Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

kili
1. okt 2007

Dnes mali moji chlapci očkovanie a obaja dostali teplotu 38st. Chcem sa spýtať, či je to normálne a aké reakcie na očkovanie mali vaše deti.

veronika81
20. aug 2009

ingulka, nám horúčky trvali dve noci a dva dni. Ale to sme bol očkovaný prvýkrát, som zvedavá, aké budú ďalšie reakcie.
Ak by ti čípky nezaberali, skús kombinovať s Panadol sirupom. Nám toto poradili na pohotovosti, ale už som to čítala aj tu. Každé tri hodiny na striedačku Nurofen - Panadol.

Ja som mala Paralen čípky a pripravený Nurofen sirup, ale nakoniec som to nekombinovala, lebo čípky zaberali.

katka.m
20. aug 2009

ingulka: my máme horúčky po každom očkovaní (povninné aj prevenar, čiže už 6x) a nurofen vôbec nezaberal. Celkom pekne nám zabral paralen sirup.

miskachrumka
20. aug 2009

ahojte mi sme boli tiez ockovany vcera a dodnes rana som bola celu noc hore a budila som ho aby som mu mohla kontrolovat horucku ockovali nas okolo 14.30hod a horucka mu vystupila iba v noci aj to na 37,3 ale aj tak som mu dala vecer sirup nurofen aj v noci a no dnes rano nemal vobec mal pekne 36.7 a teraz pred 6hodinami okolo pol desiatej mu vystupila na 38,6 dala som panadol cipok striedam kazde tri hodiny pnadol cipky s nurofen sirupom a aj popri liekom mu davam studene obklady kde ho ockovali a popri mu natieram aj octanovou mastou a teraz som mu merala mal 38,8 vobec mu neklesa mamicky poradte prosim co mam robit aby mu klesla!prečo mu vystupila den po ockovani nechapem! ☹ mam strach ze bude mat take ako mal po prvom skoro 40C horucky v noci! ☹ poradte dakujem za kazdu radu!

berenika39
20. aug 2009

miska,jsme v tom taky, včera hexa....večer dobrý, v noci tak nějak, neměřila jsem ho, ale trošku asi měl, a ráno skoro 39. vůbec nejí, jen maliny z lednice a pije, kníká, nic ho neba. vždycky to klesne, pak zas vyletí. dávám nurofen.

mě včera (a už při všech předešlých očko) mudra říkala dávat kapky fenistil, tlumí reakci na očkovací látku, dávám je den před, v den očko a den potom. ráno a večer, 5-7kapek. neměmlaby ta horečka tolik vystoupit. můžeš je dát i dneska. zkus.

moda08
20. aug 2009

berenika - prosím tě ty kapičky fenistil ti předepsal dr. a nebo si je koupila normálně v lékárně? Já jsem je chtěla domů koupit,kdyby náhodou Danečka něco štíplo, abychom byli kdyžtak připravení,ale řekli mi, že jsou jen na předpis...

berenika39
20. aug 2009

měla jsem předpis, už při první hexe, ale jinak je nepoužívám, takže mi vydržely. ale určitě by ti je mudra předepsala, když jí řekneš, že je chceš mít pro jistotu doma, dají se použít i při nějaké nepříjemné reakci na novou potravinu, když se osype po ovoci atd, pomůže to od svědění....

miskachrumka
20. aug 2009

berenika fakt mu mozem dat ten fenistil ?kolo teda kvapiek ?aj bez porady s dr mu ho mozem dat?a kolko teda kvapiek mi mame len 5,5mes .....................a berenika tiez mas nurofen sirup ci cipky?

berenika39
20. aug 2009

miska, už při první hexe mi mudra řekla 5 kapek, takže určitě můžeš. ráno a večer (tak ted jenom večer 😉 ). včera jsem se jí ptala, jestli pořád 5 kapek,když už je tlusťoch, a řekla, že ano, při reakci na očko stačí...

neboj se, nejsem padlá na halvu, abych ti napsala něco, o čem bych si nebyla jistá.moc nejsem zastáncem zytečného podávání lléků, ale fenistil neboj, přečti si příbal. leták.,jlestli ho máš, bude i na www.lekarna.cz.

mám nurofen sirup, mě vyhovuje to dávkování tím pístem, vím přesně, kolik, dobře to z toho vysosá. u panadolu mě štvala ta lžička, všehcno upatlaný a v pusince nic 😢

berenika39
20. aug 2009

http://www.lekarna.cz/fenistil-1x20ml-kapky-roz...

kuk, kojenci a děti do jednoho roku 3-10 kapek 3xdenně. a dospělí mají až 40kapek.

miskachrumka
20. aug 2009

dobre tak mu dam fenistil o nejakej osmej vecer pred buvanim!

ingulka
20. aug 2009

hlasim, ze na obed sme teplotku nemali... a teraz vecer idem merat 😉 dufam, ze nebude nic...

skusim miesto vpichu potriet octanovou mastickou... ma v nozicke hrcku.. ;(

veronika81
20. aug 2009

ja som tiež dávala octanovú masť, hrčky na mieste vpichu sme mali asi 2 týždne 😖

ingulka
20. aug 2009

tak teplotku teraz mame 37.5 😢 dali sme cipok a octanovu mast... dufam, ze zajtra rano uz po teplote nebude ani stopy

miskachrumka
20. aug 2009

a mi sme mali teraz 37,8c ale podla m,na este pojde hore ☹ ingulka vy ste tiez boli vcera ockovani?idem aj ja natriet octanku aj to obvezujete ci ako to robite ja mu to len natriem a necham tak!

berus222
25. aug 2009

baby, ja som malemu miesta vpichu rozmasirovala a natrela octanovou mastou. kedy sa mu tam urobi hrca, keby sa mala urobit? ockovali nas dnes okolo 14tej. mam malemu davat kazdych 5 hodin nurofen sirup, aj ked nebude mat teplotu. zatial je ok. ak nebude mat teplotu do vecera, moze mu zacat aj neskor?

vanish1
25. aug 2009

berus, sirup sa dáva až od 38,5 C, načo skôr? ak sa bojíš, tak daj už pri 38 C, ale skôr nie a preventívne už vôbec 😲

ingulka
26. aug 2009

octanovu mast som len natrela a nicim neprekryvala, mast sa pekne vsiakla do pokozky... miesto bolo dost bolestive, tak som to len jemnucko masirovala... hrcka nam zmizla asi po troch dnoch...

dnes sme po ockovani tyzden a den a este stale mame sopliky 😢 ale odsavam a mam pocit, ze si na ustupe 😉

berus222
26. aug 2009

vanish, to mi povedala sestricka, aby som mu tak davala.

suziad
26. aug 2009

nam dr poradila nalepit na 24h AQUAGEL na miesto vpichu je to super vec 😉 trosku to tlmi bolest a zabranuje opuchom je to aj na popaleniny. odporucam 🙂

vanish1
26. aug 2009

berus 😲

veronika81
22. sep 2009

baby, čo si myslíte o tomto? Boli sme dnes u doktorky, malý mal dosť druhú dávku Hexy a spýtala sa ma, ako znášal prvé očkovanie. Keď som povedala, že dve noci mal horúčky, dokonca aj 40-tky, aj na pohotovosti sme boli, tak že ho nejde teraz očkovať, ale musia ho na to "pripraviť" 😕 Dala nám kvapky Fenistil, že mám dávať každý večer 9 kvapiek a o týždeň prísť na očkovanie.. Potom povedala, že ak bude v noci nekľudný, tak mám dávať ráno.. Na čo mu to potom mám dávať, keď má byť z toho nekľudný? 😠

Berenika, ak sem zablúdiš..ty si dávala Fenistil, kedy si ho začala? Ak som dobre pochopila, tak len deň pred očkovaním, nie? Ja mám dávať 7 dní! Neviem čo mám robiť..človek má dôverovať svojej doktorke, ale toto nechápem ☹

vanish1
22. sep 2009

veronika, ani ja to nechápem, skús radšej vit. c

Ku každému očkovaniu by sa malo prikročiť až po dôkladnom zvážení očakávaných prínosov a rizík.[574] Ak sa človek rozhodne očkovať, mal by podstatne zvýšiť každodenný prísun vitamínu C aspoň počas týždňa pred a 3 týždňov po očkovaní.[357][574]
●Očkovanie znamená fyziologický stres a záťaž pre imunitný systém, ktorý musí správne zareagovať na cudzorodé antigény. Je o to riskantnejšie,
vystavovať očkovaniu človeka trpiaceho chronickým subklinickým
skorbutom, pretože to o.i. znamená nesprávnu činnosť imunitného systému.[22]→[963]
●Pred očkovaním by dojča malo dostať ústne aspoň 500mg,[357] dospelý adekvátne viac.
●V prípade vedľajších účinkov očkovania ihneď ďalšie injekčné dávky.[357]
●Podporou imunity sa zníži pravdepodobnosť súbežného ochorenia v čase očkovania, čím sa zmenší pravdepodobnosť komplikácií.[574]
●Vitamín C reguluje imunitnú odpoveď, čo môže zvýšiť účinnosť očkovania,
znížiť pravdepodobnosť neodpovedania.[1][58]
●Môže zmierniť pravdepodobnosť závažných vedľajších účinkov, ako sú alergické a autoimunitné reakcie, a iné.[1] Viac v kapitole Alergia.
●Vitamín C zmierni toxické účinky očkovania v podobe jedovatých a rakovinotvorných prísad vakcín, ako sú formaldehyd, thimerosal, fenoxyetanol, zlúčeniny hliníka a iné.[574]
●Podporou imunitného systému pomôže organizmu vysporiadať sa s nežiadúcimi kontaminujúcimi vírusmi a baktériami, ktoré sú vo vakcínach
často prítomné, ako napríklad vírus vtáčej leukózy apod.[74][75][574]
●Vitamín C pomáha v prevencii náhleho úmrtia v období do troch týždňov
po očkovaní (SIDS/SBS), ktoré môže súvisieť priamo s vyčerpaním
vitamínu C a fyziologickým stresom z očkovania,[357][574];[47]→[364];[21]→[365] ako aj s infekciou mozgu kvôli narušeniu HE bariéry toxickými zložkami.[37]
●Napokon, očkovanie zanecháva oslabenú imunitu a zvyšuje náchylnosť na infekcie;[574][575] vitamín C môže zmierniť tieto nepriaznivé dopady.

http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

pozri prednášku http://e.blip.tv/scripts/flash/showplayer.swf?f...

pozri tému https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

vanish1
22. sep 2009

ešte som zabudla, nie cebion a pod... ale čistý vit. c, napr. tento http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_...

mám ho odtiaľto (to nie je reklama) http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

berenika39
22. sep 2009

ahoj veronika81, mě řekli den před, v den očko, den potom. ráno a večer 5-7 kapek. udělala jsem to, a šup, horečka jak vyšitá. Týden předem je to podle mě zbytečný, fenistil funguje dřív, nemusí se podávat dlouhodobě, naopak - to se nedoporučuje. Zkus to jen třeba dva dny před? Není to nic strašného, slyším poprvé, že by po nich mohlo být dítě neklidné, naopak - měly by trochu utlumit. No je v těch radách zmatek, už jsem k těm všem očkováním skeptická, nelíbí se mi to, ani trochu.

Ted ta poslední hexa byla poslední kapka - fenistil jsem dala. Veečer teplota, druhej den taky, třetí den horečka jak blázen a pak ještě dva dny, přes 39. Pohotovost. Nic. Naše doktorka - dovolená. Náhradní mudra - pardooooon, kráva. To už měl ty horečky bez jiných příznaků 5 den a ona mi řekla: no to už to má dlouho, dávejte paralen a nurofen, když tak přijdte pozítří. Tak jsem už byla docela vynervovaná, sedm dní se v tom plácal, no a osmej den se osypal a byla z toho šestá nemoc. Naše mudra mi pak řekla, že nebýt očkování,n eměl by to, byl oslabený, tak to chyt. A šestá nemoc prostě nasedla na tu hexu - nejdřív teploty od očko, pak horečky od té šestky. Už na žádný očkování nejdu.

veronika81
23. sep 2009

Ďakujem vám baby.. Zatiaľ žiadny fenistil nedávam.

vanish, tú prednášku pozerám už na trikrát, teraz to dopozerávam 😔

kulimka
24. sep 2009

Berenika, my měli úplně stejný příznaky, byla jsem z toho úplně zoufalá, navíc se nám do toho přidala ještě angína, takže berem atb, malého bolí v krku, nejí, nepije, jen kojím, dneska celou noc nečůral, tak do něho liju kulíška, samozřejmě za velkého řevu. A to mu předtím ty 3 dávky očkování nevadily až teď. U dcery jsem se s takovou reakcí nikdy nesetkala.

berenika39
24. sep 2009

kulimka, tak držím palce, at to přejde. kulíšek je dobrá volba, jim stačí fakt málo aby byli dehydrovaní, jíst nemusí, to bych nechala na něm, dávej mu jen dobrůtky, co má rád, ale to pití je důležitý. Super to kojení.

já opravdu uvažuju, že další očko 15. měsíc odmítnu. za první rok 4 hexy, 3 prevenary, tbc - brrrr.

danu
6. nov 2009

kvacinka • 1d • Dnes o 11:41
Ahojte, vcera mal nas maly prve ockovania. Pytala som sa lekarky, ze ak bude mat nejaku reakciu ako mam postupovat. Povedala, ze na horucku sa pre deti predava paralen v cipkoch..v lekarni mi povedali, ze taky paralen nie je a ponukli mi panadol baby v cipkoch, ale az doma som si vsimla, ze sa moze podavat az od 9kg no nas maly ma necelych 5kg. Rano mal 37 teplotu. Viete mi poradit, ci su aj take lieky pre deticky, kt. nemaju este 9kg? Dakujem pekne!

jasminet • 1d • Dnes o 11:51
ten paralen v cipkoch mam doma, takze existuje. tiez je od nejakej hmotnosti (nasa mala ju este nedosiahla) a nam kazala doktorka dat polovicu cipku pri teplote nad 38,5.
nastastie sa nam teploty vyhli..

jasminet • 1d • Dnes o 11:54
je to paralen 100 - hmotnost 7 kg - som to bol skontrolovat 😀

lilinka76 • 2d • Dnes o 12:04
Kvacinka, Jasminte ma pravdu, horucky sa antipyretikami zrazaju u deticiek az ked vystupi nad 38 - 38,5 stupnov. Pokial je to len 37 stupnov, neriesila by som to.

kvacinka • 1d • Dnes o 12:15
Tak potom neviem preco mi v lekarni povedala,ze taky paralen nie je...takze ked ma 37 tak mu zatial nemusim dat az ked by mu vysie vystupila? Ale obkadik mu mozem dat na cielko, resp. Na miesta kde bol ockovany,ze? Dakujem za odpoved som sa trosku upokojila.

lilinka76 • 2d • Dnes o 12:18
Ja davam po ockovani obklad bud studeny na miesto vpichu alebo octanovu mast. Na celo urcite nedavaj. Sleduj ho a ak by teplota stupala, tak dobre vyvetrat miestnost, menej obliect satstva aby sa neprehrieval a dostatok tekutin. Ten paralen fakt existuje, ale ako som uz pisala, lieky az nad 38,5 stupnov.

kvacinka • 1d • Dnes o 12:30
Dakujem lilinka...ja ti verim!

lilinka76 • 2d • Dnes o 12:49
http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

Kvacinka, pozri si toto, pripadne odloz do buducnosti, sú tam dobre rady. Hladala som inu stranku, ale ta uz tu nie je, tak aspon nieco podobne... Vela stastia.

jasminet • 1d • Dnes o 12:59
hej, octanove obklady na miesto vpichu - ale ja mam nastastie iba teoreticke vedomosti, nas to obislo (klop klop klop)
ked ma 37 tak mu len vodu daj a sleduj ho...

dominka11
6. nov 2009

my sme boli včera na očkovaní 3-krát, teplota chvalabohu nebola, akurat malemu nechutilo jest a bol strašne spavy.

r.ferraro
2. dec 2009

hojte my sme dnes boli na prvom ockovani. Vecer o pol osmej mal maly teplotku 37,5 tak som dala cipok ako povedala doktorka....uvidim ci klesne ale urcite dnes v noci budem ako na vazkach