Koľko sa vám hojila jazvička po TBC?

tinus20
13. máj 2009

baby napiste mi prosim jak dlho trvalo kym sa zahojila jazvicka po TBC?moj ma 3m a tyzden a stale sa to nechce zahojit... 😖

ncora
13. máj 2009

Ahoj tak my mame 5mes a jazva bola v pohode ale pred mesiacom strasne zahnisala a hojila sa asi dva tyzdne. Oplachovala som ju iba harmancekom. Teraz je uz v poriadku.

evii
13. máj 2009

Ahoj tinus,my mame 10 tyzdnou a uz tam ma len taky malicky cerveny pupacik.

tinus20
autor
13. máj 2009

evii jaaaj to mas super,mojmu som to uz par krat cistila,stale sa to nechce zahojit ani ho neockovali ,teraz to vyzera celkom fajn ale zda sa mi ze zas sa to zacina zapalovat... ☹

mishusha
13. máj 2009

nam sa to hojilo velmi zle, este aj teraz to ma cervene..aj ked chrasticka uz nie je... v dobe ockovania sa jej to hojilo pekne,dr. povedala, ze je to v pohode...az po ockovani sa jej zacala ta chrasticka hnisat a dostali sme na to mast framykoin... ale uz sa to da...

tinus20
autor
13. máj 2009

ahaa takze je mozne ,ze sa s tym budeme babrat dost dlho...no zatial dik uvidime co bude 🙂

sinuhe
13. máj 2009

nam sa to po ockovani tiez zhorsilo a po kupani chrasticka odpadla. teraz ju pred kupanim prelepujem vodeodolnou naplastou, susime liehom, ale stale tam chrasticka je ☹...lekarka povedala, ze je to v norme, tak sme dostali aj druhu davku hexavakciny..tak dufam, ze sa nam to uz konecne zahoji...pomalicky budeme mat 5m

masinka
13. máj 2009

nam to same neprasklo, tak nas doktorka poslala do Biskupic kde nam to na plucnom vycistili (Dianka mala cca 15 tyzdnov). mala ani moc neprotestovala, bolo to ako ked si vytlacite vyrazku na tvari.o 10 dni sme boli na kontrole, vsetko bolo pekne zahojene, tak sme dostali vcera prvu davku Hexy

ingra73
13. máj 2009

moj maly ma cez tri mesiace, a este stale to nema zhojene, vcera mu to lekarka chcela vytlacit, ale napokon to vzdala, odlupla iba vrchnu chrasticku, vraj to pri kupani praskne samo.... vcera neprasklo, mozno dnes...

svenka
13. máj 2009

tinus, nam to zacalo hnisat asi ked mal maly 3 mesiace, a asi pred tyzdnom /teraz ma 6 mesiacov/ mu konecne zmizla chrasticka... medzitym sme boli 3 x na plucnom, raz mu to pan doktor prepichoval, 2 x len skontroloval ako sa to hoji, a ci maly nema uzlinky pod pazuskami z toho atd... zaockovani budeme prave preto 1 krat az na buduci tyzden...

ja som bola upozornena pluciarom, aj nasou pediatrickou, ze kym nebude ranka uplne zhojena, ze nemozeme maleho vobec ockovat, lebo by sa to mohlo zhorsit...

lula5
13. máj 2009

6,5 mesiaca ked sa to po cisteni na plucnom konecne zahojilo a bola aj vtedy prvykrat ockovana hexou. Tinus hlavne to necisti sama, je to aktivne TBC preto sa to cisti na plucnom. Teda ked je to hnisave samozrejme.

veronika81
13. máj 2009

baby aj nám to hnisá 😒 Máme 2 mesiace, doktorka mi to kázala vysušovať liehom, to aj robím. Asi pred dvomi týždňami mu to počas kúpania prasklo a vyšlo odtiaľ strašne veľa hnisu, včera som tam znova videla malý hnisavý pupenček a počas kúpania dnes mu to prasklo. Tak sme povytláčali a vyčistili liehom..
Prečo s tým treba ísť na pľúcne?? K pediatričke ideme za 2 týždne, počká to dovtedy? Už to videla pred mesiacom.

aktak
13. máj 2009

nam to nehnisalo, ale aj teraz po 9 mesiacov tam ma mala cervenu skvrnku 🤐

jaja0110
13. máj 2009

u nas v 5. mesiacoch zacala hnisat, spravil sa pluzgier kt. praskol a isiel z neho hnis a krv...stalo sa to cez noc a na druhy den rano nas ockovali... 😠 to som vtedy este nevedela ze sa to nesmie... 😨 dlllho to vyzeralo ako krater, celkovo sa to zahojilo az okolo 6-7.mesiaca, ale "stopu" tam mame stale... 😒

denduska
14. máj 2009

nam sa to hojilo asi 3 mesiace a tyzden....dovtedy hnisalo ale nie nejak extra, a pevne verim ze to uz nezacne...mame tam maly cerveny fliacik
ono je to vraj tou vakcinou, ta sa pouziva posledne roky a ma vacsi vyskyt neziaducich ucinkov, je viac reaktivnejsia ci co...tak som sa docitala na tuberkuloza.sk Ale je jedina v europe, zapadne staty uz takmer vobec neockuju, len pristahovalcov a tak...

lula5
14. máj 2009

Ked to same praskne je ok, ale nam len hnisalo a nic nepraskalo. A uz mala 5m... Na plucnom mi povedali, ze sme tam vklude mohli byt ovela skor. Tak svagrine ked hnisalo, vyziadali sa na plucne uz v troch mesiacoch. To je skratka ok ked sa to dlho hoji. Mala ma rok a pol a len teraz to zacina mat farbu koze, hoci stale je to dost vidno.

svenka
14. máj 2009

veronika81 - ja by som to sama urcite necistila... na plucnom som bola upozornena, ze ranku pri kupani nemam vobec namacat, treba aby to neprislo do styku s vodou a aby sa to skor vysusilo... a tiez ze na to nemam davat lieh! na plucnom po prepichnuti mu to osetrili praskovym framykoinom, takym co som davala predtym aj na pupcek...

zuzka1.
14. máj 2009

my mame 11 mesiacov astale to ma cervene, taky fliacik, dr vrqavi, ze ok

martina46
14. máj 2009

ja si uz nepamatam ako dlho sa hojila, len viem, ze nic vazne sa nedialo, mali sme to uplne v poriadku.

tinus20
autor
14. máj 2009

po kupani vcera mu to prasklo znova,tak som mu to vycistila liehom a tak zacal vrestat ze som myslela ze ma porazi,pritom stale mu to cistim liehom aj ked to ma cerstvo prasknute a nikdy ani nepipol ale vcera ho to muselo dobre zabolet...chudatko ☹ ale uz je OK pozerala som to predchvilkov...

veronika81
14. máj 2009

svenka, ja som aj pupček čistila liehom 😨
Dnes som mu to pozerala, je to červené naokolo a v strede sa znova zbiera hnis, určite to nabudúce ukážem doktorke!

svenka
14. máj 2009

veronika, pupcek som aj ja cistila liehom + praskovym framykoinom... 🙂
ja len ti pisem, co mne povedal nas doki, ze nie liehom... podla mna to radsej ukaz svojej doktorke ked pojdes na poradnu, ja osobne by som na to nedavala zatial nic a snas sa to nenamacat ani pri kupani... drzim palce, nech sa vam to cim skor zahoji... 🙂

tinus20
autor
14. máj 2009

svenka-mne na plucnom povedala lekarka ze ked to praskne tak to mam kludne vycistit liehom takze neviem co teraz ked kazdy vravi daco ine...no v kazdom pripade uvidim co povie lekarka 😅

zurka
15. máj 2009

moja mala ma takmer 11 tyzdnov, v stredu sme boli v poradni, ma to podla mna dost zahnisane a trosicku zacervenane okolo, ale doktor povedal, ze to vyzera dobre, ale ze jej to mozem potierat framykoinovou mastou a saliciovym liehom - raz to, raz to. Po 3 mesiacoch vraj ak sa to zhorsi, tak nas posle na plucne. Co lekar to iny nazor 😔

mataaaaa
15. máj 2009

ahojky, moja ma uz 7mesiacov a nieco ale stale tam mame "chradticku". doktorka povedala, ze sa to hoji. nevidi tam hnis ani nic zleho. ze to len dlhsie trva.

mami.sk
15. máj 2009

dcerke sa jazvicka zahojila okolo 3 mesiaca, ked sme isli na 1. davku ockovania hexa a prevenar 😉 no asi o 2 tyzdne jej znovu zahnisala a az teraz nedavno sa jej to zahojilo 😕
dufam ze to uz bude v poriadku 😉

ingulka
18. máj 2009

moja ma este aj teraz (8.5mesiaca) malu jazvicku na rucke... ale je to taka zoschnuta kozicka na tom...

mamaja5
19. máj 2009

baby zbytocne sa nestresujte.je to uplne normalne ked to zahnisa.horsie by to bolo keby to nevyhnisalo.je to normalny priebeh ockovania proti tbc.po pichnuti sa nic nedeje taky mesiac a potom to zacne pomali hnisat.a kazde babatko je ine.u jedneho sa to zahoji do 5mesiaca a u druheho az neskor.ale nam dr povedal ze nic stym nemame robit.iba sledovat.nam to uz vyhnisalo a teraz je to len cervene.vcera mu to dr kontroloval a povedal ze to ma pekne....

veronika81
20. máj 2009

mamaja, nám doktorka povedala, že kým to nebude zahojené, nemôže malého ďalej očkovať, keď bude mať 3 mesiace 😖
Akurát dnes som jej volala, lebo koncom mája sa máme prísť ukázať, povedala že niekedy budúci týždeň, ale keď som jej prehodila, že malému hnisá miesto po očkovaní, tak máme prísť hneď zajtra 😨

helenkasabinka
20. máj 2009

aj mojej dcerke sa zahojila jazvicka do toho 3 mesiaca-nahnisalo jej to a same po prasknuti a vyteceni hnisu sa to pekne zahojilo 🙂

veronika81
20. máj 2009

môjmu malému to hnisá stále dookola. Pri kúpaní to samé praskne (asi raz týždenne), hnis vytečie a po pár dňoch to znova zahnisá 😢