Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

kili
1. okt 2007

Dnes mali moji chlapci očkovanie a obaja dostali teplotu 38st. Chcem sa spýtať, či je to normálne a aké reakcie na očkovanie mali vaše deti.

retkvicka
9. feb 2011

@petot si mily, ze dobre pouceny laik 🙂)...neviem o tom dokopy nic a zaujimat som sa zacala az vtedy, ked sa to dotklo nasho dietata.....

retkvicka
9. feb 2011

@petot takze za laikov vas nepovazujem, kedze sa tejto teme venujete uz nejaky cas a mate toho nastudovaneho dost 😉 ...som rada, ze som na vas natrafila..mala mi vystraja, a neviem sediet pri pc, ked je hore, takze odbehujem. ale ked zaspinka, pridem nakuknut na tu adresu, co si mi poslal...

olifcek
14. feb 2011

octanova mast sa nesmie dostat do miesta vpichu? Som netusila..ja som olivke vzdy preventivne natrela miesto vpichu octanovou mastou a previazala mokrou vlhcenou utierkou

macalc
16. feb 2011

Ahojte.Aj my sme boli vcera na 15 mesacnom ockovani mala to znasa velmi zle je urevana ma aj teplotu 38 -39 kasle a je aj soplava ale ked ju dr vysetrila tak povedalal ze je vsetko v poriadku sice mi par priznakov aj povedala a zatial sa to podoba na to co povedala ,chcem sa opytat ci je takato reakcia normalna lebo mam ist z malou k dr. lebo je mi malej uz luto ked je taka smutna a celu noc knucala chuatenko moje dufam ze ju to coskoro prejde a bude zase take zihadielko ako doteraz 🙂) Vopred dakujem za vase odpovede 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubulka722
17. feb 2011

@macalc Rozumiem že máš obavy a podľa mňa sú naozaj oprávnené. Nechcem ťa samozrejme nijako vystrašiť, ale po tom ako som sa začala viac zaujímať o očkovanie, zloženie vakcín a ich nežiadúce účinky, mám na očkovanie úplne iný pohľad. Skús o tom napísať do témy https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ Sú tam super ľudia, ktorí si prešli všeličím a určite ti radi poradia.

macalc
17. feb 2011

@bubulka722 Dakujem za odpoved urcite sa tam pozriem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kati20
19. apr 2011

dneska sme boli na ockovani preventar 13 a mi povedali ze ne mozem mu davat 24 hodin nic. ani ked bude mat teplotu neviem co mam robit?

monuska342
9. jún 2011

poradi mi niekto vcera sme dostali do noziciek 3 davku prevenaru od vecera ma teploty a v noci vobec nespal a nedokaze sa ani prevalit s chrbatika na brusko...mali ste niekto takuto reakciu?stale ma teploty a place...ako dlho vam to trvalo?co mu mozem dat papat lebo moc nechce jest skoro nic 😒

majjjka24
28. júl 2011

@monuska342 ako ste to zvládli??? My sme dostali dnes 3.dávku a zatiaľ (klop, klop, klop) žiadna teplota, len väčšia spavosť a umrnčanosť...

lenka0283
7. feb 2012

BABY chcem sa opytat moju malu vcera ockovali na rocnej prehliadke..pospala si 2 hodinky ale od siestej do osmej straasny plaac a nespala do rana celu noc plakala bola spotena mala horucku nurofen pomahal len velmi slabo....dnes cely den to iste iba tak okolo 4 az 6 bol klud a teraz znova horucka zle spinka tak v 20 minutovych intervaloch..a predpokladam ze nas caka dalsia uplakana noc..moze reakcia po ockovani trvat tak dlho?? dakujem

p.j.jacky
7. feb 2012

@lenka0283 a kolko ma teploty?Ak ma nad 38 mozes striedat Nurofen a panadol,paralen cipky po 4 hodinach.My sme po ockovani mavali tepltoy tak 2 dni a potom este aj 2 tyzdne zvysenu okolo 37,3-37,5.Bola pichana do noziciek?ak ano daj jej na ne octanovu mast(najlepsie hned po ockovanie)

lenka0283
7. feb 2012

@p.j.jacky ano mava nad 38...mozem aj po styroch ? ok skusim lebo sa tej teploty nemozem zbavit..ano bola do noziciek skusim aj tu mas....takze je to asi normalne ze to ma tak dlho? ja som sa len bala aby neboli nejake problemy..dakujem 🙂

p.j.jacky
7. feb 2012

@lenka0283 ci je to normalne neviem.Rano si zavolaj vasej detskej lekarke a informuj ju o dcerkynom zdr,stave a porad sa snou.Ano mozes dat napriklad o 20.00 hod nurofen a o 24.00 hod paralen cipok a zasa za 4 hodiny nurofen.Musis tie dva lieky medzi sebou striedat.Nedavaj zabal na hlavicku(celo),len na rucicky a nozicky mozes mokry studeny kapesnik cca 5 minut.A urcite daj na nozicky octanovu mast.ak nemas.Urob si zabal na pol litra vody 2 polievkove lyzice octu a namoc kapesniky a priloz na nozicky.

lenka0283
7. feb 2012

@p.j.jacky dakujem velmi pekne 🙂

p.j.jacky
7. feb 2012

@lenka0283 napis do Ip ako ste dopadli,drzim palce.a nemas zaco,nas to tiez este caka..uf 😖

petot
7. feb 2012

@lenka0283 Neutíšiteľný krik v trvaní 3 hodiny a viac je príznakom závažnej reakcie a dieťa by už nikdy nemalo byť očkované vakcínou so zložkou čierneho kašľa.

Skúšala si dať dieťaťu vysoké dávky vitamínu C?

@p.j.jacky Keď si môj kamarát dal omylom ibuprofén krátko po paracetamole, tak bol pol hodiny v delíriu. A to ešte nebol otrávený vakcínovými chemikáliami...

lenka0283
7. feb 2012

@petot neplakala viac ako 3 hodinky ale keby som ju nezobrala na ruky tak by aj plakala...to teraz bola posledny tretikrat preockovana..predtym take reakcie nemala...nie nedavala som jej maju v lekarni nejaky specialny pre deti? 🙂

p.j.jacky
7. feb 2012

@petot mne tak povedali moja pediatricka a aj na pohotovosti.Samozrejme musi sa davat primerana davka k veku dietata.A vysoke davky vit.C maju tiez svoje proti,ak dobre viem,ci?

martina149
7. feb 2012

@lenka0283 aj naša malá mala po treťom preočkovaní takúto reakciu.Po prvom a druhom zvýšené teploty 2 dni,ale v pohode ustúpili po antipyretikách ,ale po treťom sa nám pobabral aj spánok,čo u nej nebolo zvykom,prvú noc po očkovaní aj zvracala a horúčky trvali 3 dni,ale to sme boli v kuse na Panadole a Nurofene kombinované po 4 hodinách a horúčky mala nad 39°C.Ja som už tretí deň volala lekárke,lebo už sa mi to zdalo dlho a malú som v kuse nosila na rukách.Lekárka hovoril,že ak bude teplota aj štvrtý deň tak sa treba prísť ukázať,ale tri dni je to ešte normál.Nám to na štvrtý deň prešlo tak sme už nikde nešli,ale užili sme si svoje.Pri chlapcoch som takéto reakcie vôbec nezažila.

lenka0283
7. feb 2012

@martina149 o dakujem tak to si ma troska upokojila...🙂 aj sa vam ten spanok potom zase vratil? 🙂 ..zajtra kupim ten panadol a skusim lebo nurofen nam moc nepomaha

martina149
7. feb 2012

@lenka0283 áno spánok sa nám upravil asi tak do týždňa,ale už to bolo lepšie keď prešli teploty.Ale tie teploty veľmi zle klesali.Ja som musela striedať Panadol a Nurofen,lebo nám akurát toľko najviac vydržala bez horúčky a to cez deň aj v noci.Tretí deň poobede to už bolo lepšie aj v noci a štvrtý už bola bez teploty.Ale ja som bola tiež prekvapená z takej reakcie.

abbey1
7. feb 2012

@lenka0283 Určite by si však mala kontaktovať detskú lekárku a informovať ju o stave maličkej. Ide o nežiadúce účinky po očkovaní. Treba o tom vedieť, keďže vás čakajú ďalšie očkovania. Nepodceňujte to!

kbeata
7. feb 2012

@martina149 niekolko rokov dozadu boli ine ockovacie latky,mam pocit ze v tychto vraj vylepsenych ☹ je menej prepac za vyraz svinstva,ono preto niektore deticky to zvladaju tazsie,a rodicia mozu len trpnut ☹
a najviac ma vie rozhodit ked lekar povie ze tieto neziaduce ucinky su vlastne ziaduce
kazdu takuto zlu reakciu by mal pediater hlasit na RUVZ,len ci to tak robi 😒 ,a potom sa veselo picha vsetkym a hocicim co Slovensko nakupi,tak to vyzera aj na nasich pultoch v hypermarketoch ☹
nejak som sa rozpisala,ale to je moj nazor 😉 ,vela stastia

martina149
7. feb 2012

@kbeata veď práve,že ja viem,že boli iné očkovacie látky a na tieto sú vraj menšie reakcie a pritom chlapci nemali na tie staré žiadne reakcie a malá mala prvú ešte najlepšiu len 2 dni teploty a 1 deň hnačky,pri druhej len teploty,ale išli celkom v pohode dole no a tretia reakcia stála zato!!!Som rada,že to máme za sebou.

kbeata
7. feb 2012

@martina149 tak to ti verim,ja este neockujem,pri prvom som si uzila svoje 😒

petot
8. feb 2012

@lenka0283 Tak to potom nebol neutíšiteľný krik, lebo pri ňom nepomáha nič, ani nosenie na rukách. Ale aj dlhotrvajúci plač a poruchy spánku sú vážne nežiaduce účinky, takže venuj pozornosť prípadným zmenám správania dieťaťa.

Tretia dávka hexy je celkovo najhoršie znášaná, to zistili už pri klinických skúškach, akokoľvek boli z môjho pohľadu nedostatočné.

Špeciálny vitamín C vo vysokých dávkach pre malé deti nemajú, ja používam cmúľacie tabletky pre väčšie deti. Viac IP alebo v téme https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

petot
8. feb 2012

@p.j.jacky Ak dieťa netrpí niektorými poruchami obličiek, metabolizmu železa/medi alebo deficienciou G6PD, tak jediným nežiaducim účinkom Cčka je mierna jednorázová hnačka v prípade, že sa dávkovanie preženie.

p.j.jacky
8. feb 2012

@petot Lenze to dieta nieje prechladnute,ale ma silne neziaduce ucitky z ockovania.C sa doporucuje u prechladnutia.Dokonca neviem ako je to sice s C u rocnych deti,tak sa nebudem dalej vyjadrovat.Ale hnacka u malich deti,ktore maju vysoke teploty je naozaj riziko dehydratacie.To ze sa ma davat Nurofen a paralen po 4 hodinach na striedacku nemam zbrucha a nezavadzala som mamicku do nejakych blabolov,v konecnom dosledku som ju odvolala na ich lekarku. 😉

@lenka0283 ako sa mate?inak aj my sme mali velmi naruseny spanok asi tak mesiac..potom sa to pomali dalo dokopy.

lenka0283
8. feb 2012

@p.j.jacky no okolo desiatej vsetko preslo ako mávnutím čarovneho prutika...dnes uz v pohode lozi akoby sa nic ..nestalo 🙂nespala v noci uplne najlepsie iba sa budila na cajik viackrat ako bezne ale boli sme bez horucky 🙂uvidime tuto noc..snad sa nam to vsetko zas vrati do normalu 🙂