Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

siska53
19. dec 2013

@demo lenze v urcitych pripadoch nemas na vyber...atie,neziaduce ucinky sa tykaju aj volnopredajnych liekov typu koloidne striebro,kvapky do nosa a spol.dlhodobe uzivanie sposobuje problemy. Takze v nasom,pripade bude pauza aj s vitaminovymi doplnkami.kaslem na to,ze je zima.

aristka
20. dec 2013

@sanym pýtam sa ťa či vieš aké mám školy a čo sa študuje a je ich obsahom .....a ja si tu môžem napísať ,že som aj prezidentka a možno ministerka zdravotníctva ......inak niekde si písala ,že manžel ma celiakiu koľko má rokov a proti čomu bol očko lebo ak to tu pripisujete očku ,tak aj on má celiakiu následok ..či nie....

aristka
20. dec 2013

@aaron2007 to ,že z teba spravili av bitkára ,to si rieš s nimi ,môj príspevok si nečítal..a bohužiaľ to vyjadrenie dr. povedal ,že asi z očka je u mňa úplne info do vetra a prikláňam sa k názoru anima 9 a bolo ti to určite povedané ,ohľadom nerovnomerného dozrievania mozgu ...lebo k tomu si sa nevyjadril ...takže majte krásne vianoce a malý nech z toho vyrastie a v dospelosti nebude vedieť čo je epi záchvat....

aristka
20. dec 2013

@sanym http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... aj pre zvyšok diskutujúcich ,ktorý si robia zo zdr.pracovníkov posmešky ..prečítať si ,kde končia meningitídy ,pneumónie ,ktoré potrebujú UPV a ľudia ,ktorý potrebujú aj z iných odd.resuscitačnú starostlivosť aj z gyn.aj z interného ,intoxikácia ,havárie ,suicída a pod.....ak ide niekto porovnávať it pracovníka ,že it pracovník je viac ako títo ľudia ,tak vám prajem ,aby ste v živote nemuseli tam ležať alebo vaši príbuzný ,nech v živote nemusíte cítiť tú bezmocnosť ak ide o život a vy nenarobíte nič ,len sa spoliehať na personál OAIM a aj tie ,,sestričky nevzdelané,, podľa vás ....porovnávať sestričku z ambulancie a zo špitála skúsenosťami a praxou je veľký rozdieľ ..nehovorím o vedomostiach lebo aj v ambul sa musia vzdelávať neustále...takže krásne vianoce ...

siska53
20. dec 2013

@aristka tu to mas boj s veternymi mlynmi,skoda reci..ja uz na,tvojom,mieste byvsom sa na to vykaslala,ved ked tu pisu take blbosti (neviem ci tu,ci v podobnej teme),ze nasi predkovia jedli slaninu,mast a pod.,boli zdravi a dozivali sa vysokeho veku..tak som,cumela ako puk.
av nepresvedcis tak,ako oni tazko presvedcia ockujucich a nerozhosni zostanu akurat tak zmateni.
krasne Vianoce aj tebe.

sanym
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
20. dec 2013

@fidka79 jasne,vezmeme..to o tom capcovani si zaradim,do mojej zbierky zlych vtipov o tom,ako vychovavat a stravovat dieta,ktorych zdrojom su mnohe prispevky od mamiciek.

demo
20. dec 2013

@siska53 samozrejme. ale v mnohych inych pripadoch ano. napriklad v pripade chronickych mykoz, koznych problemov ci hoci aj vysokeho tlaku ci cholesterolu sa podavaju lieky, ktore viac skodia ako pomahaju.

demo
20. dec 2013

@aristka ked si niekto robi posmesky z teba, tak si automaticky robi posmesky z celeho zdravotnictva, z kazdej jednej sestricky a lekara? nebud smiesna, to uz zavana aristkocentrizmom 😀

demo
20. dec 2013

@siska53 a este som zabudla na alergie samozrejme. ich liecenie je vykladna skrina zapadnej mediciny 🙂

sanym
20. dec 2013

Tak teraz nech mi povie kto čítal môj posledný príspevok, čo urážlivé a provokatívne v ňom bolo? 😕 😕 😝 😝 Zopakujem aspoň poslednú vetu: Prajem všetkým pekné prežitie sviatkov, hlavne pokoj v duši. Dúfam že ten svoj nájde aj ten kto môj príspevok nahlásil.

siska53
20. dec 2013

@demo tak tam,je urcite dolezite najskor upravit stravovanie a eliminovat stres.az keby ani to nepomohlo,potom uz musia prist na rad lieky.len co sa tyka alergii,tak tie neviem,ako inak vyliecit,len sa vyhybat tomu,na co je clovek alergicky..

aristka
22. dec 2013

@siska53 ďakujem a prajem krásne vianoce a všetko dobré v novom roku 🙂

demo
22. dec 2013

@siska53 alergia sa da vyliecit takisto stravou. A vyzivovymi doplnkami.

siska53
22. dec 2013

@demo tak porad,co vylucit..do ip. Dakujem.budzm,ti,vdacna. Nemam sice nejake katastrofalne prejavy..
Ja idem na,testy koncom januara,lebo uz som nebola hadam aj desat rokov,tak,som zvedava,co mi zistia,ci to,co,predtym,alebo daco pribudlo,ci ubudlo. A chcem sii dat,stravit aj potravinove alergie.pre istotu.

demo
22. dec 2013

@siska53 kludne ti poradim lekara ktory ma z toho dostal. Len mohlo by a poburit, ze som za to zaplatila a vyzivove doplnky ktore mi naordinoval v hojnom pocte su jeho vlastnej znacky. V takychto pripadoch zvyknu zastancovia klasickej mediciny bit na poplach.

siska53
22. dec 2013

@demo uplne v poho.ja najskor skusam babske recepty,az potom doktor. A chodim k ortopedovi,ktory nie je len,ortoped,on ledva na mna kukol a uz mi urcil diagnozu a preco je to tak. Beriem take bunkove soli. A bola som rada,ze ma,neodpisal,ako ten vlanajsi,ktory mi povedal,ze nosite deti,dojcite,dajte si do poriadku zlcnik,dodojcite,potom,dojdite.
a pomohol a pomaha svokre,mojej sestre,ale to uz sukromne,ma,i,inu prax.
ja som,myslela,ze staci nieco vylucit,ale teda to je asi komplikovanejsie.
ale pokojne posli. To,ze ockujem,este neznamena,ze si myslim,ze,lieky vyriesia vsetko.to teda nie.

danicca
14. jan 2014

ja som si vypocula tento rozhovor a zacinam naberat smer ... http://www.slobodavockovani.sk/news/mudr-ludmil...

sepeni
7. feb 2014

tak je pravda ze tvoja mala ma uz dva roky ale asi by som sa na tvojom mieste este sniekym poradila ze ked uz bola ockovana ci sa to da prerusit alebo sa musi ockovaci plan dodrzat ja zo svojej vlastnej skusenosti viem ze moj najstarsi syn mal osem rokov ked som ho davla ockovat proti pneumokokom a do roka mi dostal cukrovku dnes ma 12rokov a sme uz 4 roky na inzuline v tom case som dala zaockovat aj mladsiu dceru ta je nastastie vporiadku dnes mam 8mesacneho synceka a ockovat sme ho nedali ani zakladne ani ziadne je to cisty bordel co do nasich deti pychaju to vsetko je len obiznise ako na nas zarobyt preto sa nam vyhrazaju pokutami a tymi sprostymi reklamami ako nam pomru deti kad ich nezaockujeme

aristka
7. feb 2014
tin007
7. feb 2014

Nech sa paci, beseda o povinnom ockovani vcera v Dubravke: http://nezavisla.blogspot.sk/2014/02/beseda-o-p...

aristka
7. feb 2014

@danicca aj pre iných diskutujúcich http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... dr,Eleková má vyštudovanú medicínu ,ale nemá špecializáciu s pediatrie ,epidemiológie a vakcinológie ..je to dr. pre dospelých s deťmi nemá profesné skúsenosti...

aristka
7. feb 2014

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... profesor Glasa a jeho pôsobisko ...je v besede čo sem dala diskutérka
@tin007

tin007
8. feb 2014

Beseda o ockovani (6.2. s MUDr. Simovicovou, p. Vranskou, prof. Glasom a p. Tuharskym) na stiahnutie, obsahuje aj prezentaciu p. Tuharskeho http://ulozto.sk/x789rWSA/dubravkaba-6-2-2014-p...

monika111111
15. feb 2014
https://www.youtube.com/watch?v=F4Oy3TsfqPo

Je očkovanie detí nebezpečné? Odpoveď vám môže dať Mudr. Hrabčák.

aristka
15. feb 2014

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... špecializácia gynekológa dr.Hrabčáka...

aristka
15. feb 2014

@monika111111 inak nemáš nejaký link ,kde by aj tento dr.vysvetlil prečo markantne stúpa karcinóm prsníka a ženských pohl.org...keďže má na to špecializáciu

monika111111
15. feb 2014

@aristka no a? Keby obhajoval očkovanie by ťa nezaujímalo, že je gynekológ. Je to lekár a nerozpráva z cesty, len realita, na ktorú poukazuje množstvo ďalších odborníkov.