Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

aristka
18. dec 2013

@sanym celiakia sa berie v internom a to som mala ,takže máš smolu plus ju máme v rodine a aj známej malá ju má ....ak vieš viac napíš ...ja píšem realitu a mamička to určite počula aj od dr....kľudne jej doplň info ...sama som zvedavá....

aristka
18. dec 2013

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... dala som sem nejaké linky ,ale pridám ohľadom celiakie ....

sanym
18. dec 2013

@aristka rada jej odpoviem v téme na to určenej, ale bez tvojej účasti ak sa nenahneváš. 🙂

aristka
18. dec 2013

@sanym vyhýbaš sa a neviem asi myslíš skupinu neočko ...no to si potom neprečítam ....ja sa nehnevám len spochybňuješ ,čo hovorím a pritom sem nič nedáš a skrývaš sa za skupinu ...no čo už ,je to tvoja voľba ....a ak je v nesúhlase ,tak sa nečudujem ,tam je každý anonym múdrejší ako dr......,len smola vit.C nepomôže...

sanym
18. dec 2013

@aristka kľud, myslela som tému venovenú celiakii, ja sa skrývať naozaj nepotrebujem. Ale v jednom máš pravdu - tebe je v niektorých prípadoch lepšie sa vyhnúť. 🙂

aristka
18. dec 2013

@sanym ešte poviem bu bu ... 😀

sanym
18. dec 2013

@aristka bojím, bojím... 😀

aristka
18. dec 2013

@sanym 😅

tara
18. dec 2013

@aristka myslim, ze tento zaklad vie kazdy, nemusis tu vysvetlovat, ako funguje obranny mechanizmus. a ked uz, tak radsej im vysvetli, ake rozne cesty pre vstup mikroorganizmov su mozne a hlavne aky je v tom rozdiel, ked sa do krvicky dostane bacilik ustockami, nostekom, cez svalik, cez zilku a pod. 😉

aristka
18. dec 2013

@tara bolo to už vysvetlované niekoľkokrát v téme očko a neočko a nebudem sa opakovať a neviem či ten základ ovláda každý ,lebo ja to hovorím ako svojmu synovi 10 ročnému ,ktorý teraz preberá ľudské telo a vysvetlím pochopiteľne a jednoducho a nebudem tu hovoriť celú anatómiu a mechanizmus až na bunkovej výmene lebo kto s tým nerobí je mu to nanič plus nepochopí....ak niečo máš pridaj a nerozoberaj moju krvičku.... 😉

tara
18. dec 2013

@aristka predychaj 😎

aristka
18. dec 2013

@tara a čo mám predýchať ja nerodím...a dýcham kľudne....mám normopnoe.....

tara
18. dec 2013

@aristka tak som rada, ze vitalne funkcie su OK.

bammbi
18. dec 2013

@aristka ak si studovala medicinu alebo veterinu, mala by si ovladat anglicky jazyk. Nasla som nieco specialne pre Teba: http://www.whale.to/v/suppressed_study2.html

sanym
18. dec 2013

@bammbi neštudovala 🙂 je sestrička

bammbi
18. dec 2013

🙂 tak uz potom mam jasno...🙂 jednu taku ma nasa pediatricka v ambulancii, dost casto ju predbehne s urcenim diagnozy...
lucim sa a prajem vsetkym vsetko dobre...

aristka
18. dec 2013

@sanym ty vieš čo som študovala ,to je vtip....

aristka
18. dec 2013

@bammbi po prvé nevieš čo robím ,bola som tu nazvaná už hocičím a ak by som to sem napísala zabralo by to celú stranu a bohužiaľ je to anonymné fórum a nie som povinná sa spovedať čo som študovala a čo robím ,ale svojich kolegov sa budem zastávať ,pretože vďaka nim chodí veľa ľudí po tomto štáte ,ktorý by tu neboli ..takže buď láskavá nedehonestuj niekoho koho nepoznáš a absolútne ani len netušíš čo obnáša jeho práca či po stránke vzdelania alebo v práci ....bohužiaľ zas sa ukazuje ,že keď dochádzajú argumenty ,nastanú útoky si v neočku neviem koľko a rýchlo si sa podučila ....,ale bohužiaľ ani rady itečkára ,ktorý má väčšie vedomosti z googlu ako hocijaká aj sestra z ambulancie ,ti tvojmu malému nepomôžu a budeš musieť ísť dr.a možno k diétnej sestre naučiť sa veci riešiť či diéta alebo iný problém a potom mysli na to ako si tu hrdinsky o nich obtieraš pusu ...... 😉

sanym
19. dec 2013

@aristka písala si v inej diskusii, že si sestra na ARE (už to raz niekto aj kopíroval), takže vychádzam z domnienky že si pravdopisná 🙂

mano5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
19. dec 2013

@aristka pre pripomenutie a aby si ma opäť neobvinila z klamstva citácia z tvojho príspevku zo dňa 4. 4. , 16.20. "...ja pracujem ako anesteziologická sestra..." https://www.modrykonik.sk/forum/porod/sekcia-bez-celkovej-narkozy-v-spanku/
Ja neviem, ty sa za svoje vzdelanie a prácu hanbíš? Veď keď nechcem, aby sa na fóre vedelo aké mám vzdelanie a zamestnanie, nebudem to do verejnej témy písať. 😕

tara
19. dec 2013

@sanym no a je to tu, odomna pytala info, kde pracujem a co som studovala a ked som nenapisala, tak zacala pisat, ze asi predavacku ovocia a zeleniny 😅 aj to je praca a vazim si aj takych ludi, ktori to robia. bez nich by som nemala ovocie a zeleninu, ked svokre dojdu zasoby 😀 ale k veci. sestricky zvyknu velmi mudrovat a priklanam sa aj k nazoru, ze je troll, ako ju odhalil manof. iba oni vedia takto urazat a skritizovat vsetky aj oficialne zdroje. a IT-ckar, ako nazvala manofa by si zasluzil uz davno titul MUDr., za to, co vsetko vie a ako sa vyzna v suvislostiach. 😉 ale na co by ti bol manof, vsak? potom by si musel pichat vcielky a chodit na "nutene" exoticke dovolenky.

tara
19. dec 2013

@bammbi to bolo dobre. u prvej pediatricky to tiez tak bolo, sestricka predbehla doktorku len taky fukot. teraz je to opacne, sestricka s nami suhlasi a doktorka si vystavuje plagatiky v cakarni o super prevenare.

tara
19. dec 2013

@bammbi vyborna studia. super! 😉

tara
19. dec 2013

@bammbi vakcina proti hepatitide B - zlocin proti detom 😢 dobre to pomenovali. ale nie len ta, ale vsetky su zlocinom.

mano5
19. dec 2013

@bammbi Az teraz som si to precital - dost dobreee. Som zvedavy, co najdu (sposobuju) v dalsich vakcinach tak o 2-3 roky.

aaron2007
19. dec 2013

@tara ano boli sme u neurologa a bol maly na EEG a potvrdil nam to ze to zahladenie je epilepsia a uz bere aj lieky.

aaron2007
19. dec 2013

@anima9 Ahoj. ano mame to zdiagnistikovane boli sme na EEG a tam mu to potvrdili ze ma epi.
Neurolog sam povedal ze to moze byt AJ od ockovania, podotikam ze maly bol jak rybicka a nikdy nebol chory ani anginu ani nic az po ockovani dostal teploti a vsimli sme si ze sa zahladieva do prazdna a uz sme sli k doktorvy ktory nam potvrdil najhordie.
Ano lieky uz berie DEPAKINE.
A podotykam ze nemal ani ziadny uraz ani stres ani ho netlcieme po hlave ako sa tu jedna dotycna vyjadrovala!!

nikimax
19. dec 2013

@aaron2007 pozrela som od toho príbalový leták a poviem ti teda, to je iný nárez.- tie nežiadúce účinky....obličky, pečeň, u matiek, ktoré užívali liek- až autistické deti.....fu ked si predstavím, že má 6 rokov. 😕 ....A ešte sa chcem spýtať, uviedli ti príčinu do zdrav. záznamu, alebo zametajú......?? 😒

demo
19. dec 2013

@nikimax kazdy liek, uzivany dlhodobo a pravidelne, sposobuje dalsie zdravotne problemy. a lekari tomu hovoria liecba 😕