• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

5. augusta 2016 
@peter952 neobsahuje, to je ako ibalgin alebo ibuprofen :slight_smile: Očkovať už nebudem, už som tak bola dlho rozhodnutá ale teraz som sa nechala presvedčiť len preto, že mi syna nechce zobrať žiadna škôlka a na súkromnú opatrovateľku nemám. viem, je to blbý dôvod očkovania a už som sa poučila, fakt budem vďačná ak táto teplota prejde a nič horšie sa nevyvinie. a žiadne iné vakcíny sa k nemu nepriblížia.
11. máj 2016 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvieta fakt neviem ci Nurofen obsahuje paracetamol, myslim ze nie, ale je to kazdopadne v pribalovom letaku. To ze vakciny obsahuju sajrajt som netusil takmer cely zivot. Veril som ako moja babka v Jeziska, ze je to zdravsie ako svatena voda....a sakra....teraz sa ku mne dostali informacie aj to len vdaka internetu ze az take svate tie vakciny nie su....pocitat fakt neviem...este ze si tu ty....mas zlate deticky na tej fotke, tak ked pochybujes o jedoch vo vakcinach tak dufam ze ockujes bez vahania svoje ratolesti...smelo do toho...
11. máj 2016 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peter952 Človek, ktorý napíše, že nevie, či Nurofen obsahuje paracetamol, nemôže vedieť posúdiť správnosť akýchkoľvek tvrdení v oblasti farmácie, lekárstva, epidemiológie, biológie a určite by sme sa dostali aj k iným odvetviam. Verím, že po tomto tvojom výroku ťa aspoň polovička tých, ktorých si uchvátil svojimi príspevkami prestane brať vážne.

A ďakujem, jedna z tých detičiek som ja:grinning:
A očkujem aj dcérku aj seba.
11. máj 2016 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Nasa zatial bez reakcie na hpv a mmr davali pred tyzdnom. Snazila som sa nech ma po ockovani kludovy rezim, ziadne behanie a podobne.
11. máj 2016 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kvieta tak len smelo pokracujte dievcata...nezabudni vynechat ockovanie proti HPV rakovine krcka maternice, je to horuca novinka obsahuje to "genialny" novy superobjav REKOMBINOVANU DNA,,, farmamafia ti to doda zadrmo ako v Dansku,,,,potrebuju si to totiz otestovat....ale ak nahodou (modlim ze aby sa to nestalo) ale ak ...teda uplne nahodne ostane tvoje dieta postihnute, tak vlastne by si mala byt na to hrda, lebo ste posluzili vyssiemu cielu.....vyssiemu dobru....a to ERADIKACII virusov z planety ZEM. Lebo o to ide sudruhom vakcinatorom....takze tebe aj tvojej malej drzim palce....
11. máj 2016 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@peter952 na niekoho, kto nerozozna paracetamol od ibuprofenu silne slova.
11. máj 2016 o 22:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@peter952 Nestojím o Tvoje držanie palcov. Blamuješ sa v každej téme, radšej kukaj hokej a chodievaj s kolegami na pivo, tu to máš za stratený čas.Ty nikomu ani Tebe nikto tu nič nedá.
11. máj 2016 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasa1983 ved na to si tu ty...ja neockujem svoje dieta nepotrebujem vediet co podavat aby som po ockovani nedosral dietatu organizmus este viac, to vakcinatori to potrebuju vediet...som rad ze ty to vies, aspon mam trocha istoty ze tu informaciu vyuzijes.
11. máj 2016 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvieta ja by som chcel aby si ty dala svojmu dietatu co najviac ale nie vakcin.
11. máj 2016 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@emma12345, nechcem rypat, len sa chcem spytat, naco si davala ockovat proti HPV? Zo strachu? Aj kamoska sa dala v 26 rokoch. To sa ozaj tak bojis HPV? Ved toho sa telo zbavi same bez problemov ak je dobra imunita. Ja mam zlu, dostala som ho a stacili mi na to dvoje vaginalne cipky. Ja nevravim, ze odmietnut bezhlavo vsetky ozkovania, ale momentalne je to cele nastavene tak, aby sa nahnal obrovsky strach ludom a ti sa dali ockovat hlava nehlava proti vsetkemu a hento ockovanie je ozaj nedostatocne otestovane a ma ozaj vela negativ. A ockovanie proti chripke to som videla na blizkych co spravilo, v tom mam uplne jasno.
11. máj 2016 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@peter952 ale antipyretika a analgetika sa davaju aj v inych indikaciach, ako v suvislosti s ockovanim.
11. máj 2016 o 22:44  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sasa1983, ale on ich podla mna nepouziva vobec. Celkovo je podla mna proti chemii ako takej.
11. máj 2016 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka1981 ved ano, ked nie je indikacia,tak uzivat netreba. Samozrejme.
11. máj 2016 o 23:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka1981 myslienkami som bola inde myslela som hexu :slight_smile:
12. máj 2016 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. máj 2016 o 07:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka708 Neviem o žiadnom dôvode, prečo by sa askorbáty nemali kombinovať. Bežne sa to robí. Napríklad C-Salts je zmes viacerých askorbátov, v cmúľacích tabletkách sa zase bežne kombinuje kyselina askorbová a sodný askorbát.

Keď namiešaš správny pomer, tak, že to nebude príliš kyslé ani príliš "slané", dá sa do 3dl pitia (čaj, džús apod) umiestniť aj 2-3g vitamínu C (kyselina askorbová + sodný askorbát) a stále to môže byť chutné. Samotný sodný askorbát sa dá zase skryť do kakaa a predpokladám, že aj vápenatý.
13. máj 2016 o 06:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mate strach z detskej obrny?

Ukazka z knihy “ Co mozno neviete o ockovani” Neil Z. Miller

str.16
“ Mnoho ludi sa mylne domnieva, ze kazdy kto ochorie detskou obrnou, ochrnie alebo zomrie. U vacsiny infekcii sposobenych detskou obrnou sa prejavi len malo typickych symptoov (3). V skutocnosti sa u 95 % vsetkych ludi vystavenych prirodzenemu virusu detskej obrny neprejavia ziadne symptomy, a to ani v podmienkach epidemie (4,5). Priblizne u 5 % infikovanych ludi sa prejavia mierne symptomy, ako je bolest v krku, stuhnutie krcnej casti chrbtice, bolest hlavy a horucka. Choroba je casto diagnostikovana ako nachladnutie alebo chripka (6,7). Odhaduje sa ze k svalovemu ochrnutiu dojde u jedneho z 1000 ludi ktori na tuto chorobu ochoreju (8,9) .”

“Niekolko studii poukazuje na to, ze injekcie (napr. antibioticke poz. prekl.) nachylnost k detskej obrne zvysuju. Vedecki pracovnici uz od pociatku 20. st. vedeli, ze paralyticka obrna casto zacina v mieste vpichu injekcie. (11,12).”Ked bolo v 40.tych rokoch 20. st. zavedene ockovanie proti zaskrtu a ciernemu kaslu, pocet pripadov paralytickej obrny sa prudko zvysil. (obr. 1) (13). Toto bolo zdokumentovane v casopise Lancet, a dalsich lekarskych publikaciach. (14 – 17). Napriklad v roku 1995 bola v casopise New England Journal of Medicine, zverejnena studia poukazujuca na to ze u deti ktore dostali jedinu injekciu behom jedneho mesiaca po podani vakciny proti detskej obrne, vzrastla pravdepodobnost ze dostanu detsku obrnu 8 krat. Oproti detom ktore ziadnu injekciu (napr ATB) nedostali (18)”

“ Detska obrna sa dnes v USA prakticky nevyskytuje. Aj napriek tomu podla Dr. Roberta Mendelsona, vedeckeho pracovnika v obore lekarstva a pediatra, neexistuje ziadny spolahlivy vedecky dokaz, ze vymiznutie detskej obrny bolo sposobene ockovanim (19). Od roku 1923 do roku 1953 pred zavedenim vakciny na baze usmrteneho virusu, ktoru vyvinul J. Salk, sa umrtnost na detsku obrnu v USA sama znizila o 47 %. a vo Velkej Britanii o 55 % (obr.2) (20).”

“V roku 1976 Dr. Jonas Salk, autor vakciny na baze usmrteneho virusu, pouzivanej v 50. tych rokoch 20. st. prehlasil ze vakcina na baze ziveho virusu (pouzivana v USA takmer vylucne od zaciatku 60. tych rokov 20. st. do roku 2000) bola “ HLAVNOU, AK NIE JEDINOU PRICINOU”
vsetkych nahlasenych pripadov obrny v USA od roku 1961.” (34)

odkazy na pouzitu literatuturu:
(3) Volk, W.A., et al Basic Microbiology, 4th edition (Philadelphia Pa: J. B. Lippincott Co., 1980) p. 455
(4) Phisician s' Desk Reference (PDR), 55 th, edition, (Montvale, NJ: Medical Economist, 2001) p. 778
(5) Burnet, M., et al, The natural history of infectious Disease (New York, NY. Cambridge University Press, 1972 ) p.16
(6) See Note 4.
(7) Neusteadler, R. The Vaccine Guode, (Berkeley, CA: North Atlancic Books, 1996 )pp. 107 – 108
(8) See Note 4
(9) Baby Center.,, The Pollio Vaccine (0 – 12 months) www.babycenter.com/refcap155.html?CP_bid=
(11) Houchlaus. “ Ueber Poliomyelitis acuta” Munch Med Wochenschr 1909, 56, 353-55.
(12) Lambert, S.M. “A yaws campaign and an epidemic of poliomyelitis in Western Samoa” J Trop Med Hyg 1936; 39; 41-46
(13) Lyndsay, K. W. et. al. “Neurology and Neurosurgery Illustrated. (Edinburgh/London/New York: Curchil Livingston, 1986), pp100, Figure 15.2 Polio incidence rates obtained from National Morbidity Reports.
(14) McCloskey, B.P. The relation of prophylactic inoculations to the onset of poliomyelitis “ .Lancet (April 18, 1950) pp. 659- 63
(15) Geffen, D.H. “ The incidence of paralysis occuring in London children within four weeks after immunization” Med Officer 1950; 83; 137-40.
(16) Martin. J.K. “Local paralysis in children after injection” Arch Dis Child 1950; 25: 1-14.
(17) Sutter, Rolland W. et.al. “Attributable risk of DTP (Difteria and Tetanus Toxoids and Pertussis Vaccine) injection in provoking paralytic polliomyelitis during a large outbreak in Oman. “Journal of Infectious Diseases 1992 ”; 165: 444-449.
(18) Strebel, Peter M. et.al. “Intramuscular injections within 30 day of immunization with oral poliovirus vaccine – a risk factor for vaccine associated paralytic poliomyelitis” New England J of Med (February 23, 1995), pp. 500 +
(19) Mendelsohn, Robert “How to Reise a healthy Child... in Spite of your Doctor” (Ballantine Books, 1984) pp. 231 abd 251
(20) Alderson, Michael. International Mortality Statistics, (Washington DC. Facts on File, 1981) pp. 177-78.
(34) Washington Post (September 24, 1976)

https://heartruth.info/2012/10/09/a-history-lesson-on-polio-part-ii-safety-effectiveness/
23. máj 2016 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvieta aspon spropagujem knihy od ludi co tomu na rozdiel od teba rozumeju; cize Strunecka Porazime autizmus? Strunecka Doba jedova 1,2, 3 diel,,, Miller Co mozna nevite o ockovani. Buchwald Ockovanie obchod so strachom. Coulter The shot in the dark v AJ jazyku,,, Alexander Kotok Ockovanie pre rozmyslajucich rodicov ( tato kniha zial nie je urcena pre teba)...
5. aug 2016 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peter952 Hokej skončil, dnes v noci začína olympiáda, kukaj radšej tú, ako knihy, ktoré nevieš odborne prehodnotiť:frowning2:
PS: Odpovedáš na môj príspevok Tebe z 11.mája t.r. Dlháááá dovolenka... alebo žeby si oživoval spiacu tému?
A výber akejkoľvek literatúry prosím nechaj na mňa:wink:
Pekný zvyšok leta:slight_smile:
5. aug 2016 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katka708 tvoje rozhodnutie schvalujem, osobne som prijal rovnake riesenie po nastudovani asi 8 knih na temu ockovanie,,, zial moj syn absolvoval cele prve kolo zakladneho ockovania nastastie bez vaznych problemov....ale co bude dalej to nikto nevie ani pediatri,,,,,, totiz nikto neskuma NU nez ucinky z dlhodobeho hladiska....prax je taka ze vela vakcin prejde zrychlenym schvalovacim procesom a porovnaju sa NU novej vakciny s predchadzajucou vakcinou a hned to ide do obehu. Navyse nemame dostatocne pocetnu skupinu deti vobec neockovanych aby sme mohli robit zavery o chorobnosti. Napichavaci su totiz extremne dosledni a zaockovali vsetko zive co ma dve nohy a dve ruky z rodu homo sapiens... len na spestrenie Harris L. Coulter v knihe The shot in the dark uvadza ze pred zavedenim vakciny DTP diphteria, tetanus, pertusis, niekedy v 40 rokoch v USA bol zapal stredneho ucha 3 percenta vo vekovej skupibe do 6 rokov. Dnes je 95 percent deti vo vek skupine do 6 rokov postihnutych tout infekciou, a znacna cast z nich nasledkom toho ochluchne...je to tak ako pise prof. Strunecka....aby sme ochranili 1 dieta poskodime dalsich 200.
5. aug 2016 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok