Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

kili
1. okt 2007

Dnes mali moji chlapci očkovanie a obaja dostali teplotu 38st. Chcem sa spýtať, či je to normálne a aké reakcie na očkovanie mali vaše deti.

jankita
5. aug 2009

No nam opat stupla, pre istotu teraz obom :o(. Ani moji panadol nejak nechcu, ale davam im ho k lickam a nedovolim zavriet pusu, aby ho vypluli. Uvidime, co bude v noci. A k miestu vpichu - nic tam nemaju, vidno iba vpich.

gabrianka
5. aug 2009

tak mala zatim teplotu nema ale je nevrla porad knoura rve proste na nervy 😒 dala jsem ji na noc preventivne cipek paralen.jinak pry je dobre po ockovani aby mimco nedostalo teplotu ovazat to stehnicko nebo neco co bylo pichnute mokrym kapesnickem ci ponozkou a dat prave vecer preventivne i kdyby teploty\ nebyly paralen nebo panadol,nurofen...cokoli takoveho..jsem zvedava ale spis si myslim ze teplotu nedostane.

berenika39
5. aug 2009

jak to že malé očkovali tbc až ve třech měsících?

berus222
5. aug 2009

baby, kamaratka mi povedala, ze miesto vpichu mam hned rozmasirovat. robi sa to? ze aby tam navznikla hrca, ktora boli.

berenika39
5. aug 2009

a nebála ses gabrianko, že malá dostane tuberu za tři měsíce? je jí tu plno

dvojka
5. aug 2009

mě v porodnici řekli,že při očkování proti TBC se nežádoucí účinek projeví nejdřív za měsíc.Takže pokud by v den očkování měla malá horečku nebo tak,tak to stopro nesouvisí s očkováním.
My byli proti tubeře očkované v měsíci

berenika39
5. aug 2009

jistě, to bude zase nějaké moudro....tbc nemá reakce hned

veronika81
5. aug 2009

neviem..ja mám pocit, že garbiarka nechcela napísať TBC. Nebola to náhodou hexa a prevenar?
Inak s očkovaním TBC sme sa tiež potrápili, hnisalo nám to, chodili sme na pľúcne na ošetrovanie, doma framykoin a lieh. Zakázali nám očkovať sa v 3 mesiacoch, museli sme čakať, kým sa rana po TBC pekne zahojí. Preto dostal prvú dávku hexy a prevenaru až teraz, skoro ako 5-mesačný..a zase sa trápime ☹

Večer mal zase 38,1, dala som mu paralen čípok, napapal sa a zaspinkal, ešte mu chcem odmerať teraz..prípadne dám ten nurofen. Jaaj dúfam, že zajtra už bude dobre, chúďatko moje, takto musí trpieť 😔

berus, malému keď pichla sestrička do jedného stehienka, tak mi kázala pridržať vatu na mieste v pichu, ja som to začala akosi automaticky masírovať a krúžiť tou vatou a sestrička ma zastavila, že to netreba. Tak neviem 😖

berenika39
5. aug 2009

jj, gabri nevěděla, na jakém očkování byla, to si myslím taky, ale jediný důležitý je, aby mimčo nemělo rekacimoc bouřlivou, to je jasný

veronika81
5. aug 2009

jaj prepáč gabrianka, nechtiac som ti v predošlom príspevku skomolila meno 😅

llullu55
6. aug 2009

my sme boli ockovat vcera prvykrat, teplota nobola, len dnes ju troska boli nozka, ale pomaha nam levandulovy olejcek od fy JUST par kvapiek do vody a obklad, alebo lev. krem priamo na nozicku, je to upokojujuce a mala dobre spi, uvidime ako to bude po druhykrat o 6t

zuzikmeduzik
6. aug 2009

po prvom ockovani sme nemali teplotu, po druhom bol maly taky pritulny ako nebyva, povedala som si, aj castejsie by ho mohli ockovat 🙂 nakoniec z tej pritulnosti bola teplota 39-40 a trvala presne 24 hodin

veronika81
6. aug 2009

tak tá naša horúčka po prvom očkovaní trvala nakoniec 2 dni a 2 noci 😒 Už teraz sa obávam, čo bude o 6 týždňov

kacka.va
7. aug 2009

tak my jsme byli dneska s malou u doktorky. Po priorixu 8. den dostala horečky, trvají 3 dny, což prý už není u reakce na očkování normální, prý jsou většinou je jeden v některých případech dva dny. nakonec zjistili, že má zánět v uchu z rýmy, takže reakce na očkování to nebyla.

vanish1
7. aug 2009

kacka.va, po MMR bývajú reakcie aj neskôr, nielen 8 dní, čo sa týka toho zápalu v ušku, myslím, že to je pekný príklad toho, ako ti očkovanie oslabí imunitu a organizmus je potom viac náchylnejší na kadejaké choroby

kinsen
7. aug 2009

Náš prcek měl horečku po první a po třetí hexa. Po té druhé ne. Ty horečky jsme srazily paralenem v čípku. Měly vaše děti nějaké reakce po Prevenaru? Přemýšlím zda ho píchnout teď nebo až po roce.

veronika81
7. aug 2009

my sme prevenar dostali spolu s hexou a bola to katastrofa 😖 Horúčky 40-tky prvú noc, druhú 38,5. Ale neviem, z ktorého to bolo, možno z oboch naraz..

a čo je MMR?

monik76
8. aug 2009

tak u nas reakce jen u prvni hexy mela zvysenou teplotu jinak uz u zadneho ockovani reakce nebyla nejvice jsem se bala Priorixu ale vubec nic ani tzv blba nalada byla naprosto v pohode to same u prvniho ditete ten mel reakci taky asi jen jednou na prvni ockovani ale to nebyla jeste ta jakoby vylepsena vakcina asi dva dny mel 38 horecku jinak pak uz nic

miskachrumka
8. aug 2009

veronika a monik ja som ztoho somar takze na konci3mes sa ockuje hexa a v piatom priorix?lebo nam na konci 3mes pichali dve inekcie naraz do obidvoch noziciek a tiez sme mali veronika skoro 40c horucky v noci tak asi nam to davali tiez vas teraz ockovali prvy alebo druhy krat?ak neratame prve ockovanie este v porodnici do pliecka!

veronika81
8. aug 2009

miska, možno ťa poplietol vek môjho malého, ak si pozrela.. malý bude mať 5 mesiacov, ale teraz sme boli očkovaní iba prvý raz (ak nerátam TBC), lebo tá ranka po TBC sa mu zle hojila, hnisala a nechceli to dovoliť v troch mesiacoch. Takže sme dostali hexu a prenevar teraz a o 6 týždňov máme ísť znova, ale to už neviem ktoré z toho dostaneme.

miskachrumka
8. aug 2009

no to ockovanie co vas caka o 6tyzdnov tak mi ho budeme mat kocom tochto mesiaca! 😒 a pichali nas do bidvoch naraz tak tiez neviem co nam idu pichat ja sa nevyznam vtomto ockovani nam to dr ani nepovie co ide pichnut! ☹

vanish1
8. aug 2009

miskachrumka, v 3. mesiaci sa očkouje Infanrix hexa (Proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, hep. B, obrna, haemophil.) a do druhej nožičky Prevenar proti pneumokokom. Toto absolvuješ do roka 3X a v 15. mesiaci sa pichá Priorix (osýpky, mumps, rubeola).
Ináč ja sa veľmi čudujem, že si o tom niečo nezistíš a ani nevieš, čo lekárka pichá, ja som bola zo začiatku tiež taká a keď som si o tom niečo prečítala, tak som sa zhrozila. Myslím, že by si si v záujme svojho dieťaťa mala o tom prečítať viac. Teda nechcem aby sa táto téma zvrhla, ale my už neočkujeme. Skús pozrieť tému https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Podpisovala si súhlas pred očkovaním? Vieš, že lekárka ti je povinná bez vyzvania pred očkovaním ukázať príbalový leták a informovať ťa o rizikách?
www.rizikaockovania.sk

krasulka
9. aug 2009

Ahojte, my sme mali uz teraz to druhe preockovanie hexi, a mala to znasala rovnako ako prvy krat. Teploty 3 dni ☹ ☹ a placliva bola. Ale po 3 dnoch uz bolo dobre. NAstastie teraz pol roka klud s ockovanim.Davala som jej panadovovy cipok a striedala som to s nurofenom sirupom. JA sa tiez vzdy pytam co malej pichaju, na co to je..ci to treba a ake mozu byt reakcie. Radsej sa opytam tri razy ale nech viem o co ide.

usounek25
9. aug 2009

Ahoj, tak my byli na 3. hexe před 14ti dny. Tentokrát Adam ani neplakal, když mu vytáhla tu jehlu, jindy spustil řev, jak siréna. Po prvním očkování byl strašně protivnej asi dva dny, měl zvýšenou teplotu, asi 38. Po druhém měl taky zvýšenou teplotu a teď naposledy nic. Jen ta nožička co do ní dostal ďoganec, tak byla dost citlivá, druhý den po koupání, když jsem ho mazala, tak začal řvát, když jsem mu přejela po tom vpichu. Doktorka mi vždycky říkala, že kdyby byla po očkování teplota, tak dát čípek Nurofenu. Vím, že některé děti mívají horečky, průjem apod. Každé dítko to snáší jinak. My jdeme za 14 dní na 1. Prevenar, tak jsem zvědavá, jaká bude reakce.

kacka.va
9. aug 2009

vanish: naše malá už to měla v sobě, když ji očkovali, akorát se to projevilo těsně po očkování. a ten zánět byl pak z té rýmy.

vanish1
9. aug 2009

kacka, tak nemala byť očkovaná

gabrianka
10. aug 2009

myslela jsem tetanovka(do stehen) i profik se splete 😎 reakce nebyla zadna 🙂

ivka1979
18. aug 2009

mne mala po tetanovke 15cm cerveny flak s teplotou na pohotovosti mi povedali ze je to normalne a ze po ockovani ako reakcia moze byt aj angina

ingulka
20. aug 2009

ahojte, my sme v utorok dostali tretiu davku hexavakciny.. doteraz mala nemala ziadnu reakciu na hexa davky, ale teraz jej vyskocila teplota behom troch hodin na 39.2 😢 tak sme hned dali cipok nurofenu a aj rano mala teplotu 38.2 tak som dala dalsi cipok...

ako dlho tie teploty mozu pretrvavat?

cca. o mesiac nas caka ockovanie Prevenarom, uz teraz mam strach... ake ste mali reakcie na Prevenar vy???