Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

petot
8. dec 2013

@adsumus Blbosť, potenciálne mamičky, ktoré nemajú prirodzenú imunitu, sa predsa môžu chrániť očkovaním.

Takže prečo by nás mali trápiť epidémie rubeoly, vo všeobecnosti banálneho ochorenia ľahšieho než nádcha, ktoré zanecháva doživotnú imunitu?

petot
8. dec 2013

@demo Existujú len kadejaké odhady, náhodné sérologické testy a empirické skúsenosti pri reálnych epidémiách. Výsledky sú dosť rôznorodé. Podľa švédskej štúdie cca 40% detí stratí imunitu voči týmto ochoreniam do 10-12 rokov od očkovania. Pozri Br Med J (Clin Res Ed). 1987 Nov 14;295(6608):1264-7. PMID:3120971

Pikantné je aj to, že v prípade vakcíny proti rubeole nebola dosiaľ zmeraná jej účinnosť voči ochoreniu.

adsumus
8. dec 2013

@kbeata Pozri si aké malé percento chorých napr. na osýpky predstavujú ludia nad 30 pri epidkách. Vyzerá, že ich sa choroba moc nechytá. Ak aj nemajú už protilátky z očkovania, ako je to možné?
http://ecdc.europa.eu/en/publications/publicati...

kbeata
8. dec 2013

@adsumus no to sa pytas tej pravej 😉 ,ale aj tak mohli ponechat monovakciny,ako boli kedysi,lebo tu ich chutovku mmr-ku,3 v 1,odmieta coraz viacej rodicov

mano5
9. dec 2013

@kbeata Tiez si myslim, ze je to hlavne pouzivanim monovakciny v zapadnej EU. Tam malokto da MMR. Ked osypky, tak len monovakcinu.

kbeata
9. dec 2013

@mano5 ano,a taki nemci sa zabezpecili,ked si ponechali monovak.proti osykam,keby vypukne fakt velka epidemia osypok,to akoze bude tu pouzivana mmr-ka?ked kopu ludi prekonalo rubeolu aj mumps...to si akoze maju pichnut znovu?na hlavu postavene,ale zisky farmafirmam nech bezia,na ukor zdravia ludi ☹

mano5
9. dec 2013

@kbeata Ano - je to jedine, co ti stat ponukne. Slovami pediatrov - nic ine neexistuje, musite dat MMR. Preto ju aj najviac ludi odmieta. Keby im zalezalo na zdravi ludi a deti, tak ponukaju cokolvek aby ochranili svojich klientov - aj monovakciny.

kbeata
9. dec 2013

@mano5 jasne,pytala som sa adsumusa a este niekoho na nejaky model ockovania ohladom c.kasla,a rubeoly,a to ma osypky ani nenapadli,no jasne ze sa nevyjadrili,lebo neni o com
ale furt dokola ockovat,ockovat,tazko je niekomu pripustit sa nato ockovanie pozriet aj z druhej strany,a rucanie dogmy im asi nic nehovori

adsumus
9. dec 2013

@kbeata Ja som spokojná so súčasným spôsobom očkovania, nemám výhrady. Len sa čudujem kde ste vy dvaja došli, že západ neočkuje MMR, ked som vám tu dala, že USA a VB majú najvyššiu zaočkovanosť MMR od začatia očkovania. Ste si to nešimli, či čo?

kbeata
9. dec 2013

@adsumus ty si precitaj nasu diskusiu este raz...ale aspon 2 krat,aby sme sa pochopili,pretoze Nikto z nas nepovedal,ze mmr-ka sa na zapade neockuje,si myslis,ze byvam na marse?
a nepytala som sa ci si spokojna so sucasnym kalendarom 😒
ale jak vies rychlo zareagovat,ked sa tu niekto druhi bavi...

mano5
9. dec 2013

@adsumus Tak USA a VB je cely ZAPAD 🙂 . To mi je nejaka novinka v zemepise. To, ze ty si spokojna so sucasnym ockovacim kalendarom je v poriadku a nikto ti to nebude mat za zle - ani ti nebudu mat za zle, ze si si vybrala vakciny, ktore ti nahodou predpisal stat 😎 . Ale ostatny rodicia by sa mozno rozhodli inak, ale tento stat im nedal ziadnu volbu - ziadnu slobodu sa rozhodnut!!! Vybrat si inu vakcinu! PRECO?!?!?!
Som obcanom EU a obcanom Eurozony a mam mat mensie prava ako iny obcan EU? PRECO?!?!?

aaron2007
12. dec 2013

Chcem pridat aj ja svoj nazor.
Boli sme maleho ockovat v 6 roku a do 26 dni dostal epilepsiu!!
Nikdy v zivote uz nedam ovkovat dieta zeby mi zneho zrobili invalida na cely zivot.
Chlapec bol zdravy ako rybicka,po tom ockovani sa nam zmenil zivot !!
Radsej budem sediet v base aj 10 rokov ale nikdy nikdy v zivote uz nedam ockovat dieta nikdy !!!

prevenar
12. dec 2013

@aaron2007 zatial staci zaplatit vypalne do max. vysky 320e ^^ (zhruba cena vakcin , kt. odmietas)

prevenar
12. dec 2013

@mano5 sakra ..ides na to moc logicky , to sa nestretne s pochopenim 😵

nikimax
12. dec 2013

@aaron2007 no paráda, byť tebou, nabehnem k tej doktorke a okamžite nech to hlási ako než. účinok a samozrejme, zapísať do karty.....Je to jej povinnosť zo zákona!! Od neurologa si pýtaj kontraindikáciu k dalšiemu očkovaniu......Tebe basa nehrozí, ale mohol by si napísať na úrad pre dohľad- na lekárku, či niečo nezanedbala.....

aristka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
12. dec 2013

@aristka toto si už trochu prestrelila, vysmievať sa dieťaťu s epilepsiou... 😝

aristka
12. dec 2013

@sanym ja som niečo povedala o dieťati ja mám pocit ,že tu prestrelil niekto iný ....a predstav si viem čo je to epilepsia a všetko okolo nej a aj u detičiek .....

sanym
12. dec 2013

@aristka no napísať dotyčnému, že dieťa "čápe" po hlave a má následky je podľa mňa poriadne cez...

aristka
12. dec 2013

@sanym epilepsia môže vzniknuť aj po otrase ,úraze hlavy ,ty toho dotyčného poznáš ako sa správa k dieťaťu a duplom epilepsia nie je ako nu a píše hneď basu a nový nick epilepsia a nič viac a tak zhurta ...no neviem ....

sanym
12. dec 2013

@aristka nie, nepoznám, ale nikdy by som si nedovolila takéto niečo napísať...

sanym
12. dec 2013

@aristka Inak je zaujímavé, že keď človek s novovytvoreným nickom (dokázane duplicitným) pourážal mňa, mala si konšpiračnú teóriu že to bol niekto z obhajcov slobody v očkovaní. Teraz prečo nemáš podobnú teóriu? Ak máš nejaké podozrenie, kontaktuj admina tak ako som to urobila ja.

sirinka
12. dec 2013

@aristka a ty dotycneho poznas, ze si si dovolila hned takuto invektivu na jeho adresu? Obvinit niekoho z fyzickeho nasilia na vlazsnom dietati, navyse s tazkymi zdravotnymi nasledkami???

aristka
12. dec 2013

@sanym ja neviem kto ťa tam pourážal a to som už hovorila ,len je to tu virtuálny svet a preto to treba je tak brať ,že si tu môže robiť hocikto a hocičo a nemáme možnosť si to skontrolovať a niektorí sa neštítia ničoho ...tak ako som si dovolila konšpiráciu pri tebe ,dovolím si aj tu ....
@sirinka a ty ho poznáš ,možno to tak je možno nie a možno ani žiadne dieťa nie je .....a načo o tom filozofovať ...možno dotyčný diskutér doplní info a podporí svoju dôveryhodnosť....takže ja to riešiť nebudem ....

sirinka
12. dec 2013

@aristka nepoznam ho, ale poznam hranice slusnosti 😉

aristka
12. dec 2013

@sirinka tak to mi je novinka ...vážne...

sirinka
12. dec 2013

@aristka vazne... V poslednej dobe si sa tu dozvedela viac noviniek 😅

aristka
12. dec 2013

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... citujem...epi záchvaty úzko súvisia zo štruktúrou mozgu a niektorých jeho častí,zjednodušene môžeme povedať ,že príznaky pred alebo počas záchvatu závisia od toho , v ktorej časti mozgu vznikne .....takže by bolo zaujímavé počuť názor neurológa ....

demo
12. dec 2013

@aristka uf tak to je silna kava. Ze niekto tresne trapnost sa stava. Ale ze ju napises, precitas si ju po sebe a s kludom odosles - tak to je take negustiozne, ze az. No nic, cela aristka