Je škvrna okolo vpichu reakciou po očkovaní Prevenarom?

zade
10. jan 2009

Babule, tema prevenaru tu urcite uz bola, no ja by som potrebovala radu. Bola som s dcerkou na tretom preockovani a okolo vpichu sa nam cez noc urobila asi 2cm skvrna. Vyzera to akoby ju postipal komar. Doteraz sa nam pri ziadnom ockovani nic podobne nestalo. Je vikend, lekarka neordinuje. Je to nieco zle? Ockovanie sme absolvovali pred dvoma dnami.
Dakujem za vase rady.

bianca
12. sep 2010

ozivujem temu

v piatok sme boli na ockovanie Prevenarom 13.Teploty skoro ziadne ale zato opuch a zacervenanie giganticky skoro cez cele stehno.Kedze mame prvy a zaroven posledny Prevenar nema s cim porovnat reakciu.Na oficialne stranke sa pise,ze opuch nad 7 cm je viac ako vynimocny a my sme 7 cm ucite prekrocili.Mame trosku akcnejsie dieta ktore neposedi a obklad nehrozi.Mozte mi prosim napisat vase skusenosti?

didulka85
19. júl 2011

Mozno mi pomozete... Dcerka bola ockovana v stredu Infanrixom a Prevenarom 13. Ziadne teploty nemala, ani nic podozrive.... V piatok sme jej na miestach vpichu nahmatali hrce pod kozou velke skoro 3cm na oboch stehnach. V nedelu sme jej to na radu mnohych ludi rozmasirovavali. V pondelok sme zistili, ze jedna hrca je mensia, no ked som ju prezliekla, tak som jej na brusku nasla vela vyrazok. Su dost velke, v strede maju vriedok.Najprv som si myslela, ze kiahne. No doktorka to nepotvrdila. Uz sme mali vyrazky z alergie a takto naozaj nevyzerali. Doktorka z toho trosku znervoznela a predpisala fenistil. Tak som sa jej podakovala a povedala som, ze keby som si vybrala kazdy fenistil z lekarne, co mi predpisala, tak by som s nim uz mohla aj obchodovat. Dnes je utorok, vyrazky su snad este horsie. Zle sa na to pozera. Ako neziaduci ucinok Prevenaru je na nete aj vysyp, vyrazky atd. Stretol sa niekto s niecim podobnym? Co jej mam na to dat?
Dost ma zarazilo, ze nic z toho si nezapisala a nechcela to ani ohlasit ako neziaduci ucinok po vakcinacii.

katy1979
19. júl 2011

@didulka85 pocuj a nemate vy herpes? my sme s nim chodili tyzden po lekaroch este aj kozny v petralke nam povedal ze asi nejaka alergicka reakcia. skoncili sme na kramaroch na koznom. primar hned vedel ktora bije a sa ma pytal ze kolko sme s tym chodili po doktoroch. pytaj si listok na kozne vlastne podla zakona uz nemusis a isla by som pre istotu na koznu ambulanciu na kramare.

katy1979
19. júl 2011

@didulka85 jaj a co na to dat. kupat v gencianke a kus natriuet herpesinom. tym jej neublizis.

katy1979
19. júl 2011

@didulka85 kuk takto to vyzeralo u nas v piatok:
https://picasaweb.google.com/kksebastianko1/Son...
a takto v pondelok
:https://picasaweb.google.com/kksebastianko1/Sonnentherme2009#5373811282290727106
tak kukni ci to mate podobne alebo uplne ine.
uzavrete po vyteroch ako herpes simplex +nasledne bakterialna infekcia





raffaella
19. júl 2011

@didulka85 Urcite trvaj na tom, aby to pediatricka ohlasila ako neziaducu reakciu po ockovani. Ak tak neurobi, treba to oznamit ( a najma ju, ze to nechcela zapisat) n Reg. urad. verej. zdravotnictva. Porad sa aj v temach, su tam ludia co vedia poradit ohladne neziaducih ucinkov:
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/
My sme sice nastastie po Hexa a Prevenare nemali reakciu, ale podla informacii roznych svetovych aj slovenskych odbornikov sme uz vakcinu MMR odmietli. Keby som mala info skor a vakcinach ako takych, minimalne Prevenar by som urcite nedala.
Drzim palce, nech to prejde.

raffaella
19. júl 2011

@didulka85 A tiez by som s tym sla na kozne na Kramare.

didulka85
19. júl 2011

@katy1979 @raffaella
Herpes to nie je... Vyzera to uplne inak. Mam foto, ako to vyzeralo na zaciatku. Teraz je to uz cervensie a vyrazky su vacsie. Neviem to teraz odfotit, lebo dcerka spi na boku.
Na koznom sme lezali tyzden, nic mi nepomohli.
Moja dcera mala 3 mesiace a mala za sebou 10 vysypov a 10 naslednych liecebnych procedur kortikoidmi. Tak som sa im podakovala a uz som tam neisla. By som vedela o tom ich koznom rozpravat pribehy....
No ked to do rana nezmizne, tak tam budem musiet ist.
A doktorka ma naozaj nahnevala, musim najst nejaku inu.