Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

tin007
15. dec 2014

@cdecedc http://www.cbc.ca/sports/hockey/nhl/sidney-cros... tato sprava naburava tvoje vyhlasenie, ze "Keď klesne očkovanosť napr. na mums, či iné povinné očkovania tie choroby sa tu objavia znova, teraz sú potláčané a eliminované." A nemusime si chodit po pripady do Kanady, staci epidemia mumpsu v CR dva roky dozadu a pretrvavajuci mumps na vychodnom Slovensku od 9/2013, ktory sa uz vyskytuje aj pod Tatrami a naposledy niekde na strednom Slovensku.

sany_max
15. dec 2014

Fakty, to myslíte napríklad štúdie financované farmaceutickými firmami?Fakty v príručke o očkovaní?Fakty pána Kasardu z agentúry snowball?Bludy.Viem,že je jednoduchšie veriť všetkému,čo sa tu verejne a mediálne prezentuje.Človek je už raz taký,žiť v matrixe je pohodlnejšie.Zodpovednosť je však vždy na Vás či očkovať dáte alebo nie. Inak viete koľko detí a matiek za posledné mesiace zahynulo na Ukrajine?Pekne si sedkajte doma a nechajte sa manipulovať ale keď bude zle aj u nás,tak sa hádam prebudíte.

cdecedc
15. dec 2014

@tin007 odmietanie vakcinácie už nejaké roky prebieha, to nie je momentálna záležitosť. Určite je v tých oblastiach nižšie percento očkovania, preto sa ochorenie prejavuje a je ešte nutnejšie dávať deti zaočkovať, aby sa to nešírilo ďalej, nie? A to nie je moje vyhlásenie ale odborníkov s ktorými som daný problém preberala a o ktorých viem, že majú kvalifikáciu, vedomosti a danému problému sa venujú. Viem, že téma očkovania je teraz veľmi populárna a veľký vplyv majú aj média kt. zvyknú informácie zbytočne nafukovať. Nechcem nikomu brať jeho názor ani sa tu s nikým hádať. Je na každom jednom rodičovi či dá alebo nedá svoje dieťa zaočkovať. Ale keď raz tie povinné očkovania zaviedli a fungovalo to,niektoré ochorenia sa úplne eliminovali, prečo to teraz odmietať a dovoliť aby znova prepukli?

tin007
15. dec 2014

@cdecedc V pripade mumpsu v CR islo o epidemiu najma medzi tinedzermi, ktori boli ockovani niekolko rokov dozadu, na Slovensku bol vyrazny pocet chorých ockovani, niektori aj 3x! a nebolo to ziadnym nizsim percentom ockovania. Vyhladaj si spravy RUVZ (Michalovce to mali vyborne spracovane), resp. ak si pozries temu Mumps v Michalovciach tu na MK, tak su tam linky na mesacne spravy, kde je presne status zaockovanych spolu s ich vekom (ze ak nahodou neboli ockovani, tak padali do kategorie, ze este nemali na to vek). Mozes sa na to spytat odbornikov, akosi sa stale k tomu nevedia vyjadrit, ze ako je to mozne, ze ockovani ochoreni a starsi ludia, u ktorých je predpoklad, ze chorobu prekonali prirodzene v detstve, neochoreli. Mne teda odborníci nevedeli odpovedat a len habkali, ze este namaju uplne data a preto nemozu povedat nejake zavery.

alex137
15. dec 2014

ja som sa po komplikaciach s hexou dusovala ze MMR nedam a nakoniec som predsa dala a taky ekzem ako mame neprajem nikomu, som si vedoma toho ze ma tu budete presviedcat ze to nebolo z ockovania, ale moje dieta malo dobre krvne vysledky, ziadne atb sme nemali dva roky, skratka zdrave dobre zivene dieta, Tolko moja osobna skusenost.

irenkask
16. dec 2014

@alex137
Na diskusných fórach sú nasadení platení diskutéri tak je to na každom jednom diskusnom fóre , je to ako reklama , ktorí ťa budú tlačiť do očkovania , ale ak tvojmu dieťaťu očkovanie privodí smrteľnú alebo vážnu chorobu tak ti tu odprisahajú že to nebolo z očkovania , ale potom ti ani jedna neporadí čo máš robiť s ťažko postihnutým dieťaťom, tam už ich IQ nesiaha.
Dokonca budú vyvracať a oponovať rôznym lekárom ktorí ti niečo napíšu do lekárskej správy že oni to vedia lepšie ako on a že to tak nie je .
Miesto aby si riešili problémy svojich kolegov v ktorých práci je už takmer pravidlom že kto sa dostane do ich rúk málokedy vyviazne živý.
Tu máš dôkaz úrovne zamestnancov nášho zdravotníctva:

http://www.topky.sk/cl/10/1444649/Tragicke-zlyh...

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irenkask
10. feb 2015

@ice8
Poviem ti len jedno, keby aj nebolo nikdy nijaké video, stačil mi masaker v priamom prenose na detskej onkológii na kramároch kde sa odohrávala genocída malých nevinných detí medzi ktoré patrila aj moja vnučka a nie lekári, ale ja som musela byť žiaľ tá ktorá si zisťovala podrobnosti o všetkých deťoch ktoré tam boli prijímané aj niekoľko nových prípadov denne ako došlo k rakovine tých detí
.Stačilo vidieť moju vnučku po očkovaní druhou hexou ako nám celú noc chrčala a nemohla lapiť dych a moja dcéra a ja sme nechápali vôbec vtedy čo sa deje, ale ja som začala šípiť a moje podozrenie sa sledovaním dieťaťa len potvrdilo.
Na moju otázku či sa zisťuje prečo a aký mechanizmus bol v tom ochorení detí na túto strašnú diagnózu mi bolo povedané od špičkových lekárov tam zamestnaných že ich to vraj vôbec nezaujíma a oni sa učia len ako podávať chemoterapeutickú liečbu a nič viacej.
Prvú prepúšťaciu správu kde bola moja vnučka diagnostikovaná a všetci odborníci predpokladali že dostala tuberu z očkovacej látky a aj ju liečili antibiotikami ako Klacid a Benemycin nám vôbec nedali a ja som zistila že existuje úplnou náhodou.
Teraz viem že to bolo preto, lebo tam je uvedené že má vraj atypickú reakciu na vakcínu.
Neskôr som zistila že takéto atypické reakcie majú tisíce detí.
Odvtedy ďakujem za takúto prevenciu a liečbu , ale viacej neprosím ani nikto z mojej rodiny.
Utekali predo mnou aj primárka aj docentka a ostatní odborníci a po mojich otázkach sa ma vždy vypytovali či som a aká lekárka, pretože som videla veľmi ďaleko do problematiky.
Inak už som prestala kŕmiť na rôznych fórach aj v mojom živote hlupákov mojimi drahocennými skúsenosťami , pretože si to fakt nezaslúžia a prečo by si neskúsili keď neveria tak ako my a nech si to riešia tak ako sme museli my.

zita19
10. feb 2015

To som este nepocula, ze by prepustili pacienta z nemocnice bez prepustacej spravy. Prepustacia sprava sa pise a uklada do archivu aj v pripade, ze pacient z nemocnice zdrhne. Dokonca sa pisu prepustacie spravy dve. Lekarska a sesterska. Original dostava pacient (u deti rodic alebo zakonny zastupca) a kopie ostavaju ulozene v chorobopise pacienta, ktory sa archivuje.

hankaop
11. máj 2015

@sany_max Ano, viem, kolko deti a matiek priblizne zahynulo na Ukrajine, pretoze sa o tuto temu zaujimam, ale to absolutne nesuvisi.
Farmaceuticke firmy maju ine "zlate bane", ako detske ockovanie. Viete, kolko stoji liecba cukrovky napriklad? A vyvoj lieku?
Vy ste plne ockovana predpokladam. A napodiv, ste zdrava a ruky nohy vam po ockovani neodpadli. A rovnako celych niekolko generacii.
Prajem vam, aby sa vasmu dietatu nikdy nic nestalo NAPRIEK tomu, ako pristupujete k jeho zdraviu. Vsetko dobre.

hankaop
11. máj 2015

@tin007 Vakciny kedysi obsahovali vacsie mnozstvo antigenov, teda jednotiek choroby, preto boli ucinnejsie a preto neochorela starsia generacia. Tinedzeri boli ockovani vakcinami s mensim poctom antigenov a preto ich vakciny nechranili dozivotne, ale len 10-15 rokov a potom je potrebne preockovanie. Kedysi obsahovali vakciny proti mumpsu cca 3000 antigenov, v sucasnosti 3-5. Preto dnesne deti zvladaju ockovanie lepsie ale zaroven preto je potreba ockovanie opakovat.

hankaop
11. máj 2015

@tin007 A pravdepodobne preto vam "odbornici" nevedeli odpovedat, lebo svoj cas travia pracou a nie studovanim historie ockovani a objasnovanim kazdej jednej chybicky. Lekar je tiez len clovek, nie chodiaca encyklopedia, aby vedel reagoval na necakanu otazku bez pripravy. A rozhodne nema cely den casu, aby bruzdal na nete a cital pofiderne clanky typu "ockovanie vam dokalici dieta" a "farmaceuticke firmy sa vas snazia zabit", ako to robia niektore mamicky na materskej.
By ma zaujimalo, ci vy mate 150% vedomosti zo sucasnosti a minulosti odboru, v ktorom pracujete a z odborov pribuzdnych.

tin007
11. máj 2015

@hankaop Neviem na co presne reagujes, naposledy som v tejto teme prispievala pred pol rokom.

hankaop
11. máj 2015

mumps v michalovciach
@tin007

tin007
11. máj 2015

@hankaop Ten mumps nadalej pretrvava (pozri si napr. spravy RUVZ Vranov nad Toplou). A pozri si kolki z tych, co ochoreli, boli aj ockovani a kolkokrat.

hankaop
12. máj 2015

ockovanie nie je stopercentne, ale vyse 95. Tzn, 5 deti zo 100 nie je chranenych, lebo im ockovanie "nezaberie".
V pripade, ze sa 100 ockovanych deti stretne s osobou prenasajucou mumps, ochorie tych 5. V pripade, ze sa 100 neockovanych deti stretne s osobou prenasajucou mumps, ochoreju vsetky.
Mumps je najmenej nebezpecna choroba z trojice osypky - mumps - rubeola, proti ktorym sa ockuje prostrednuctvom MMR vakciny. Na osypky deti zomieraju aj v dnesnej dobe, ruzienka spôsobuje postihnutie plodu a potrat.
@tin007

tin007
12. máj 2015

@hankaop Daj mi, prosim, relevantny zdroj (studia bude najlepsia) tvojim tvrdeniam, vdaka.

hankaop
13. máj 2015

:D a o ktorej casti pochybujete?
ako relevantny zdroj myslite porovnatelny s vasou chybnou informaciou o mumpse vo Vranove nad Toplou? a o ktorej casti pochybujete? vasa poziadavka je vzhladom na neuveritelnu verejnost a dostupnost mnou poskytnutych informacii smiesna, ale uz len pre vase pekne modre oci:

ucinnost ockovacej latky MMR: http://www.ema.europa.eu/docs/sk_SK/document_li... odd. 5.1
naslednu matematicku uvahu vam hadam nemusim vysvetlovat, indikaciu ochoreni si hadam dokazete vygooglit aj sama. respektive, spytajte sa prastarych rodicov, nemusia byt prave vasi, ako to bolo s tymito ochoreniami, ked boli deti

prevenar
13. máj 2015

"Je očkovanie detí nebezpečné? " ..ano ockovanie deti je velmi riskantne , nebezpecne a extremne zbytocne , kedze ockovacie latky nechrania pred nakazenim a casto sa nevytvoria ani ziadne protilatky. ..ak sa aj vytvoria , tak rychlo klesaju spat na 0 . tazke vela rizika za fakt malo uzitku.

https://www.modrykonik.sk/group/1799/?h=neziadu...

tin007
13. máj 2015

@hankaop
Nuz, vyrobca v Suhrne char. vl. lieku udava namerany titer protilátok zisteny po ockovani (nie je tam uvedeny v akom casovom horizonte sa to robi, ale podla dalsich informacii, ktore som si k tejto veci davnejsie studovala, je to max. do 1 roka, zvycajne skor v priebehu mesiaca ci niekolkych mesiacov od ockovania). Dolezite vsak je ako vyzera hladina protilátok (kedze to je jedina meratelna hodnota, ktora sa tyka vakciny a ktora by mala zabezpecovat ochranu) casom a pri jednotlivých zlozkach Priorixu sa lisi; pri mumpse protilatky klesaju rychlesie ako pri osýpkach. Mimochodom vyska protilatok este nic nehovori o tom, ci ockovany dostane danu chorobu alebo nie; tu vstuju do "hry" aj dalsie faktory (hygiena, strava, izolacia nakazenych ale aj genotyp virusu, podmienky pre sirenie...) Odporucam zaujimave (no ovela narocnejsie) citanie k tejto teme: http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/MMR.htm
A este k tomu slovenskému mumpsu; ludia mozu byt neviem ako ockovani proti nemu, ked vakcina obsahuje kmen A (Jeryl Lynn) a na Slovensku sa vyskytuje kmen G, proti ktorému je vakcina velmi malo ucinna. Odporucam citacie predsedu Sl. pediatrickej spolocnosti v tomto clanku: http://www.tvnoviny.sk/domace/1789727_deti-ocho...
A tu je mapa kde sa aky kmen vyskytuje - mimochodom ten vyskyt genotypu G je uz niekolko rokov, no napriek tomu stale tu mame vakcinu s gentoypom A http://www.who.int/immunization/monitoring_surv...

hankaop
15. máj 2015

@prevenar toto je uplny vymysel. najlepsi dokaz je prax, a teda ze cela generacia nad 20 rokov je plne ockovana a sme v poriadku.

@tin007 mumps je najmenej nebezpecne ochorenie z trojice mumps - rubeola - osypky.

hankaop
15. máj 2015

Ja to kaslem. neviem, ako vy pristupujete k svojim detom, ale ja sa snazim co najviac znizit riziko toho, aby mojej dcere nieco bolo. Ockovanie ma urcite rizika, ale prave preto su deti, ktore nie su ockovane, pretoze je predpoklad, ze by to nezvladli. Aj ked mumps sa zda, ako pomerne neskodne ochorenie, ale to nie je chripka alebo slaby kasel. A ja nechcem, aby nedajboze chytila hoc aj "len" mumps a mala ten tazsi priebeh, pretoze vsetko, co o tom citam, je desive. Spomente si, ako ste zvladali ockovanie a skuste si precitat viacej o chorobach, proti ktorym sa ockuje a predstavte si, co z toho je pre vase dieta horsie.
A v prvom rade, ja tym, ze ockujem, chranim aj neockovane deti. Vy, ked neockujete, ohrozujete vsetky deti, vratane svojho a mojho. A to ma na ludoch, ako ste vy, neuveritelne vytaca.

tin007
15. máj 2015

@hankaop Stale tu nevidim ziaden relavantny zdroj k tvojim tvrdeniam z prispevku 12. máj o 11:08, tak prosim, posli.

prevenar
15. máj 2015

@hankaop haha ..tak to je dobry blud, ze sme upne v poriadku ...ani len z rychlika . asi zijes v inej krajine, alebo nemas ziadnych znamych 😀

ja poznam 2x cukrovka (1 typu) ..od 2heho roka zivota
2x ekzem ..od 2heho roku zivota
a seba ..do 2 rokov normalne zdrave dieta ..po 2hom roku tazke alergie s naslednou astmou (po "liecbe" alergii)

vsetko totalne "nahody" pochopitelne 😵

..takze o tom ako nam "nic" nebolo / nie je rozpravaj rozpravky niekomu inemu pls.

pslahorova
15. máj 2015

ano tak ako tu neni TBC?! opytaj sa hociakej plucnej kolko je tuberakov len v Tvojom meste.... a toto iste plati aj pre ostatne vakciny. Moje dieta je zdrave, opakujem zdrave a ma 3 r a dokopy bola chora 3-4 krat a aj to len kasel.

aristka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankaop
17. máj 2015

tak ste asi slepa.

mam styroch surodencov. vsetci sme plne ockovani. a nemame ziadne alergie, ekemy, cukrovku. najstarsi brat ma nadvahu od 22 rokov. ja od 12 zhorseny zrak. najmladai ma 12 a je zdravy ako ryba. rodicia maju po 50 a ziadna cukrovka infarkt. exemy nic. ocovi zacali teraz odchadzat platnicky.

zamyslite sa nad svojoiu zivotospravou, vase zdravotne problemy ste si najskor sposobili sami a s ockovanim nemaju nic spolocne.

sanym
17. máj 2015

@hankaop nahliadni do očkovacieho preukazu rodinných príslušníkov - súrodencov, rodičov a porovnaj ich s dnešným očkovacím kalendárom. Pár rozdielov určite nájdeš.

hankaop
17. máj 2015

@sanym pochopitelne, ze su rozdielne, no a s cim to ma co spolocne? niektore choroby sa prestali ockovat, ine sa zacali ockovat.