Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

kili
1. okt 2007

Dnes mali moji chlapci očkovanie a obaja dostali teplotu 38st. Chcem sa spýtať, či je to normálne a aké reakcie na očkovanie mali vaše deti.

siskatan
1. okt 2007

kili a ake ockovanie mali? moj Matko nemal doteraz (klop, klop, klop) na ziadne ockovanie reakciu.. iba na to uplne prve a to taku, ze ho bolela nozicka a mal mierne zvysenu teplotu, inac nic... 😉 ale reakcie byvaju individualne... niektore deticky mavaju zvysenu teplotu... vtedy treba dat nieco proti nej (napr. paralen cipky)... ja som dala len tak pre istotu Viburcol (homeopatikum - cipok) na upokojenie po ockovani... a studeny obklad na nozicku...

bubaczik
1. okt 2007

..nomy sme pouzili octanovu mast..moj nemal tiez teplotu,kili,ale niektore junovcata mali..my uz ideme buduci tyzden na druhu.. 😅

kili
autor
1. okt 2007

neviem presne, aké bolo, je to to úplne prvé. Panadol som dala a Adamkovi už trochu klesla, Samkovi stúpla, ale to ešte poriadne nezaúčinkoval. Len chcem vedieť, že to je normálne a že to bude v pohode.

bubaczik
1. okt 2007

neboj,je to normalne.. 😉

andy.a
1. okt 2007

kili,pri tejto novej hexavakcíne málokedy bývajú reakcie..ale môžu byť..-horúčky,opuchy nožičiek,mrzutosť,znížený apetít..

ten panadol by mal malinkým dobre zabrať ..a zajtra už určite budú OK.. 😉

zuz11
1. okt 2007

kili, nasa Hanka mala zatial po oboch ockovaniach zvysenu teplotu ale na druhy den bola uplne v poho 😉 v ten den ked jej ju pichli tak vela spala 😀

dadulka19
1. okt 2007

no,zajtra máme aj my očkovanie,...panadol je nachystaný 😉

bleskovka
2. okt 2007

ahojte, aj moj maly mal po oboch doterajsich ockovaniach teplotu, dokonca 38,8°C v ritke. Doktor nam dal este po ockovani recept na Paralen cipky a tak sme ich pouzili. Sice vravel, ze len pri teplote nad 38,5°C (v ritke je o 0,5°C vyssia teplota), ale dali sme mu to aj preto, ze sme videli, ze je uboleny a umrncany a pomohlo. Trvalo to tak 1,5 dna, co mal vyssiu teplotu. Je to normalna reakcia organizmu na cudziu latku, znamena to, ze dieta ma obranny mechanizmus, ktory sa proti novej cudzej latke vie branit.
Ako kili dnes?

katusha
2. okt 2007

emka tiez mala zvysenu teplotu ale az vecer po ockovani. dala som jej nurofen sirup a pekne spinkala. len sa mi zdala taka soknuta z toho ockovania 😖

broskynka
2. okt 2007

ahoj,pri dcérke sme mali tiež teplotu po očkovaní,ale to boli iné vakciny ako teraz,vtedy bolo výnimkou ak dieťa nemelo reakciu a teraz prave naopak je výnimka ak ju má,práve včera som bola s Palkom na druhom očkovaní a je to bez reakcie,tak to bolo aj pri prvom očkovaní

tigri
2. okt 2007

Tinku ockovali pred 2 tyzdnami, vakcinu dostala rano, poobede uz bola trosku mrzuta, stupala jej postupne teplota az vecer mala 38,3 (po odpocitani), takze na noc som jej dala Panadol Baby sirup, do hodinky jej teplota krasne klesla a prespinkala celu noc...nozicka jej vobec neopuchla...dala som jej preventivne aj homeopatika...podla mna je OK, ked je teplota, imunitny system vtedy pracuje na plne obratky 😉

mura
2. okt 2007

mojho maleho ockovali uz 2x a do oboch noziciek , to aj na dobry vyvoj klbikov a tiez po prvykrat dostal teplotu 38 a nepapal celu noc len spinkal a spinkal ,prespal vsetko .a po druhom ockovani uz len spal teplotku nemal proste uz to sam akosi prekonal . 😀
ale teplota je normalna , vsetko na to reaguje 🙂 don't worry .

dadulka19
2. okt 2007

po dnešnom očkovaní bola malá dosť mrzutá,spala len také 5minutovky 😒

valy
3. okt 2007

ahojte, nas doktorka hned upozornila, ze malinka bude mat po ockovani asi teplotu a kazala nam davat panadol alebo paralen. mala teplotu vyse 38 dva dni, ale potom to preslo, ten panadol baby sirup celkom zaberal.

ajuskamimi
3. okt 2007

mne na prvu injekciu maly reagoval v pohode, ale akurat vcera ho pichali druhy krat a vecer mal teplotu 38.4 . Dala som mu PANADOL BABY /vypil to jednym duskom, lebo je to sladke, huste a jahodove 😀 / a asi po hodinke bolo po teplote aj bolesti, takze skus to.

bzucinka
19. dec 2008

Ak mate skusenosti,prosim Vas o radu. Ako dlho pretrvavala u Vasich deti reakcia po ockovani? Vcera bola dcerka ockovana. Vecer mala teplotu po odcitani 37.8 C . A stale ma okolo 37.4 C . Lieky som jej nedavala,lebo mi bolo povedane, ze do 38 nic nedavat. Kolko dni pretrvavala teplota u Vasich deti?

elintina
19. dec 2008

Ahoj bzucinka, moja dcérka mala 2 dni teploty okolo 38,2C, dávala som jej čipku paralenu a na tretí deň bola už v pohode. Ale je to asi individuálne každé dieťa to zvláda inak.

euphoria
19. dec 2008

Moju dcerku zrovna dnes ockovali, doktorka kazala dat preventivne jednu davku panadol baby sirupu.Teplotu zatial nema.

chasencha
20. dec 2008

aj moju emku vcera ockovali a v noci sme mali len taku zvysenu 37,4 a dnes rano o 9 po obudeni 38,2,dala som jej cipok ale nejako zle to neberie,ze by bola nervna alebo tak,dufam ze to prejde

krista
8. jan 2009

aji81 • 1d • Dnes v 18:15
Ahoj holky, prosila bych o radu. Jsem byla včera dopoledne s mojí tříměsíční holčičkou na prvním očkování, celý den a noc byla vpoho ale dnes dopoledne měla mírně zvýšenou teplotu. 37,8 z konečníku mínus 0,5 odečet tedy 37,3 a byla protivná tak jsem jí dala čípek a teplota slezla na 37 bez odečtu. Ted večer jí vylezla na tu samou hodnotu jak dopoledne. Je to normální? není jí něco? Jsem myslela, že to bude jen jednorázové a bude to ok. Sestříčka říkala ,že se může objevit do 24hodin od očkování ale ted už je to víc. Má s tím prosím někdo zkušenost? Děkuju moc

andtka • Dnes v 18:38
My měli teplotku i druhý den. Doktorka mi ale říkala, že pokud nepřekročí 38 st, nemá se snižovat. Tělo si s tím poradí.

aji81 • 1d • Dnes v 18:47
aha, tak dobře. Tak já jí už druhý čípek nedám a uvidíme. Děkuju za radu!

mallorry
9. jan 2009

ahoj holky, taky davame hned po ockovani nejdyl do hodiny nurofen sirup nebo cipek....preventivne...ale stejne teplotu vzdy mame, ale zatim nepresahla 38 stupnu....do tech 38st by se nemela ani srazet lekama nebo zabalama...ale kdyby to stoupala jsou nutne pripadne i ty zabaly

mallorry
9. jan 2009

jinak nejvetsi teplotu mame prvi noc...ale druhou noc mame taky zvysenou a pak dobry

aji81
9. jan 2009

Ahoj holky, tak večer v půl osmé měla 38 tak jsem dala čípek, celou noc vpoho, rbrzo ráno vpoho a ted už zase má 37 s odečtem a mám strach, že to bude zase stoupat!. Ted nevím, zda mám blbnout s doktrokou pač je pátek a co když se to nezlepší a ještě zhorší a pak je víkend!. Jak dlouho může ta teplota trvat? Jen nechci aby to případně skrylo nějaké nachlazení..

dukie
9. jan 2009

aji81: Prý jsou vyšší teploty normální cca 3 dny po očkování. Já to řešila při první hexe taky a tohle jsem se dozvěděla. Pokud jsou moc vysoké (cca 39), tak řešit aspoň telefonicky s pohotovostí, aby se nic nezanedbalo. Jinak prostě ty Paraleny a vyčkat. Kdyby to bylo dýl, tak řešit s MUDr. 🙂

aji81
9. jan 2009

až 3 dny? a to se počítá od prvního dne kdy byla zvýšená teplota?. Omlouvám se asi si myslíte, že jsem blázen ale jak jsem jinak otrlá, tak když vidím svoje dítě, že není uplně ok tak mi to rve srdce

saska.t
9. jan 2009

aji - to je v pohode teplota a rata sa to od prveho dna kedy mala tu teplotu, kym nebude mat bez odcitania38,5 tak sa ani cipky neoplatia davat, pretoze telo sa prirodzene brani teplotou a vytvara si protilatky. Mala moze byt spava, trosku malatna, a moze mat aj hnacku, ale ak je inak v pohode nerob si starosti do 3 dni je to fuc ....

aji81
9. jan 2009

děkuju moc, se mi trošku ulevilo!🙂. To je pravda, taky měla včera trošku průjem ale jinak tak nějak jí a směje se. Tak já ještě počkám a kdyby to nebylo lepší tak půjdu v pondělí k doktorce a nebo brknu na pohotovost. Tak paa, dík!!!! fakt super, že existuje takovýto server!

anickaajanko
9. jan 2009

nám pichali v stredu 2 davku hexa a 2 prevenaru a teploty boli az 38,4
tak isto len panadol baby a zabaly ale len na miesto vpichu lebo sa mu urobila hrcka
ale vystrasena som bola nadmieru
strasne sa mi zdal horuci
spal ako dudok celu noc len 2 krat sa zobudil na kojenie a opat zaspal
ale ja som ho stale kontrolovala ci nieje moc horuci moje zlato 😖

stvura
9. jan 2009

Mi mame dnes druhy den po ockovani, druha davka hexa a prevenaru, vcera boli teploty 37,5, dnes okolo 37. Maly je vsak strasne nervozny, stale by sa nosil. Obklad na nozke sa mu nepacil, tu hexu vobec nevidno, no prevenarovy vpich je cerveny, tvrdy a velky ako korunacka.

elly111
9. jan 2009

aj my sme mali teplotu po ockovani, prvy vecer az 38,4 po cipku klesla a taka okolo 37,3 trvala 3 dni, uz sa desim druhej davky 😖
stvura prevenarovy vpich sme mali cerveny a tvrdy viac ako 10dni, 3dni bol tiez nervozny a stale sme sa nosili 🙂