Kedy zmizne zdúrená uzlina pod pazuškou po očkovaní?

cekina
23. feb 2009

Ahojte, moja mala ma hrcku pod pazuskou. Boli sme na plucnom a je to nasledok TBC ockovania. Mame ist na kontrolu za tri tyzdne, ze by sa to malo vstrebat. Vobec sa mi nezda, ze by sa to zmensovalo. Mate s tym niekto skusenosti? Kolko trva kym sa to vstrebe? Co ak sa to nevstrebe? Dakujem

beboo
23. feb 2009

ahoj cekina,
moj maly ma to iste, uz ma 16 mesiacov a hrcka je stale tam, sice mensia ale je.. trapime sa s tym uz rok ale chvalabohu uzlina nehnisala iba rameno takze nebolo treba robit nic iba to sledovat. moze sa to zmensovat velmi dlho a pokial je ta uzlina v poriadku budete chodit iba na pravidelne kontroly. drzim palce a prajem aby sa tvojej malej zmensila co najskor. 😉

cekina
autor
23. feb 2009

dakujem beboo, ja som sa zlakla lebo som niekde pocula, ze to aj operuju... dufam, ze to nebude nas pripad... ja si stale myslim, ze ak to nijako nepracuje a nevadi to tak by sa stym nic nemuselo robit... no dufam, ze to zmizne co najskor a drzim palec malemu 😉

beboo
23. feb 2009

dakujem 🙂 ano oni to aj operuju pokial sa to zvacsuje a hnisa - este predtym tusim nasadzaju ATB, ale pokial je iba zvacsena a nepracuje tak nerobia nic chodi sa vacsinou mesiac po kazdom dalsom ockovani na kontrolu. na zaciatku som bola aj ja velmi vystrasena lebo ked som si zacala zistovat co a ako tak ma vsade strasili ze mu to budu musiet hned vyrezavat, potom niekolko tyzdnov na protituberkuloznom niekde v Tatrach, skoro ma porazilo. ale potom mi to plucna lekarka vysvetlila a hned som bola kludnejsia.

alon111
23. feb 2009

moj syn to mal a plucna nas po antibiotikam poslala do šrobarovho ustavu v tatrach kde povedali ze sa to musi vyoperovat.tak dufam ze vam to nehrozi.drzim vam prsty 😉

gergi7
23. feb 2009

cekina, moja mala ma tiez hrcku na tom ramienku, kde ju ockovali proti TBC, hrcka sa jej spravila v 3 mesiaci. bola velka a tvrda ako hrasok. zasli sme za Dr., co to vlastne je. potom nasledovalo sono, to nam ukazalo, ze je pekne ohranicena, nevedie k nej ziadna cieva, cize zasobena nieje a podla toho by sa zvacsovat nemala.bali sme sa,ze to bude nador. my sme so zdarvotnicej rodiny, takze sme obehali vsetko. a minuly tazden sme boli s tym v BB, je to pravdepodobne fibrom. bude to treba dat vonku. mame sa prist ukazat o 3 mesiace, ale ak by sa mi zdalo, ze dochadza k zmene, tak ihned. mala ma este sosovicku pri usko. malej to spravia naraz v celkov anesteze 😒

a este som zabudla, nam sa ta hrcka spravila na 2 den po ockovani Prevenarom, mozno to bola reakcia

lula5
23. feb 2009

Mojej kamaratke malinkej to tiez vyberali pod narkozou.

tina_
23. feb 2009

Drzim palce, aby vam to dobre dopadlo...
Myslim si osobne, ze je to strasne svinstvo, ze to u nas ockuju detom na 4.den po porode, pricom na TBC sa v okolitych krajinach (s vynimkou Ciech, kde sa to tiez asi chystaju zrusit) neockuje, podla WHO- Svetovej zdravotnickej organizacie sa ockovanie ani neodporuca!!!

Toto sa inak pise v pribalovom letaku- ten vam asi tiez lekarka nedala, hoci je to jej povinnost:

Podľa príbalového letáku vakcíny „BCG Vaccine SSI“ používanej na Slovensku, medzi závažné reakcie na vakcínu patria:

* Horúčka.
* Opuchy žliaz v podpazuší s priemerom väčším ako 1 cm.
* Mokvajúci vred v mieste vpichu injekcie.
* Bolesť hlavy.
* Zápal žliaz, niekedy s mokvavými vredmi, možné abscesy.
* Môže sa vyskytnúť bakteriálna infekcia z vakcíny. Infekcia sa môže rozšíriť do celého tela, vrátane kostí. Toto sa obyčajne nemôže stať u ľudí, ktorých zdravotný stav je dobrý. Táto infekcia sa musí liečiť.
* Môžu sa vyskytnúť závažné alergické reakcie, ako sčervenanie tváre a krku, opuch tváre, hrdla alebo šije, kožná vyrážka, dýchacie ťažkosti a kolaps.
* Medzi pacientmi, ktorým bola podaná vakcína sa vyskytla strata vedomia. Taktiež sa vyskytli záchvaty a kŕče.
* Predávkovanie zvyšuje riziko BCG infekcie v lymfatických uzlinách a môže viesť k vzniku veľkej jazvy.

Pre viac informacii:http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html

lenska
8. okt 2010

Ahojte, Nas maly ma 11 tyzdnov a dnes sme s nim boli v pneumologickej ambulancii. Cakaju nas krvne testy a ultrazvuk. Cely den som preplakala... ked si predstavim, ze bz to male telicko mali operovat... ☹. Je to u nas postavene na hlavu, neviem ako u Vas, ale mne nikto v nemocnici nepovedal o moznych problemoch, dokonca ma ani neoboznamili s tym, ze ho budu ockovat. Myslim, ze je potrebne vyzadovat od lekarov, aby nas informovali bez toho,aby sa pacient pytal. Malo by to byt automaticke. A tak lekari ako aj cele ministerstvo zdravotnictva by mali vediet, ze informacie o tom co implementuju nasim detom do tiel su pre nas viac ako potrebne. Chcem napist otvoreny list na ministerstvo zdravotnictva, ale ked sa tam podpisem sama, list nebudu ani citat, toboz nie akceptovat. Preto sa pytam, kto by bol ochotny pridat sa?

bambusko
10. okt 2010

@lenska mozno by bolo efektivnejsie podat podnet na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, tam sa tym musia zaoberat. a nahlasit neziaduce ucinky na sukl

lucia2310
18. feb 2012

chcela by som vediet kedy sa vam objavili u deti tie hrcky mala ma 7 mesiacov a objavila sa az teraz a nevjem ci to je vredik ci naznak po ockovani dakujem za radu