Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

veriiii
18. aug 2014

@citronad vdakabohu ,super sprava🙂asi ju boleli nozky,ked sa ockuje do svalu a do oboch este urcite ze to chvilku boli..my dospeli este ako tak zatneme zuby,ale deticky neznesu manipulaciu s takymito bolavymi nozkami.
Teploty kedy odozneli?Mala uz niekedy taketo teploty?ako reagovala ak hej?
Pozri, kludne zajdi za neurologom, nech ju vysetri, ty ju mozes sledovat, ked hovoris,ze za pol roka dalsie ockovanie az, dovtedy by sa urcite prejavilo nieco-a inac tie najtazsie neurolgicke prejavy po okcovani sa vzdy prejavuju do14.dna,mozno nieco dlhsie..tazke za pol roka ju odsledujes....
co sa tyka teplot, tie sa vyskytuju po ockovani,nie sice u kazdeho velmi vysoke,u niekoho len zvysene..ale u vela det i, je to znak,ze telo zareagovalo a tvori si protilatky..ved aj keby ochorelo na nejaku z tych chorob na co bolo ockovane, isto iste by malo teplotu..nie?ja by som mala obavy keby sa pridrzili pri teplote krcove stavy, vtedy treba ist k lekarovi,nech rozhodne ci ide o febrilne krce alebo ine(napr.epilepticke)..
Nenahovaram ta dat ju ockovat,je to kazdeho rozhodnutie

veriiii
18. aug 2014

@citronade najblizsie ockovanie je 10-11 mesiacov-preockovanie toho to co ste mali teraz.
http://www.uvzsr.sk/kalendar/

vld
19. aug 2014

@evittam Ok, tak skusme. Co vsetko davaju v dnesnej dobe do vakcin a co davali kedysi? Co ti vyslo z tohto porovnania? Preco si myslis, ze zlozenie vakcin je katastrofa? Myslis si, ze prestudovanie pribaloveho letaku z teba robi kompetentnu posudit bezpecnost a ucinnost vakciny (za vakcinu si dosad akykolvek liek)? Akych neziaducich ucinkov vakcinacie so bola svedkom okrem placu, teplot a zacervenania a citlivosti miesta vpichu?
Len som zvedavy, na zaklade coho si si vytvorila svoj nazor, ktory poplasne siris dalej. Lebo len cast tvojho prispevku sa da pripisat "nazoru". Zvysok vyznieva skor ako fakticke tvrdenia.

evittam
19. aug 2014

@vld Ja nic poplasne nesirim. Precitaj si pribalovy letak a budes vediet,nebudem sa tu zbytocne rozpisovat a uz vôbec nechcem niekoho presvedcovat! Mam pocit,ze skôr tebe sa nepaci nazor neockovat.

evittam
19. aug 2014

A preštudovanie letáku zo mňa ani z nikoho iného nerobí kompetentnú posúdiť bezpečnosť vakcíny. Ale môj názor zostane nezmenený. Vakcíny okrem iného vyrábajú z embyi hovädzieho dobytku a nedonosených ľudských embryi. A žiadne očkovanie ti nezaručí, že danú chorobu nedostaneš.

surriana
19. aug 2014

No moj skromný názor je,že takmer každý hovorí len otom,co vsetko sa može stať ked dieta zaočkované je.Ale napadlo sa niekoho spytať čo všetko sa može stať ked dieťa zaočkované nieje?Nefunguje to tak ze dnes nedam zaočkovať a zajtra sa stane,to može trvať roky,a aj po rokoch doktori prídu nato že :aha:Ale dieťa nebolo zaočkované...moje dieta má aj povinné aj nepovinné,a teraz čakáme druhé a tak isto budeme očkovať.Poznám mamičky,ktoré prvé dieťa zaočkovať dali,všetko bolo ok,ale ked mali druhe dieťa tak očkovať nedali,lebo :moja kamarátka pvedala že:Bla,bla,bla....dcerke sa po jednom ockovaní za uškom spravila malá hrčka,ale boli to len zdurené uzlinky.Jedno u 10000 deti,na ktorom sa prejavil nežiaduci učinok...

vld
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vld
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vld
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
19. aug 2014

@vld A ty si konečne ušetri námahu každého osočovať a poučovať. Pozri ty si presvedčený o svojom a ja o svojom. A ja tu nešírim žiadne bludy, len to som napísala čo som si prečítala a nie od nejakej JPP ale informácie z letáka na očkovacej vakcíne a seriózny prieskum o očkovaní a jeho výsledkoch a účinnosti. A pokiaľ budú vakcíny vyrábať z toho z čoho ich vyrábajú tak svoj názor nezmením, to je všetko.

evittam
19. aug 2014

@vld A na otázky som ti odpovedala.

irenkask
19. aug 2014

Tu je dôležitý príspevok ako sa učia mladí medici ako majú manipulovať testovanie liekov a vakcín aby malo úspešnosť a účinnosť napriek tomu že sú neúčinné ba dokonca nebezpečné
Dobre si rozmyslite či ešte môžete lekárom a medikom vôbec niečo veriť, najmä ak sa jedná o vaše deti a vašu rodinu.

https://www.youtube.com/watch?v=OsfJ8I_cxbg
polystyren
19. aug 2014

@irenkask medici = podvodníci, z užitočných baktérií spravili strašiakov, z nebezpečných jedov a drog spravili "lieky"

irenkask
19. aug 2014

@polystyren Ide tu o ten spôsob ako ich školia tí výrobcovia a oni stále nechcú veriť že my na to prídeme a že im už neveríme. 😠 😠 😠 😠

polystyren
19. aug 2014

@irenkask Ak vieš čo sú to choroby, tak ďalšie a ďalšie podvody sú nepodstatné.

janka279
19. aug 2014

@irenkask Fiha, neviem, co je toto za video, ale som dost sokovana. Sama robim v oblasti klinickeho vyskumu viac ako 6 rokov a takto to teda vobec nefunguje. A to musim povedat, ze nastastie.

polystyren
19. aug 2014

@janka279 Máš konflikt záujmov.

irenkask
19. aug 2014

@janka279 No vidíš čo ty všetko ešte nevieeeeeeš.
A veru funguje, pretože väčšina liekov je neúčinná. Vidíme pri užívaní a podobne a ako vyzerajú niektorí po dlhodobom užívaní.
Ani nechcej vedieť ako postupovali u mňa pri diagnostike a potom následnej liečbe, lebo by si musela prestať snívať.
Ešte robíš veľmi málo aby si mohla niečo porovnať alebo posúdiť. Na to by si potrebovala aspoň pár desaťročí ako ja a potom môžeš povedať čo je a čo nie je možné nanešťastie.

janka279
19. aug 2014

@polystyren Konflikt zaujmov? Za to ze robim v oblasti, neviem odlisit dobre od zleho? To co som videla na videu je teda silna kava. Keby som bola v realite s takymto niecim konfrontovana, tak balim kufre. Dizajn klinickych studii sa robi inak, ako je popisovane vo videu. A ak by aj boli snahy to takto priehladne a amatersky "poupravit", je niekolko levelov kontroly a posudzovania roznymi komisiami a nezavislymi odbornikmi, ktorymi by to nepreslo. Ja za seba musim povedat, ze som sa s takymto niecim nestretla. Trochu som googlila a vidim, ze pharma consulting skutocne existuje a som fakt sokovana.

polystyren
19. aug 2014

@irenkask Skutočná diagnostika a skutočná liečba je podstatne ťažšia, ako predpisovať každému ibuprofen, alebo čo najviac sype. Chemické čipy pripojené na notebook urýchľujú prácu. Súčaná medicína je zaostalá ako vyháňanie diabla na omši.

irenkask
19. aug 2014

@polystyren Musím ti napísať že keď vidím tvoj nick, tak som rada že naša bytovka nie je zateplená tou chémiou.
Je to fakt hrúza samé chemikálie všade a ešte to pichajú do lymfy. 😒 😒 😒

polystyren
19. aug 2014

@janka279 To bolo školenie pre doktorov, ktorí majú pacientov. Sú platení za robenie "vedeckých štúdií". Obvykle len popíšu nejaký papier, ale možno aj naozaj robia nejaký výskum. Ty nemôžeš napísať že je to podvod, pretože máš zajtra v práci padáka. Čo robíš, že si sa s tým nestretla?

polystyren
19. aug 2014

@irenkask Polystyrén na stenách nie je nebezpečný. Kam ho pichajú??? Do stavebných materiálov sa pridávajú horšie veci. Pod polystyrénom by som sa bál mravcov, ale to sa dá riešiť antikoncepciou. Zateplenie je drahá vec a treba si prepočítať návratnosť. Cena práce zateplenia je aj niekoľko 10-ok eur/m2.

janka279
19. aug 2014

@irenkask netvrdim, ze mam dlhokanske pracovne skusenosti, ale v oblasti sa pohybujem dlhsie. Poznam pozadie, legislativu a celu masineriu. Mam doktorat z farmakologie. Neviem, ci vy mate nejake znalosti z oblasti klinickeho vyskumu, ale dovolim su tvrdit, ze sa trochu orientujem. Nehovorim, ze sa nenajdu cierne ovce v oblasti, ale prave kvoli takymto spekulantom existuju komisie a nezavisle inspekcie a audity. A verte, tie su teda riadne prisne. Taketo spekulacie sa daju lahko odhalit. Firmy to riskovat nebudu, lebo hrozi, ze daju miliony eur na vyskum lieku, ktory nebude nikdy zaregistrovany. Sama som zazila, ze klinicka studia bola pozastavena, lebo sa ukazalo, ze liek nema zelany ucinok, pripadne sa ukazali neziaduce ucinky. Benefity uz neprevysovali nad rizikami. Na toto su tzv. Priebezne analyzy a komisie, ktore daju "rozsudok", ci sa v studii moze dalej pokracovat. Mrzi ma, ze vela dobrej, mravencej prace je takto kompromitovanej.

irenkask
19. aug 2014

@polystyren Inak ten školiteľ to musí byť teda riadna trieda bez svedomia takto klamať a manipulovať, no moje svedomie by mi to veru nedovolilo.
Ja by som peniaze nikdy nepovýšila nad svoj charakter, ale v medicíne to vôbec nie je výnimkou. 😲 😲 😲

polystyren
19. aug 2014

@irenkask Je to úplne bežné. Skús navštíviť vakci kongres v Tatrách.

irenkask
19. aug 2014

@janka279 Jaj mrzí nemrzí, ak sú tie komisie takého rázu ako úrad pre dohľad a podobní podvodníci ak to mám slušne napísať, tak zbohom a dovidenia.
Mňa za tých pár desaťročí klamali riadne , flákali jednoznačne robotu a mám také skúsenosti doteraz, takže mňa už o opaku nepresvedčí nik. To sa netýka len očkovacích látok, ale aj prístupu ku pacientovi.
Nedávno som riešila ortopéda predtým neurologičku.....................................Hrôza odbornosť.

polystyren
19. aug 2014

@janka279 Čo ti mám na to povedať? Pekné rozprávky píšeš. Ale na tvoju obranu musím povedať že niekoľko % doktorov skutočne verí tomu čo hovorí. Nechápem prečo, možno sú mentálne zaostalí. 🙂

irenkask
19. aug 2014

@polystyren To poznám , moja vnučka je obeťou neúčinných a karcinogénnych vakcín doživotné následky a ako odpoveď úradu pre dohľad bolo že sme podpísali informovaný súhlas a teda sme súhlasili aj s tým že vnučka dostane rakovinu z očkovania., Toľko cynizmu DRZOSTI to je sila.

polystyren
19. aug 2014

@irenkask Následky nemusia byť doživotné, ani rakovina. Doživotný následok je iba ak odumrie orgán, alebo ho odrežú. Inak sú následky vyliečiteľné.