Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

aaron2007
13. dec 2013

Pocuvaj ARISTKA tvoj prispevok je uz zmazany tak neviem co si tam pisala a ci na nas?! Ale ti mozem odprisahat ze maleho som nikdy v zivote nedrel ani ja ani manzelka. Bolo to vytuzene dieta. Ked ty prevadzas take praktiki tak mi je luto teba aj tvojich deti !!!
Aaronko bol zdravy jak repa az do ockovania tak sa uvedom co tu vypisujes a je jasne dokazane ze po ockovani moze dostat malu epilepsiu!!
Zahladi sa do neznama na takych 5 az 10 sekund.
A ziadny uraz hlavy nemal nikdy v zivote a ani ziadny vaznejsi uraz!! Bolo to normalne zdrave dieta.
Skor si myslim ze na vysetrenie by si mala ist aj ty !!!
Nikdy si ja vzivote nedovolim urazat ani odsudzovat ludi!!!
Po ockovani mal 2 tyzdne teploty a potom sme si vsimli ze sa zapozerava do neznama, kde nam doktorka povedala ze to moze byt epi. A aj je.

anima9
13. dec 2013

@aaron2007 Pri všetkej úcte....Mali ste epilepsiu zdiagnostikovanú pomocou nejakého zobrazovacieho vyšetrenia? Viem, čo máš na mysli - Záchvat petit mal. Podstatou tohto záchvatu je, že sa objavuje prvý krát práve od 6 roku života. U Vás sa toto ochorenie objavilo práve v tomto veku. Preto nemožno hovoriť o 100 % súvislosti s očkovaním. Predpokladám, že Vaša neurologička Vám to určite podrobnejšie vysvetlila. Nechcem Tvoje tvrdenie vyvracať, skôr chcem poukázať aj na inú možnú súvislosť vzniku. Ďalej je to na odborníkoch, ako to vyhodnotia. Epilepsia syna bola u Vás klasifikovaná ako NU po očkovaní? Beriete lieky na EPI?

monika111111
15. dec 2013

http://www.topky.sk/cl/11/1371839/Ockovanie-nes... - smutný článok o tom, že očkovanie je "životzachraňujúce"

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bammbi
16. dec 2013

Iba sa chcem opytat, ci niekto nema podobnu skusenost ako my. Dcerka mala velmi zlu reakciu na preockovanie v 5 rokoch. Ramienko mala asi tyzden cele hrozne zapalene a opuchnute aj spolu s laktom. O 5 tyzdnov po ockovani zacali priserne krce v brusku + zvracanie, podozrenie na zapal slepeho creva ani parazity sa nepotvrdilo. Po mnohych testoch sme sa nakoniec dozvedeli diagnozu: celiakia. Dovtedy uplne zdrave dieta. Ma niekto podobnu skusenost po preockovani v 5 tich rokoch?

aristka
16. dec 2013

@bammbi http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... mám pocit,že teraz sa detičky automaticky testujú po pôrode na metabolické poruchy ,čo kedysi nebolo a máme ju v rodine a zistená bola až v dospelosti ...malo by ísť o vrodené ochor.ale určite si to mala vysvetlené od dr.

aristka
16. dec 2013

@fidka79 tá pravá ma tu ide poúčať ....,to je snaha o vtip....bohužiaľ nevyšiel...

petot
16. dec 2013

@bammbi Máme vo vzdialenej rodine človeka, ktorý podľa mojich informácií pravdepodobne po obdobnom preočkovaní v 13-tich rokoch dostal zničoho nič ochorenie ktoré vyzerá na Crohnovu chorobu. Avšak priznám sa, že podrobnosti som nezisťoval, rodina má dosť svojich problémov...

sanym
16. dec 2013

@aristka chceš snáď povedať že sa novorodenci testujú na celiakiu? 😕 Áno, je to autoimunitné ochorenie, geneticky podmienené, ale nie u každého s genetickou predispozíciou ochorenie aj prepukne. Bammbi sa nepýtala na celiakiu, ohľadom tej jej poradíme v téme na to určenej, pýtala sa niečo úplne iné, tak nechápem o čo ti ide. Vyjadruj sa k veciam o ktorých máš aspoň tušenie...
Doštuduj si čo sú metabolické poruchy http://cs.wikipedia.org/wiki/Vrozená_metabolick...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
17. dec 2013

@sanym našla som toto http://www.dfnbb.sk/userfiles/file/rozsireny no... dúfam,že sa ti to otvorí a všeobecná poisťovňa tento skríning čo som čítala prepláca ,plus poznám túto diagnózu ,máme ju aj v rodine u 45 ročného bratranca zdiagnostikovaná v dospelosti.... a dokonca aj jeho ženy a plus máme do rodiny aj manžela sesternica a ten má 40 rokov a má crohnovu chorobu ,plus kamarátka malá jej ju diagnostikovali kedysi pomaly rok ....

aristka
17. dec 2013

@fidka79 ty by si mala vedieť s koľkými bacilami a hlavne z vírusmi možno aj 1000 druhov rôznych musí telo denne bojovať ,ktoré nie sú oslabené ,ale silné a to denne ,čo vdýchneme ak by bola pravda ,že dostať takúto diagnózu je také jednoduché ,tak by sme boli celiatici všetci dokopy ,tak ako diabetici a autisti a pod.a tie vírusy dennne vdýchneme a dostanú sa nám do krvičky a to znamená do organizmu...a až v tej krvičke ich naša imunita likviduje....a čo také prekonané ochorenia v plnej sile ,po ktorých ostávajú neurologické následky ,problémy zo srdiečkom obličkami a pod.ak by to bolo tak jednoduché aj po prekonaní aj chrípky je možné dostať túto diagnózu ,ale ja mám pocit.že tých faktorov na to musí byť viac ...,ale to by si mala vedieť ....inak aj poštipnutie komárom je reály spúšťač ,niekde si pozri čo ten aký bordel do nás dáva a rovno do krvičky....

sanym
17. dec 2013

@aristka a kde tam vidíš celiakiu? 😕 Či o čom sa vlastne bavíme?

sanym
17. dec 2013

@aristka ešte by som chcela dodať, že autoimunitné ochorenia sú zatiaľ málo preskúmané. Pokiaľ ide o celiakiu, tomu kto má na ňu genetickú predispozíciu nemusí mu prepuknúť vôbec, alebo môže prepuknúť po strese, po nejakom ochorení, ale aj po očkovaní. Takže ja osobne nemám odvahu moje druhé dieťa (ktoré má aj bez celiakie diagnóz dosť) vystavovať tomuto riziku a rovnako staršieho syna riziku, že sa mu k celiakii pridruží ďalšie autoimunitné ochorenie, aj vzhľadom na našu rodinnú anamnézu, v ktorej sa vyskytuje aj ďalšie autoimunitné ochorenie. Poznám mamičky (a bohužiaľ nie je jedna ani dve), ktorých deťom sa to stalo a ver mi, nie je nič ľahké starať sa o jedno alebo viac detí s kombináciou celiakia plus diabetes melitus resp. celiakia plus reumatoidná artritída.
Čo je pre mňa najsmutnejšie a najnepochopiteľnejšie, pre našich lekárov nie sú ani tieto diagnózy, prípadne rodinná anamnéza kontraindikáciou ďalších očkovaní. Písala som ohľadom toho prof. Bucovi a sama som zvedavá na jeho odpoveď.
Úprimne, keby som nemala choré deti a mnoho nezodpovedaných otázok, zrejme by som aj naďalej dôverovala lekárovi a otázku očko / neočko vôbec neriešila...

tara
17. dec 2013

@aaron2007 my sme boli u neurologicky, ktora mi hovorila, ze epi moze vzniknut hlavne po ockovani, kedze podla jej nazorov, vyvoj mozgu nie je ukonceny v 6.roku zivota, ale az v 12.roku a preto je mozog este velmi citlivy na latky z vakcin. dalej hovorila, ze dalsim spustacom epi je nejaka trauma dietata, sok a pod., a tretia moznost je uraz, ale to su velmi nizke percenta, kedy z toho vznikne epi. To zahladenie mi tam velmi nesedi, pretoze aj nas maly sa zvykne zahladiet, ja tiez, a tiez kopu dalsich deti a nemaju epi. da sa velmi dobre dostat pod kontrolu aj stravou. taketo deti maju mat hlavne zvyseny prijem tukov, pretoze tie su potrebne pre fungovanie mozgu. robila vyskum na tuto temu a naozaj su pre deti velmi potrebne potraviny ako: vajcia, tvaroh, mast, slanina, ale najlepsie v domaceho chovu + vitamin C, D, A, E. A nielen deti, ale aj dospely clovek potrebuje pre spravne fungovanie mozgu tieto tuky a vitaminy. nasi stari rodicia asi naozaj vedeli co robia, ked sa takto stravovali. a ziadna obezita, ziadny cholesterol, len vysoky vek.

tara
17. dec 2013

@aristka boze a ty stale s tou krvickou....zmen trochu vyraz na odbornejsi. krvicka.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mano5
17. dec 2013

@fidka79 Na SK este nedorazilo vela veci. Ale postupne uz ludia zacinaju rozmyslat aj svojim rozumom - nie len co im kto prikaze.
Preto by som aj tu chcel napisat:
Ak ste sa rozhodli dat zaockovat svoje deti, tak si aspon precitajte, proti ktorym chorobam davate ockovat svoje deti a co tieto choroby sposobuju. Pytajte sa aj svojich doktorov - mate na to pravo a je to aj vasa zodpovednost voci vasim detom. Ak potrebujete viac casu na citanie, tak nevahajte odlozit ockovanie po 6. mesiaci zivota dietata alebo po roku.

siska53
17. dec 2013

@petot moja svokra (75r.)take nieco dostala tiez.mali podozrenie na Crohna,ale sa nepotvrdilo. A to ockovana uz nebola dost dlhu dobu.
vraj to bol silny zapal criev ci co,liecil ju a stale lieci dr.kucera. Ma to od jula a este nie je uplne ok.dodrziavala velmi prisnu dietu a i teraz ma,dietne obmedzenia. Postupne sa to zlepsuje. Ale vyse mesiaca skoro nic nejedla.

kbeata
17. dec 2013

@siska53
@petot nie je crohn.choroba spojena s cervami,parazitmi v traviacom ustrojenstve?

bammbi
17. dec 2013

@aristka Ja netvrdim so stopercentnou istotou, ze celiakia mojej dcerky vznikla po zaockovani. Ale mozes mi uprimne odpovedat na nasledovnu otazku?: Nezda sa Ti podozrive, ze celiakia ( autoimunne ochorenie!) sa u mojho dietata prejavila par tyzdnov po zaockovani a to AKUTNYMI priznakmi : nahlymi prisernych bolestami, zvracanim, krcami v brusku , ked sa mi dieta od bolesti plazilo po zemi (na rozdiel od vacsiny deti, ktore maju dlhotrvajuce a menej dramaticke chronicke priznaky) Tyzden pred ockovanim moja dcera absolvovala zdravotnu prehliadku vo veku 5 rokov a kedze u doktorky sme neboli cely rok, bol jej urobeny kompletny krvny obraz a vysledky boli ukazkove. Nemala ziadne priznaky celiakie a to ich je celkom dost !!!, bola uplne zdrave dieta... Potom nas doktorka pozvala na ockovanie, a co sa dialo dalej, som uz pisala.

kbeata
17. dec 2013

@bammbi ja by som to tvrdila so 100% istotou,dufam ze vsetko nahlasis na hygienu

petot
17. dec 2013

@kbeata Vie sa o nej stále veľmi málo.

aristka
18. dec 2013

@bammbi práve preto ti hovorím ,ona ju mohla mať ,toto je taká zradná diagnóza ,že si nemusíš roky všimnúť ,že je problém ,ukazovať sa to môže len malými znakmi ,ktoré by so určite nepripisovala tomuto ochoreniu a preto je to neuveriteľné a ten prejav mohol nastať ten silný teraz lebo telíčko bolo oslabené a prejavilo podráždenie ...ja viem ,že je ti to neuveriteľné ,ale máme ju v rodine 2 ľudí a viem ako ticho takáto choroba vie byť ....držím všetky prsty nech sa s ňou naučíte žiť a bude všetko ok...

aristka
18. dec 2013

@tara a tebe čo tečie v obehu ...mne krv ja sa tu nemám potrebu vyjadrovať odborne a mamám tu jednoducho vysvetlujem ,že dýchaním sa denne bordel dostane do pľúc a cez pľúca do krvičky ...nos je len mechanická bariéra a preto sa tam veľmi málo zachytí....to by mali vedieť....krvička ...

aristka
18. dec 2013

@kbeata crohnova choroba nemá nič s parazitami je to zápalové ochorenie čriev a ak sa nelieči alebo sa čaká lebo pac .sa bojí čo mu nájdu ,hrozí až nekróza tkaniva ..je to sviňa choroba....

sanym
18. dec 2013

@aristka presne ako píšeš, očkovanie oslabilo organizmus a mohlo byť spúšťačom celiakie, na ktorú síce dieťa mohlo mať genetickú predispozíciu, ale ochorenie nikdy nemuselo prepuknúť, ale samozrejme mohlo prepuknúť po najbližšej chrípke. Autoimunitné ochorenia sú nevyspytateľné, u môjho otca bol napr. spúšťačom reumatoidnej artritídy stres po smrti matky.

aristka
18. dec 2013

@sanym ak by to bolo také jednoduché aj soplík ,ktorý oslabí spustí celiakiu ....a koľko by sme ich už mali a duplom .mamička píše ,že to bolo v 5 roku očko a dieťatko už nejaké protilátky malo z predošlých očko a duplom ,takéto prejavy tejto choroby sa ukážu po nedodržaní diéty a aj takéto príznaky zrazu ...možno by roky nevedeli ,že má túto chorobu ,možno by sa to prejavovalo len redšou stolicou ..lebo klinika pri tejto dg.je zložitá lebo je aj skrytá a časom by sa to prejavilo len nejakým karcinómom hrub čreva...,ale mamička to určite mala všetko vysvetlené od gastroenterológa

sanym
18. dec 2013

@aristka písala si, že tejto chorobe rozumieš, ale súdiac podľa tvojho posledného príspevku, nemáš o nej ani potuchy, ako aj o mnohých ďalších veciach ku ktorým sa vyjadruješ.