Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

monika111111
15. feb 2014

@aristka inak, je od neho pekné, že sa zaujíma nielen o gynekológiu, ale rozširuje si vedomosti aj v oblasti očkovania

aristka
15. feb 2014

@monika111111 práveže tam nehovorí nič...len čo bolo za vojny ,len prečo asi vojaci podostávali hepatitídu ,aká bola hygiena ,aká bola promiskuita ,plus aká bola znalosť hepatitídy a nemám pocit ,že by niekto v tedy hepatitiídu riešil ,jedine hep.A o zvyšných určite ani nevedeli a Ačko je choroba špin .rúk...v tej dobe neboli tak dostupné vyš.ako dnes ,nehovoriac o serológii na vojnovom poli mohli len snívať....a čo sa týka propagovania očko ...ja by som sa ozvať nemusela ..urobila by si to ty alebo niekto z av ..plus ja sem takéto linky nedávam ..inak ,kto vie s akým čistým svedomím predpisuje ten bordel HAK ,ako tu už niekde bolo písané av v spojitosti z gynekológmi a ako predpisujú čo im farma doporučí.... 😉

aristka
15. feb 2014

@monika111111 bolo by pekné ,aby riešil prevenciu a robil osvetu karcinómu prsníka ...lebo vidieť 35 ročné ženy s agresívnym karcinómom prsníka na operačke nie je bohvie čo ....

aristka
15. feb 2014

@monika111111 http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... kuk sem ..v tom období sa moc nevedelo o hepatitíde ,preto si myslím ,že dokázali rozoznať len Ačko

demo
15. feb 2014

@aristka si ma pobavila 😀. lebo ty si velka odbornicka a tvoje vyjadrenia (ku vsetkemu) teda maju vahu. nejakeho gynekologa strcis s prehladom do vacku 😀 😀 😀

sorciera24
15. feb 2014

@demo keby len gynekologa! 😅 ona tu uz ine kapacity predbehla...... az mi je divno, ze o nej este media nepisu......

demo
15. feb 2014

@sorciera24 mnohi anesteziologovia sa nevedia vyrovnat s tym, ze nielen ze im pacient nepovenuje ani len vdacny usmev, ale ani nevnima ich cenne rady. A tak musia davat rady a rozsievat mudrosti aspon na internete 🙂. len ci sa na nich potom ich kolegovia nesmeju... 🙂

aristka
16. feb 2014

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... história v diagnostikovaní hepatitídy...inak aj tehu mamičky sa odjakživa netestovali na hepatitídu ...a vo vojnovom období len o tom mohli snívať o nejakej serológii a typológii tejto dg...

monika111111
16. feb 2014

http://www.denik.cz/pardubicky-kraj/maly-matyse...

ďalšia náhoda po očkovaní, ktorá isto nesúvisí s očkovaním. len nechápem, prečo sa tieto náhody tak často opakujú

"Matýskův příchod na svět byl zcela bezproblémový. Narodil se přesně v termínu a měl se čile k světu. Potíže se objevily až po očkování Hexavakcínou. „Týden po její aplikaci byl Matýsek hodně neklidný, plačtivý a neustále se potil. Když se nám to zdálo divné, zašli jsme za naší paní doktorkou, která mu nahmatala zvětšená játra a ledviny a okamžitě nás poslala do Litomyšlské nemocnice," vzpomíná Markéta, sama zdravotní sestra, se slzami v očích na chvíle, kdy začala tušit, že se děje něco zlého. Krutou jistotu získala jen několik hodin po příjezdu do nemocnice. „Lékaři nám sdělili, že jde s největší pravděpodobností o vzácnou kojeneckou leukémii. Okamžitě nás transportovali do Brna. Tam se bohužel vše potvrdilo," pláče Markéta, které se v té chvíli zhroutil celý svět."

monika111111
25. mar 2014

Kopírujem, lebo každý má právo poznať všetky fakty pri rozhodovaní, či a koľko očkovať
Časopis Dieťa
ŤAŽKÁ HYPOTÓNIA, KTORÁ ZAČALA PO OČKOVANÍ A NÁSLEDNÉ ÚMRTIE
Zhrnutie prípadu malej Zorky zaslala mesačníku Dieťa MUDr. Judita Hofhanzlová

Začiatkom roka česká lekárka MUDr. Judita Hofhanzlová adresovala českej odbornej verejnosti prostredníctvom portálu rozalio.cz otvorenú výzvu: „Apeluji na Vás, své kolegy, abychom se začali více zabývat problematikou vakcinace. Mluvím i sama za sebe, jako lékaři máme minimální znalosti ohledně vakcinace, zejména složení vakcín. Jednou budeme sami zodpovídat za svou neznalost či malou odvahu přiznat si zjevné.“ MUDr. Judita Hofhanzlová adresovala kolegom lekárom, epidemiológom i SÚKL v ČR otvorený list, v ktorom opisuje príbeh dievčatka, ktorý sa azda mohol vyvíjať aj inak... U dieťaťa sa rozvinula neprimeraná reakcia po prvom očkovaní. „Genetické vyšetření na spinální musculární artofii vyšlo pozitivně. Možná by to vysvětlovalo, tak těžkou reakci na očkování právě u tohoto dítěte.“ uvádza MUDr. Judita Hofhanzlová v závere.
2.1. 2014 v Jihlave dieťa zomrelo.
O tomto prípade sme vás informovali a naša redakcia sa pridala k výzve pani doktorky:
https://www.facebook.com/mesacnikDieta/posts/64...

Neuplynuli ani dva mesiace a MUDr. Judita Hofhanzlová nám zaslala zhrnutie prípadu malej Zorky. Pani doktorka vo svojom liste adresovanom našej redakcii mesačníka Dieťa uvádza:

„Zorka byla do prvního očkování zdravé a velmi dobře se vyvíjející miminko, jak dokládá fotodokumentace (pozn. red.: fotodokumentáciu má k dispozícii rodina dievčatka) a nevykazovala žádné známky následně popsaného onemocnění.
První očkování bylo provedeno ve dvou měsících na konci srpna 2013. Bezprostředně poté začala mít problém se sáním, dítě se však během pár dní vylepšilo natolik, že nemělo problém s přijímáním potravy. Pediatr řešil tento problém doporučením umělého kojeneckého mléka.
Během následujícího měsíce však došlo pravděpodobně k velmi plíživému zhoršování, protože až po měsíci, krátce před druhou vakcinací na konci září 2013, si rodina všimla, že dítě špatně pohybuje nožičkami. Přestože matka na tento neurologický symptom lékařku upozornila, tato dítě naočkovala a neřídila se tak upozorněním výrobce na příbalovém letáku vakcíny, že v případě neurologických symptomů, nesmí být vakcína opakována.
Dle svědectví matky dítě v okamžiku vpichu zareagovalo přinejmenším zvláštně, sestra se dokonce při pohledu na dítě zarazila a řekla POZOR. Lékařka to komentovala, že se jedná o neobvyklou reakci, že děti při vpichu vakcíny většinou pláčou, kdežto Zorinka BYLA UPLNĚ PARALIZOVÁNA, PŘESTALA PLAKAT A HÝBAT SE. Do druhého dne zůstalo do té doby čiperné dítě apatické, bez jakéhokoliv pohybu, zároveň s objevením se a přetrváváním indurací v místě předchozích i současných vpichů v oblasti stehen. JE ALARMUJÍCÍ, ŽE LÉKAŘKA NAVZDORY REALITĚ, A NÁSLEDNĚ I NEUROLOG, NAPSALI DO ZPRÁVY, ŽE DÍTĚ SNESLO VAKCÍNU DOBŘE.
Dítě jednoznačně vykazovalo konstituční slabost, která byla posléze potvrzena genetickým vyšetřením, kde byla stanovena diagnóza spinální muskulární atrofie (SMA). Průběh celého případu však nenaplňuje znaky postupné progrese SMA, tak jak popisuje odborná literatura. I nezúčastněný pozorovatel nemůže přehlédnout, že první příznaky i následující těžkou hypotonii způsobila vakcína.
Dítě se naopak po propadu způsobeném vakcinacemi až neuvěřitelně rychle den ode dne zase zlepšovalo. Začalo opět sát a pohybovat rukama a čiperně reagovat.
Zůstává pro mě záhadou, proč selhávalo dítěti srdce. Poprvé v polovině listopadu a následně bylo příčinou úmrtí 1.1.2014. Klinický průběh SMA mi na to nedává odpověď.

CELÝ PŘÍPAD NUTÍ K HLUBOKÉMU ZAMYŠLENÍ:
● Jak dlouho by Zorka žila v kruhu své rodiny, kdyby neprodělala vakcinaci nebo jak by se dále vyvíjel její stav, kdyby pediatr postupoval dle pravidel doporučených výrobcem a též zdravým selským rozumem, zohlednil vyvíjející se neurologické postižení a nepodal druhé dvě vakcíny? JE ZNÁMO, ŽE NĚKTERÉ GENETICKÉ PREDIPOZICE K ONEMOCNĚNÍ POTŘEBUJÍ SPOUŠTĚCÍ IMPULS, NĚČÍM OSLABENÝ ORGANISMUS, ABY SE NEMOC PROJEVILA. Proto by bylo dobré věnovat více pozornosti novým objevům v oblasti epigenetiky. Je třeba začít brát v potaz studie upozorňující, co vakcína způsobuje v organismu dítěte s teprve se budujícím imunitním systémem, zvláště když u některých dětí při oslabení dochází k nenapravitelným následkům.
● Je nepopiratelné a každý vnímavý lékař ví, že lidé onemocní při oslabení jakéhokoliv druhu, VAKCINACE V TOMTO PŘÍPADĚ BYLA JEDNOZNAČNĚ ZAČÁTKEM ONEMOCNĚNÍ A NEJEN V TOMTO PŘÍPADĚ, JAK MI POTVRDILI NĚKTEŘÍ NEUROLOGOVÉ.
● Ošetřující pediatr dva měsíce po druhé vakcinaci dítě neviděl a neměl potřebu vidět. I když jsem na to SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) upozornila, je pro něj zásadní mít informace právě od něj.
● Klasifikace SMA je stanovena dle časového vypuknutí příznaků v tom kterém věku nemocného. Neví se co způsobuje rozvoj nemoci právě v tom určitém čase, u jednoho člověka v kojeneckém věku a u jiného po 20. roku života. Genetická výbava je u všech zatížených stejná. Neměli bychom se více zabývat též příčinami vzniku a rozšířit si obzor v jejich hledání?
● Tento případ a můj pohled na něj jsem oznámila předsedovi lékařské komory, mimo jiné jako reakci na jeho vyjádření, že „komplikace po očkování jsou zřídkavé a v podstatě jde jen o zvýšení teploty“, obvodnímu pediatrovi, neurologovi, který dítě vyšetřil, krátce po druhé vakcinaci, hlavní hygieničce na krajské hygieně a celý případ jsem hlásila, jak je mou povinností na SÚKL. Odpověď jsem dostala pouze od pracovnice SÚKLu, která jediným slovem nereagovala na případ Zorky, ale dlouhým odstavcem mě poučila o důležitosti očkování. ODMÍTLA MÉ POZOROVÁNÍ ONEMOCNĚNÍ U VELKÉHO MNOŽSTVÍ DĚTÍ PO OČKOVÁNÍ, KTERÉ DALŠÍ OPAKOVANOU VAKCINACÍ PŘECHÁZEJÍ DO CHRONICITY – tyto případy, pokud byly opravdu prokazatelné, jsem vždy hlásila tomuto úřadu.
● Touto a další, mnou vyvolanou korespondencí mi došlo, že nejde o nezávislý kontrolní úřad pro kontrolu léčiv. Logicky předpokládám, že nezávislé instituci, kterou by tento úřad měl být, nepřísluší mě poučovat a kárat za hlášené komplikace, ale získat co nejvíce informací o mých případech a z těch vyvodit závěr. Od dalších čtyřech výše uvedených jsem nedostala odpověď.
● Vzhledem k výše uvedené zkušenosti, sice budu stále posílat pozorované komplikace na SÚKL, ale budu je též zveřejňovat jinde, aby byly přístupné veřejnosti. Na mých stránkách a stránkách ROZALIA.“

MUDr. Judita Hofhanzlová V Jihlavě 4. 3. 2014

nikimax
25. mar 2014

@monika111111 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Tento príbeh dáva dokonalú a konkrétnu odpoved na otázku v názve tejto témy.....Lepšie sa to ani nedá vyjadriť.....Inak veľké plus pre lekárku, ktorej skutočne záleží na zdraví a nezostala mlčať, až sa bojím, že bude onedlho atakovaná.... ☹ ☹

pinkcheesecake
2. apr 2014

Zaujal ma pribeh otca, ktoreho syn je autista a jeho pohlad na to, ako k tomu prislo...

Moja skúsenosť s očkovaním
Úvodom: nie som aktivistom proti očkovaniu. Konšpiračné teórie z duše nemám rád. O očkovaní nezvyknem písať ani inak sa v tejto veci neaktivizujem. Aj k tomuto blogu som sa dopracoval len preto, aby som trochu vykompenzoval jednostranné informácie, ktoré sa v ostatných dňoch objavili v denníku SME, v článkoch, hovoriacich o odporcoch očkovania ako o konšpirátoroch, zanietencoch a odporcoch zdravého rozumu.

Mám doma dieťa, ktoré dostalo nálepku autista. Náš syn mal mnoho problémov a jedným z nich bolo, že prakticky neregistroval ľudí. Poznal ich do výšky kolien, hral sa takmer výhradne s papučami, očný kontakt žiadny. Nerozprával. Mal vtedy štyri roky a žil výlučne vo svojom svete.

Keď sme rozbehli špeciálnu terapiu, plnú energie a ohromného osobného vkladu, sami sme netušili, aký bude mať prínos. Ale prekonával všetky naše očakávania. Za pár týždňov sme vybudovali stopercentný očný kontakt (z nuly), za pár mesiacov mal slovnú zásobu niekoľko sto slov a začal ich spájať do jednoduchých spojení. Odrazu to bolo iné dieťa. Začal vnímať nás, začal vnímať svet. Bola to úžasná doba. Čas a energia, čo sme do toho vkladali, boli neskutočné (terapia bežala väčšinu dňa, deň za dňom), ale stálo to za to.

A potom prišla stopka a regres. Odrazu sa jeho pokroky zastavili. Vrátil sa späť. Prestal rozprávať a dodnes nezačal. Nech sme robili čokoľvek, už sa k tomu úžasnému obdobiu pokrokov nevrátil. Aj keď sme terapiu bežali ešte niekoľko rokov, ďalšie pokroky už boli veľmi pozvoľné. Napokon sme aj my sami minuli tú energiu, čo sme do terapie vkladali a ukončili sme ju.

Asi tušíte, kam to smeruje. Áno, čas jeho regresu sa zhoduje s časom povinného očkovania.

Je to dôkaz škodlivosti očkovania? Nie, iba istá pravdepodobnosť, že toto konkrétne očkovanie mu veľmi uškodilo. Ale keď sme asi o rok neskôr zistili, že náš syn má v krvi hodnotu hliníka 4 830 nmol/l, pričom horná hranica u detí je 300 a imunológ to komentoval slovami, že „jeho neuróny sa kúpu v hliníku", nepotrebovali sme žiadne dôkazy. Lekári môžu hovoriť čo chcú, ten hliník sa do neho dostal buď oblizovaním hliníkových lyžíc, ktoré doma nemáme, alebo má špeciálnu schopnosť nasať ho zo vzduchu, alebo ho jednoducho dostal vo vakcíne, v ktorej hliník naozaj je.

Znamená to, že očkovanie ako také je škodlivé? Nemyslím. Na väčšinu ľudí nežiaduce účinky nemá a široká ochrana pred veľmi nepeknými chorobami je asi dostatočne preukázaná.

Nechápem však tú mediálnu jednostrannosť. Ako keby sme viedli zákopové vojny, v ktorých ani jedna strana nevie priznať, že by stálo za to zamyslieť sa aj nad argumentmi tej druhej. V takom type „dialógu" je potom ťažké nielen nájsť pravdu, ale aj vôbec sa zorientovať.

Kto z odborníkov pomenúva okrem výhod očkovania aj fakt, že očkovanie okrem vytvárania protilátok proti jednému ochoreniu nabúrava celý imunitný systém jedinca? Kto z nich pri plošnom odporúčaní a pri aplikovaní očkovania rozlišuje medzi zdravým a imunitne oslabeným dieťaťom? Kto z odborníkov pripúšťa, že autoimúnne ochorenia by mali byť kontraindikáciou očkovania?

Vďaka osobnej skúsenosti viem, že až tak jednoduché, ako sa to prezentuje, to s očkovaním nie je. (Napokon, ak by to bolo také jednoduché, asi by sa zaočkovaní jedinci nemuseli báť nákazy, prenášanej nezaočkovanými.) Vďaka svojej skúsenosti verím rodičom autistických detí, ktorí zverejňujú svoje osobné príbehy, kde sa rozvinul ťažký autizmus do pár dní po očkovaní. Ja viem, že to štúdie nepotvrdili, ale poďte ukázať tie štúdie môjmu synovi. Možno keď mu ich prečítate, uvedomí si, ako nevedecky sa správa a začne znovu rozprávať.

Môj osobný záver je taký, že povinné očkovanie všetkých detí je síce dobre myslené, ale veľmi, veľmi zlé riešenie. Ak by som mal vtedy toľko rozumu, čo mám dnes, nikdy by som do dieťaťa, ktoré má oslabenú imunitu, nepichal žiadnu vakcínu. A s prepáčením, zvysoka by som sa vys__l na možné pokuty, ktoré by som ako „nezodpovedný rodič" mohol dostať.

Čítajte viac: http://vladomokran.blog.sme.sk/c/353095/Moja-sk...

adsumus
2. apr 2014

Diskusia k článku, tiež si treba prečítať. Rok po očkovaní 15 násobne prekročená bežná hladina hliníka v krvi. Hm. Hm. Podumajme trochu spoločne.
http://blog.sme.sk/diskusie/2266977/1/21666720/...

pinkcheesecake
3. apr 2014

@adsumus A co je akoze za problem? Ze nanho vacsina utoci s tym, ze to nie je kvoli ockovaniu? Ved takych ako si ty je plno nie len na konovi, ale aj inde, to ma vobec neprekvapuje. Podumajme, no... Ved oni urcite vedia lepsie, preco to tak je. Nikdy toho chlapca nevideli, nikdy nevideli jeho zdravotne zaznamy, nevedia kedy to zacalo a cim sa to spustilo, ale jedno vedia, ze to nie je z ockovania. Gratulujem, to je cista logika, presvedcili ma.

adsumus
3. apr 2014

@pinkcheesecake Není žiadny problém, len na Slovensku leží teraz niekde dieťatko doživotne postihnuté, kmenom pneumokoka, ktorý sa nachádza vo vakcíne, ale to dieťatko ju nedostalo...maminka odkladala očkovanie...neviem prečo...možno, aby nemalo o rok 15 násobne vyššiu hladinu hliníka v krvi, možno, aby nebolo autistické, možno, že jej to poradili v nejakom šašopise, bohvie. Rozohodovať sa máme slobodne, ale nie na základe úplne nezmyselných a zavádzajúcich informácií, pretože tu ide o zdravie detí, aj nás dospelých, tak sa nečuduj, že ludia na vyslovené nezmysly reagujú a ja myslím, že to vyargumentovali dostatočne. A kto tomu verí dalej, nech verí a nech šíri, ale mal by myslieť, nato čo s neočkovanými deťmi, ktoré utrpia na choroby, lebo ich rodičia veria, že si stačí poumývať ruky a jesť organickú starvu, kojiť a dopovať sa vtamínomC.

monika111111
4. apr 2014

@adsumus a odkiaľ berieš istotu, že to dieťatko, keby aj dostalo tú vakcínu, tak nedopadne podobne? Vakcíny predsa nie sú 100 %-né. Ani výrobca nezaručuje takú dokonalú ochranu u každého, odkiaľ to vieš ty? Môžeš mi hodiť link, kde sa dozviem viac o tom dieťati? Ďakujem

adsumus
4. apr 2014

@monika111111 vrelo odporúčam pri hľadaní "pravdy" o očkovaní sledovať aktívne antivax aj provax a porovnávať, prípadne klásť otázky na oboch stranách, ja to tak robím už dlho, dieťa mám zaočkované. Túto informáciu a mnoho iných nájdeš tu https://www.facebook.com/pages/Informed-Parents...
https://www.facebook.com/embarrassedcousins
https://www.facebook.com/stopavn
https://www.facebook.com/RtAVM/photos_stream
https://www.facebook.com/pages/Jenny-McCarthy-B...
https://www.facebook.com/MOAVM
https://www.facebook.com/bezpecne.ockovanie
https://www.facebook.com/UnvaxedGetSickToo
https://www.facebook.com/VaccinateYourBaby
https://www.facebook.com/VoicesForVaccines
https://www.facebook.com/pages/Immunization-Adv...

Odporúčam do oblubených položiek a sledovať den za dnom, čo nové a ak sa niekomu nechce, potom je tu naša skupina, kde robíme prehľad denných udalostí o očkovaní a neočkovaní....zadarmo...z vlastnej iniciatívy. Páči sa nakuknúť a diskutovať. https://www.modrykonik.sk/group/1838/?h=preco-o...

monika111111
4. apr 2014

@adsumus pozrela som si to len zbežne, ale nikde som sa o tom dieťati nedočítala. ak je to v tej vašej skupine, môžeš mi aspoň povedať dátum, kedy to bolo zverejnené? Ďakujem

adsumus
5. apr 2014

@monika111111 24.marec 2014

ajjka87
5. apr 2014

Damy viem, ze je ziva antikampan proti ockovaniu, nikomu neberiem nazor ani nic nevnucujem. Len vam poviem priklad z okolia a velmi by ma zaujimalo ako by ste toto riesili ako matky. Bratova priatelka nebola ockavana na nic (to myslim ani proti tetanu) nepoznam ake choroby mala ci nemala ako dieta.viem ze teraz kedma 21 jej nestastne praskol pruh ( silne bolesti operacia nevyhnutna) viete v com nastal problem? Nebudu ju operavat (podla slov lekara) kym ju nezaockuju na zaklad. veci. vysvetlite mi drahe mamicky co by ste teraz robili ickovali ci nie ? Operaciu uz mohla mat za sebou caka ju posledna injekcia a az tak. Nikomu neberiem nazor je dovod preco ho mate.ale na co bolo dobre neockovat napr.v tom to pripade ked i tak bude musiet? Jasne ze su pripady kedy to nedopadlo dobre, ale tych je minimim. Co z toho ze diet nie je ockobane ked nastane sitaucia v zivote a predsa dieta musi ist aspon proti tetanu a zltacke?

kkristin
5. apr 2014

@ajjka87 toto je uplna blbost....operuju normalne ci si zaockovana ci nie....som z lekarskej rodiny...toto je hlupost najvacsia

kkristin
5. apr 2014

@ajjka87 neodsudzujem ani jednu stranu ale davajte sem normalne argumenty nie taketo vymysel a absurditu...operuje sa bezohladu na ockovanie...toto ma normalne vytocilo...

sirinka
5. apr 2014

@ajjka87 v ktorej nemocnici maju takyto postup? Prostredie na sale je sterilne, vsetky instrumenty, oblecenie, operacne miesto sa dokladne dezinfikuje. Pocas mojej prace na chirurgii sme nikdy v zivote nezistovali ockovaci status pacientov a nepoznam ani ziadne ine pracovisko, kde by to tak robili.
Kolko rokov ma ta slecna a na zaklade coho nebola vobec ockovana?

kkristin
5. apr 2014

@sirinka to je uplna hlupost co napisla...vacsi vymysel som tu dlho necitala.. ;(

ajjka87
5. apr 2014

@kkristin žiju v uk. a nie je to vymysel, bohužial fakt, nepoznam do detailov preco ale kym nedostane poslednu injekciu jednoducho nebudu.nepoznam jej presnu diagnozu, mozno ma komplikacie, pre ktore musi ( ja netusim, ale toto fakt urobili)... na hlavu postavene ja viem, ale stalo sa...

sirinka
5. apr 2014

@ajjka87 tak k tomu nam mozno napise niekto, kto v UK pracuje v zdravotnictve, no pokial by som skutocne nechcela podstupit ockovanie, dnes uz sa moze dat operovat aj v inom clenskom state EU 😉

kkristin
5. apr 2014

@ajjka87 v uk je ockovanie dobrovolne takze toto je tiez blbost...!!!!nepis prosim ta len preto aby si pisala zisti si diagnozu fakty a podobne a potom pis...toto je informacia len aby si postrasila a ani sama nevies o co ide.

sanym
5. apr 2014

@ajjka87 Tak tomuto naozaj ťažko uveriť. Predstav si, že by dotyčná potrebovala napr. akútnu sekciu, tiež by jej povedali, že kým si nedoplní očkovania, neurobia jej ju? Keďže je to de facto tiež operácia? 😕 😕 Píšeš, že je to bratova priateľka, takže ste zrejme v kontakte. Bolo by objektívne, keby sa k tomu vyjadrila ona, alebo sa jej aspoň spýtaj, ako je to naozaj.

dazdovka
5. apr 2014

@ajjka87 to je absurdne, v krajine kde je ockovanie dobrovolne nie je mozne aby bola operacia podmienovana zaockovanim... Ano viem si predstavit hypoteticky je mozne na nu tlacit, ak operacia nie je akutna a ona ma hepatitidu... Ockovanie proti comu vlastne?