Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

aristka
25. aug 2014

@evittam veru by mali a mali by postupovať ako v tých demokratických štátoch ,kde j očko dobrovoľné ,ako karantény ,neprijatie do školy či škôlky a iné opatrenia lebo pokuta je len výsmech a slabý nástroj ,aby rodičia očkovali....

polystyren
25. aug 2014

@aristka Staré detské hroby môžu byť z vojny, alebo vystrájali predchodcovia doktorov, viď "morové" povstania. Videl som akože megingitídu, mumps aj modernú ebolu ... a bolo to v skutočnosti niečo iné. Koľkokrát si robila vyšetrenie chorého, DNA testom "choroby"?

polystyren
25. aug 2014

@aristka Útlak môže vyvolať podvolenie sa alebo vzburu. Chceš to skúsiť?

irenkask
25. aug 2014

@polystyren V tomto sa sakramensky mýliš, pretože u mojej vnučky neuroblastóm mal atypický priebeh a ani lekári ho nevedeli 3 týždne diagnostikovať bez toho aby nevzali vzorku z tej masy na krku a kostnej drene. Jednoducho u neuroblastómu je vždy prvotný nádor niekde v tele, ale naša malá ho vôbec nemala nikde .
Mala na krku zhluk zmetastázovaných uzlín neuroblastov a kalcifikáty ako bonus z BCG vakcíny ktorú tam práve zachytil lymfatický systém a tam tú vakcínku opúzdril , čo bola obrana tela aby sa tento humus vakcinačný nedostal inde do krvného riečišťa a nešíril. Vieme dobre že obsah BCG vakcíny tvoria oslabené mikróby tuberkulózy ktoré vytvárajú kalcifikáty.
V dôsledku toho má v správe napísané že vznikla reakcia na BCG vakcínu ktorá je atypická lebo z vakcíny sa vytvorila rakovina miesto toho aby sa vytvorili protilátky proti tuberkulóze.
Svedčí o tom aj to, že malú liečili dva týždne proti tbc a čakali že tá hrča praskne, ale hrča tvrdla a rástla až na 6,5 cm z 3,5 cm .
Podávali jej aj imunoglobulíny ktoré sa vyčerpali úplne na nulové hodnoty lebo imunita bojovala s vakcínou statočne.
Stále nevedeli čo to je a potom boli viaceré konzíliá pretože všetci lekári odmietali túto hrču otvárať lebo tušili že by to ohrozilo jej život. Ale potrebovali zistiť čo to je aký druh to je, pretože už to nemalo byť čo iné len to najhoršie.

Tým že z tejto masy vzali vzorku tak sa to malej tie metastázy rozšírili do kostnej drene a poškodila genetiku sekundárne.
Takže nie že malá mala poškodenú genetiku po narodení ale vplyvom vakcíny sa jej poškodila genetika.
O tom svedčí aj to, že po skončení liečby má genetiku na jednotku.
Keby ju nemala v poriadku tak by sa jej to vrátilo ešte počas liečby alebo by sa nevyliečila vôbec.
Toto všetko mám odkonzultované s Celecom , posielal som mu aj všetky správy aj vyšetrenia a on mi na základe týchto odpovedal že je to skutočne tak.
Nikto z našej rodiny rakovinu nikdy nemal a z rodiny otca malej tak isto. Ani len vzdialení príbuzní.
Takže ak ani toto nikto nepochopí tak neviem ako môže niekto si dovoliť tvrdiť že to mala geneticky vrodené.
S Celecom som nie moc kamoška ale v tomto mu verím na 1 000%

polystyren
25. aug 2014

@irenkask Nepíšem o poškodení genetiky, ale o kvalitnom návode na tvorbu rakoviny. Takýto návod nemôže vzniknúť chybami, snáď neveríš na darwinovu evolúciu. Rakovina má dôvod prečo sa prejavila, a má pre človeka význam. ... Mám pocit že hádžem hrach na stenu. Nebaví ma ti to vysvetľovať dookola.

irenkask
25. aug 2014

@polystyren Ja som ti odpísala na tieto tvoje domnienky , kopírujem čo si napísal.

Rakovina má vždy genetický základ a je dedičná. Tak zložitá štruktúra ako je rakovina nemôže vzniknúť bez genetického návodu.
Dnes o 14:38 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •
Toto je tvoj príspevok, to sú tvoje slová ktoré som okamžite vyvrátila lebo nie sú pravdivé. Moje vysvetlenie si vôbec nečítal.
Viac ti to nemienim vysvetľovať, nič nemá zdedené ani dedičné a genetiku má úplne čistú a v poriadku. Čomu veríš ty ver si, ja tiež nie som debil , zaoberala som sa touto diagnózou, konzultovala to s viacerými odborníkmi , čítala som veľa kazuistík do podrobna.

Nijaký genetický návod u mojej rodiny na rakovinu neexistuje a nikdy v minulosti neexistoval.

adsumus
25. aug 2014

@polystyren Aký dôvod má rakovina a aký význam má pre človeka?

aristka
25. aug 2014

@polystyren videl som akože menigitídu ,ebolu a mums a bolo to niečo iné a čo to bolo ..myslím ,že máme vyš ,ktoré preukážu o čo ide tj čo aký pôvodca je na príčine chorobytj ak je pneumokoková meningitída dokázaná kultivačne ide potom o pneum.menigitídu a takto by sme mohli ísť ďalej ....s tými hrobčekmi si ma dostal ,asi vieš málo o histórii medicíny či oše ,plus ,u nás to bohužiaľ nie sú hrobčeky z vojny ,dokonca mám pred očami hrob ,kde rodičia prežili svoje 3 deti ,ktoré sa ani jedno nedožilo 18 rokov a nebolo to obdobie vojny ..plus aké vzbury tu akože majú byť ,štát má platiť zdr .obvody našim deťom a nemať žiadne požiadavky ,rodič nemá mať žiadne povinnosti ,plus dieťa ,ktoré má právo na zdr.star a prevenciu ,čo karanténa je ,plus aj deti ,ktoré nemôžu byť očko majú právo na ochranu štátom a to je aj neprijatie neočko dieťatka,ktoré nedali rodičia očko lebo nechceli do školy ,škôlky ...takže ak k tomu príde tj epidemky a tvrdé opatrenia ja si tu vzburu rada pozriem ...

zita19
25. aug 2014

@polystyren chlape, a ty na com ficis?

veriiii
26. aug 2014

@polystyren ano,ale treba odlisit od slova geneticky=nieco s genmi, tj mutacia ,zla transkripcia,a geneticky =dedicny..
to prve, su dobre zname spustace co mozu sposobovat mutacie..toto by najlepsie vysvetlit onkolog..
nase telo by si malo vedie poradit so zle prepisanymi DNA roznymi mechanizmai, napr apoptoza..
co sa tyka neuroblastomu,neuroblasty by uz mali davno dozriet do buniek nervoveho sytemu alebo nadobliciek este pocas vnutromaternicoveho vyvoja, ak sa tak nestane a veda stale nevie preco sa to stava u urciteho poctu deti, stale maju sancu dozriet,ale bohuzial obcas dojde k chybe a vyvinie sa neuroblastom-to sa moze stat az do 10 roku zivota, avsak su babatka co sa uz narodili s nim, ale najcastejsie je to do 2 rokov...
@irenkask
tuberkulostatika sa davali pri takychto atypickych reakciach, to nie je,ze lekari nevedeli a tapali..
mnoho koznych reakcii v zmysle hnisavych ran po aplikacii bcg vakciny a zapalenych uzlin mohlo nespravne podanie bcg vakciny,ak sa nepodala prisne do urcitej hlbky koze ale pod nu,tak vznikali hnisave loziska,ktore prejst do zapalu uzlin...a veru, zapalove latky produkovane na mieste zapalu mozu spsobovat za urcitych podmienok DNA mutacie..to je moje laicke ysvetlenie si situacie..ale vam lekari urcite povedali viac..tieto atypicke reakcie-rany a uzliny ale vznikaju kratko po podani bcg,vy ste to nemali ani po bcg ,ani po prvej hexe atypicke az po druhej, nie?

polystyren
26. aug 2014

@veriiii Mutácie nespúšťajú rakovinu. Neexistuje na to dôkaz. Rakovina je zmysluplný genetický kód, ktorý sa spúšťa vtedy keď treba.

@irenkask Pýcha predchádza pád.

citronade
26. aug 2014

ahoj, chcela by som sa opytat, aky dlhy cas po ockovani mozu zacat este prejavy ako vysoke teploty nad 40, neutisitelny plac, bolestive odchadzanie vzduchu, lapanie po dychu, nechut do jedla, nespavost. ockovali sme asi pred 2 tyzdnami.

polystyren
26. aug 2014

@citronade V prípade trvalého poškodenia to už neprestane nikdy. Ťažko ti povedať presný čas, keď nepoznáme celkový zdravotný stav. Všetko so všetkým súvisí. Doktorovi by si povedala viac.

muco09
26. aug 2014

@citronade Prejavy po očkovaní sa môžu prejaviť do 48 hodín od podania očkovacej látky, ak sa prejavili neskôr je to pravdepodobne spôsobené niečím iným - prechladnutie, viróza, tieto prejavy by mali za približne deň až tri dni odznieť, ak trvajú dlhšie odporúčala by som navštíviť pediatra

citronade
26. aug 2014

@polystyren my sme prave prisli od lekara. nechcem to hned hadzat na ockovanie. len sa pytam, berem do uvahy tu moznost, len neviem, ze este po akom dlhom case sa prejavuju taketo veci.

citronade
26. aug 2014

@muco09 no hej, tak druhy den to je, dnes najhorsie, nad 40 vybehla zas horucka, place, dostali sme antibiotika, uvidim.

polystyren
26. aug 2014

@citronade Keď sa problémy objavili po očkovaní, tak je jasné že dôvodom je očkovanie. Koľko rokov má dieťa? Plač u bábatka znamená všeličo, u 10 ročného to je od bolesti.

citronade
26. aug 2014

@polystyren 6 mesiacov, to bolo to druhe ock.

meusicka
26. aug 2014

@citronade podla toho co ste davali ockovat. Po MMR byvaju najhorise reakcie az na cca 10 den po ockovani

polystyren
26. aug 2014

@citronade Bábo má 4 kg, ty 80. Daj si pichnúť 80 : 40 = 20 takých vakcín a pochopíš prečo dieťa plače.

citronade
26. aug 2014

http://www.slobodavockovani.sk/news/vysoke-horu... taketo iste mame aj my teraz, ale presli asi 2tyzdne od ock.

polystyren
26. aug 2014

@citronade Vedela si o tom a dala si očkovať. Komu niet rady, tomu niet pomoci.

citronade
26. aug 2014

@polystyren ale prestan prosim ta zas robit zavery. dakujem.

citronade
26. aug 2014

@polystyren
Ahoj

Vieš že očkovanie obsahuje ortuť, hliník, formadehyd a kopa iných jedov? Pichnutí do tela sa zmnohonásobuje ich účinok. Malému dieťaťu vytvárajú vyššiu koncetráciu jedov v krvi ako dospelému, takže to je ešte horšie. Vieš ako bolí pichnutá chemoterapia? Tak podobne sa môže cítiť malé dieťa.

Ortuť sa usadí v tele asi za 2 dni. Takže keď to za pár dní neprestane, má niečo poškodené. Plač je prejav bolesti.

Ublížila si vlastnému dieťaťu. Môžeš vyhrať Darwinovu cenu pri ďalšom očkovaní.

a prosim ta, taketo primitivne postoje si nechaj, ak sa tebe poskodilo dieta a nevies sa s tym zmierit, alebo ak si zastanca neockovania z nejakych dovodov a mas tendencie hladat vinnika, tak hladaj v sebe, sarkazmus v tomto pripade si nechaj na doma, mna s tym nezatazuj. ja mam iny nazor, ahoj.

polystyren
26. aug 2014

@citronade Som rád že zdieľaš môj názor a napísla si ho do fóra. Len tak ďalej. 🙂

meusicka
26. aug 2014

@citronade ak mate take stavy po hexe tak radsej male sleduj a pri akomkolvek naznaku rychlo k lekarovi. Mozes ist aj za nejakym inym aby si mala viac nazorov. Jeden lekar povie ze to nie je z ockovania a mozno druhy povie ze to je. V kazdom pripade drzim palce aby bolo tvoje dietotko ok. Moje dvojicky po podani druhej davky hexa prestali spavat. Mame uz pomaly 3 roky ale este sme neprespali celu noc. Nasa byvala pediatricka tomu nepripisovala ziaden vyznam. Pisem byvala. Ak by si nahodou mala poit ze to mate z ockovania, treba to nahlasit na patricne urady.
Teploty do 38,5 nezrazaj len vyssie, nechaj telo bojovat, osobne mi pride divne ze mala lekarka pocit ze ockuje zdrave dieta a po podani ockovacej latky uz hned o dva dni to zdrave dieta potrebuje liecbu atb? Skus sa poradit aj s inym lekarom.

polystyren
26. aug 2014

Vysoká aj nízka teplota škodí. Elementár znalosť organickej chémie. Lamy.

citronade
26. aug 2014

@polystyren mohol by si ma prestat otravovat v suromnej poste prosim ta uz? naco mi vypisujes, ja nepotrebujem nejakeho zruteneho virtualneho vseveda nato, aby som sa rozhodla, polozila som len otazku, spravil si z toho zaver, obvinil ma, vypisujes mi spravy, si normalny? ja zato nemozem, co sa ti stalo. neotravuj.

citronade
26. aug 2014

@meusicka nie, o dva tyzdne po ock. toto zacalo, neviem, napadlo mato, pockam, zajtra bue krv hotova, pozajtra vyter, uvidim ako sa bude citit dalej. dakujem za pochopenie 😎

iwuska10
26. aug 2014

my sme 2tyzden po ockovani MMR, na 11 den prisli teploty 40, takto 3 dni, prakticky nezrazitelne. Po par dnoch na tele vysyp, dieta jak vymenene. U dr, vraj dostala osypky. Drbnute ockovanie Rozhodnut sa znova, urcite neockujem. takze teraz uz 5 den bojujeme