Kde kúpim vakcínu proti tuberkulóze?

emea
16. júl 2014

Dobrý deň mamičky. Zháňam vakcínu proti tuberkulóze. Neviete poradiť kde by som ju v rámci SR alebo ČR zohnala?? ďakujem

ushuaia
16. júl 2014

@emea ahoj, moja dcerka je narodena v zahranici, ockovanie proti TBC mala robene automaticky...Pocula som, ze na SK sa uz nerobi...,byt tebou skusila by som Oddelenie cestovnej mediciny a cudzokrajnych chorob...,alebo sa rovno opytaj pediatra, mozno sa da objednat...Ked som ja cestovala do zahranicia, potrebovala som vakcinu proti meningitide...jedine kde ju mali bola Praha - tiez odd. cestovnej mediciny...,ale to uz je par rockov 🙂

lucus83
16. júl 2014

Ahoj skús si zavolať do Podunajských Biskupíc alebo priamo na kalmetizačnú stanicu. Tam Ti povedia viac. Očkujú len kalmetizačné sestry. http://www.zzz.sk/?profil=2259

ludkas31
16. júl 2014

@emea presne ako pise lucus83...treba sa nakontaktovat do podunajskych byskupic...mne tak moja lekarka odporucala, ked som sa na to informovala

emea
autor
16. júl 2014

Ďakujem Vám veľmi pekné hneď volám;) Ja viem že na slovensku to už nie je povinné a neockuje sa preto si ju zháňam sama. Pediater nemá možnosť objednať a ani v lekárni a nevedeli mi ani poradiť. Ešte raz ďakujem uvidím čo vybavim🙂)

aristka
16. júl 2014

@emea na slovensku sa očkuje ,ale len osoby kde sa tbc vyskytlo ,sociálne slabší a rizikové skupiny ,pouč potom doktora ,nech si ozrejmí kam sa majú mamičky obrátiŤ ak chcú zaočkovať,keď ich on nevie nasmerovať....

emea
autor
1. aug 2014

No v Podunajských B. Celý august očkovať nebudú:(( že si mám zistiť niekde v Nitre. Neviete poradiť kde tam??

aristka
1. aug 2014
emea
autor
7. aug 2014

aristka Ďakujem🙂