Je škvrna okolo vpichu reakciou po očkovaní Prevenarom?

zade
10. jan 2009

Babule, tema prevenaru tu urcite uz bola, no ja by som potrebovala radu. Bola som s dcerkou na tretom preockovani a okolo vpichu sa nam cez noc urobila asi 2cm skvrna. Vyzera to akoby ju postipal komar. Doteraz sa nam pri ziadnom ockovani nic podobne nestalo. Je vikend, lekarka neordinuje. Je to nieco zle? Ockovanie sme absolvovali pred dvoma dnami.
Dakujem za vase rady.

gilotek
10. jan 2009

ahoj zade, my se na prevenar teprve chystáme a tuhle reakci jsme měli po poslední dvou dávkácha hexy. Nateklo to a 2 - 3 cm jsme měli velký flek okolo vpichu. Dávala jsem studené zábaly na to a za chvilku to bylo OK 😉

lienka55
10. jan 2009

Zade my sme ziadnu reakciu nemali,ale ak mala nema teploty tak by to malo byt v pohode.Ak by teplotovala daj jej nieco od teploty a ked sa to nezlepsi tak na pohotovost alebo svojej dr.

ankam
10. jan 2009

ahoj,ani my sme nemali ziadnu reakciu,ale skus studene obklady 😉

srnkamt
10. jan 2009

ahoj zade ,my sme mali po kazdom ockovani taku reakciu aj teraz ju mame daj studeny obkladik par krat ho vymen a malo by to ustupit..nic jej zle neurobis..ja som obklad nedala prvy krat a malej v noci stupla teplota na 40..sme na pohotovost bezali ako o dusu..zle to nic nieje,je to reakcia tela na neznamu latku,ale obkladom nic nepokazis...

zade
autor
10. jan 2009

vdaka

spantex
11. jan 2009

Aj my sa chystáme na toto očkovanie. Bojím sa ,že aké bude mať reakcie, lebo som už prečítala toho až až. Po povinných očkovaniech mával Patrik teplotu okolo 37,5.

zade
autor
11. jan 2009

uz je to lepsie, zacervenanie vymizlo skoro uplne...

vandas
12. jan 2009

ja som dala maleho tiez ockovat prevenarom, skoda, ze tato stranka sa mi dostala do pozornosti neskoro...www.ockovanie.org

kalo
12. jan 2009

My měly po Prevenaru to samé, co popisuješ...červený flek. Vůbec jsem to nijak neřešila.../jak taky 🙂 /. Za 2-3 dny zmizel..

zade
autor
15. jan 2009

No, nam sa stalo nieco co som neocakavala. Po patich dnoch od ockovania dostala dcerka vysoke horucky. Aj cez 40. Sla som k Dr., bola po celom telicku vysypana cervenymi pupienkami. Sama Dr. nevedela prist na to, co to moze byt, no i ked je to nepravdepodobne, pripisovala to reakcii na ockovaciu latku.

Mame za sebou dve tazke neprespate noci, plne zabalov .......snad tu dnesu to uz bude lepsie

pelmisek
15. jan 2009

zade a nebude to šestá nemoc? to jsou 3 dny horečky a pak se osypou?

pelmisek
15. jan 2009

samozřejmě osypou bez otazníku 🙂

spantex
15. jan 2009

Tak ja som sa rozhodla, že malého nedáme zaočkovať.

roasha
15. jan 2009

zade,skor to bude ta siesta nemoc,ako pisu baby.

amdeis
15. jan 2009

Pokial viem tak od noveho roka je ockovanie prevenarom povinne. Nechcem nikoho presviedcat za ci proti ockovaniu, je to na kazdej mame ako sa rozhodne. Nenechajte sa vsak strhavat ani firemnym marketingom ani sialencami boja za prirodzene zdravie. Vzdy treba zvazit pre a proti. Tiez som zvazovala prevenar kvoli fosforecnanu hlinitemu ako nosicu. Nastudovala som si co robi v organizme a rozhodla som sa, ze ockovat dam. Ano, dieta moze mat reakciu po ockovani, ano moze hlinik posobit v organizme ale hlinik sa aj vylucuje aj ked pomaly. A najma urcite nechcem riskovat zapal mozgovych blan ked som videla deti po nom, ktore dozivotne zle rozpravaju, nedokazu si uplne ovladnut niektore svaly na tvari, pripadne su odpisane z aktivneho zivota alebo mrtve. Moj manzel v detstve trpel velmi castymi a nesmierne silnymi zapalmi usiek a trpi nasledkami dodnes. Preto pozitiva u mna prevazuju nad negativami. Je to moje rozhodnutie ale taktiez neodsudzujem mamicky, ktore deti nedovolia zaockovat.

vanish1
15. jan 2009

podľa štúdií je prevenar účinný proti zápalom stredného ucha tak 6%

amdeis
16. jan 2009

Ano, je to mozne. Ale je tiez dokazane, ze aj ked dieta onemocnie prave takym kmenom, ktory nie je zahrnuty vo vakcine, je priebeh onemocnenia lahsi a rychlejsia rekonvalescenia vzhladom na urcitu pribuznost kmenov pneumokoka.

sassi
16. jan 2009

ja som maleho zaočkovať dala, reakcia nijaká, po hexavakcíne mal zvyšenu teplotu a 1 noc sme sa nevyspali, ale po Prevenare absolutne v pohode, žiadna teplota, ani bolesti.
Davala som ho očkovať skoro pred rokom (to už mal cez rok a mali sme len 2 davky) a chorý bol odvtedy 1x, aj to že dcerka doniesla nejakú virozu zo školy 🙄 Choroba ma u nas taky lahký pribeh, že za 2-3 dni sme fit.
Je zaočkovany aj proti chrípke, teda obaja aj on aj dcerka. Zatial z dovodu choroby nevymešlaka v škole od septembra ani 1 hodinu 🙂

petra.vavra
20. jan 2009

My byli na Prevenaru dnes a zatím jsme v pohodě, bez teploty a ani žádné jiné změny v jídle apod.... tak jsem zvědavá co zítra, doufám, že bude ok.. 😉

spantex
21. jan 2009

Ahojte. Tak ja zase váham. Mám doma 1 balenie očkovacej látky Prevenar, pravdaže v chladničke. Teraz by potreboval byť malý zaočkovaný 2x s odstupom času min 2 mesiace. Má 21 mesiacov. Keď dovrši 2 roky, očkuje sa iba 1x. Len neviem, či je nato silnejšia dávka, alebo tá istá ktorú by dostal teraz. Len vtedy by ho stačilo pichnúť 1x. Neviete mi poradiť?

petra.vavra
30. jan 2009

Tak po očkování až třetí den teplota zahnaná nurofenem a bez problémů... jsem zvědavá na tu druhou 😉

gilotek
30. jan 2009

spantex je to ta samá dávka

hankaajirik
30. jan 2009

Jiřík byl na očkování Prevenarem minulý pátek.Vzhledem k tomu, že zaťal při píchání sval, tak nemohl odpoledne moc chodit a docela ho to asi bolelo, protože se chtěl nosit a nemohl si čupnout, aby si hrál. Byl i trošku podrážděný, tak dostal Nurofen, ale horečku, či zvýšenou teplotu jsem nepozorovala.Druhý den už to bylo dobrý.

nanda
30. jan 2009

Ahoj holky-tak my jsme byli ockovany ve stredu a taky mi neprislo ze by mel nejake reakce.Snad mozna hur spal ale to si nejsem jista jestli jestli je to po Prevenaru.Jo a byla to nase druha a posledni davka 😉 😉 😉
Petra,zdravim MB 😉 🙂

smardik
30. jan 2009

malý byl na prevenaru v pondělí, úterý a středa teplota 38, pořád mi spal a nechtěl jíst. za měsíc nás čeká další dávka a další reakce je prý horší

nanda
30. jan 2009

Tak ja nevim no,Ondraskovi uz je rok a ty starsi deti to mozna snasi lepe-ale my fakt pohoda teda 🙂 😉 😉

petra.vavra
30. jan 2009

Já jsem se toho taky bála, ale tuk tuk tuk v pohodě. Jsem jen zvědavá, jak to bude snášet dál, protože jdeme za 2 měsíce na přeoč a pak na tetru a pak na 4 hexu...docela záhul
Nanda- taky zdravíme MB, můžu se zeptat k jakýmu doktorovi chodíš??

nanda
30. jan 2009

Peto-ja nejsem primo z MB ale kousek odtamtud BOsen ale to asi nezas-mozna Valecov 😉 😉 😉
Ale na gyndu chodim do MB k Sochurkovi 😉 🙂 Ty jsi primo z MB? Ke komu chodis Ty? Nechodis ke Krizovy?Ted myslim pediatricku samo 😀 😀 😀 😀 Narazila jsem na Tebe i na zoufalkach u deticek-dobry tema 😀 😀 😀 😀

petra.vavra
30. jan 2009

nanda- zrovna jsem ti chtěla psát jak jsme se pěkně sešly i u tyranů 😀 😀 😀 ....ja taky nejsem z MB bydlím v Kosořicích, ale jsem přistěhovaná, takže jediné co znám je cesta do MB a zpět. Valečov mi ale něco říká, myslím, že o něm dost mluví švagrová. Já ny gyndu chodím do Neratovic, k primáři, protože jsem dřív chodila do Prahy, kde on má soukr.praxi a nechtěla od něj odejít. K dětský chodíme k Novákový do Luštěnic.

nanda
31. jan 2009

Petro-jj KOsorice tam bejvaji zabavy chodili jsme tam na Generaci 🙂 😉 K nam na diskuzi na regiony na MB chodi holcina je taky z Kosoric-jmenuje se Eva.Treba se znate. Jinak Valecov je hrad a v lete tam byvaji koncerty 😉 Tak asi proto o tom svagrova mluvi 😀 😀