Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

kili
1. okt 2007

Dnes mali moji chlapci očkovanie a obaja dostali teplotu 38st. Chcem sa spýtať, či je to normálne a aké reakcie na očkovanie mali vaše deti.

eliotka
9. jan 2009

Holky, a neměli jste zelenou stoličku po očkování? Prý to může být a mlj amlý to dnes měl. Snad to není z hladu!

stvura
9. jan 2009

Fiha, no to sa tesim elly...uz ani u ocina nechce byt, stale ho musim vlacit ja. Este "stastie" ze ma len 5.5 kg... 😉
Stolicu mal klasicku ako vzdy...

junovka
9. jan 2009

Eliotka, stolica nema nic spolocne s reakciou na ockovanie.

smajlik
15. jún 2009

my máme po prvním očkování Synflorixem a zatím teplota 38,1 bez odečtení, vylítla během chvilinky

adinam
15. jún 2009

vedľajší účinok po očkovaní je hnačka-my sme mali dva dni,ale nebola zelená...

esterka610
19. jún 2009

Ahoj holky,prosím o radu.

Kuba má teplotu po očkování 38,1 ,dala jsem mu čípek a vzápětí se vykadil. Teplotu má pořád,nevíte,kdy můžu dát další? Prostě nevím jak tuhle situaci řešit. 😒

leonik
19. jún 2009

esterka: tak to se stalo přesně u nás. Syn měl taky teplotu po očkování, dala jsem mu čípek a do půl hodiny byl venku 😖 Tak už jsem mu nic nedávala, počkala jsem těch 6 hodin, jak píšou v letáku a pak mu dala další.

esterka610
19. jún 2009

Leoni,díky moc,udělám to taky tak. To je tak hrozný,když vidíš to dítě takový apatický... 😒

miskachrumka
19. jún 2009

no nas ockovali tiez teraz v stredu a mal v noci horucky az 39 89Ca ma ich az do teraz a zajtra je sobota ale som mu merala amal už 37 24Ctak ok uvidime rano!a ja som pouzivala panadol cipky a nurofen surup som to striedala kazde tri hodiny!

mousunek
19. jún 2009

miskachrumka - kazde tri hodiny? to je moc nurofen pusobi dlouho a smi se podavat jen 3x denne.

martina26
20. jún 2009

Ahoj holky, taktéž máme bouřlivé reakce na očkování. Mimo teplot i nateklé nožičky kolem vpichu. na to nám pomáhá mlíkový obklad a na teplotu jsem dávala Nurofen 2,5 ml po šesti hodinách. Měli jsem 39, 8 bez odečtení. Druhý den ráno už jen zvýšenou a odpoledne už bez teplot. Vždycky mi ji je hrozně líto.

petot
20. jún 2009

esterka610: Apatické.. Ale aké má asi byť, keď dostalo koktejl nervových jedov a možno má opuch mozgu.

Môj prvý syn mal po očkovaní v pol roku ani nie príliš presvedčivú teplotu 38,5, ale zato neutíšiteľne kričal 6 hodín vkuse. Potom na 13 hodín odkväcol a spal. A odvtedy ďalšieho pol roka úplne stratil rečové prejavy (už to vďaka Bohu dobehol). Učebnicový a pomerne častý príklad vakcinačnej encefalopatie.

Druhý mával po každom očkovaní aspoň 39 po tri dni, a na lieky to príliš nereagovalo. Po Infanrixe v roku navyše začal mávať hysterické afektívne záchvaty a niektoré autistické črty správania. Veľmi zaostáva vo vývoji reči. Takže zjavne utrpel poškodenie vo vývoji mozgu.

Tým chcem povedať toľko, že teplota po očkovaní nie je skutočný problém. Problémom sú celkom iné, skryté poškodenia. A tie sa môžu ukázať omnoho neskôr.

akejka
20. jún 2009

mousunek ale miskachrumka písala o striedaní nurofenu s panadolom každé 3 hodiny. Tak to doporučujú lekári zo 112. Takže ten 3 hodinový interval je O.K. a z vlastných skúseností viem povedať, že je to najúčinnejšie, čo poznám. Naša malá totiž nedávno prekonala šiestu chorobu a mala 2 dni v kuse vyše 39 stupňové horúčky, v podstate jej 2 dni teplota pod 39 stupňov ani neklesla.

mousunek
20. jún 2009

akejka - no jsem se jen ptala mi to prijde moc i kdyz se to strida, ale kdyz to tak radi zachranka tak je to asi v poradku... Dulezite ze to pomuze a nikterak to mimi neohrozi
Osobne s tim zkusenosti nemam nastesti ani s teplotkou a snad ani mit nebudem.

chloenka
28. jún 2009

Ahoj holky, taky jsme si tim prosly. Mala po prvnim ockovani prospala vice nez 24 hodin s teplotami pres 38 stupnu. Byl na ni desny pohled... ☹
My jsme v Anglii a tady se k te kombinovane injekci pridava jeste jedna, ale ted si nepamatuji na co to je. Takze poprve a podruhe dostala Chloe dve injekce a po treti tri najednou.
V kojeneckem klubu mi jine maminky poradily abych ji dala davku Calpolu (to je syrup od 2 mesicu a obsahuje paralen) asi tak pul hodiny pred tim nez dostane injekci. Musim rict, ze jsem to vyzkousela a po druhem a i tretim ockovani byla mala uplne v pohode.
Zkuste a uvidite... 😉

miskachrumka
29. jún 2009

no mi budmem ockovany zas o mesiac a terz sa poistim zoberem ocot s vodou ovez a hned obalim nozicky aby sme nemali teplotu lebo teraz ked ho ockovali to mal strasne vysoku!!!!!!!! ☹

miskachrumka
29. jún 2009

prepacte pisem ako madar! 🙂

veronika81
4. aug 2009

Ahojte,
dnes sme boli očkovaní (hexa a prevenar), mám doma v pohotovosti Panadol Baby sirup a chcem sa opýtať, pri akej teplote je nutné, aby som mu ho dala? Iba nad 38 alebo už keď bude zvýšená?

Doktorka povedala, že ten panadol je aj celkovo od bolesti po očkovaní, tak môžem mu ho dať aj ak bude nejaký nervózny a plačlivý?

evabelk
4. aug 2009

Každá maminka si léky dává dle svého vědomí a svědomí....ale správně by se to mělo dávat až při teplotě nad 38,5, nejčastěji po 6-ti hodinách. Po hodině po aplikaci léku se teplota zkontroluje, měla by klesnout. Pod 38,0 se nedoporučuje dávat léky vůbec, a to mezi tím záleží na zvážení každého. Obecně paracetamol, který je v lécích pro taková miminka obsažen je velice šetrný, tak já ho dávám už nad 38,0, jak u dospělého, jsem sestřička, tak to dělám, jak to děláváme v práci. Ale klidně bych to zkusila, i pokud by mimčo bylo plačtivé, třeba ho ten vpich mohl bolet, někdy to může dokonce otéct, vyrážka...obecně jsou ty léky ne jen na snížení ale taky na bolest...my sme po očkování včera a v noci i ráno jsem zvažovala, jestli dát něco nebo ne a to sme měly jen 37,8, ale malá byla celá teploučká, úplně to z ní sálalo. Nakonec jsem nic nedala, ať si s tím tělíčko poradí samo, od toho to očkování vlastně je. Malá byla ale čilá, hraje si, papá pěkně....

sklenicka24
4. aug 2009

Ahojky, my máme také po očkování a panadol jsem také dala při 38, malý se sklidnil a myslím, že ho to i trochu uklidnilo. Trvalo to u nás dva dny. Jinak mi sestřička doporučila, že na nožku, do které byl dán Prevenar je dobrý obyč. tvaroh. Dala jsem ho do kapesníčku a přikládala na píchanec a světe div se, ona měla pravdu. Malý byl pak v pohodě. Tak snad to také pomůže 😉 🙂

veronika81
4. aug 2009

Ďakujem vám 😉

veronika81
4. aug 2009

no.. už je to tu 😔 😔 Máme 39,5 C v rituške (to je vlastne ako keby 39, nie?). Dala som mu 4mg Panadol sirupu (polovicu mi z toho vypľul, tak som mu ešte trošku dala), je strašne malátny, iba pozerá do prázdna, má sklenené oči, do plaču mi je, keď sa na neho pozerám 😢
Ale najhoršie je, že mi vôbec nechce papať, je plne dojčený, už som skúšala aj lyžičkou, vypľúva to, ani vodu nechce. Teraz je v postieľke, ale nebúva. Odmeriam mu za hodinku, ale ak neklesne? Mám skúsiť zábaly? Netuším, ako sa to pri takom bábätku robí, idem si niečo naštudovať na nete..ale nemôžete mi niekto napísať stručnú inštruktáž?

Práve mi priateľ povedal, že zaspal.. Nevadí to, že poriadne nepapal? Ako mám do neho dostať aspoň vodu? ☹

karin75
4. aug 2009

My sme mali tiez teplotu cez 38, nastastie nie vacsiu. Za jeden den bolo po. Starsia nam chytila anginu a volali sme pohotovost a ti nas poucili o zabaloch : nie cele telo, ale iba po kolena a nebalit telo spolu s rukami, lebo sa nedokrvia koncatiny a narusi sa krvny obeh. Nechat 10 min a podla potreby opakovat. A uz som pocula aj sposob ovievania babetka s vejarom, aby teplota klesla.

januska191
4. aug 2009

veronika, aj my sme nedavno boli ockovani, maly to velmi zle znasal, tiez 39... ja som mu uz dala cipky, ale teplota mu vobec neklesla, tak som mu davala zabaly, stredne studenu namocenu plienku som mu dala len okolo hrudnika, na to suchu a este som ho zabalila do deky. tak som to urobila za sebou asi tri krat a teplota na par hodin klesla. trvalo to u nas cele dva dni, ale nastastie to preslo. najprv sa tej studenej plienky zlakol, trosku poplakal, ale ked som ho vzala na ruky a mojkala, bolo dobre. ak ti spinka, nevadi, ze nepapal, ani chorym dospelym nechuti jest.. neboj on to dozenie.. ale urcite ho nebud.. je vycerpany, ale priprav sa ze ti bude asi zle spinkat, mne sa zdalo, ze nas bol skoro celu noc hore.. neboj urcite mu to prejde, ked si pomyslis na tie choroby proti ktorym bol ockovany, tak si vydychnes, ze toto je oproti tomu naozaj v pohode...

jankita
5. aug 2009

Tak aj my sme boli vcera ockovani. Jeden to znasa v pohode, teplota do 38, ale druhy ma teplotu 39 (po odcitani 38,5) a nie a nie klesnut, ani po panadole baby. Je mrzuty, placlivy, nechce byt ani na rukach - mna vzdy bolel pri teplote krk, tak asi aj jeho. Tak len lezka a mrnci. kedy je potrebne dat zabaly?

veronika81
5. aug 2009

jankita, ani nám neklesala tá teplota, po tom panadole mu ešte vystúpila na 40 ☹ po odčítaní teda 39,5. Hneď som začala so zábalmi, znášal to statočne hrdina môj..ale teplota neklesla ani do polhodiny. Neviem do kedy po zábaloch má klesnúť. Skončili sme nakoniec včera v noci na pohotovosti, pichli mu injekciu (tuším to bol diazepam), vraj proti kŕčom, aj recept nám dala naň, že ak ešte bude mať nad 39, tak mu ho mám dať.
Ráno mal rovných 38, tak som ho nechala tak, ale pred obedom už 38,3, dala som čípok, uvidím teraz..
Teraz búva, ale tiež je plačlivý, mrzutý a taký smutnučký 😔

Strašné, čo si tie naše detičky musia vytrpieť 😢

Panadol si dala čípok alebo sirup? Lebo čípok je vraj lepší, poradili. Ak to malému stále neklesá, nedajbože to stúpne, ja by som asi skúsila zábaly na tvojom mieste.

berus222
5. aug 2009

baby, kolko je ockavani, po ktorych bude treba sledovat teplotu? my pojdeme na prve, ale ako tu citam, mam sa na co tesit.

jankita
5. aug 2009

veronika81 - uz nam klesla, nastastie. Merala som vtedy hodinu a hodinu a pol po podani sirupu. cipky doma nemam a s dvojickami do lekarne nevojdem, zeby som zbehla. Ale zavolam manzelovi, aby nejake kupil. Pre istotu. Diazepam mam doma, lekarka nam ho predpisala hned, ako sme prisli z porodnice, ze keby mal teplotu nad 39, ale zatial nemal. Len rovnych 39 a aj to v zadocku.
berus - netusim a nechcem dopredu ani vediet 😔 . Blazena nevedomost.

veronika81
5. aug 2009

jankita, tak super 😉 Nám už tiež klesla, dala som čípok, zabral. Teraz má 37,3, dúfam to už nebude stúpať.
Študovala som teraz kadečo ohľadom horúčky a dočítala som sa ešte, že odporúčajú kombinovať Paralen (alebo Panadol) s Nurofenom, každé 3 hodiny, raz jedno potom druhé. Už som si nakázala kúpiť Nurofen, ak by sa to v noci opakovalo, skúsim to tak.

Nám sirup Panadol vôbec nezabral, ale on ho dosť vypľúval, tak možno aj preto. Neviem prečo ho nechcel..

berus, to neviem ani ja, ale čítala som tu na MK, že aj na tretíkrát mávali horúčky a VRAJ tretíkrát býva reakcia najhoršia 😒 Tak to si už neviem, ani nechcem predstaviť, horšie od tohto 😔

a jankita, ešte..aké máte miesto vpichu? Lebo nám to strašne sčervenelo, má tam fliačik. Dala som na to octanovú masť, ale asi ho to bolí, lebo plačkal pri tom ☹

gabrianka
5. aug 2009

tak my jsme dnes po ockovani TBC tak uvidim jak se to bude vyvijet...zatim je mala dobra. 🙂