Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

saska73
16. aug 2009

Budú ma nejako postihovať, ak odmietnem svoje dieťatko dať zaočkovať napr. povinným Prenarom?

Petot vynikajúce príspevky aj linky. Pridám i ja jeden, dávala som to i do témy odmietnutie očkovania

http://blip.tv/file/2224472/ je to dlhé ale veľmi poučné a zaujímavé. Mne len po preočkovaní proti tetanu 3 vakcínov, vypadali kolečká vlasov, nikdy nezistili z čoho a porozháňali ma po všetkých možných vyšetreniach. A môjmu otcovi po zaočkovaní proti chrípke, opuchol krk a rameno a mal dlhšie bolesti, okrem toho hned po 10 rokoch bez choroby ochorel. Teraz v zime po nejakej akcíne pre starých ľudí, asi proti penumokokom, bol dezorientovaný, inak je aktívny človek aj vy vyššom veku, minulý rok ako 77 ročný vydal aj odbornú knihu.

denisocka
16. aug 2009

tak ja som sa az dnes odhodlala tu prednasku pani P. vypocut,teda precitat celu naraz kym maly spat a bola skvela!

mneme
16. aug 2009

ockovanie proti chripke je podla mna blbost - treba radsej posilnovat imunitu. a co sa tyka ockovania deti, o ziadnych inych ako povinnych neuvazujem - zda sa mi to privelke riziko, pretoze pri roznych novych vakcinach este nie su poriadne zistene neziaduce ucinky a aj nazory lekarov sa roznia. najlepsim "zaockovanim" proti chorobam je aj tak materske mlieko 🙂

vanish1
16. aug 2009

mneme, ale uvažovala si nad tým, že ako sa dostali tie povinné do kalendára? Tie než. účinky nie sú len pri nových vakcínach, ale aj pri povinných. Dlhé roky sa u nás používala orálna polio vakcína, ktorá bola povinná a kopu detí z nej dostalo obrnu. Teraz je podľa našich odborníkov očkovanie touto vakcínou "celosvetovo neprijateľné" a to citujem, mohlo sa ňou očkovať toľko rokov? V zahr. ju napr. zakázali oveľa skôr ako u nás. Kto sa ospravedlní tým rodinám, ktoré majú doživotné následky?
Keby to bolo tak, že povinné sú len bezpečné vakcíny, tak by to bolo ideálne, ale nie je! Preto tu povinnosť nie je namieste a rodič by sa mal sám rozhodnúť, čo chce očkovať a čo nie. Je to tak aj v iných štátoch.

saska73
16. aug 2009

vanish1 a čo ak odmietnem povinnú vakcínu, ako ma budú postihovať?

mneme
16. aug 2009

vanish, myslim si, ze kazde ockovanie je potencialne riziko, mozno som sa nevyjadrila jasne. zatial som to ale prilis neriesila, takze povinne ockovanie neodmietam apriori, necham si poradit od pediatricky. netvrdila som, ze rodic by sa nemal rozhodnut sam, ktore ockovanie jeho dieta absolvuje. okrem toho si neviem predstavit, ako mozno niekoho prinutit dat zaockovat dieta proti jeho voli 😉

vanish1
16. aug 2009

saska, pozri tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

v skratke, záleží od pediatričky, môže ťa nahlásiť na reg. úrad ver. zdrav. a nemusí, ak ťa nahlási, môžu a nemusia ťa predvolať, ak ťa predvolajú, hrozí ti pokuta do 10000 Sk za všetky odmietnuté očkovania, lebo sa to rieši ako priestupok 😖 v takomto prípade odporúčam kontaktovať www.rizikaockovania.sk, tu nájdeš najlepšiu radu a najviac skúseností (nemysli si, že to predvolávanie sa deje nejako často)

vanish1
16. aug 2009

tým som chcela povedať, že poznám veľa neočkujúcich rodičov a len asi jedného človeka, ktorý bol skutočne predvolaný

a dôležité je v prípade pokuty dodržať termíny odvolania

saska73
17. aug 2009

vanish - ďakujem za informácie. Nie som proti všetkým očkovania ale napr. spomínaná Prenevar, svojmu dieťaťu nechcem aby pichli, je to nepreverená vakcína a je veľmi veľa negatívnych ohlasov, aj tú pokutu 10 000 Sk radšej zaplatíme. Chcelo by to asi nájsť si dobrú pediatričku, kt. ma na očkovania názor neovplyvnení reklamou a peniazmi.hm.

olinka6226
17. aug 2009

vanish tych 10tis je za vsetky ockovania spolu alebo za kazde? dik...

denisocka
17. aug 2009

vanish,a ked sa odvolam,tak nemusim plaiť?

lenki33
17. aug 2009

olinka teoreticky za vsetky spolu, je to totiz max pokuta, ktoru ti mozu udelit, takze ak odmietnes jedno je to za jedno ak 3,tak je to za 3

denisocka
17. aug 2009

a ked teraz obmietnem trebars MMR a daju mi pokutu trebars 10tis a potom ja neviem kedy je čo dalšie a tiež to odmietnem .... ta zas mi daju?

sue
17. aug 2009

Denisôčka, po MMR je očkovanie až to pred školkou, čižekeď bude mať malý 5-6 rokov...a ktovie čo dovtedy bude...či sa nepodarí aj zrušiť túto fantastickú inštitúciu povinných očkovaní 😉 s tým by som sa netrápila...

denisocka
17. aug 2009

školka je od 3r.

sue
17. aug 2009

Prepáč, pred školou som chcela napísať 😀

denisocka
17. aug 2009

uf

martina46
17. aug 2009

ta pokuta je dokopy za vsetky odmietnute, nemyslim si, ze by mohli dat dalsiu v 6 rokoch, ci kedy sa picha dalsia.
pediatri su povinni nahlasovat odmietnutia, mnohi dokonca ziadaju aj pisomne odmietnutie od rodica, co rodic nemusi podpisat. lekari su myslim dost prisne kontrolovani a mam pocit, ze za ich "nedbalost" - myslim tym nenahlasenie - im tiez hrozi pokutka.

v poslednom case pozorujem, ze sa o tom viac hovori, dokonca aj nan nasu aktualnu chripkovu vakinu sa uz objavil v niekolkych zdrojoch clanok, kde sa pise o jej skodlivosti. ak je mozne, treba robit vo svojom okoli osvetu, nabadat rodicov, aby si zistili nie len preferovane pro ockovanie, ale aj opacnu stranu.

vanish1
17. aug 2009

denisocka, teraz si nie som istá, ale myslím, nato by určite lepšie vedeli odpovedať odborníci z Iniciatívy, ide hl. o to, aby sa stihol termín odvolania

olinka6226
17. aug 2009

dakujem za odpoved, ja ze ci uz mam zacat setrit, ale 332 eur zvladneme aj priebezne 😀 samko je bohuzial uz ockovany na vsetko ale druhe babo by som chcela usetrit od toho bordelu... na zaklade prednasky a inych zdrojov mam pocit ze samko je nespavec prave kvoli ockovaniam... ma vyse dvoch rokov a stale sa v noci budi (zuby ma uz takmer rok vsetky - teda mliecne)

nadhera
17. aug 2009

simko ide v septembri do skolky a poziadavka na A4 zo skolky bola - potvrdenie od pediatra,ze ma vsetky zalkladne ockovania. ☹ sice mame ich, ale ak by sme ich nemali-to by ho nezobrali?

vanish1
18. aug 2009

olinka, tak v nemocnici to bude asi boj, lebo na 4 deň očkujú proti tuberkulóze, takže ak chceš konkr. rady, napíš do Inciatívy, bolo by dobré dať to v nemocnici písomne a dieťa si budeš strážiť ako oko v hlave, lebo už bolo aj prípady, že zaočkovali bez súhlasu, keď išla žena na wc 😖

nadhera, očkovanie nie je podmienkou nástupu do školy, nemá to oporu v zákone, takže musia zobrať

denisocka
18. aug 2009

mne sa na prednáške pačilo,ako vysvetlila,ako sa daku sfalšovať očkovania... teda pre vieroviznanie....a tak ale to bolo v USA

jana1710
21. aug 2009

Babulka to nie je militantny prispevok zahod predsudky... 🙂 ja momentalne zijem v Amerike ( iba na 8 mesiacov ) sme tu s manzelom kvoli jeho praci, zhodou okolnosti manzel je lekar. Nikde som sa nestretla s tak negativnym postojom voci ockovaniu ako tu, kazdy tyzden pocuvam negativne nazory a nestastne pribehy ludi a ubohych rodicov deti po ockovani. Dali sme tu ockovat syna na rotavirus, lekar nam strasne dohovaral, ze sme az nakoniec suhlasili aj dr. na Slovensku s ktorou som v kontakte mi to odporucila( uz len kvoli tomu ,ze velmi casto cestujeme kade tade). Po dvoch tyzdnoch manzel stretol nahodou kamarata pediatra v nemocnici a ten nad nami urobil kriz a ziadal nas naliehavo, aby sme uz druhu davku nadavali, pretoze detickam sa z toho zaplietaju a krutia crievka. 😲 tiez nas ziadal ,aby sme uz nedavali ockovat, ale na Slovensku to nie je mozne odmietnut som zvedava co mi povie dr.v decembri kedy mame 3 davku hexa...a pneumokoky,je mi z toho vsetkeho nanic, hlavne z toho, ze sa clovek nemoze rozhodnut sam .Ten prispevok je velmi zaujmavy si myslim ak nevies je na nom hodena cenzura a PRECO???? rovnako ako aj na novej germanskej medicine 😲 😠 Manzel bol vzdy za ockovanie to povinne, ale po tychto skusenostiach sa vyjadruje opatrne 🙂 dufam, ze ho presvedcim 🙂

petot
21. aug 2009

Prednáška Impfungen-Sinn oder Unsinn je dostupná aj na alternatívnych linkách na rizikaockovania.sk

olinka6226
21. aug 2009

vanish do porodneho planu, ktory pojde aj na novorodenecke som si dala ze vyuzijem neskorsiu zakonnu lehotu na vakcinaciu TBC. tento plan si chcem dat potvrdit od primarky gynekologie (kvoli mojmu porodu) a aj od primarky novorodeneckeho (kvoli ockovaniu) ze s tym nemaju problem. ak by na mna naliehali, porusovali by zakon, nakolko zakonna lehota je 6 tyzdnov. tak snad nejak dobojujem a dosiahnem svoje 😉

jana1710
21. aug 2009

tu neskorsiu zakonnu lehotu vyuzijem aj ja dnes som zistila,ze cakame druhe 🙂 no s druhym dietatom budeme viac opatrni...pichat to svinstvo do 4 dnovych deti je proti zdravemu rozumu, mna by zaujmalo ci cela ta globalna elita ma tiez ockovane deti, a ci oni sami su ockovani, ked vedia, co v tych vakcinach je.... 😠

martinka1981
21. aug 2009

Ahojte,ja len k tomu že zakonnych 6 tyždnov na očkovanie TBC,ja som rodila v AT a tam ako viete neočkuju,a moja det.lekarka mi vobec nehovorila že treba očkovať do 6 tyždnov,že zaočkujeme potom v 15.mesiaci života,tak neviem ako to je. Ale som rada že ma nenahanala do toho 6.tyždna lebo takto som sa vdaka Lucii123 dozvedela o tom ake je očkovanie svinstvo a som nesmierne šťastna že moja Miška nema v sebe to svinstvo. 31.8.mame poradnu a očkovanie tak už sa teraz pripravujem ako poviem lekarke že očkovať sa nebude,nech sa aj na hlavu postavi. Ale pevne verim že to bude chapať ked ma nenahanala kvoli TBC. Inak je mila,tak som zvedava ako dopadneme.

vanish1
21. aug 2009

olinka, myslím, že si to urobila dobre, neviem teda, či to chceš odmietnuť úplne, ale ak áno, tak aj tak je to podľa mňa správny postup, netreba im vešať v nemocnici na nos, že nechceš očkovať vôbec, ale dieťa by som si strážila tak či tak, neviem, príp. by som sa každý deň vypytovala, či nezabudli, že sa nesmie očkovať a určite by predomnou musela lekárka vypísať na kartu veľkým červeným Neočkovať!

zitaje
21. aug 2009

Oli, uz vies kam ides rodit? Ja som rodila malinku na Kramaroch, a tam sa to robi tak, ze ta vyzvu, aby si si priniesla dieta do vysetrovne, daju ti do ruky striekacku s glukozou, ktoru davkujes babu spolu s vlastnym malickom, a zatial ho sestricka pichne. Teda pred rokom a pol to bolo takto - ja som bola stale s malou, teda okrem cca. dvoch hodin po porode, a bola som pritomna pri vsetkych ukonoch, ako je sono mozgu, vysetrenie sluchu a ociek, kupanie, vazenie, atd. Aj pri tom ockovani... 😒
Ale je pravda, ze netusim, ako by sa zachovali, keby som ockovat nechcela dat. Asi by som pre istotu od tretieho dna nechodila ani na zachod... 😒