Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

martina46
21. aug 2009

ja mam tiez z kamarov takuto skusenost, nemyslim, ze by sa nieco zmenilo. ale tiez sa chystam ten stvrty den privazovat si sieta na seba a vlacit ho vsade :D pre istotu 😉
a myslim, ze reakcie by nemali byt ziadne a ak ude niekto z personalu neprijemny, je to jeho chyba.
dobru noc.

vanish1
22. aug 2009

martina, myslíš to tak, že ho budeš nosiť v šatke aj na wc?

olinka6226
22. aug 2009

rodila som na kramaroch a skusenost mam rovnaku ako vy tiez som bola s malym stale aj pri ockovani a ostatnych vysetreniach... no ak by mi robili problemy ze ma bez ockovania neprepustia podpisem reverz (samozrejme ak tam nebudu ine zdravotne faktory, ktore by nahravali hospitalizacii)

petot
22. aug 2009

olinka6226: A keby existovali faktory, ktore by nahravali hospitalizacii, tak by sa ockovat aj tak nemohlo 😉

juja2
22. aug 2009

Denisocka ja som tiez zdravotacka, teda sa mi max. hnusi co sa u nas v zdravotnictve deje, tak som povedala zbohom zdravotnictvu. Stacili mi 2 roky - hnus! Zial to tvrdim, ale este pred studiom som mala uplne ine predstavy a pohlad na zdravotnictvo, ale asi je nas velmi malo, aby sme dokazali nieco zmenit. Dnes je vsetko len o peniazoch ako sa to tu uz spomenulo. Asi nie nadarmo sa hovori ze nas stat je male Svajciarsko. Co sa tyka ockovania, mam rovnaky nazor. Lekari potrebuju mat plne vrecka, lebo im nestaci ich slusny plat! a kaslu na to co bude s pacientom (cest vynimkam!). Dnes to mate len ako na beziacom pase a informovanost ziadna.

patrac
3. sep 2009

Denisocka suhlasim na 100%. Ja mam v rodine troch pediatrov, zatial som sa o probleme ockovania bavil s dvoma, obaja sa zhodli, ze ockovanie je sprostost a neodporucaju svojim klientom ziadne dalsie ockovanie nad ramec povinneho ockovania, bohuzial ak chcu vykonavat prax aj dalej, povinne musia ockovat a drzat pusu, zakon je zakon. Bavili sme sa aj konkretnejsie, tak napriklad:
Tuberkuloza - ockuje sa novorodencom v EU iba na SK a CZ!! Su vsetky ostatne krajiny hlupaci ? Ockovanie nezabranuje ochoreniu, iba zmiernuje nasledky, cize keci ze vase dieta nedostalo TBC pretoze sme ho zaockovali je bullshit!
Difteria - umrtost cca 3% z nakazenych, ani jeden z nich ju nikdy nevidel a to maju obaja cez 60 rokov, cize prax asi 40 rokov...
Pertussis - ani jeden pripad, ale na nejakom kongrese prezetvovali par pripadov na SK, avsak vsetky deti co ho dostali boli ockovane!,
Hepatitida B - no comment, to nie je detske infekcne ochorenie, ak to date svojmu dietatu, tak sa utekajte najpr sami zaockovat, sanca ze sa nakazite vy je uple rovnaka.
Polio - 1 pripad za 40 rokov, dieta sa uplne vyliecilo, 95% nakazenych deti nema ziadne komplikacie a nastava uplne uzdravenie.
Tetanus - toto je asi najvacsie ignoranstvo. Novorodenecky Tetanus na vyskytuje iba v rozvojovych krajinach, kde na pupocnik pri porode prikladaju zem alebo trus. U nas sa NIKDY nevysytol, inkubacna doba je 5 dni, cize kedze sa ockuje az v 3 roku dietata je to sprostost.

Ked si to prepocitam, tak sanca ze moje dieta ochorie na jednu z vyzsie spominanych chorob je asi mensia ako ze ho zrazi elektricka a ze dokonca na tu chorobu umrie, je taka, ako ze vyhram 1 cenu v Lotte.

PS: este som nespomenul mums, ovcie kiahne a rubeolu, ale tieto choroby by dokonca dieta malo prekonat. Pre dieta su neskodne a vytvori si dozivotnu imunitu.

PS2: faktom je , ze za posledny 12 rokov je enormny narast alergii u deti ktory sa cim dalej castejsie prisudzuje ockovacim vakcinam v ktorych sa nachadzaju tazke kovy a jedy....

petot
3. sep 2009

patrac: Vynikajuce zhrnutie, len poopravim, ze BCG sa ockuje este v Bulharsku, a Francuzi ho davaju imigrantom (tam este posol WHO z Indie peso nedorazil, kde pred 40 rokmi dokazali, ze vakcina je absolutne neucinna 😉

erikasadek
3. sep 2009

petot francuzi , ho nedavaju imigrantom, nie povinna, ale je vysoko odporucana, rodinam, s urcitych casti, sveta.. mimochodom , aj nasa krajina tam patri.. ni ejto , sranda.... 😀

viem to lebo tu zijem.. 🙂

martina46
3. sep 2009

erika, no kam sme sa to dostali 😀

erikasadek
3. sep 2009

ze???? 😀 😀

inac mne tu moj muz uz dupka, kedy uz bud nova vakcina na chripku.. ale ani panovy ho nepresvedcim aby sa nedaval znova ockovat...

patrac
3. sep 2009

@petot: tak to som nevedel, tak opravujem na 3 staty v EU
@erikasadek: kto chce kam , pomozme mu tam... 😒

petot
3. sep 2009

patrac: CR uz aspon prestala s idiociou preockovania BCG v 11 rokoch. 😔

petot
3. sep 2009

V tomto pojme, reprezentujucom krajne kriticke hodnotenie, vychadzam jednak z publikacie prof. Koleka, ktory oznamil, ze neexistuje ZIADNA studia, ktora by konkluzivne dokazovala efektivnost preockovania v 11 rokoch, a vychadzam tiez zo studie WHO, ktora preukazala neucinnost BCG vakciny ako takej v prevencii TBC.

Takze ak sa detom v 11 rokoch rodava potencialne nebezpecna vakcina bez toho, aby boli k tomuto nejake vedecky platne dovody, a ktora ako taka ZVACSUJE vyskyt TBC, a inde v Europe sa uz prakticky nepouziva, tak pre takyto postup lepsieho slova nenachadzam, a ospravedlnujem sa zan.

petot
3. sep 2009

Prispeli samozrejme aj dalsie okolnosti, najma stale trciaca udajna POVINNOST podrobovat deti tomuto ockovaciemu nezmyslu, hodnotenie WHO, podla ktoreho sme krajina s nizkym rizikom a vakcinu by sme nepotrebovali ani keby bola ucinna (co zjavne nie je), a tiez fakt, ze vakcina sposobuje zmatocne testy na tuberkulozu, co stazuje vcasnu diagnostiku skutocneho ochorenia.

lucia123
7. sep 2009

Chcem sa len spytat, niekto tu spominal SONO mozgu, nam to robili tiez, zatial som neprisla na podstatu a potrebu takehoto vysetrenia, a zda sa mi tiez, ze je to zbytocne ozarovanie mozgu (je to skodlive tak ako ultrazvuk). Keby aj nieco zistili, tak co potom? Cokolvek, tak je neliecitelne, alebo?

lucrezia
7. sep 2009

pokiaľ viem , tak sono mozgu sa robí, aby sa zistili abnormality, príp. patolog. nálezy, sleduje sa velkosť mozgových komôr......a pod. Podla mna to má význam, čím skôr sa zistí nejaká odchýlka, tým skôr sa to dá liečiť, alebo sa to aspon pozoruje, ako sa to vyvíja.
A sono mozgu sa dá robiť deťom len do veku, kedy majú otvorenú velku fontanelu, t.j. do 1 roka. Potom sa už používaju metody daleko viac zatažujúce organizmus ako je CT.....

Ved nebudme až tak proti každému pokroku.....Hádam sa nechceme vrátiť do doby, kedy doktori púšťali žilou, prikladali pijavice a studené obklady na čelo a to bolo asi tak celý ich lekársky kumšt.

denduska
7. sep 2009

podla mna to ze sa da malickym detom pozriet mozog ultrazvukom cez fontanelu je super, nemusi sa ziarit rtg..myslim ze porovnavat usg a rtg hlavy u deti je uplne zcestne co sa tyka skodlivosti 🙄 nie vsetko co sa tam popripade najde, je zakonite neliecitelne....ci uz ide o hydrocefalus, cysty, nebodaj nadory...s takym postojom nemusime v zivote ani raz vidiet lekara a len cakat na co umrieme a nase deti mozno tiez...sorry tot moj nazor 😒

lucia123
7. sep 2009

tak o.k. uz mam vysvetlene 🙂 dik.
Ja som uz strasne zaujata proti lekarom, odkedy som sa dozvedela o ockovani, ake svinstvo praktuzuju na malinkych detickach. Takze davam od tej doby obrovsky pozor, co sa lekarov tyka, akakolvek prehliadka a pod. Jednoducho im uz vobec nedoverujem.

elika
15. mar 2010
natashkaa
22. apr 2010

ludkovvia a kde je tema odmietnutie ockovania,?? neviem ju najst. No my este teda nemame picxhnute nic ale rok sa uz blizi a prave nevieme ako dalej este by som to oddialila ale neviem ako. Ale uplne odmietame Pevenar a MMR. Odmietul uz niekto MMR?? len tie hexy by sme dali

blovitc120
22. apr 2010

premenovali ju na očkovanie - pre a proti

mizulienka
17. jan 2011

@natashkaa chcem sa spytat, este stale odmietate MMR? mate na to nejake lekarske potvrdenie?dik

natashkaa
17. jan 2011

kedze este nemame komplet hexu (teraz v januari mame mat 3tiu) tak o MMR este nebola ani rec cize este sme vo faze kedy sa tym nezaoberame ale moc nas nelaka tak uvidim musim este co to nastudovat
@mizulienka

mywiel
24. feb 2011

Objednajte tieto kvapky drenuju vsetky skodliviny z organizmu z vakcin 😉 podava sa to detom do vody, caju, mlieka a je to aj pre dospelych drenuje to aj staré vakciny 😉 http://www.studiozdravia.info/default.aspx?p=on...

siuzi003
27. okt 2011

@jana1710 Keby som si mala vybrat, uz mojho maleho ockovat nedam. Po ockovani dostal hnacku,vecer velmi krical od bolesti a uz je 3 den po a mi nevladze drzat hlavicku co pred tym nemal problem. Tak co na tom moze byt dobre ja mam strach, aby sa neobjavilo este nieco.

jana1710
20. jan 2012

siuzi003 - mne sa podarilo neockovat maleho hned v porodnici som to odmietla a davala som na neho pozor aby mi ho nahodou nejak nezaockovali povedala som im ze vyuzijem zakonnu lehotu a ze ho dam az o sest tyzdnov ale po 6 tyzdnoch som zavolala dr ze maly ma sopliky ze by som ho nerada dala ockovat a ona povedla ze v poriadku a ze ho dame ockovat az v druhom roku po vsetkych ockovaniach ale teraz je ta vakcina na TBc zrusena takze tak 🙂no dufam ze sme za vodou s touto vakcinou a ostatnymi sme si tiez poradili 😀

tepka
30. jan 2012

Ja sa v poslednej dobe zaoberam iba tym ale rozhodnutá som že nedam..http://www.voxvictims.com/2011/12/11/vaccinatio... kuknite si..alebo dajte do googla historia očkovania 😉

vivusika
8. mar 2012

normálne už rozmýšľam, že koniec očkovaniam http://diva.aktuality.sk/clanok/33077/ockovacie... ja teda ani iné ako povinné nedával, ale ja tak je to svinstvo ☹