Je vaše dieťa očkované ,,kontaminovanou" vakcínou Infanrix Hexa?

careamell
8. okt 2012

Dnes som zistila, že môj synček dostal kontaminovanú dávku Infanrixu Hexa. Zistíte to podľa skontrolovania šarže vo vašej zdravotnej karte a porovnaním s týmto odkazom. http://www.sukl.sk/buxus/docs/Inspekcia/Postreg...
Dostali ste aj vy túto vakcínu? Koľko je nás aspoň tu na Koníku.

julinkaaa11
8. okt 2012

Nasa mala bola ockovana synflorixom - nastastie. Ale baby, jasne zavolajte dr. ale vraj ta kontaminacia vo vakcine by sa prejavila do 3 dni od ockovania...ale sledujte este nocne spravy. :((
Fakt je to ockovanie len biznis...a zevraj demokracia,kde rodicom nedovolia rozhodnut ci chcu dat zaockovat dieta. 😠

mamaveronika
8. okt 2012

no a čo vlastne očkujú teraz či neočkujú? my sme mali isť už minulý týžden na druhé očkovanie, ale chcela som odmietnuť už všetky očkovania, a len sa mi moje presvedčenie potvrdilo...škoda že som už prvé neodmietla ☹

silvia.t
8. okt 2012

čitajte otázku a odpovedajte na to na čo sa mamička pýta !!! Diskusia tu už je

kkl82
8. okt 2012

@julinkaaa11 pozor, synflorix je ockovanie proti pneumokokom, ktore sa aplikuje spolu s hexavakcinou. do jednej nozky dostane dieta synflorix alebo prevenar (podla vyberu rodica) a do druhej hexavakcinu, co je ockovanie proti tetanu, ciernemu kaslu, zaskrtu, hep b, hemofilii, obrne. tam sa vyberat neda, je to jedina registrovana vakcina proti tymto chorobam. iba ak by si ju odmietla. takze, aj tvoje dieta dostalo hexavakcinu. takze si radsej u pediatricky over sarzu...

katka0210
8. okt 2012

Mamičky vy sa naozaj uspokojíte s tým, že Vaše dieťa je očkované vakcínou inej šarže?
Po tomto čo sa udialo, nieje pochýb, že sa jedná o niečo veľmi závažné keďže to je vo všetkých médiách!
Určite by nešírili planý poplach a neriskovali miliardové straty ziskov, len tak pre nič za nič.
Čo ak budúci týždeň či mesiac tam dopíšu aj tú Vašu šaržu, to Vás nenapadlo?
Nás nútila dr do očkovania len čo sa malá spamätala po protinádorovej liečbe, otvorene povedala, že ona má všetky deti zaočkované a že má aj diplom za to! V dnešnom svete sa berú deti veľmi na ľahkú váhu, chýba individuálny prístup!
Moju dcérku mala dr v úmysle očkovať ako 4ročnú úplne odznova všetkými vakcínami, takže by tiež schytala tú "neškodnú" ako tu niektoré zmúdralé mamičky naivne tvrdia.
Odmietli sme a som tomu nesmierne rada!
Mali by ste sa zamyslieť nad ďalšími vakcínami pre svoje deti, farmafirmy totižto už dávno nezaujíma zdravie našich detí, ale zaujímajú ich miliardové zisky, čo ma vôbec neprekvapuje!

mv1
8. okt 2012

????? možno je za tým úplne niečo iné.... čo my vieme 😎 ??? média urobia paniku, ľudia chytia davovú hystériu a niekto sa pekne nabalí... 🙂 KLASIKA!!!

paris3
8. okt 2012

my sme odmietli hexu... tato kauza ma utvrdzuje v mojom presvedceni...

danculik
8. okt 2012

...no bohuzial dneska som bola syna ockovat ☹ ☹

bubinovci
8. okt 2012

aj náš malý bol očkovaný touto vakcínou ☹

dionyzka
9. okt 2012

maminky, ktore mate deticky zaockovane kontaminovanym svinstvom - co teraz budeme robit? Akoze nic, cakat a v kutiku duse dufat, ze prave to nase dietko bude ok. Mam sto chuti ich zalovat a znicit, obavam sa ale, ze voci farmaceutickym koncernom nemam sancu, jedine, ze cely svoj zivot zasvatim iba chodenim po sudoch, zhromazdovaniu obeti - aj to by mozno bolo zbytocne :( Som z toho velmi smutna :(

barborkam
9. okt 2012

mamicky, store verite dristom typu "kontaminovane bolo iba prostredie, nie samotna latka", please! dajte si zo dve facky a zobudte sa! farma firmy urobia vsetko pre to, aby kazdy jeden vacsi alebo mensi pruser zamietli pod koberec sladkymi recickami, ktorym naivni ludia naletia a spapaju im to pekne aj s navijakom. Samotne ockovanie je hra ruskou ruletou samo o sebe a teraz este aby sa clovek bal, ci jeho dieta nebolo zaockovane touto chrontou?

mv1 - kto sa na niecom takom moze nabalit? farma firmy mozu stratit miliony eur len koli takejto "neskodnej" panike takze silne pochybujem o tom, ze by islo o nejaky iny zamer. Velmi dobre si premyslia, co pustia von medzi ludi a co nie a ked uz nieco prenikne na verejnost, nebude to len taka malichernost ale pravdepodobne to bude nieco vaznejsie....

Precitajte si http://ulozto.sk/xBtjw3N/neziaduci-ucinok-smrt-...
Pre niekoho vymysel, pre niekoho otvorenie oci, pre niekoho dristy. Usudok je na kazdom z nas...

pectore
9. okt 2012

Vakcina na slovensko bola dovezena v oktobri 2011..to znamena ze deti ockovane po tomto datume su nou pravdepodobne ockovane.... no bratislavska nemocnica uz informovala ze vakciny s tejto sarze nemala k dispozicii... my sme poslednu hexu davali koncom februara 2012.... ked pojdem na preventivku tak sa doktorky spytam na cislo...bo aj tak stym uz nic nespravim.... a hysteriu nema vyznam sirit...NICOMU TO NEPOMOZE akurat sa budeme navzajom stresovat...

astonka
9. okt 2012

my sme boli očkovaní včera rano a doobedu som to čitala...volala som dr.tak mi povedala č.šarže a to naše malo ine čislo...

zuzanapp
9. okt 2012

Ja som prave volala dr. tak ze Lukas nou nieje ockovany 🙂 ale ked sa ta sarza pouziva 2 roky tak je dost mozne ze nou moze byt zaockovany Viktor a na toho som sa uz nepytala ☹ ale zistim najblizsie ked tam pojdem @danculik ale to neznamena ze ste nou ockovany treba zavolat Dr. a overit si to!

lady511
9. okt 2012

maminy možete mi napísat číslo tej vraj kontaminovanej šarže?pretože mi ten link nejde otvorit dakujeeeeem

silviatt
9. okt 2012

A21CB191B

denka7
9. okt 2012

volala švagriná doktorke...tak našťastie ani moja malinká ani švagrinej malinký nie sú tou zlou vakcínou zaočkovaný!!!! 🙂

ivanat
9. okt 2012

Chcem sa opýtať, v akom veku sa očkuje touto vakcínou? Ďakujem.

andrejka1974
9. okt 2012

ja som bola u detskej lekarky a my sme tu sarzu nedostali aspon som kludnejsia 🙂 🙂 🙂 🙂

monda17
9. okt 2012

moj ano, v jednej davke 😠

zudan
9. okt 2012

kde to zistím v očkovacom preukaze, mám tam len dátum a hexa a potomprevenar13 a tam je aj šarža, vie mi niekto napísať?

usiko
9. okt 2012

ja na vasom mieste by som sa doktorky nie pytala, ale ziadala by som o nahliadnutie do karty...aby sa v ramci tutlaniatejto veci nestalo, ze nakoniec mikto tou vakcinou zazracne ockovany nebol , napriek tomu, ze je tu v obehu uz vyse roka...sa cudujem, ze tym lekarom a statu este verite....a velmi sa cudujem, ze tejto vaznej teme dali v spravodajstve tak jednu vetu, nanajvys dve..keby niekto ochorel na niektoru z infekcnych chorob, tak by to media rozniesli ze az, spolu so strasenim ludi a prevsiedcanim o neskutocnej potrebe ockovat..ale ze sa ockovali deti vakcinou, od ktorej mohli umriet, tak tomu sa priestor nedava...no, je to hnus...ale ako vravim, na vasom mieste by som si tu sarzu isla pozriet do karty....

ajkuska
9. okt 2012

Počula som o tejto správe a ľutujem, že som čítala túto diskusiu som sa riadne vystrašila, ale rozhodla som sa nevolať lekárke akú vakcínu malý dostal, lebo aj keby kontaminovanú tak už žiaľ s tým neviem nič spraviť.

salma22
9. okt 2012

dnes som sa pytala dr ohladom tohto ockovania a povedala mi ze maju inu sarzu..ze nie su z toho obdobia alebo ako tomu mam rozumiet ...nemam sa bat tak jej doverujem

sempro
9. okt 2012
darla27
9. okt 2012

My sme ju dostali tiez ☹ Doposial nemame ziadne problemy, tak dufam ze je to len plany poplach. 😅

daliana
10. okt 2012

Čaute, práve vás čítam.....ja mám dvojičky, hneď som kontrolovala očkovacie preukazy..... Matej dostal iné číslo šarže, ale Jakub presne túto......boli sme očkovaní 15. feb. 2012 v Prešove ☹ Vždy po očkovaní mali rovnaké komplikácie obaja, teploty atď. Po tejto vakcíne teplotoval iba Matej, Jakub vôbec nič.....nechápem.....už týmto to bolo iné.....uvidíme.... ☹ ☹ ☹

p.j.jacky
10. okt 2012

Mna by zaujimalo co dalej ktore deti su ockovane tou spatnou vakcinou!Ako sa to mieni riesit ake su nasledky atd.... 😠
Lebo osobne neverim tomu ,ze by robili poplach len pre spatne prostredie kde boli vakciny vyrobene.Takze o co tu sakra ide???!!! 😠

Clovek ma stale dilema ci ma ockovat alebo nema,co je horsie.Ak vam dieta ochorie na urcitu chorobu na ktoru mohlo byt ockovane-vycitate si ze ste ockovat nedali.Ak dieta date ockovat a stane sa nejaky pruser-zasa clovek lutuje ze ockovat dal......