Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

polystyren
26. aug 2014

@iwuska10 Chceš pomôcť s bojom?

citronade
26. aug 2014

@iwuska10 ani ja nedam zaockovat ako to bude z toho, teda ak nic nenajdu, alebo vlastne ako sa zisti, ze to je z ock? vidis

iwuska10
26. aug 2014

@citronade moja mama je dr, okrem ineho. takze podchytene je to z kazdej strany. uz je to na sutupe comu sa tesim. ale co sa dialo s malou tych par dni bol horor

citronade
26. aug 2014

@iwuska10 a lepsi sa to teda?

iwuska10
26. aug 2014

@citronade urcite ano, teploty uz nema, vysyp od vcera mierne ustupil, uz je aj zivsia, aj nieco zjedla konecne

meusicka
26. aug 2014

@citronade zial len malo dr. Ti potvrdi ze to je z ocko. Kamoskina dcerka mala po trtej hexe take bolesti ze sa 3 dni nevedla pistavit na nohy. A ptiorm uz behala, liezla a vtedy nic. Nastastie jej to preslo. Moja vtedajsia dr ked som to hovorila mi povedala ze to je len bolest. To bola od nej dalsia perlicka ktora poukazovala na sucit s dietatom 😔 drzim vam teda palce. Predpokladam budes prehodnocovat aj dalsie ockovanie, ja som si tym tiez presla.

vld
26. aug 2014

@polystyren aj mna zaujima na com ficis...lebo tvoja vtipnost sa stupnuje, az clovek zacina mat pocit, ze nema hranic. Zeby usadeniny hlinika v neokortexe este z cias ked si bol dojceny?

aristka
26. aug 2014

@vld ja mám pocit,že tým ľudom už fakt šibe ,niekto sa sem chodí venčiť a niekto bronchitídu pripíše očku ,čo tam potom čo povie dr...na vine je očko ....načo vôbec tie mamky chodia k dr. nech dajú deti pozrieť ite fillovi a bude vybavené ,nacpajú ich vit.C z ameriky poslané poštou aj z dovoznou prirážkou a budú im prekvitať zdravím .....je to ako fillománia a asi je to návykové ....

zita19
26. aug 2014

@polystyren este fur cakam na odpoved... Toto cista hlava nevyprodukuje...

demeterka
26. aug 2014

Ja nejako nechapem naco je tato tema vôbec dobra, keby aj niekto chcel tak sa tu nic mudre nedocita. Tie ktore su proti ockovaniu, tak proti ockovaniu aj ostatnu, a tie co su za ockovanie tak tiez svoj nazor nezmenia, akurát sa tu predbiehate ktora pouzije vo svojej sprave viac odbornycch vyrazov aby vyzerala mudrejsie, ale ostatnym to aj tak nijake mudre rady neda a ani sa nic nezmeni, a ani tu nezavladne svetovy mier, iba si tu chodíte ventilovat nalady. Stoji vam to zato? dvihat si adrenalin? Nebolo by lepsie sa miesto pisania týchto sprav posadit k svojim krasnym detickam a hrat sa s nimi? a ked spinkaju, nie je lepsie lahnut si a relaxovat, alebo co to konecne doma upratat?

polystyren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
26. aug 2014

@meusicka mna bolela 2dni noha po B12,lebi som zabudla na to,co mi vraveli-uvolnit svalstvo a ja som ho stiahla...to som mala 8rokov a pamatam si to.. Takze deticky mozu po ockovani boliet nozicky.
A vobec,vsetko do svalstva boli,nieco viac,nieco menej.

@polystyren my sme ockujuci rodicia..kde su tie peniaze,ktore nam podla teba akoze niekto vyplaca????
My nie sme ziadni ockovaci fanatici a ani vacsina z tu ci v inych temach diskutujucich. Vsetci z nas tu pristupuju k s tomu zodpovedne a podla svojho najlepsieho presvedcenia. Keby sa cokolvek vyskytlo,ockovat nedam,to je jasne. Aj u seba cakam na jeden vysledok a overim si,ci pre mna je vhodne preockovanie alebo nie,hoci byvsom ho radsej mala. Dam si poradit...rovnako. Ale od skutocnych doktorov a viacerych,nie jedneho.

A ten vyraz nevedome neprijmam.

vld
26. aug 2014

@polystyren omg...ak by mi mali platit za taku lobotomicku diskusiu tu na mk, tak by manazment tych farma firiem uz musel byt fakt dobre drbnuty...ak zoberiem do uvahy, ze vakciny nie su ani zdaleka rozhodujuci profit driver farma biznisu, tak by na taketo nieco vyhadzovali peniaze fakt len totalni magori...
To taketo nieco myslis uplne vazne? Este by som sa velmi rad dozvedel co si predstavujes pod skrytou reklamou...Ked poviem, ze jest zeleninu je zdrave, znamena to, ze robim skrytu reklamu pestovatelom paprik?
Pozor, prilis vela nebezpecneho gamma ziarenia skodi...sisinka sa moze prepalit a vysledkom mozu byt aj halucinacie...

kvieta
27. aug 2014

@polystyren Podľa toho, čo si písal vyššie:
"... Tu nie sú mamičky ktoré sú za očkovanie. Tu sú platení diskutéri. Je to skrytá reklama. Sú tu mamičky nevedomé alebo proti. Ale nie tvrdohlavo za."...
sú OČKUJÚCE mamičky NEVEDOMÉ, hej? 😨
Sebavedomie parádneho koňa máš chlape.

vld
27. aug 2014

@kvieta tomu sa hovori ego prerastajuce cez hlavu...problem je, ze iba to ego je zufalo malo...
Inak, paci sa mi ta logika ala simplemente maria...bud si proti alebo si nevedomy. Myslienkova dichotomia typicka pre konspiratorov. Ked pocujem zvasty o potrebe boja proti systemu, je mi jasne, ze normalna kultivovana debata sa prave skoncila.
Zatial stale musim suhlasit s tym, ze internet byval lepsim miestom ked bol pre vacsinu makakov financne nedostupny ...

viki107
27. aug 2014

a keď je nejaké očkovanie povinné tak sa asi veľmi mu nedá vyhnúť či je možne na žiadosť od rodičov odmietnuť tieto povinne očkovania?

nae
27. aug 2014

@viki107 Áno, dá sa odmietnuť. Pravdepodobne ťa lekár nahlási na RÚVZ, odkiaľ ťa zavolajú na priestupkové konanie a dostaneš buď len napomenutie, alebo pokutu. V podstate iný postih ti nehrozí, očkovacia povinnosť je daná vyhláškou, nie zákonom. A o tom, že takých rodičov nie je málo, ktorí odmietajú, plus ako to celé prebieha, sa možeš presvedčiť aj napríklad v tejto skupine: https://www.modrykonik.sk/group/1799/

mizu89
27. aug 2014

Ja zatial rozmyslam ze svoje dieta zaockovat nedam.Kamaratka prve dieta ma zaockovane a druhe nie a pritom su obe dievky zdrave(budu mat 3 a1 rok).Vedlajsie ucinky ziadna doktorka necita a ak nahodou sa nieco stane po ockovani tak na doktora sa stazovat nemozes lebo on je kryty a bolo to tvoje rozhodnutie.Uz to neni ako kedysi ze vsetky deti sa dali zaockovat a neboli ziadne problemi.teraz to je pravy opak.Aj ked budes mat dieta zaockovane tak moze tak ci tak hocico chytit od ostatnych deti.Je to na kazdej z vas ako sa rozhodnete.

jana_eyre
27. aug 2014

@mizu89 ja len tolko - deti tvojej kamaratky su obe zdrave.. ale ked stretnu niekoho napriklad s ciernym kaslom, tak prva ho nedostane /alebo jej priebeh bude velmi mierny/ zatial co druha na neho moze aj zomriet.. prva napr. nedostane obrnu, zatial co druha mozno nikdy nebude chodit..
naozaj je to na kazdom cloveku, ako sa rozhodne, ale nech ludia aj zvazia, ci im naozaj stoji za to ohrozovat deti tymito chorobami..

toto bol moj jediny a posledny prispevok do tejto diskusie, ani mi nikto nemusi odpisat.. pretoze tak ci tak ma len budete napadat za to, ze obhajujem ockovanie..

mariosmykal
27. aug 2014

Ahoj @vld . Dávnejšie som ti písal správu ohľadom tvojho nevhodného vyjadrovania vo fóre a urážania diskutujúcich. Vidím, že sa to ani po upozornení nezmenilo a diskutujúcich aj naďalej urážaš. Verím, že to trojmesačný zákaz prispievať do fóra vyrieši a s podobnými urážkami nebudeš pokračovať. Ak zákaz porušíš, bude ti bez upozornenia zablokovaný prístup na stránku. Daj mi vedieť 27.11., keď zákaz prispievania uplynie. Pekný deň prajem.

polystyren
27. aug 2014

@mariosmykal Ďakujem ak robíš na fóre poriadky. Zopár trollov tu neustále zakladá reklamné témy.

aristka
27. aug 2014

@vld ja som len čakala kedy dostaneš stopku a vieš ,že som ťa chcela už dávno nahlásiť ,vieš prečo ,je až trestuhodné použiť opičky makaky ,ktoré sú tak krásne a nevinné na prirovnanie k niektorým diskutujúcim ,keďže som milovníčka zvierat adminovi to kvitujem a stopku si zaslúžiš ,ak ti pominie treba používať slová ako @saska.t debil, hlupák somár ,čo dúfam ,že nemyslí zvieratko a krava ,neviem čo jej spravila a nestotožňujem sa s tým použitím a ešte pár krásnych výrazov by si našiel , sú ich plné stránky očko a neočko a v zodpovednosti a stopku nedostala ,pouč sa a polepši sa a opičky makaky nechaj na pokoji....

viki107
27. aug 2014

@nae tak toto som naozaj nevedela a dakujem sa link idem si to kuk.. 🙂

adsumus
27. aug 2014

@aristka Čo frfleš? Robia sa poriadky, to by tak bolo aby sa v sekcii IDEME očkovať rozťahovali takí, čo sa idú očkovať. 😅 No ešte to tak. Poriadok musí byť. Sakra.

@mariosmykal Navrhujem, aby sa utovrili dve sekcie na koníku. Jedna by sa volala IDEME očkovať a prispievali by tam, tí, čo sa IDU očkovať a druhá by sa volala NEJDEME očkovať a prispievali by tam tí, čo sa NEJDU očkovať. Myslím, že to je správna cesta ako zredukovať konflikty medzi obomi tábormi.

kvieta
27. aug 2014

@vld No, musím povedať, že Ti bol dovolený celkom dlhý rozbeh😀 Budem sa tešiť na Tvoje výstižné príspevky o 3 mesiace😉 A nech Ťa ani nenapadne zdupkať!!!

kvieta
28. aug 2014

@mariosmykal Keď som sa nad tým tak zamyslela, a schválne som Ti nepísala včera, nech emócie opadnú..., tak príspevky @vld boli síce kuštilíííínko sarkastické, ale mali aj nejakú výpovednú hodnotu pre rodičov, ktorí hľadajú odpovede na ?. Slušne povedané, neboli IBA vyrývačné, čo sa nedá povedať o iných príspevkoch, ktoré tu sú, alebo už ani nie sú ( ako som dnes zistila - polystyrén). Mne z toho vychádza, že MK sa utieka k tomu, aby sa problém očkovania riešil iba v skupinách a to Ti poviem vnímam ako obmedzenie priestoru na MK pre riešenie tejto dosť vážnej ?. Keď si prečítam staré diskusie, tak tam boli niekoľko-x ostrejšie diskusie a zniesli ste to... Konštruktívnu debatu s troškou sarkazmu a irónie myslím si že znesie každý intreligentný diskutujúci. vld si nezaslúži stopku, pokiaľ ju nemajú ostatní, ktorí si ju zaslúžia.

sissmiss
28. aug 2014

@kvieta ty si ta s tymi dvomi nickmi, ze?

kvieta
28. aug 2014

@sissmiss nie, ja nemám dvojitý nick, ak by to tak bolo,jeden by bol nefunkčný. Bol to omyl a s adminom som si to vysvetlila.

sissmiss
28. aug 2014

@kvieta ale admin pisal ze mas dvojity nick. Je tu niekde vysvetlenie takeho tazkeho nedorozumenia?

kvieta
28. aug 2014

@sissmiss Túto informáciu dal admin pred tým, ako sme si to vykomunikovali. Nemám potrebu to tu ďalej vysvetľovať. Oba nicky sú dve rôzne osoby.