Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

daikas
29. okt 2013

@nae no hlavne s Ing. Fillom sa maju velmi radi, bohvie preco🙂 ako sa hovori, pravda je vzdy niekde v strede a mozno kusok blizsie k tomu, kto realne rozumie.

adsumus
30. okt 2013

Dovolím si ešte doplniť názor pána profesora Galasu, ktorý tiež nedávno zaznel na rádiu Lumen. Plne s ním súhlasím, zo srdca mi hovorí.

Prof. Jozef Glasa lekár, hepatológ, farmakolog a bioetik o neočkovaní na rádiu Lumen.
"Alebo sa nájdu kresťania, ktorí budú tvrdiť, že treba chrániť deti pred očkovaním. Aká hrubá nezodpovednosť a aká hlúposť to je, ako to vôbec nesedí s pravdou. A budú vás prenasledovať títo dobrí kresťania, že ste zaočkovaní. Samozrejme, že sme zaočkovaní a zasa tam treba rozlišovať, pretože niektoré očkovania sú naozaj komerčná záležitosť..(hpv)....ale to treba rozlišovať a nie tuná vyťahovať do boja proti očkovaniu. Veď to je hanba v 21.storočí takto uvažovať a počúvať ľudí, ktorí nemajú vôbec žiadnu kvalifikáciu, aby vám niečo rozumné hovorili. Ved ani nevedia prleožiť to, čo Svätý Otec povedal alebo, čo povedala píslušná pápežská akadémia. BUDU VAM TLACIT KALERABY DO HLAVY."

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=85&m=1&r...

aristka
30. okt 2013

@nae no čo sa diskusie týka je slušná ,nevulgárna a dá sa počúvať ,kdeš to diskusia nedávna s petotom ,plná urážok ,vulgarizmov ,osočovania ,redaktor ako na práškoch a žiadne info.... 😝

daikas
30. okt 2013

@aristka veru dostojne pocuvanie na urovni, nie ako podaktori antivakcinacni ratlici budujuci svoju karieru na prirodzenom strachu rodicov o svoje deti!

aristka
30. okt 2013

@daikas trefne si to napísala...

bogdika
14. nov 2013

ja už mám vnúčikov, ktorí absolvujú-neabsolvujú očkovania....čítajúc vaše poznámky, rozhodla som sa tiež niečo napísa´t....očkovanie je vlastne zavedenie "látok"/baktérie, vírusy/ do organizmu, ktoré zapríčiňujú nákazlivé ochorenia , ale sú zoslabené a majú za úlohu vyprovokovať organizmus /detský, dospelácky, atd./
Stav po očkovaní -bolesť,horúčka,atd.- je vlastne reakcia org. a tým vlastne sa vyprodukujú, vznikajú protilátky, ktoré ochrania organizmus, keď sa objaví tá ktorá nákazlivá choroba! Očkovanie detí u nás ochránilo naše deti od viacerých velmi nebezpečných nákaz!!! Detská obrna, osýpky, tbc, diftéria sa vlastne stratili!!!
Proti tetanu, je potrebné deti zaočkovať, pretože oni majú najviac otvorených rán - odreniny, rezné rany -a povodcovia tetanu sú všade okolo nás! a prežijú velmi dlhé obdobie!!! Je to velmi nebezpečné a bolestivé ochorenie!!!po očkovaní vlastne deti prežívajú desatinu skutočnej bolesti!!studený obklad octanový stíši bolesť, ktorá netrvá dlho! prajem veselé, zdravé detičky maminkám a oteckom!

aristka
14. nov 2013

@bogdika no a povedz svoj názor na to očko a neočko vnúčeniec ...čo si o tom myslíš a to čo prebieha tu ..zažila si toho viac a má väčší obzor ako mladé mamičky tu...

monika111111
15. nov 2013

Ha ha ha ..., je mi z toho do úsmevu, keď vidím ako tu na nete podaktoré obhajujete očkovanie ako spásu sveta, človek si začína myslieť, že vás ozaj niekto za to platí. Inak by ste hovorili, keby máte doma postihnuté dieťa z očkovania ako množstvo mamičiek, pričom lekári z nich robia bláznov. A pritom ide o stále opakujúce sa prípady. Fuj, je mi z toho zle. Našťastie, ľudia i odborníci sa začínajú prebúdzať. Pomaly, ale predsa. Len ľúto mi je tých malých, trpiacich neviniatok, ktoré na to doplácajú.

aristka
15. nov 2013

@monika111111 ak ti je zle ,mala by si si dať detoxikáciu vit.c a chlorellou najlepšie odobratej z okolia japonska a zeleným jačmeňom lebo podľa čínskej medicíny ak nie je v poriadku trávenie a vyprázdňovanie hrub.čreva odzrkadľuje sa to na chorobnosti organizmu a na pokožke ,takže doplň podľa av odporúčanú vlákninu ,najlepšie cez nich objednanú ,treba podporiť ich charitatívnu činnosť a nebude ti zle lebo tá ich odporúčaná detoxikácia určite zaberie a ak máš aj vyrážky ,tie na 100percent zmiznú..... 😉

paris3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tjarka1
15. nov 2013

prečo sa hádate, každý má na to očkovanie svoj názor, a to že ho tu mamičky prezentujú nie je nič zlé ani trestné. nechápem že vás to baví. čítam tie príspevky a je to smutné. tie mamičky ktoré majú deti po očkovaní v poriadku môžu ďakovať Bohu že to dobre dopadlo. nuž a tie ktoré nemali to šťastie, mali by sme ich trošku podporiť, aspoň duševne, nikto nevie čo sa môže stať nám... tiež by sa mi nepáčilo keby si niekto robil srandu z môjho trápenia. TAKŽE už sa prestaňte osočovať!!!!!!!

aristka
15. nov 2013

@tjarka1 a čo mamičky ,ktorým zomrelo dieťatko na na chorobu napr. pneumokokovú meningitídu ,zápaľ pľúc ,čierny kašeľ alebo majú detičky následky po chorobe ....na túto skupinu mamičiek si zabudla ,takže rovným dieľom....a s toleranciou

tjarka1
15. nov 2013

@aristka chcela som iba povedať že každý ma na danú tému svoj názor, každá zlá skúsenosť je smutná a mrzí ma keď vidím ako sa tu mamičky dohadujú čo je horšie a podobne ☹ nechcela som nikoho vynechať....

monika111111
15. nov 2013

@aristka ďakujem za radu, konečne s Tebou súhlasím, nakoniec sa ešte pochopíme 🙂

monika111111
15. nov 2013

@paris3 ona nie je trapka, iba nechce sklamať mainstream a nepozerá okolo seba, našťastie prebúdzajúcich sa odborníkov zo zlého sna je stále viac a viac - pane prosím osvieť ich, aby trpelo, čo najmenej detí

monika111111
15. nov 2013

@aristka koľko je takých mamičiek v porovnaní s tou druhou stranou - čiže mamičiek, ktorých deti trpia následkami vakcinácie? Čo hovoríš na tie?, Myslíš aj na ne? Skôr strkáš hlavu do piesku ako drvivá väčšina akože lekárov?

paris3
15. nov 2013

@monika111111 pisat sem patriadkovy ironicky prispevok je podla mna fakt detinske. a viac ju nejdem riesit.
ja sa tiez modlim, aby sa tento stat pretransformoval po 23 rokoch na demokraticky!

xsunx
15. nov 2013

Ano, ockovanie deti je nebezpecne. Urcite je vacsie riziko ockovat ako neockovat. staci kuknut vyskyt chorob na ktore sa ockuje na Sk (podotykam ze niektore tu nie su uz 50 rokov) a porovnat s mnozstvom neziaducich ucinkov po ockovani, myslim ze tu ma MK ich je dost.

monika111111
15. nov 2013

Je mi ľúto každého dieťatka, ktoré má následky očkovania alebo neočkovania . Jediným riešením je slobodná voľba a predovšetkým, aby lekári nielen strašili nevedomých rodičov o rizikách neočkovania, ale aby každého PRAVDIVO upozornili aj na nežiadúce účinky vakcinácie, aby zaryto o tom nemlčali a nezľahčovali problém len na zvýšenú teplotu, mierny opuch a pod. A nakoniec by sám rodič mal rozhodnúť, čo je pre jeho dieťa najlepšie, nie lekár alebo štát svojimi donucovacími prostriedkami.

monika111111
15. nov 2013

@paris3 to nevadí aspoň sa ukázala

xsunx
15. nov 2013

@monika111111 jeeej kukam ze ty byvas v meste kde ja 🙂 aky je svet maly

monika111111
15. nov 2013

@xsunx áno takých prípadov je tu viac než dosť, až hrôza, preto naozaj nechápem takú zarytosť podaktorých ľudí a zvelebovanie očkovania na životne dôležité. Prečo to robia? Žeby bola pravda, čo som len prednedávnom počula, že na fórach sú nasadení ľudia, ktorí bezhlavo presadzujú očkovanie, aby zmiatli pochybujúch rodičov. Deje sa to ževraj preto, lebo lekári si už nevedia dať rady s odmietajúcimi rodičmi a preto si farmafirmy nasadili sem takýchto ľudí. Počuli ste o tom? Začínam tomu fakt veriť.

sendy182
15. nov 2013

to zas téma očkovaní a neočkovaní.....že si s tým už nedáte pokoj!!!...... 😅.....áno máte pravdu nedajte očkovať a ani nie som zvedavá čo sa stane ak stretnete občana čo má tbc.....osýpky a pod......,-(((........aj tetanus je super,-))) o záškrte ani nevravím....................

paris3
15. nov 2013

@monika111111 zial, o pravdive informovanie sa mozeme len modlit! lebo nie su to cestnost a pravda, co hybu tymto svetom ☹ je mi zle z toho, kam sa to cele ubera... rovnako ako z politikov a politiky, ti nas tiez predsa 'pravdivo informuju'... a obcania im to zeru.... radsej idem spat. dobru noc!

paris3
15. nov 2013

@sendy182 dame pokoj, ked budeme mat slobodnu volbu!
a ani ja nie som zvedava, co sa stane, ak na teba na ulici padne tehla, alebo naburas s autom... vies co, radsej nevychadzaj z domu, ak sa tak bojis! bu bu bu

sendy182
15. nov 2013

@paris3 nemyslím že vravíš teraz o očkovaní,-)))) ty o koze ja o voze.......neprajnica jedna ......no tak šup do parlamentu sa čudujem že tam ešte nie si 😀 😀 😀 😀..........

monika111111
15. nov 2013

@sendy182 tiež ťa vystrašili? Presne toto zavádzanie ziskuchtivých ma mimoriadne rozčuľuje, lebo trpia kvôli tomu bezbranní, keby trošku viac o tých chorobách čítaš, zistíš aj od množstva už uvedomelých odborníkov, že nepredstavujú ani zďaleka takú hrozbu ako samostatné očkovanie

sendy182
15. nov 2013

@monika111111 nemyslím že málo čítam........nemysli si že ta máš viac poznatkov ako renomovaný odborník.......je to jeden kolotoč......fakt treba zvážiť očkovanie,.........očkovať len úplne zdravé dieťa ani kašeľ ani soplík nieto ešte znížená imunita............ 😉

joely
15. nov 2013

poznám niekolko prípadov v mojom okolí, kde sa zdravým deťom po ockovani objavili neliecitelné diagnozy ☹, asi by sa mal kazdy rodic zamysliet nad tym, ci prezije s dietatom jeho osypky, alebo mums, alebo sa bude cely zivot pozerat na postihnute dieta. Myslim si, ze niektore ockovania su uplne zbytocne a dokazu pekne zmenit zivot. Som za ockovanie, ale nie za kazde. Naco trapit detsky organizmus od narodenia, ved nie je dieta ako dieta, niekedy staci obycajny virus, ktory sa navonok neprejavil a v kombinacii s ockovanim otoci vas zivot na ruby !!!

sendy182
15. nov 2013

@joely ták tento názor zdieľam i ja.....no nemyslím že deti boli v čase očkovania úplne zdravé....pri tak malých deťoch je to mylné