Koľko stojí očkovacia látka proti ovčím kiahňam?

ralka
24. apr 2012

Ahojte maminy prosim vas o radu mate skusenosti s ockovanim proti ovcim kiahniam a neviete mi poradit kolko stoji ockovacia latka a ci je dobre dieta dat zaockovat dakujem.

roo
24. apr 2012

Ja si teda myslim, ze je lepsie neockovat dieta proti ovcim kiahnam. Nieje to nebezpecne ochorenie. Dieta ho prekona a ma ochranu dlhodobo. Co sa teda o ockovani povedat neda, ochrana je len na urcitu dobu a v podstate moze ochorenie na ovcie kiahne odsunut z detskeho na neskorsi vek, kedy by priebeh mohol byt s komplikaciami.

lucula73
24. apr 2012

@ralka určite by som neočkovala,ak dieťa kiahne prekoná,má celoživotnú imunitu.a malé deti to zvládajú v pohode. 🙂
Nestálo by mi to za iné komplikácie,ktoré možu sposobiť humusné látky obsiahnuté vo vakcíne 😠
A ušetríš kopec peniažkov,ktoré minieš rozumnejšie 🙂

ralka
autor
24. apr 2012

@roo Dakujem ti za radu ja som si myslela ze ked teraz sa ockuje proti osipkam a ked sme mi boli detmi sa neockovalo tak som myslela ze ci neni dobre dat zaockovat dieta aj proti kiahnam a mat pokoj ale pokial to tak neni tak budem tvojho nazoru

roo
24. apr 2012

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/variva... - tu je suhrn charakteristickych vlastnosti vakciny Varivax, urcite si precitaj (tak ako si citas pribalovy letak od liekov, ktore Ti lekar dava, alebo ktore si kupis sama)

ralka
autor
24. apr 2012

@lucula73 No prave ked citam baby tieto vase odporucania tak som toho isteho nazoru mna len zmiatlo ze ked teraz sa ockuje aj proti osipkam a nasich casoch to nebolo ci neni dobre zaockovat dieta aj proti kiahnam a mat pokoj a ake je riziko ked to dieta dostane ako dospele

ralka
autor
24. apr 2012

@roo No diki za radu asi ste ma presvedcili

desszi
24. apr 2012

@ralka proti osypkam sa ockuje od roku 1969, takze uz aj my ako deti sme boli zaockovane, ale to len na margo 😉 proti kiahnam nevidim dovod ockovat, je to bezne detske ochorenie, obvykle bez komplikacii, deti ho zvladaju lahsie ako dospeli, takze radsej prekonat ako ockovat 🙂

katren
24. apr 2012

@ralka my sme ockovat dali Dominicku a dam aj Miska...

roo
24. apr 2012

@roo Ale zas neuspokoj sa hned s jednou jedinou odpovedou. Clankov na internete je kopec. Aj pre aj proti ockovaniu, aj o tom ako ochorenie prebieha. Akurat pouzivatel internetu so skusenostami uz trochu rozlisuje medzi clankami tie, ktore su otvorene alebo skryte pretlacane vyrobcami liekov a vakcin. Takych je kopec aj v mediach, o ktorych by si si myslela, ze su nestranne. Bohuzial niesu. Aj na Pravde su pretlacane clanky len za ockovanie proti vsetkemu moznemu a nemoznemu.

ralka
autor
24. apr 2012

@katren a kolko stalo ockovanie stacilo ist len raz na ockovanie ale bolo treba aj preockovat

roo
24. apr 2012

Aby si sa vedela spravne rozhodnut, precitaj si o ovcich kiahnach. Napr. aj tu: toto http://www.choredieta.sk/index.php/infekcia-och...

roo
24. apr 2012

@ralka kolko ma dcera rokov?

roo
24. apr 2012

@ralka existuju dve ocko.latky - jedna sa podava iba raz spolu s ockovanim proti osypkacm, mumpsu a ruzienke a ta druha, to som Ti uz tu dala link, tam je to napisane.

ralka
autor
24. apr 2012

mala ma 14 mesiacou

ralka
autor
24. apr 2012

@roo mala ma 14 mesiacou

katren
24. apr 2012

@ralka ja som dala spolu s MMR ockovanim, tou co sa ide v 15 mesiacoch...ale uz si nepamatam, kolko stala....

katren
24. apr 2012

@ralka a treba este jedno preockovanie

roo
24. apr 2012

@ralka Tak to mate pred sebou ockovanie proti mumpsu, osypkam a ruzienke. Ku tomu sa da pridat ocko proti ovcim kiahnam. Brnkni pediatricke, povie Ti aj cenu aj kolkokrat sa ockuje. Dobre zvaz, ci su ovcie kiahne pre Teba a Tvoju dceru naozaj takou hrozbou, a chces ju dat ockovat.
(Predsa len - je to ockovanie zivym virusom (oslabenym), v tej ockovacej latke budu aplikovane styri taketo virusy... Co to spravi v tele dietatka, to nevie nik. Hoci vyrobcovia a pretlacatelia vakcin sa biju do prs, ze je to bezpecne. Nuz, ja v tom nemam tak jasno, preto pisem, ze je tu aj riziko ockovania a ze pediatricka Ti o tom nepovie zhola nic.)
Este raz opakujem, aby si sa vedela rozhodnut a byt o svojom rozhodnuti presvedcena, studuj - precitaj si nazory z oboch stran o ockovani ale aj o danej chorobe. Ci sa vies popasovat s ochorenim, ci sa vies popasovat s moznymi nasledkami ockovania. Na to nenajdes na internete jednoznacnu odpoved. Mozno tu napise viac ludi, ktori ockovat dali aj tych, ktori nedali a preco. 😉 A poradia Ti aj zdroje informacii. Kamarat Google pomoze tiez. Vela stastia pri rozhodovani!

alikaa
24. apr 2012

@ralka ked si pozries letak, tak v bode 2 - zlozenie vakciny, mas napisane, ze obsahuje virus ovcich kiahni a pod tym "Produkovany na ludskych diploidnych bunkach". Ak by si nevedela co su to ludske diploidne bunky, tak su to bunky z umelo potrateneho babatka v 14. tyzdni tehotenstva. Na rovnakom zaklade je mnozena aj rubeola, zlozka MMR vakciny, ktora vas caka. Niektorym ludom tento fakt velmi vadi a preto tuto vakcinu odmietaju.
A mimochodom v bode 4.8 Neziaduce ucinky, mas ako neziaduci ucinok napisane aj ovcie kiahne... tym, ze je to oslabeny zivy virus, tak moze rovno aj vyvolat danu chorobu. Takze toto ockovanie je podla mna uplne nezmyselne. A urcite nedavat spolu s MMR vakcinou, lebo uz 3 zive virusy naraz je obrovska zataz pre detsky organizmus, nie ze este 4 zive virusy naraz.

kbeata
25. apr 2012

@ralka proti takemu ochoreniu ako su kiahne netreba ockovat zdrave dieta,to ich prekona lahko 😉
a je to cisto len farmaceuticky biznis,ved kazdy chce zarabat,nie 😀

gaby21
25. apr 2012

@ralka Ahoj, ja som dala ockovat spolu s MMr vakcinou, reakcia, takmer ziadna, doplacala som takmer 50 EUR, a na preockovanie uz nemusime ist. Inak na tomto fore ti nik nebude odporucat dobrovolnu ockovaciu vakcinu, vacsina zien je proti akemukolvek ockovaniu, nieto este dobrovolnemu 😀 Inak ja si nemyslim, ze kiahne su az take lahke ochorenie, okrem vysokych horucok, cez neprokonatelne svrbenie, ktore zjazvi pokozku, dokaze oslabit imunitu na cele mesiace, takze to nemusi byt iba tyzdnova zelezitost, dieta moze byt vyradene z kolektivu a akychkolvek cinnosti na dlhu dobu 😝

poleva
23. sep 2012

@gaby21 prečo ste sa už nedali preočkovať ? hm

gaby21
23. sep 2012

@poleva Ahoj, preockovanie uz nebolo potrebne, aspon tak mi povedala doktorka 🙂

poleva
23. sep 2012

@gaby21 juj to ti zle povedala,to je chránené len na 85 %

gaby21
23. sep 2012

@poleva Juuj, tak toto ja neviem, nikdy som o nej nepochybovala, ale jej plne doverujem 😎

katren
23. sep 2012

@gaby21 treba preockovanie....nas sa teraz pytala, ci dame aj Miskovi proti kiahnam a sme odsuhlasili ze ano a hned si napisala termin aj na preockovanie 😉

poleva
23. sep 2012

@gaby21
@katren
aj mna odbila,že netreba,ale treba ako píšem 85 % je síce veľa,ale stále ostáva riziko 15 %
my sme boli v piatok

moon1979
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katren
23. sep 2012

@poleva nam ani nevravela, ze netreba....proste hned vravela, ze teraz to bude okolo 50€ a potom este bude treba preockovanie.... 😉

h2
3. apr 2016

Ahojte, môj muž má ovčie kiahne už druhý týždeň a môj syn teraz piaty deň a je to hrozné, každý deň ľutujem, že som syna nedala zaočkovať (a muža tiež, keďže ich ako dieťa nemal). Obaja majú veľmi zlý priebeh, muž je už vlastne za tým, už má len milión chrást na celom tele, zostalo mu aj zopár jazvičiek, najmä na tvári. Syn je tiež riadne vyhádzaný, kiahne má dokonca aj v ústach, v ušiach, na jazyku, na viečkach... túto noc mal 40-tku horúčku, plakal... nadávam sama sebe, že som ho nedala zaočkovať, nech si tom myslí, kto chce, čo chce. ☹