že aj vzdelaný a inteligentný laik dokáže informácie selektovať a analyzovať.

Týmto končím, fakt nemá zmysel púšťať sa do týchto debát, nech sa každý riadi svojim svedomím a vedomím. Ja sa idem venovať môjmu 5-ročnému synátorovi, ktorý nebyť mojej hlúposti a slepej dôvery k lekárom teraz mohol šantiť s ostatnými rovesníkmi v škôlke.