Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

adsumus
28. aug 2014
citronade
30. aug 2014

@mariosmykal nerozumiem tomu, preco by si ho mal blokpvat, za sarkazmus? stanovujes si aky druh humoru mame pouzivat? Mas tu svoju moc že? Tuto ten nestasťny organicky chemik, genetik, neurolog, je takisto urazajuci, mas iny meťer mojko hehe a kludne ma zrus, pripadas mi ako vyznavac nejakeho izmu, papa admin z webu pre tehule...

citronade
30. aug 2014

Jo a inak sme v pohode, bola to siesta choroba, jak prisla tak po troch dnoch odisla, davam si darwinovu cenu, 😎 tak sa tu maj genetik, nechavam ta tu s tvojim problemom,
vaz si to.papaa

citronade
2. sep 2014

@polystyren to si daj ty, my sme zdravi. papa.

polystyren
3. sep 2014

@citronade Keď ste zdraví, tak ste neočkovali. Je jedno čo tvrdíš. Vitaj medzi neočkujúcimi.

adsumus
3. sep 2014

@citronade Ty sa toho polystyrenu už asi nezbavíš. 😀 polystyren a citronáda, koníkovsky romeo a julia. V každom príapde, som rada, že malé je v poriadku.

citronade
3. sep 2014

@polystyren to by si chcel ty neockovat, zial uz asi neskoro, ale my zato fakt nemozeme, vies, kazde dieta je ine, co uz no. a ak je jedno co tvrdim, tak si cisty fanatik, co je asi priamoumerne nestastiu ktore prezivas, je mi to luto, nejak sa treba s tym vysporiadat, je to sice neprijemna pravda, ale zivot nie je o pohodli, tak drzim palce.

citronade
3. sep 2014

@adsumus tak co s nim, zazracny prut nemam, taketo veci su normalne, nieco sa ti v zivote stane zle a uz pausalizujes, vypluvas jed ktory si nemas na kom vybit, to treba len chapat.

veriiii
9. sep 2014

Nedavno tu bola diskusia aj o atopickom ekzeme, kde niektori rodicia maju info od lekarov(dermatolog,imunolog) ze ide o autoimunne ochorenie.
Nedostanete vsak odpoved preco sa vacisna AE nelieci ako autoimunne ochorenia,ked tie su casto zivot ohrozujuce??preco literatura k nemu nerefereuje ako autoimunne ochorenii?
jedno je iste, vyskytuje sa ci ockovane alebo neockovane dieta, atopicky ekzem je v prvom rade patologia koze-a nie imunitneho systemu..
Najnovsie vyskymy zistuju suvislost medzi vrodenu mutaciou fillagrinoveho genu(ide o expresiu),
Je tu aj suvis s astmou a alergiami...

http://www.dermnetnz.org/dermatitis/atopic-caus...

Najcastejsimi zhorsovatelmi stavu su iritanty ako mydlo, chlor, roztoce ,niektore potraviny......a este priame dedicne faktory..

veriiii
9. sep 2014

autizmus:
http://andreas.sk/files/EPIDEMIA_AS.pdf aj vrodeny autizmus u geneticky zatazenych jedincov??
http://pediatrics.aappublications.org/content/1... ziskany autoizmus u geneticky zatazenych jedincov?

veriiii
9. sep 2014

@miliharmi to prve je dobre strasidelne spracovane.-sice bez nejakych faktov,ale emocne.... to druhe sa neda otvorit..
ja len dodam,ze okrem nedavnej reevaluacii studie z roku 2004 a skandalu(na ktoru ma ockovaci svet uz aj vysvetlenie,ktore ale zaujima len jednu stranu...) bolo robenych mnoho studii,ktore nepotrvrdili suvislost...ale ,je dost mozne,ze su skorumnovane vsetky..mozno sa dockame aj ostanych whistleblowers....
toto dievcatko nedostalo autizmus kvoli vakcinam-nebolo ockovane v case prepuknutia,diagnostikovania,progresu....
https://www.facebook.com/thinkingpersonsguideto...

nikimax
10. sep 2014

@miliharmi ahoj, už sa to začína rozbiehať aj u vás aj u nás 🙂 Vraj je už zverejnených okolo 1000 svedectiev amerických rodičov, ktorým deti upadli do autizmu po očkovaní-k tomuto dátumu a stále pribúdajú....Nabralo to rýchle obrátky, po tom čo vyslovila tá moderátorka....Samozrejme verím, že sa pridajú aj slováci aj česi v čo najväčšom počte..... 🙂 😵

bralilienka
10. sep 2014

@nikimax sami si tým vyhlásením urobili psiu službu 😀 😀 len tak ďalej a ľudia začnú vidieť. o tých, čo chcú ostať slepí, tí asi budú musieť spadnúť na hubu, aby pochopili. ale tých mi ľúto nie je.

nikimax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
10. sep 2014

Ockovacie latky nejako menia geny?tie co uz sa zle prepisali pri pocati alebo vnutromatenicovom vyvoji?kedysi sa hovorilo,ze riziko stupa s vekom rodicky..ako pri downe..
autizmus tu vzdy bol,len boli tie deti bud onalepkovane ako mentalne retardovane-tie co sa nikdy nenaucili rozpravat,alebo ako ekcentricke-tie co vyslovene opakovali vsetko(echolalia)

Myslim,ze ine je ziskany autizmus,ale tu tiez zohrava ulohu tiez geneticka porucha ktora sa prejavuje ako mitochondrialne disfunkcie..opisovalo sa to po hexe.myslim,ze po pertussis.zlozke...
Ale ak je zla reakcia na horucku po ockovani (alebo po inom horucnatom ochoreni, to uz samozrejme sa nevola post vakcinacna encefalopatia) len v kombinacii s tymto zmutovanum genom spusta tzv postavakcinacnu encefalpoatiu, to su tie tazke ale velmi zriedkave neuro NU okolo 14.dna....:-(...
@nikimax vas maly preco dostal prevenar v 13. mesiaci a znovu v 15.mesiaci?

nikimax
10. sep 2014

@veriiii dobrá otázka, ale to sa musíš spýtať našej býv. pediatričky 😉 Lebo ked sme sa na to ohradili na úrade pre dohľad - vysvetlenie- prečo by sa nemohlo? môže sa a nič nebolo porušené..... 😝 banda 😝

veriiii
10. sep 2014

@bralilienka zatoze tvoje dieta ochorelo doprajes saj inym---pekne,pekne....

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
10. sep 2014

@nikimax no,ja nechapem, on mal nejako upraveny ockovaci kalendar,nejako poposuvany?byval chorlavy? ked raz zacnes normalny ockovaci kalendar ocko ako je nastaveny na Slovensku ,ze v 2-3 mesiac hexa plus pneukokoky, 4.-5. mesiac detto a 11. mes detto a pre puemokoky koniec ,on mal prevenar 4x? ci to mal poposuvane?len to mi nejde do hlavy,ze hovorite,ze bol ockovany podla normalneho platneho ocko kalendara..apropo. prevenar a mmr sa dava v niektorych krajinach spolu,cize v tom ohlade mali "pravdu"..napr v uk to myslim ze dokonca spajali aj s preockovanim na HiB a meningitiud

veriiii
10. sep 2014

@bralilienka co si mam este raz precitat? 😕 aby rodic padol na hubu v tomto kontexte ,musi predsa jeho decko ochoriet,nie???alebo, ahaa, cize rodic ma dostat autizmus?sila s tebou ........a kludne si vypisuj,ze kolko deti ochorelo na autizmus,vies, ze su rodiny,kde ani jedno dieta nemalo, su rodiny,kde jedno alebo viac deti ochorelo a ide to spokolenia na pokolenie.. aj bez ockovania, aj tieto pribehy su plne netu.AJ NEOCKOVANE DETI MAJU AUTIZMUS.... na to mas ake vysvetlenie?chybne geny u neocko a vakcina u ocko??ci ako to vysvetlis? prestan s tym tvojim nenavistnym tonom na rodicov, ktorych deti mali asi vacsie stastie podla teba???
vies,ze druhym sa nema priat zle,lebo sa to (este) raz otoci ..

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
10. sep 2014

@bralilienka a este, co konretne napr. v priorixe spusta autizmus?kedy si to bol obvineny ze osypkovy kmen, kedze sa u tych deti vyskytli aj gastroenteritidy, a osypky tiez sposbuju napr crohna, potom to bol tiomersal,ten tam uz davno neni, teraz? a preco vakcina selektuje ,kto ho dostane a kto nie?

veriiii
10. sep 2014

@bralilienka co ti tlacim do huby?
bralilienka @nikimax sami si tým vyhlásením urobili psiu službu emoticon emoticon len tak ďalej a ľudia začnú vidieť. o tých, čo chcú ostať slepí, tí asi budú musieť spadnúť na hubu, aby pochopili. ale tých mi ľúto nie je.
bralilienka @nikimax ja nepíšem o ich deťoch. tí sú potretaný na celý život žiaľ, hlúposťou svojich rodičov. tí rodičia musia padnúť na hubu emoticon

Ano, su rozne dovody padnutia na hubu,ale v suvislosti s tvojim vyhlasenim ma napada len to jedno...vies,keby som tom citala od teba 1.x tak mozno to "nepochopim"..tu tvoju skodoradost..
cakam aj na vysvetlenie ako je to s tym priorixom..

bralilienka
10. sep 2014

@veriiii 😀 😀 máš pocit, že chcem s tebou diskutovať? nájdi si obyčajné mamy, čo tu propagujú očko. čauky čauky. idem piecť, suším jabĺčka, zaváram lečo. a ty si čo dnes napiekla?

a čo mi tlačíš do úst? že prajem chorobu deťom a už vieš aj že autizmus. začala škola, mala by si si zopakovať nejaké triedy. idem, papá. nech mi nič neprihorí.

veriiii
10. sep 2014

@bralilienka ano,typicke- typicke 😀 😀 ked poprosis vysvetlenie,uz sa beru nohy na plecia a uteka sa..... 😅 bye bye... 😀

bralilienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veriiii
10. sep 2014

ako moze vakcina za to,ze nieco co uz nemalo byt v tele po porode v tele tam zostalo a sa to zvrhlo?
@bralilienka kludne ma nazvy prisavkou,nech sa paci, ulav si na ockujucej mamine... aj tak to nie je odpoved na moje otazky, ktoru ani nemas.... inac, tato tema je otvorena pre kazdeho..