Je teplota po očkovaní dieťaťa normálna?

kili
1. okt 2007

Dnes mali moji chlapci očkovanie a obaja dostali teplotu 38st. Chcem sa spýtať, či je to normálne a aké reakcie na očkovanie mali vaše deti.

momin
2. dec 2009

taky sme to meli tak..maly mel presne 38 a rano uz byl v pohode... 😉

meusicka
5. dec 2009

ahoj aj u nas tak bolo po ockovani. po druhom som uz hned podala po prichode domov davku panadol baby a teplota sa vobec nedostavila.

jankohrasko
13. jan 2010

Ahojte, neviete mi poradit? Dnes rano sme boli na ockovani, ked sme prisli, tak bolo vsetko ok, ale teraz poobede mala strasne place, neviem co jej je.. Nechce ani papat. Je to normalne? Je to reakcia na ockovanie? Teplotu zatial nema, dakujem za kazdu radu

miluska.h
13. jan 2010

jankohrasko: podla mna je to reakcia na ockovanie... patri k nim okrem ineho aj plac a nechutenstvo... malo by to same prejst, ak nie, volaj radsej doktorke

mitani
13. jan 2010

pozri sa na miesto vpichu, či to namá zapálené, prípadne opuchnuté. môže byť, že ju to bolí. moju malú keď očkovali do nožičiek, dávala som jej na kapesník octanovú masť(tak aby sa nedostala doranky) a paralenový čípok nielen od teploty, ale aj od bolesti. masť jej vždy stiahla opuch a nikdy sa jej to nezapálilo.

jankohrasko
13. jan 2010

Dakujem babule, zapalene to zatial nema, skusim jej to skontrolovat este vecer. Doktorka nam predpisala cipky Viburcol.

miluska.h
13. jan 2010

jankohrasko: tie cipky Viburcol davam malemu aj ja, je to na kludny spanok, idu mu zubky...

zuzu101
13. jan 2010

ahojte.my sme boli na očkovanie v pondelok.hneď večer mal cez 39, v noci len vzdychal zo sna a na druhý deň to isté.dnes je to už v pohode.už sa "teším" na to ďalšie ☹

elika
15. mar 2010

ahojte, o ockovani skuste precitat tu ... http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=li...

brontik
3. nov 2010

Ahojte, prosí, viete mi niektora povedat do akej doby moze prist reakcia na ockovanie? Moja 4 mesacna dcerka dnes dostala injekciu 6 v 1 a tiez pneumokok. A ako dlho taka reakcia normalne trva?

sophie1
4. nov 2010

@brontik už je to asi pasé, ale my měli vždycky reakci v den očkování večer. Naštěstí jen zvýšenou teplotu.

retkvicka
6. feb 2011

ahojte kocky, zaujima ma, ako dlho pretrvavali reakcie na ockovanie. ockovali nas v stredu, teda sme 4 dni po hexa vakcine plus prevenar. malu by som momentalne opisala takto. podla vas, moze to byt este nasledok ockovania? zhrnem vsetkood stredy. kazdopadne spava je velmi. v stredu po ockovani nic, teplotku mala zo stredy na stvrtok, najvyssiu 37,6 po odpocitani. v sobotu bez teplotky, ale taka nervoznejsia. v sobotu vvecer to naberalo grady. plac - ale nie taky normalny, horsie place boli napr. pri kolike - ale toto bolo take monotonne hlasnne poplakavanie, mnrncanie. rucicky jej nervozne lietali, neskor sa az triasli. vypinala sa nam do takeho obluka, tak nam bolo jasne, ze bud ju nieco boli, alebo mne to pripadalo i ako keby od nervov, ze nemoze spinkat. zvuky z nej sli take, ze sme boli uplne hotovi z toho. nase usmievave pohodove babätko normalne vrcalo. inak neviem ten zvuk opisat. tv jednom kuse sucha ocka, ako keby chcela spinkat. ale spanok ma taky, ze po dllhej dobe zaspi, no o 10 min je hore a takto dookola. teplotu v noci nemala. potom ju to preslo, chvilkuusmev a potom zasa. a takto to islo cca od 21ej do 4tej rano. ja som strasna truba, lebo ako sme tak kmitali, nosili ju, ponukala som jej didu - nenapadlo mi nieco jej dat, ako panadol a pod. hovorila som si, ze nema teplotu. ale mam vycitku, lebo ako zaspinkala rano, tak som rozmyslala, ze sakra, ved mna ked hlava boli, tak si vezmem paralen a horucku nemam....dala som jej o 2:30 do zadocku viburcol, ten voobec nezabral. tak sme normalne volali 112, prepli nas na pediatra a podla nej to nesuvisi s ockovanim, ale ze na malu nieco lezie..no neviem.kazdopadne, ze mozem jej dat panadol. tak sme dali 4 ml, to malu troska upokojilo, ze sa aj prisala na prsnik a potom konecne zasponkala. bolo po 4tej rano.........

denduska
6. feb 2011

@retkvicka no samozrejme to nesuvisi s ockovanim asi tak ako ked ta prejde auto, to tiez s autom nesuvisi 🙄 strielala by som tych pediatrov niekedy.

bezprostredne reakcie by mali byt do 24-48 hodin, 4 dni je uz velaaaaa 😕

kaja73
6. feb 2011

@retkvicka Mne na 7 den po očkovani maly dostal generalizovany ekzem -bol ako obareny od hlavy po paty a nik nikdy nič take v rodine nemal a po druhom očkovani mi 2 mesiace nevedel spat,ekzem sa vyrazne zhoršil-tiež to nik z kompetentnych nepripisal očkovaniu aj ked v letačiku o vedlajšich učinkoch to je popisane.Proste sme na Slovensku 😒 A to take priznaky ako nezrazitelna horučka- 40 stupnova,krik trvajuci 9h ani nikoho nezaujima,ved to je zas normalne. 😠 No ako pre koho,že ano.

petot
6. feb 2011

@retkvicka Podľa opisu to môžu byť aj kŕče. Pediatri zriedkavo pripustia následky očkovania; predpokladám, že je to forma psychohygieny (ináč by sa museli vysporiadať s nepeknými postihnutiami detí ako následku zdravotnej starostlivosti, a to je v rozpore s ideálmi, s akými sa dali na pediatrickú dráhu).

retkvicka
6. feb 2011

vdaka za reakcie.

@petot krce to neboli, asi mas na mysli febrilne krce. lenze malicka nemala horucku, nestracala vedomie - chvalabohu, dychala normalne. mne to prislo bud tak, ze ju nieco boli. alebo to suvisi so spankom - mame problem. sucha ocka, strasne unavena, zaspi na 10 min a budi sa s placom. prislo mi to take, ako keby z nervov to bolo, ze ja napr. zahryznem do vankusa, ked ma neco zerie a neviem, co so sebou. a mala sa takto napinala...neviem, ci som to dobre vysvetlila...k tym pediatrom - ja sa ani nevyjadrujem. ved detom by sa mali venovat ludia, co k nim maju vztah pozitivny. a nie taki, co v pohode uprednostnia biznis pred zdravim deti...
@kaja73 paradna reakcia......pozeraju cloveku do oci a povedia, ze to s tymnesuvisi, uplne pokojne. aki su vsevediaci...

denduska
7. feb 2011

@retkvicka asi pred tyzdnom mi pisala kamaratka - uplne s tym istym problemom - po hexe+ prevenar - 4.den , zly spanok, mykanie atd...a tiez mala max. 38. to je nahodicka 😖 Inak my sme tiez nemali teplotu, len vreskot a modranie. Neviem co je lepsie 😒

retkvicka
7. feb 2011

@denduska deni a sla s tym k dr., aleboich to preslo?

ahojte inak vsetci.

spravme nieco kurnik. ani nie nech sa neockuje, ale nech sa neockuje tymito vakcinami, nech sa to rozdeli....

petot
7. feb 2011

@retkvicka Máš úplnú pravdu. Len už tam nasekali tých vakcín toľko, že to by sa muselo chodiť na očkovanie každý týždeň. Takto to zakamuflovali, 23 vakcín v dvoch injekciách. To je pohodlie, čo... Akurát aj tie reakcie sú úplne nevyspytateľné a nikto už nezistí, ktorá zložka alebo ktorá kombinácia zložiek to vyvolala a čo to vlastne bolo 😠

denduska
7. feb 2011

@retkvicka preslo im to same, tak dufam aj vam prejde. Ale bohvie ci to nema alebo ake to ma nasledky neskor..co sa neprejavia u takeho babenka 😔 nikto to neskuma.
No delenie je trosku problem, v podstate hexa sa da rozdelit na 4 casti. Ale to tiez zalezi na dr. ako je pristupny. Mnohym sa nechce s tym babrat, takto je to pohodlne 😖

retkvicka
7. feb 2011

@denduska ako sa to da rozdelit? asi sa vela pytam, ale chcem normalne argumentovat dr. . my sme sa s mazelom dohodli, ze pneumokoky odmietneme. koluje po nete rozhovor s jednym lekarom, ktory hovori, ze nie je opodstatnene, aby tato vakcina bola povinna, nakolko pneumokokov je okolo 100 druhov a tato vakcina je proti 13 z nich....cize dost malo...poprosim manzela, nech mi posle tu linku a hodim vam ju sem....

http://www.slobodavockovani.sk/peticia/

mychaella
7. feb 2011

Ahoj, moj syn ma po kazdom ockovani 3 dni vysoke teploty a tym vysoke myslim okolo 40 po odcitani a neda sa mu to nicim zrazit ani zábal nepomaha a 4ty den vstane a tvari sa ako by sa nic nedialo zdravy ako rybka...nam Dr. povedala ze 3 dni po ockovani moze mat dieta teploty je to bezna reakcia, telicko sa brani. aj ked nie je pekny pohlad na to trapiace sa dieta.

retkvicka
7. feb 2011

@mychaella no to veru nie je pekny pohlad..clovek by bolacky z drobcov radsej na seba zobral.....inak maly ma krasne meno 😵

mychaella
7. feb 2011

@retkvicka ved to..sice vacsinu casu prespi ale ked nespi len mrnci a nevladze tak si ho len mojkam kym zasa zaspinka, teraz nas to caka nastastie az o rok 😉 Dakujem, mne sa pacia mena ktore nema kazdy druhy clovek..aj vy mate pekne... 😉

retkvicka
8. feb 2011

@mychaella vdaka 🙂..to ma po mne 😉 .....k ockovniu - nas caka o 6 tyzdnov preockovanie. este sa rozhodneme. zaujimavy nazor som pocula - u nas je sice zo zakona povinne, ale v EU nie je. a my patrime do EU:......

denduska
8. feb 2011

@retkvicka pod do temy Nesuhlas s povinnym ockovanim vo volnej diskusii 😉 tam su odbornici na rizika ockovania aj na pravne veci (aj @manof (slobodavockovani.sk je jeho dieta😉 aj @petot maju asi najvacsi prehlad.
Za seba ti mozem povedat, ze starsia dcera ma len dve hexy + prevenar, viac nema a nebude mat, pretoze od tej doby ma atopicky ekzem a najnovsie zistenu intoleranciu na kopu potravin. Mladsiu sme odmietli do roka vobec ockovat, nema nic, ani BCG z porodnice. Zatial sme dohodnuti ze to bude mat podelene, ale uz viem ze vsetko jej aj tak nedam.
Da sa to rozdelit takto - zaskrt-tetanus-cierby kasel - vakcina Infanrix, detska obrna - vakcina Imovax polio, hemofilus - vakcina Act-hib, hepatitida B - vakcina Engerix B.

retkvicka
8. feb 2011

@denduska vdaka za info. budem sa na to pytat lekarky......idem sa pozriet na tu temu.....cize @petot je tu odbornik a ja tak nesmelo, ze podme daco robit 🙂 🙂 🙂 .......

retkvicka
8. feb 2011

@denduska a su overene tie vakciny?

denduska
8. feb 2011

@retkvicka no overene..to je tazka otazka..u vakcin nie je asi ziadna dost overena 😒 ale mne to pripada setrnejsie nez supnut vsetko naraz.

petot
8. feb 2011

@retkvicka Povedzme, dobre poučený laik 😉 Je výborné, že máš chuť niečo s tým robiť.