Kedy je najlepší čas na očkovanie proti žltačke?

petaba
7. feb 2008

Ahojte kedy je najlepsi cas podla vas dat zaockovat dieta proti zltacke, kedze je to tzv. choroba spinavych ruk? Nasa mala chodi dost casto do kolektivu a hra sa z cudzimi hrackam v detskom centre, nasledne si samozrejme dava rucicky do pusy. No silno pochybujem, ze tie hracky niekedy niecim cistili... 😒

majula28
7. mar 2011

obnovujem túto tému...stojím pred otázkou, či mám môjho 20-mesačného malého dať zaočkovať proti žltačke typu A 😕 čiže hovorí sa že je to choroba špinavých rúk 😲
dávate svoje detičky očkovať??? moja doktorka je za očkovanie 🙂 a čo vaša? odporúča ju aj Vám???
díky za odpovede 😀

sorciera24
8. mar 2011

@majula28 ja mam tiez 20mes. syna a ani ma nenapadlo nad tymto ockovanim uvazovat, dokonca sme odmietli aj niektore povinne,ale to je uz ina tema....tato vakcina pre mna predstavuje vacsie riziko zdrav. tazkosti ako samotna zltacka typu A!!!len tolko 😉

majula28
8. mar 2011

@sorciera24 prečo??? (vakcína predstavuje riziko?) díky

sorciera24
8. mar 2011

@majula28 hmm, no samozrejme.....staci si o tom len nieco precitat.....mne uplne staci aj pribalovy letak...kazdej vakciny, nielen tejto!.....okrem toho, ze obsahuje velke mnozstvo hlinika, antibiotika, prave tato vakcina je robena z umelopotratenych ludskych embrii....!!!
ak mas trochu casu, tak si precitaj konk. o zltacke typu A tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nakazliva-z...

majula28
8. mar 2011

@sorciera24 díky, 😉 tak po prečítaní tohoto článku už nebudem dávať očkovať 😅

sorciera24
8. mar 2011

@majula28 nie je zac, ja nechcem nejak ovplyvnovat, rozhodnutie je na kazdom z nas....len si myslim, ze treba vediet informacie aj z tej opacnej strany 😉

majula28
8. mar 2011

@sorciera24 ja sa takým zdravotníckym veciam nerozumiem 😅 len mi to odporučila doktorka a videla som aj nejaké letáky 😅
malú som dala očkovať proti kliešťom, teraz banujem, a už tú po troch rokoch som jej nedala 😅 ...lebo ju tiež neodporúčajúúúúú 😒 ...a zase nechodievame do prírody....a ak ideme tak mám repelent na kliešte 😀 😀 😀 , ktorým sa všetci striekame 😀 😀 😀

sorciera24
8. mar 2011

@majula28 doktori ta budu nahovarat na vsetky mozne vakciny.....maju z toho profit......a na SLovensku ti pravdu nikto nepovie......a pritom vsade naokolo maju deti negativne ucinky od cukrovky cez mozgove prihody az po smrt 😒 a to z povinnych vakcin!!! moje dieta napr. uz ziadnu vakcinu nedostane...

majula28
8. mar 2011

@sorciera24 a to akože povieš doktorovi, že ju nedáš svojmu dieťaťu??? 😨

anjelicek26
8. mar 2011

@majula28 - prinutit ci nasilu pichnut to tvojmu dietatu nikto nemoze. Mozu ta citovat pred komisiu, ulozit pokutu a - vraj - aj poslat na tri dni do väzenia, ale v reali sa to nerobi... kamoska pred tou komisiou bola, povedala, preco nie a sla domov, hotovo.

sorciera24
8. mar 2011

@majula28 ano, oznamili sme to pisomne lekarovi, ze nehceme ockovat dalej.....ano, moze ti hrozit predvolanie na RUVZ a nasledne pokuta do 331EUR, ale vazenie isto nie.....jedna sa totiz len o priestupok, nie o trestny cin....ale zdravie dietata mi je prednejsie ako hocico...

majula28
8. mar 2011

@sorciera24
@anjelicek26 no tak teda to som nevedela, zase som o niečo múdrejšia 😀

rainee
21. apr 2011

ahojte ja som dala dcerku pred par dnami zaockovat ale bohuzial dostala z toho reakciu - opuch a zacervenanie miesta vpichu, opuch tvaricky a trosku sa vyhadzala. mate niekto skusenost s neziaducimi ucinkami a co ste na to davali aby to rychlejsie preslo? mne toto ockovanie lekarka velmi odporucala a ja som tiez chcela ockovat lebo je to zavazne ochorenie s nasledkami na cely zivot....

marthuska
3. okt 2012

trochu sa rozumiem do molekularnej biologie, mam kamosku doktorku a myslim si, ze je na rozhodnuti kazdej z nas, ci ockovanie dame alebo nie. nemam rada spravy mamiciek typu: ockovanie skodi atd... ano, ockovanie skodi v indivindi pripadoch. aj ATB skodi, aj alkohol skodi, aj cokolada a cukor v nej skodi... ale aj to, ked dieta dostane zltacku skodi. a dost.

prevenar
7. nov 2012

... najlepsie je nikdy ^^

brumcaky
7. nov 2013

Je to velmi citliva tema a hoci nepatrime medzi krajiny tretieho sveta kde su zltacka a ostatne infekcne horoby na dennom poriadku, neobchadza to ani nas. Som za ockovanie proti zltacke a som si vedoma aj toho ake reakcie to moze u dietata vyvolat. Ti co su proti sa budu obhanat tym, co vsetko vakcina obsahuje a aky ma dopad. Napisal tu vsak niekto dopad na detsky organizmus potom ked nie je ockovane a infekciu dostane? Je to na zvazeni kazdej maminky. Pre a proti neexistuje lebo zivot je nevyspytatelny a to co jednemu urobi dobre druhemu moze uskodit. Netreba zabudnut na fakt ze pred ockovanim musia byt deticky ako repa zdrave. Deticky po chorobe alebo so slabsou imunitou vakciny znasaju ovela ovela horsie.

nefertitka
25. feb 2014

Neviem do ktorej temy o ockovani tuto otazku zaradit, ale kedze ide o zltacku, tak pisem sem. Moja sestra ide pozajtra do Thajska a cca pred 3 tyzdnami sa dala zaockovat proti zltacke typu A a B, uz tyzden ma bolesti brucha, teploty,ktore nechcu klesnut, stale beha po lekaroch, doteraz jej nikto nic nezistil, dnes jej hadaju diagnozu ze mononukleoza, ale nema zvacsene uzliny, uz sa citi lepsie, ale z krvi ma zistene zvysene pecenove testy, ma príznaky zltacky vraj a jeden dr. jediny jej na to povedal, ze to moze byt reakcia na to ockovanie. Ostatni toto tvrdenie vehementne odmieetaju.
Myslite, ze to predsalen moze sposobovat to ockovanie? Ja si myslim, ze ano. Ale som obycajny laik.

evica01
25. feb 2014

Nikdy nevieme ako nase telo zareaguje. Ja som sa skoro zadusila pri reakcii opuchom z pomarancoveho dzusu a grilovacej omacky + slnko.
Povinne ockovania su lepsie ako potom tie uzasne choroby.

jerryjanka
26. feb 2014

@nefertitka na 90% to je reakcia - myslim že do thajska nepojde 🙄

nefertitka
26. feb 2014

@jerryjanka ja ju odhovaram, ale vcera jej to vraj lekar odobril, co sa cudujem 😒

monika111111
26. feb 2014

@nefertitka je to nad slnko jasnejšie, že je to z vakcíny, nemusím byť ani odborník, a keď sme pri tých odborníkoch, každému ide o dobre platené, teplé miesto lekára, tu si nikto nedovolí znevažovať očkovanie a "bezpečné" vakcíny, laici sa učia na vlastných chybách, tak dúfam, že tvojej kamoške stačilo.

nefertitka
26. feb 2014

@monika111111 sestre, nie kamoske a ano stacilo, ze sa uz nikdy neda zaockovat