Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

tin007
23. máj 2015

@adsumus Opat necitas s porozumenim; napisal som "v tomto pripade" - pisala som o mumpse v okr. VnT. To, kolki ludia boli s chorými v kontakte nezisti nikto, lebo to nie je ako zistit. A neviem aka bola situacia v 90. rokoch co sa tykalo zivot. urovne, ockovania a ostatných epidemiolog. faktorov (stale pisem o okrese VnT).

123erika
23. júl 2015

Urcite je nebezpecne- treba si precitat pribalovy letak, ja som sa jednoznacne rozhodla neockovat a vcera sme ockovanie odmietli.

finnishyourczech
23. júl 2015

A čo bolo v tom príbalovom letáku?

123erika
23. júl 2015

Napr.kolaps, strata vedomia, poskodenie nervoveho systemu, zachvat..atd http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/Infa...

ossr
23. júl 2015

@123erika moj po ockovani prvom..zvracal mal hnacku a odpadol mi skoncili sme v nemocnici 3 dni...nic nezistili

adsumus
23. júl 2015

@123erika prosím ťa, kde sa tam píše poškodenie nervoveho systému?

adsumus
23. júl 2015

@123erika napríklad taký vitamín C má ovela horšie nežiaduce učinky ako taká hexa http://www.liekinfo.sk/liek-vitamin-c-injektopa... dokonca ma zápal klbov, astmu, hemolýzu, močové kamene.

sasa1983
23. júl 2015

@adsumus mna poslednu dobu pobavilo,ze ockovanie homeopatikami. Absolutne seriozne a vazne som nieco tak napadite uz davno nepocula.

123erika
23. júl 2015

nepoužiť vakcínu v pripade, že dieťa už malo na túto vakcínu, alebo na inú vakcínu proti ciernemu kaslu reakciu- neziaduci ucinok postihujuci nervovy system...tych NU je samozrejme ovela viac.

adsumus
23. júl 2015

@123erika to nie je poškodenie nervoveho systému predsa

domynyqq
23. júl 2015

@mon29 lebo keď pes ostane retardovaný, nie je to až taká strata, ako keď sa to stane vlastnému dieťaťu.
To puto sa nedá porovnávať.
Ja sama očkovaná som, ale na žiadne preočkovanie už nepôjdem. Dcérku sme očkovať NEDALI. Dôvod? Moja mladšia sestra v r, 1991 po očkovaní dostala závažný anafylaktický šok, opuchol jej mozog a mávala kŕče. Následkom tohto mala najprv umrieť, keď prežila tak nechodiť, keď začala chodiť, tak mala nerozprávať. Toto všetko zvládla, avšak vďaka drastickej vojtovej metóde, ktorá vyprovokovala nervovú činnosť a jednému alternatívnemu lekárovi, ktoré by zástankyne očkovania nazvali "šarlatánom". ALE: doteraz sú babdateľné následky, proste niektoré nervové dráhy ostali poškodené a ona nemá logiku. Žije kvalitný život, avšak je na invalidnom, a už nikdy nebude plne integrovaná do sociálneho spoločenstva, lebo je trošku odlišná. Prečo? Lebo hliník a ostatné sračky vo vakcínach. Zhodou okolností mi na vysokej škole prischla téma očkovania z etického hľadiska. Neberiem to tak, že som si vybrala menšie zlo, ale bo vôbec "nejaké zlo". Dúfam, že som urobila správnu vec. Riadila som sa intuíciou. Som vkontakte s mamičkami, ktoré neočkovali a ich detičky bývajú podľa ich slov menej choré na bežné choroby ako detičky očkované. Vnímam očkovanie ako nebezpečenstvo, OBZVLÁŠŤ, keď sú predkovia dieťatka alergici, alebo nervovo nezdraví ľudia.

aristka
23. júl 2015

@domynyqq len pozor anafilakticky šok možeš dostat ako pises aj z takej sračky ako hlinik,ktory sa nachadza v nejakej zlučenine v pečive ,pitnej vode atd....sestru určite testovali tj.co tu silnu alergicku reakciu sposobilo a určite sa musi tej zložke vyhybat ,možno v potravinach ,kozmetike atd aby znova neprišlo k takejto prudkej reakcii....asi sa nedozvieme ,aka zložka to bola a tym padom čo v bežnom živote jej može sposobit život ohrozujuci stav a na zvyšok radšej nereagujem ....

sasa1983
23. júl 2015

@domynyqq mám pocit, že nervovo nezdravých ľudí je tu viac...

domynyqq
23. júl 2015

@aristka nezistili, ale boli tam cachre machre ohladom diagnozy, slo o to zatajit ze to sposobilo ockovanie. lebo by si nasr*li do huby s prepacenim. bolo to bezprostredne po ockovani. Ked mala cca 2 mesiace.

aristka
23. júl 2015

@domynyqq tak toto som cakala ,typicke av čachre machre ohladom dg.....to nemyslis vazne ,to ti uveri laik nie ja ....v anafyl.šoku sa nejake čachre machre nedaju spravit ,plus pri tak strasnej reakcii na nieco sa zistuje ,čo to sposobuje ,ved sa to hocikedy moze zopakovat aj bez očka ...inak ja som reagovala anafylaxiou na kontrastnu latku a cachre machre nikto nerobil a aby sa to neopakovalo viem comu sa mam vyhybat ,kedze hydrokortizon pri sebe nenosim tj .kde sa ta zlozka pre mna problemova nachadza a nielen v tej kontrastnej latke ....

sasa1983
23. júl 2015

Podla mojho osobnehi nazoru si treba normalne priznat,ze reakcie na ockovanie su a ich zavaznost sa meni od pripadu k pripadu. Daju sa zminimalizovat, ale nikdy nie vylucit. Netreba nic podcenit a su deticky,ktore by byt ockovane naozaj nemali. Ale je nehorazne skodlive, az podla mna trestne,ked poplasne info rozsiruju a nespravne dalej interpretuju ludia,ktori o tom prd vedia a ohanaju sa letacikmi z liekov a atd. Ja robim na radioterapii a pravidelne pride dakto dobre informovany,ze pocas radioterapii sa nemoze s nikym stretavat (nemyslin pripady,kedy sa ozaruje SZ, alebo sa davaju zrna do prostaty) a je to fakt radost, mat takych 8tyzdnov na oddeleni. Sirenie poplasnych a mylnych dezinformacii ja povazujem za trestny cin, identicky s rasistickym pohladom na urcite skupiny ludi, nabozenstva a sexualnu orientovanost.uznavam, ale ze najst medzi tym hranicu moze byt problem, ktory treba riesit a nie nechavat na nasu super demokraticku spolocnost. Sasa

domynyqq
24. júl 2015

@aristka nepochopila si to. Cachre machre sa diali s papiermi a oficialnou diagnozou. Odmietli zapisat, ze tieto reakcie sa udiali bezprostredne po ockovani. Tak proste fungovala vtedajsia cerstva postkomunisticka vseobecna aj lekarska spolocnost. diagnozu dodnes nema. Ale mama, ktora je za ockovanie a rozumie tomu na hlbsej urovni ako ja, vie ze pricinou bolo jednoducho ockovanie. Preto viem, ze ani statistiky nie su uplne a pravdive. Dalsou vecou je, ze pri bratovi bola prezierava a vydupala si testy. BRATOVI ZISTILI ALRGIU NA OCK. LATKU INFANRIXU HEXA, takze ten nemoze byt zaockovany legalne :D po tychto realnych a recickami nevyvratitelnych objektivnych faktoch, je jednoducho ockovanie hrozbou. Obzvlast, ked sa robi plosne a nerespektuje individiualnost organizmov.

aristka
25. júl 2015

@domynyqq tvoja mama sa tomu rozumie ,takze ak maju alergiu na celu zlozku hexy ,taj potom maju obrovsky problem aj s inymi liekmi ,ci kozmetikou a to nehovorim s potravinami ci pitnou vodou ....a je to asi nieco geneticke ak to ma aj brat ...no maju to tazke v realnom zivote ak nikto ,ani mamka neriesila co z hexy im robilo problem a posudila to na celu hexu aj s jej mrtvimy antigenmi ...to ak dojdu epidemky ,su v haji ,treba im stavat sterilnu komoru alebo budu musiet byt na liekoch ,ktore maju v popise este horsie nu ako ocko......

domynyqq
25. júl 2015

sú aj účinné alternatívy (: posilovanie imunity je dlhodobý a v dnešnej dobe náročný, avšak funčný proces (: Samozrejme, že nezaručuje 100% nú účinnosť, ale veĎ TO ANI OčKOVANIE VšAKžE? (:
Očkovanie je kratšia cesta, obe nesú svoje riziká. Ja nie som odporca očkovania, ale ani zástanca. Obe strany si musíme uvedomiť predpoklady, riziká a výhody oboch možností. A podľa nich sa rozhodnúť. Ešte jedna vec: sestra po tom ako nebola preočkovaná na čierny kašel (v tej vakcíne bola práve inkriminovaná zložka), tak čierny kašel chytila. Bolo to peklo, mala ho v pokročilom štátiu a úspešne sa vyliečila. ALE nenechalo to na jej zdraví žiadne následky. NAROZDIEL od očkovanie. Toľko k téme. Očkujte alebo neočkujte, aj tak nidy nie ste v bezpečí, pretože ten svet nie je na bezpečie stavaný, mamičky milé, či sa nám to páči alebo nie (: peace.

t_a_t_i_n_k_o
28. júl 2015

Zdravím všetky mamičky, ktoré majú pochybnosti o očkovaní alebo sa im do uší doniesli rôzne chýry o tom či očkovať alebo nie. Založil som si na MK profil aby som pomáhal pri rozhodovaní. Ak máte záujem navštívte môj blog tu https://www.modrykonik.sk/blog/t_a_t_i_n_k_o/?f...

domynyqq
28. júl 2015

@aristka brat má alergiu konkrétne na neomicín, sú mierne obmedzenia v živote,ale je to ok, sestra na zložku očkovacej látky proti čiernemu kašlu. vzľadom na to že ho prekonala, má už dosmrtne skutočne funkčné protilátky...ja proste nechápem tie mamičky, ktoré sú silou mocou za očkovanie. Z čoho máte takú paniku a vervu na zastrašovanie druhých? Keď chce niekto očkovať, nech očkuje, ale prečo táto násilná presvedčovacia argumentácia atď? Prečo sa ľudia moju mamu a iných odborníkov snažia presvedčiť za každú cenu na úkor vlastnej hrdosti a popierania istých faktov, že nemáme pravdu??a keď ste všetci takí očkovaní a chránení,ako Vás my neočkovaní môžme ohroziť? nerozumiem prečo sa ma mnohí zástanci za KAŽDÚ cenu snažia presvedčiť o opaku, pričom keďže poznáme fakty, mi to príde úplne smiešne.
Všetky strašne hovoríte o vyššom zmysle materstva a vnútornej intuícii matky, ale keď mamičky intuitívne veria, že očkovanie nie je správne, tak zrazu ste všetky chemičky a doktorky a racionálne hyeny.

veriiii
17. aug 2015

@domynyqq tvoja sestra urcite nema už dosmrtne skutočne funkčné protilátky proti CK.. kedze u deti trvaju len do 3.5 roka...a u dospelych 4-20 rokov, avsak novsie vyskumi zistuju ze mozu byt o 10 rokov dlhsie..ale realne uz po 4 rokoch mozes mat nizky titer na to aby si schytala dalsie kolo, malo by byt miernejsie.takisto aj ako po odozneni protilatok po ockovani😉 a v pripade vysoko infekcnyh ochoreni sa nespoliehaj na otuzovanie,megacecko atd..tvoj brat moze mat alergiu na neomycin,ide o lokalnu reakciu..v danych ockovacich latkach sa /ne/nachadza ako reziduum,teda sa pouzil v urcitom medzistupni vyroby..dufam,ze budes aj intuitivne vediet,ze tvoje dieta prekonava cierny kasel alebo meningitidu!potom hovor o hyenach,ked to bude dieta lezat na JISke..

veriiii
17. aug 2015

@domynyqq a je rozdiel ci schyta cieny kasel dieta do 1 roka a starsie dieta..neviem ci vies,ze 90% deti do veku mesiaca zomiera..ze 70% deti do roka musi byt hospitalizvane pre komlikacie.
ze tvoja sestra nema trvale nasledky?ozaj??a este povedz ako dlho bolestivo kaslala?niekolko mesiacov, rok?fasa.nato ze si takto ziskala kratkodobo trvajucu imunitu a ze mohla skoncit horsie je to fakt vyhra!ale hlavne,ze tvoje vedomosti o danej chorbe ti hovoria,ze po prekonani CK mas dozivotnu imunitu...

kikina289
23. sep 2015

Poradte sa o očkovaní s odborníkmi, budú k dispozícií 26.9.2015 v Eurovei v špeciálnom stávku, ktorý tam bude k dispozícií skoro celý deň. Aj ja tam pôjdem, pretože tiež váham, či mám alebo nemam dať svoje dieťa zaočkovať.

jakobsapple1
19. jan 2016

Mozno je zaujimave precitat si pribeh o neockovanom dietati - http://najmama.aktuality.sk/clanok/237309/pribe...

petulos
19. jan 2016

@jakobsapple1 deti sa proti čiernemu kašlu očkujú najskôr v troch mesiacoch, nie v prvom mesiaci života. takže tento váš link je dosť irelevantný.

tin007
20. jan 2016

Zdravotnik/cka z Australie bola nakazena CK a minimalne 2 tyzdne takto chora chodila navstevovat babatka u nich doma.
http://www.theage.com.au/victoria/dozens-of-chi...

prevenar
20. jan 2016

@jakobsapple1 dobry nezmysel a manipulacia v jednom. nastastie stale viac ludi zacina rozumiet realite a svoje deti neockuje, cim pre ich zdravie robia mozne maximum. bude ich len pribudat , som zvedavy kedy sa prelomia pocty a neockujucich bude viac ako ockujucich. mozno sa toho dokonca aj dozijem .

adsumus
21. jan 2016

😀 😀 😀

ano čoskoro si všetci rodičia uvedomia, že deti netreba očkovať ale treba ich vystavovať riziku ochorení, od takých, čo sposobuju paralýzu (obrna), zadusenie (záškrt), otravu krvi,zápal mozgu, ohluchnutie(pneumokoky), neplodnosť (mumps), narušenú imunitu na dalšie tri roky (osypky) až po také, čo sposobuju rakovinu(hepatitídaB) a čakať ako to s nimi dopadne, ideálne budu mať desať detí,a by aspon jedno dožilo dospelosti, maminy budu doma rodiť a ockovia zabezpečia finančne potreby.

😀 😀 😀