Je to reakcia po očkovaní?

anavila
4. sep 2008

ahojte, prosim poradte... vcera mi ockovali moju 7 mesacnu dcerku, dostala 2 ihly, z toho jedna bola povinna a druha prevenar. Ma teplotu, co beriem za normalne, ale okrem toho mi zacala
hnackovat, a trochu pokasliavat..msylite ze mam byt kludna, alebo mam ist k lekarke??

maca28
4. sep 2008

dostala virus,tak to moze byt ockovanim,nasa nebola tiez moc na tom dobre po prevenare..teplotovala az po tyzdni po ockovani..

dididi30
4. sep 2008

anavila myslilm,ze je to normalne, ale ak jej to zajtra neprejde tak chod lekarke 😉

babulik22
4. sep 2008

ahoj anavila.niesom odbornik,ale dve ihly naraz?malej posunuli ockovanie povinne,lebo som chcela prevenar.
sirinka: rad ty si zravotna sestricka ☹

anavila
autor
4. sep 2008

mne to tiez pripadalo divne, ze jej dali hned dve ihly, ale tak povedala doktorka, ze aby sme ju dvakrat neptrapili, tak to spravili naraz. Toto bola uz druha davka, a prvbu tiez dostala naraz aj s prevenarom, ale take reakcie nemala, vobec, chapete to???? najhorsie na tom je to ze zajtra je piatok a ide vikend....

sandrika
4. sep 2008

babulik ajmôjmu synovy dávali dve naraz pred 6 tt a včera perdtým bez reakcie teraz len mierne zvýšená teplota a podráždenosť.

babulik22
4. sep 2008

ok sandrinka moze byt.mozno doktorka to neodporuca,ze je to väcsia zataz pre organizmus.ale opytam sa jej este nato 😕

avion
5. sep 2008

aj moj syn dostal 2 naraz, jednu z toho prenevar. Ten vecer mal teploty. Pokasliavat babo moze aj z toho ak velmi plakalo a kricalo... 😒

kaskya
5. sep 2008

Ahoj, nás včera tiež takto preočkovali. Prvý krát pred 6 týždnami to bolo ok, žiadne teploty. Ale včera čo sme boli znova, tak večer mal teploty, v noci sa mu upchal noštek, od včera je podráždený a ešte má menšiu teplotu.

anavila
autor
5. sep 2008

no ale stretli ste sa s hnackou po ockovani? ja som bola dnes u doktorky, vzala jej vyter, a napisala mi papierik na hospitalizaciu na infekcne, ked sa jej to cez vikend nezlepsi... prepanajana.
nemylsite ze je to prehnane?? Mala mi vobec nevracia, aj papa ani brusko ju neboli... tak nechapem, prosim upokojte ma niekto! ☹

avion
5. sep 2008

neboj, hnacku mohla dostat aj zo stresu 😒 .

caruzo19
5. sep 2008

hnackou telo vacsinou reaguje na nejake zmeny,ci uz stres,alebo choroba,cize aj ockovanie.vobec sa tym nezatazuj,ak je inac v pohode.
inac,aj nam davali prevenar vzdy zaroven s hexa.chvalabohu vzdy bez reakcie.ale kazde dieta reaguje inac

anavila
autor
5. sep 2008

o dakujem....dufam ze to prejde

mucha
5. sep 2008

avion, urcite to nebude take vazne a prejde jej to.
aj nam davaju hexa spolu s prevenarom. prve ockovanie maly zvladal uplne v pohode a po druhom mal teploty a na nohe sa mu vytvorila taka velka tvrda cervena hrca, ale nie na mieste vpichu, ale asi 2 cm dalej, co je dost divne. takze som frcala s malym ku doktorke a dala nam antibiotika, lebo nevedela, co to vlastne je. malemu to po par dnoch vybledlo, ale tu hrcu tam ma este stale, pomalinky sa zmensuje, ale to su uz tri tyzdne od ockovania a este stale to tam ma... no a este chcem podotknut, ze to bolo na nozicke, kde ockovala hexu, nie prevenar. doktorka tvrdi, ze sa to vstrebe, ale tvarila sa dost prekvapene, ze co za reakcia divna...
cize tak, sa mi vidi, ze tie dnesne ockovacie latky su horsie ako tie stare, deti s tym akosi nevedia bojovat, chudatka... no ale co uz. ockovat sa musi... teda malo by sa. 😒

katka.m
5. sep 2008

mucha, tú reakciu (hrču) sme mali aj my, malilinká je ešte aj teraz amoja doky to považovala za bežnú reakciu, ale silnú. Tak rozhodla, že najprv základné očkovania a až potom prevenar. Akurát teraz k základnému budeme dávať proti rotavírusom, ale to je len sirup, tak by to nemalo nejako dieťatko trápiť.

mucha
5. sep 2008

katka a tiez vam na to dala doktorka antibiotika? ja poviem tiez doktorke nabuduce, ze nech ho neockuje naraz oboma. neviem kto to vymyslel, dve ockovacie latky naraz do takeho malickeho telicka... ☹

katka.m
5. sep 2008

Nie, žiadne antibiotiká.Povedala, že: tak silno si zareagoval? To znamená, že nebudeme pichať dve vakcínky naraz.

anavila
autor
5. sep 2008

ahojte...viete co ??? vysvitlo, ze moja mala hnackovala a poobede jej normalne vysiel prvy zubok, rano ho este nemala, aj doktroka pozerala a nic este nebolo... a teraz zubok..... a hnacky ustupili.... esteze som nesla do tej nemocnice...uf....ale som radaaaaaaaaaa 🙂

bibula
5. sep 2008

kasel nepatri medzi nasledky ockovania,asi u nej uz nieco "bolo" a ockovanie jej dopomohlo k vyvrcholeniu choroby.

jankajs
5. sep 2008

Mám tiež problém s reakciou po očkovaní. Po prvej dávke + pneumokok bola reakcia na lymfatickej uzline pod pazuchou na ľavej ruke, kde očkovali TBC. Na sone bolo vidieť zväčšenú hrčku bez hnisu. Doktorka to pozrela, zmerala a zapísala do správy, s ktorou sme potom šli do Žiliny na detské pneu. Tam sa doktor na nás pomaly rozkričal, či naša lekárka má sono /lebo videl popis/, akoby lekári v Čadci boli z nejakého zapadákova. Potom mi doktor (inak mal dosť necitlivý prístup k dieťaťu) povedal, že to čo je opuchnuté, on za opuchnuté nepovažuje, nič tam vraj nenahmatal (mohol sa presvedčiť na sone, ale to by musel dvihnúť zadok a na sone vedieť robiť) a môže sa očkovať ďalej. A vraj, či tam vôbec niečo bolo, ale to som sa teda ozvala, že áno, lebo som to na obrazovke videla a dokyna nám celé vyšetrenie popisovala. Nevzal krv, ster, prosto nič, čo mi opisovala naša lekárka, že by sa malo urobiť a dať vyšetriť. Ešte drobcovi strhol chrastičku na ramene tak, že malého sme tíšili ešte aj na chodbe. Po tom, čo som videla, požiadam našu lekárku, aby to prezrela na sone, inak tomu neuverím, že tam nič nie je. Prosto, podpazušie stále navreté, nie je tvrdé, chrastička sa uzavrela. A ja vážne rozmýšľam, že malého nedám už zaočkovať oboma vakcínami naraz. Len neviem, aká je tam lehota na preočkovanie, lebo prvé bolo 27.7. a druhé má byť 9.9. Stalo sa to niekomu?

vanish1
6. sep 2008

ja som sa rozhodla svoje dieťatko už neočkovať a dve injekcie naraz? nikdy, veď sa bráňte, máte na to právo, prečo tak slepo veríte doktorom? nechápete, že oni z toho majú dobrý biznis?
http://iuro.awardspace.com/
www.ockovanie.org
www.rozalio.cz

bibula, kašeľ patrí medzi následky očkovania

http://iuro.awardspace.com/dok/b-ockovanie.pdf
http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Pneumokok_v...
http://iuro.awardspace.com/dok/rizika.html

mucha
7. sep 2008

vanish, ja som tie stranky pozerala uz davno, ale nedavat ockovat tiez nie je riestenie... 😒

zuzac
14. sep 2008

Mne malého očkovali v stredu. Dali mu naraz tri vakcíny, meningo., hexa a pneumok. Pritom mu ešte brali krv a prepichovali očkovanie z porodnice. mal dva dni teploty nad 38 tak som mu dávala čípky paralen a nurofen, a dnes už nevieme, že sme boli na očkovaní.Som rada,že je zaočkovaný, keby sa mu niečo prihodilo, nikdy by som si to neodpustila.

vanish1
14. sep 2008

ahoj mucha, prečo to nie je riešenie? možno zvážim nejakú vakcínu v staršom veku, napr. proti rubeole, ale určite už aspoň do dvoch rokov nebudem nič dávať

zuzac to čo máš za pediatričku? pochybujem o jej odbornosti

brontik
3. nov 2010

Ahojte, prosí, viete mi niektora povedat do akej doby moze prist reakcia na ockovanie? Moja 4 mesacna dcerka dnes dostala injekciu 6 v 1 a tiez pneumokok. A ako dlho taka reakcia normalne trva?

bufina
3. nov 2010

@brontik No myslím že reakce by se měla projevit večer, max druhej den ráno a netrvá dýl než 2 dny...

brontik
3. nov 2010

ahojte este raz, este prosimo jednu radu. ockovali sme asi tak o pol stvrtej poobede dnes, o stvrtej som dala malej calpol - preventivne na odporucanie lekara. mala zatial teplotu nema, akurat je umrncana, ale to moze byt aj z toho ze dnes poriadne nespala, okrem toho vyzera byt v poho. mam jej dat pred spanim o osmej znova calpol a potom kazde styri hodiny ako prevenciu? dakujem za rychlu reakciu

brontik
3. nov 2010

A ešte jedna vec, ak by som jej nič nedávala to mám byť hore celú noc a kontrolovať ju? Povedzte aké máte vy skúsenosti? Som sama v zahraničí a mám z toho možno zbytočné nervy

marrakech
3. nov 2010

Ahoj, syn mel druhou davku ockovani tenhle tyden. Lehce mu vyskocila teplota, ale nic dramatickeho, jen 37.5. Preventivne jsem mu nic nedala. Neco na teplotu jsem byla pripravena dat jen pokud by to bylo horsi nez 38,0. Rozhodne jsem nebyla celou noc vzhuru. Maly ma postylku v loznici, takze kdyby neco, jsem blizko. Normalne spi celou noc, po ockovani se 1-2x za noc vzbudil, dostal najist a byl klid. Trvalo to tak tri noci. Pres den byl tak tyden protivny, ale ted je to asi i diky casovemu posunu. Neboj, bude to v pohode!!!

brontik
4. nov 2010

Ahojte, tak noc mame zvladnutu bez akychkolvek priznakov. Mala spala v pohode, akurat sa dvakrat zobudila na papanie a spali sme az do jedenastej. Vyzera byt v pohode bez teploty, neni ani nervozna. Teraz sa ale pytam sama seba, ci je to normalne, kedze podla citania kazde dieta ma min. aspon tu teplotu zvysenu.... Znamena to tiez, ze zrejme uz ani ziadnu reakciu mat nebudeme?

kaja73
4. nov 2010

@brontik Na prve očkovanie byva reakcia,vo forme horučky pomerne zriedkava.Po dalšich to už zvykne byt horšie.Moj tiež nemal žiadnu,ale na 7 den po očko. sa mu vyhodil ekzem a trapime sa s nim dodnes.Mnohi tvrdia,že to može by z očkovania.Obvolala som asi 6 homeopatov a všetci mi to potvrdili. ☹