Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

ajjka87
5. apr 2014

@dazdovka zltacke.neviem o tom aby ju mala mozno prekonala.netusim nie som lekar... ale nechcu kym to nebude mat za sebou... co je smutne no i taky pripad nastal

kkristin
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
5. apr 2014

@ajjka87 Tiež mi to príde naozaj absurdná situácia, dokonca by som si dovolila tvrdiť, že takéto podmieňovanie vykonania operácie len pri očkovaní je právne napadnuteľné. Očkovanie je jednak "len" prevencia, a za druhé, pokiaľ by sa mal dať pacient operovať na pracovisku, kde je reálna hrozba tetanu alebo hepatitídy (predpokladám, že šlo o typ B), tak nech radšej uteká kade ľahšie do inej nemocnice.
Keď privážajú akútne prípady (nehovorím vyslovene o nehodách/otvorených rozsiahlych ranách apod.), tak ani vtedy by neoperovali? To už je na žalobu.

sirinka
6. apr 2014

@ajjka87 viem si mozno predstavit, ze ide o cudzinku prichadzajucu kratko pred operaciou do krajiny z miesta, kde je vysoke riziko nakazy hep b a teda by slo o profylakcne opatrenie smerom k personalu, ale inac podla toho co pises, je to skutocne velmi zvlastne. Vies o tom zistit viac?

civavava
5. máj 2014

pre vsetky tie, ktore chcu ostat v stredoveku, napriek tomu, ze zijeme v 21.storoci... 😉

http://bezpecneockovanie.wordpress.com/2014/05/...

irenkask
5. máj 2014

@civavava to sú výplody chorých mozgov nejakých trápnych unudených medikov.
Ešte to by nám chýbalo aby sme klesli na ich úroveň a prestali používať vlastný rozum.
Chválabohu sme mali celá rodina , to je 20 ľudí všetky nežiadúce účinky vakcín a očkovať nebudeme proti ničomu nikdy a nikoho. Odvtedy ako 8 rokov neočkujeme proti ničomu zázrakom sa nám vracia zdravotný stav do pôvodného a úplného zdravia.

nikimax
6. máj 2014

@civavava súhlasím s
@irenkask to by vyzeralo, keby niekto bral tú stránku (zaplatených medikov, bez identitiy) vážne 😝 .....až ma mrazí, kde sa podel zdravý rozum, a že je takéto niečo vôbec možné vytvoriť ...? 😝

vld
19. máj 2014

@nikimax "to by vyzeralo, keby niekto bral tú stránku (zaplatených medikov, bez identitiy) vážne emoticon .....až ma mrazí, kde sa podel zdravý rozum, a že je takéto niečo vôbec možné vytvoriť ...?"
Ej ha, tazky argumentacny kaliber si nasadila...rozlozila si normalne cely ten clanok na lego kocky, asi sa z toho ti autori uz do smrti nespamataju. Tiez sa divim, kde sa u niektorych ludi podel zdravy rozum.

irenkask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikimax
20. máj 2014

@vld máš niečo proti, alebo k veci, alebo si si len tak prišiel ťuknúť do klávesov? Hlavne sa staraj o svoje "argumentačné kalibre" , a ak poznáš dotyčných medikov z tej úžasnej stránky, môžeš nám ich prípadne predstaviť.....Ale ak nie, tak zase nič.... 😝

vld
20. máj 2014

@nikimax no vies, nepouzil som argumentarium, ktore by sa nejako odlisovalo od toho tvojho...takze neviem co ta tak pichlo v rebrach, zeby ten odraz tvojho stylu argumentacie v zrkadle? Ano, najlepsie bude to zrkadlo rozbit a je to...Howgh

nikimax
20. máj 2014

@vld poznáš ich, vieš kto to je?? Máš niečo k veci?Nemám záujem o tvoje vyplakávanie, ani nemám na to čas.... 😠 😠 😠

vld
20. máj 2014

@nikimax pozri, ty si niekoho doslova zhodila aj ked ho/ich nepoznas, oznacujes to co vytvorili za hluposti etc. A teraz mi povedz kde v tvojom prispevku bolo nieco vecneho k obsahu clanku... kde? Ze pouzivaju zdroje, na ktorych si mozes tvrdenia overit ti uz asi uslo na svetelne roky, ze? Iba som nastavil zrkadlo tvojej argumentacii a ty si sa zrazu rozhodla pozadovat odo mna vecnost, lebo si v tom zrkadle zbadala karikaturu svojho argumentu, a to ta tak pichlo...preco na svoju argumentaciu mas tak ubohe naroky, ale druhej strane vycitas, ze neargumentuje k veci? Preco chces od inych co sama nie si schopna poskytnut? Inak, reagovat ta samozrejme nenutim.

nikimax
20. máj 2014

@vld 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠

natas4
20. máj 2014

@irenkask a ty na co vobec chodis na urgentny prijem k tym fuj fuj ludom v bielych plastoch 😲 ked ich tak neznasas, tak bud principialna a liec sa u toho svojho sarlatana na dialku...

irenkask
20. máj 2014

@natas4 Natašo, teší ma záujem tvoj o môj zdravotný stav, ale ak ťa niekde pošle obvoďák tak je slušnosť rešpektovať to.
Toho liečiteľa na diaľku ktorého si tu urazila nebudem zaťažovať mojimi problémami , lebo musí riešiť dosť prípadov ktoré zbabre klasická medicína.
A keďže si už veľa desaťročí platím zdravotné poistenie tak požadujem za to aspoň službu, keď sa im nedarí diagnostikovať aspoň krvi pobrať, ale aj s tým majú veeeeeľký problém.
A ešte kvôli tomu, že si robím sama svoju štatistiku a odbornú štúdiu o úrovni a zodpovednosti lekárov.
A to len preto aby sme tu nemlátili stále dookola prázdnu slamu ale aby sme mali čo najviac praktických dôkazov ako to je s našimi službami v zdravotníctve.
Teórie bolo dosť pochybných vymyslených čísel detto.
Pa a ďakujem za tvoju starostlivosť, si ma dojala dnes a pospi si popoludní dobre, je to zdravé. 😔 😔 😔

vroni
20. máj 2014

@vld, prepac, ale ten clanok je priserna zlatanina. Ako - ked to bola seminarka nejakeho gymnazistu nizsieho rocnika, tak fajn, ale inak.... Neverim, ze toto pisal medik. Autorka striela priamo na branu, len netriafa ani tyc. Alebo inak: hovori, ze osypky mozu byt smrtelne alebo mat dozivotne nasledky. Ano, pravda, ale to predsa nikto nespochybnuje. Otazne ci, ci su tieto nasledky castejsie ako trvale nasledky/umrtia po ockovani protiosypkam. To autorka elegantne obchadza mlcanim. Ovcie kiahne detto. Cely clanok by sa dal rozobrat ako lego, ale mne osobne chyba motivacia, je taky slaby, ze by mi to pripadalo ako kopanie do bezmocneho 😝
Som za, aby kazdy rodic zhodnotil potrebu ockovat individualne za pomoci pediatra (lenze tomu pediatrovi tiez nikto nesmie stat na krku a nutit ho ockovat, ockovat, ockovat bez ohladu na vsetko), mne skor pripada smiesne ako sa medialne ockovanie posuva alebo do podoby vsespasitela alebo sa demonizuje. Pacil by sa mi "nezaujaty" zdroj, ktory by zhodnotil: toto su plusy, toto su minusy, na toto treba dat pozor.... Taky som zatial nenasla.

natas4
20. máj 2014

@irenkask ty by si ani k obvodnemu nemala chodit, on ti chce urcite len zle, zle, zle...popripade chce na tebe zarobit, fuj snad mu nedoprajes...ved ten saman sa po telefone nenarobi..
A odbornu studiu? No zasmiala som sa 😎

irenkask
20. máj 2014

@natas4 Iste si sa do ružova vyspinkala keď sa teraz smejkáš Nataška.
Som taká šťastná vtedy keď si aj ty. Neskutočné súznenie našich duší. 😔 😔 😔

vld
20. máj 2014

@vroni Tak predpokladam, ze ta neprekvapi ked napisem, ze s tebou nesuhlasim... Ten obsah nie je uplne od veci a nesuhlasim s tebou, ze je to len zlatanina, okrem toho, obsahuje aj odkazy na dalsie info...takze to nie je len bezduche naplacanie slov...
Tiez neviem preco si musis vyrabat strawmana a potom ho mlatit palicou...Preco ked niekto sa vyjadruje k nejakemu tvrdeniu, ty mas k tomu potrebu prilepit nieco dalsie a skritizovat, ze ti to tam chyba. Autorka povodneho clanku predsa jasne uvadza voci comu oponuje, t.j. konkretnemu tvrdeniu, ze "osypky nie su smrtelne ochorenie", a ako dokaz nepravdivosti tohto tvrdenia uvadza zdroje, ktore potvrdzuju opak. Preco teraz do toho pleties nieco co je nad ramec toho, comu autorka oponovala. Nic neobchadza mlcanim, lebo jej cielom nebolo urobit teraz podrobnu analyzu cleho vesmiru... Okrem toho, ak si niekto tie zdroje/odkazy poctivo prejde, tak zisti, ze tam najde podstatne viac info, vratane dalsich odkazov na analyzy bezpecnosti vakcinacie proti osypkam...
Rozumiem z tvoho prispevku, ze sa ti nepaci extrem na oboch stranach... OK, to chapem. Ale ja si dovolim nesuhlasit s tym, ze by niekto z ockovania robil "vsespasitela"...ale s tym demonizovanim, to uz je o inom. Ono je dost tazko aj odhadnut co si velakrat vlastne antivax predstavuje pod nezavislymi zdrojmi. Pre mna vedecky vyskum s jasnym vysledkom, aj ked by bol just financovany farma firmou, ale podavajuci jasne vysledky a fakty, ktore presli aj recenznym procesom a obstali, pricom na zaklade tohto vyskumu a klinickych testov presli vyrobene lieciva aj schvalovacim procesom regulacnych autorit, su doveryhodnejsie ako dojmy, nazory, pocity, aj keby boli moje vlastne. Lebo jednoducho nepovazujem automaticky vsetkych za zapletenych do spinaveho komplotu a podplatenych...to uz potom skutocne mozem konspirovat o vsetkom a zacnem z toho trpiet paranojou.
V kazdom pripade, aj ked s tvojim presvedcenim nesuhlasim, vdaka za pokus o trochu vecnejsiu debatu v porovnani s nikimax.

janetteferst
20. máj 2014

Moja dcéra sa v troch rokoch začala sťažovať, že vidí ako cez vodu. Každý deň chodila zo škôlky s rozbitým kolenom, alebo lakťom. Išli sme si to dať diagnostikovať, a zistilo sa, že z očkovania sa jej poškodilo ľavé oko. Boli sme teda navštíviť našu detskú lekárku či by nám nepomohla, no tá otvorene odmietla vyšetriť ju. Môj brat mi ale poradil, že mám ísť do Brna za jedným takým lekárom (Nebudem menovať) a ten jej dal zatiaľ okuliare, cez ktoré videla, plus k tomu sme jej mali dávať každý deň vybrané kvapky do očí a to zdravé oko prelepovať nálepkou, aby sa to choré cvičilo. V piatich rokoch mala ísť v brne na lazerovú operáciu oka, kde jej to vyliečili. potom do desiatich rokov nosila okuliare. Dnes je piatačka, má 11 rokov, a nerobí si žiadne starosti, raz za čas si rozbije koleno/lakeť- výnimočné prípady. Nedávame ju očkovať, a zvyčajne je chorá (Nádcha, kašeľ) raz za rok. Takže očkovanie ti môže ešte viac zhoršiť stav. A ohľadne smrteľných chorôb, ako napr. rakovina, sa dá liečiť doma, bez liekov z lekárne. Stačí nejesť hluposti, a hneď je ti lepšie.

vroni
21. máj 2014

@vld, suhlasis so mnou viac, nez si myslis (alebo ja s tebou? 😉 ) Nespochybnujem autorku clanku ani jej argumenty. Problem vidim ale prave v tom, ze "bojuje za pravdu" na poli, kde nema nepriatela. Teda nedoklada studie o vseobecnej prospesnosti ockovania ale o nebezpecnosti chorob. Dokazuje svetu, ze 1+1=2 aj ked niet nikoho, kto by tvrdil opak. Ako argumentacne cvicenie pre zaciatocnikov fajn ale nic viac.
S pojmom "antivax" mam trochu problem. Je to pojem fanatikov, ktori potrebuju pomenovat nepriatela, kam spadnu nie len fanatici z druhej strany barikady ale aj ktokolvek iny, ak sa opovazi oponovat jedinej pravde... Co sa vedeckeho vyskumu tyka, nie je comu oponovat, isteze ma seriozna studia podstatne vyssiu vypovednu hodnotu nez osobna skusenost moja a mojich styroch kamosiek (aj ked su pripadne v priamom protiklade) a konspiracne teorie tiez dvakrat nemusim aj ked zdrava davka skeptizmu neuskodi (zdrava, nie paranoidna)
S akym mojim presvedcenim nesuhlasis? Lebo si nie som vedoma, ze by som nejake vyjadrila (presvedcenie)...

adsumus
21. máj 2014

@vroni Pojem antivax označuje ludí, ktorí sú z nejakého dôvodu, zvyčajne náboženského proti očkovaniu. Prvé antivaxerské spoločnosti vznikali už v roku 1969 v Veľkej Británii. http://en.wikipedia.org/wiki/National_Anti-Vacc... len vtedy sa ešte za svoj názov antivax nehanbili. V súčasnosti je proti očkovaniu z náboženských dôvodov a to ortodoxne napr. Cirkev vedomého života http://churchofcl.com/ alebo rôzne náboženské skupiny v Holandsku
http://en.wikipedia.org/wiki/Bible_Belt alebo anthroposofovia http://en.wikipedia.org/wiki/Anthroposophic_med...

Pojem antivax sa bežne používa v zahraničných časopisoch, na internete, píšu sa o tomto fenomene vedecké prace a označovať všetkých ludí, ktorí ho používajú za fanatikov, ktorí ním označuju nepriatela sa dá samo považovať za fanatizmus. Pretože tent pojem sa používa uplne bežne. Príbeh maminy, ktorá začala ako antivax a potom sa rozhodla, že bude si deti očkovať a prečo alebo od antivax k provax.

http://www.voicesforvaccines.org/leaving-the-an...

adsumus
21. máj 2014

Joj mám tam preklep, ten rok má byť, že vznikali už v roku 1896. Pardon.

vroni
21. máj 2014

@adsumus, o historickom povode tohto slova som nevedela, zasa si mi rozsirila obzor. Ale mam na mysli jeho dnesne pouzivanie, ked v okamihu, ked niekto poukaze na chybu (logicku, matematicku, argumentacnu alebo aj gramaticku), tak je onalepkovany ako "antivax" a triedny nepriatel, lebo roduverni by predsa nespochybnil akykolvek nespravny "argument" (cim rozhodne nechcem naznacit, ze fanatici sa nachadzaju len na jednej strane barikady)

adsumus
21. máj 2014

@vroni Tomu sa asi nevyhneme, že niekto je onálepokovaný tak alebo onak,lenže ludia sa bud očkuju alebo neočkuju. takže bud sú alebo nie sú za očkovanie a teda v su provax alebo antivax, škála je ale široká, od takých čo neočkuju ani svojho psa až po takých, čo by sa zaočkovali na všetko. Každý sa môže slobodne vyjadriť, kam sa radí. Napr. ja som za očkovanie povinnými vakcínami, vrátane MMR, ale nie za každých okolností, hlava nehlava, pri akomkolvek podozrení na nejaké ochorenie si najprv vyriešiť zdravotný stav, som za dôsledne hlásenie a zverejnovanie nežiadúcich účinkov a chorôb, som zato, nech sa každý rozhodne sám či sa chce alebo nechce očkovať a som zato, aby sa uvádzal očkovací status pri nastupe do školy alebo zamestania a v príapde epidémii karanténa pre neočkovaných na týždne ako je to v zahraničí, čiže zlatá stredá cesta čo sa očkovania týka a aj tak som tu vedená ako proočkovaci fanatik, tak asi tak nejako s tými nálepkami...asi sa tomu nevyhneme, ale môžeme sa ohradiť aspon. 😉

vld
21. máj 2014

@janetteferst No, s tymi nasledkami ockovania asi ani nema zmysel polemizovat, lebo uz fakt je tendencia ho spajat so vsetkym. Tiez nepises ako sa zistilo, ze je to z ocko. Ak pediatricka, ako tvrdis, odmietne vysetrit dieta s podozrenim na poruchu zraku, preco ju nevymenis? Alebo si od nej chcela, aby dospela k tomu jedinemu spravnemu rozhodnutiu a potvrdila, ze na vine je ockovanie? Lebo to je sakra rozdiel.
Ale skor ma zaujal ten zaver tvojho prispevku o lieceni smrtelnych chorob doma, a staci len zdravo papkat. No tak prepac, ale toto je velmi stavnata sprostost. Clovek, ktory takto hazarduje, je tak akurat kandidatom na Darwinovu cenu.

vroni
21. máj 2014

@adsumus, ja s tvojim prispevkom do bodky suhlasim (teda ak som spravne pochopila povinne vakciny ako terminus technikus a nie ako povinnost), vratane hlasenia ockovacieho statusu a vidis - je mi naznacovane, ze patrim do protitabora 😀

adsumus
21. máj 2014

@vroni Správne si pochopila. Krajnosti su vždy odsudené na zánik a ja verím, že my si tiež vyberieme z toho všetkého gulášu nakoniec, čo bude ku prospechu jednotlivca aj spoločnosti. Len treba poctivo hľadať riešenie.