Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

kili
1. okt 2007

Dnes mali moji chlapci očkovanie a obaja dostali teplotu 38st. Chcem sa spýtať, či je to normálne a aké reakcie na očkovanie mali vaše deti.

p.j.jacky
8. feb 2012

@lenka0283 a davala si ej aj od teploty,ci nebolo trba uz? som rada ze je to ok🙂

petot
8. feb 2012

@p.j.jacky Ja neradím z brucha, vitamín C je na nežiaduce účinky z princípu lepší, pretože na rozdiel od analgetík rieši problém, nielen jeho vonkajšie prejavy.

juana21
8. feb 2012

@petot neviete mi poradit ci mozem dat nejake C-cko 9 mesacnemu?a ak ano ake?vdaka moc

lenka0283
8. feb 2012

@p.j.jacky nie uz nebolo ani treba..jejda ani nehovor aj ja..🙂 a vas to tie pomaly caka co??

p.j.jacky
8. feb 2012

@lenka0283 tak to som rada,ze malicka to zvladla.Juj ani nespominaj caka nas to a mam stoho hrouzu.Ani som dcerku uz nedala ziadne nazvys ockovania,lebo som si vedoma rizik tychto povinnych tak nechcem do nej davat dalsie bordel....
@petot to by som si ani nedovolila tvrdit,ze radis z brucha.... 😉

lenka0283
10. feb 2012

@p.j.jacky to mas pravdu je to bordel...ale to zvladnete mozno ze to zvladne dobre 🙂..ja som sa najskor bala toho ked ju ockovali mne je jej tak luto ked viem ze ju to boli a place..to som ale este nevedela co ju caka potom

annaf85
1. mar 2012

Vitamin C na neziaduce ucinky po ockovanie? Ja ho na doporucenie nasej lekarky detom davam, ale je az od jedneho roka pri prechladnuti (Cebion - su to kvapky, bez predpisu sa daju kupit v lekarni). Pri neziaducich ucinkoch (moje deti mali len teplotu) som im davala pred spanim Nurofen. Vravi sa, ze je dobry aj od bolesti. Miesto vpichu moze byt bolave. Tak som mala istotu, ze sa v klude vyspia a ja s nimi 🙂

petot
1. mar 2012

@annaf85 Je to zložitejšia téma, ale vitamín C je celkovo regulátor imunitnej odpovede. Pri jeho nedostatku imunitný systém nie je schopný riadne pracovať a je náchylný robiť chyby. Vitamín C vplýva napr. na zápalovú reakciu, na tvorbu protilátok atď. Vakcína rôznymi mechanizmami (chemickými aj fyziologickými) oslabuje antioxidačnú reťaz, už len z toho dôvodu ju treba výdatne posilňovať vitamínom C. K iným nežiaducim účinkom očkovania, vakcíny obsahujú neurotoxické látky, ktorých toxicitu môže vitamín C zmierniť.

Toto samozrejme nie je možné očakávať od pár kvapiek Cebionu. Tu sú potrebné podstatne vyššie dávky, napr. prof. Clemetson odporúčal minimálne 500mg krátko pred očkovaním, a pokračovať aj v nasledujúcich dňoch.

Viac k formám a dávkovaniu nájdeš v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

mamazuzana
2. mar 2012

Podla mna je to normalne reakcia. Je sice v mojom okoli ojedinela. Mojim detom sa to osobne nestalo, ze by mali teplotu. Ale moja sestra ma 3 deti a vsetky si tym presli. Vysoke teploty mali aj 2 dni a preto im dala Nurofen cipky a potom uz mali od starosti pokoj.

annaf85
8. mar 2012

@petot Dakujem za zaujimavu informaciu. To som nevedela.

lojzina
8. mar 2012

ahojte,tak mame dnes 11.den po mmr a zatim tuk tuk dobry 🙂

kataatak
20. mar 2012

Reakcia na ockovanie je urcite normalna. Ved vakcinou sa dostava do tela aj ta choroba a telo si proti nej vytvara obranne latky. My sme zatial nemali, nastastie. Ale nurofen mam v zalohe.

kataatak
20. mar 2012

Teploty urcite mozu byt. Telo si vytvara protilatky. My sme to zatial nezazili, nastastie, ale kamaratky si to s detmi zazili. Kym bola teplota nizka, nedavali nic, ak uz to stupalo vyssie, davlali napr. Nurofen.

emalujza
20. mar 2012

Asi je to normalne aj v okoli ma teplotu po ockovani vela deti. Hlavne je, aby netrvala dlho a dietatko sa netrapilo. Ja davam nurofenovy cipok, lebo zabera najrychlejsie. Hlavne zachovat chladnu hlavu a nepanikarit.

malawienka
20. mar 2012

Tak dnes sme dostali v 4 mes. dalsiu vakcinu a zatial je vsetko ok. Mala spi, ale chodim ju kontrolovat. Ak by sa jej vysplhala teplota, tak mam v zalohe nurofen cipky - doporucila nam ich lekarka, pretoze cipky su najsetrnejsie k telu. Tiez sa vyjadrila, ze s teplotou mame urcite pocitat - je to bezna reakcia.

mariena400
10. mar 2016

Dobri vecer moj sincek bol ockovani pondelka neska je us stvartok a stale ma teploti 38.2 ma tri mesjace a 5 dni

iinuska
10. mar 2016

moze, ale o tom by mal informovat lekar ked ockuje

prevenar
14. mar 2016

@annaf85 cebion temer neobsahuje C vit. je to velmi zly zdroj. o C (na tretej strane v mojom blogu) aj o cebione ma clanok. mrkni sa na to .

kvieta
20. mar 2016

@prevenar Oživuješ tému?... propagácia vlastného blogu... i tak še da☹ Užívateľka, kt. si oslovil je neaktívna... Na hl. stránke takéto upozorňovanie na svoje blogy obmedzujú. Hmmm...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
8. máj 2016

@prevenar, suhlasim, podla mna maju pediatri proviziu, lebo nepoznaju nic ine len Cebion.

katka708
11. máj 2016

Ahojte, syn 2,5r bol očkovaný Priorixom pred 3 dňami, odvtedy má stále teplotu medzi 37,8 - 38,5 Prvý deň som mu dala pri teplote 38,5 Nurofen a následne už nedostával nič. Teraz mal zas 38,5 a stále ho niečo rozplakalo tak dostal znovu Nurofen. Rozmýšlam či ísť s ním už dnes na pohotovosť alebo počkať do zajtra a ísť k pediatričke. Nezdá sa mi to normálne
@petot Každý deň syn vypije vo vode 250-300mg C (ascorban sodný) je to podľa teba veľmi málo, mám to zvýšiť aspoň na tých 500mg?

petot
11. máj 2016

@katka708 K pediatričke choď, žiadaj to poznačiť do záznamu.

Pokiaľ ide o Cčko, tak v tomto veku som mojim dával v chorobe aj 6x denne 500mg, aj viac keď bolo treba, podľa črevnej tolerancie a vývoja choroby, a to zmes kyseliny askorbovej a sodného askorbátu. Ale ak nedokáže piť kyslé, tak aj sodný askorbát je lepší ako nič.

Pozri si samozrejme kontraindikácie, či takéto dávky sú vhodné. Na konci knihy v Prílohe. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nie som lekár, píšem len svoj názor.

katka1981
11. máj 2016

@petot, daj mi prosim link, kde kupujes ten sodny askorbat, mozes aj tu kys. askorbovu. Lebo hladam velke balenie za dobru cenu, dik

katka708
11. máj 2016

@petot ok ďakujem
veľmi zaujímavá kniha, asi si ju vytlačím. Musím sa opraviť, mám askorbát vápenatý. Je teda kvalitatívne rovnaký ako kyselina askorobvá? Mala som aj tú - klasickú v prášku z DM ale syn viac ako 2 odmerky v 3dcl vody nevypil. A zas som počula že kombinovať ju s askorbátom vápenatým sa nesmie tak mu dávam teraz len ten askorbát v.
K dr určite pôjdeme, nech ho celého prezrie či náhodou ešte nechytil popri tom všetkom nejakú virozu či čo a jasné že to dám zapísať aj do karty. a ak tá teplota neprejde, asi si vyžiadam na pondelok nejaké odbery......

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka708
11. máj 2016

@peter952 viem snažila som sa mu nedavať ale nakoniec sa na neho nedalo pozerať. za 3 dni dostal 2x dávku Nurofenu tak snáď som to ešte viac nepokašlala. už som to dávno oľutovala že som ho vôbec dala očkovať ale už je neskoro. snáď nič vážnejšie okrem tej teploty nebude, to by som si neodpustila

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
11. máj 2016

@peter952 Ty si teda číslo😀 Nevieš, či Nurofen obsahuje paracetamol, ale na 100% vieš, že vakcíny sú jed.
A vieš, koľko je 2+2?