Lacnejšia vakcína proti pneumokokom. Zaočkovať či nie?

magg
3. apr 2008

Mozno ma admini zrusia, lebo viem, ze tychto tem tu uz bolo, ale vo volnej diskusii som ziadnu nenasla a myslim si, ze tu by mohli byt najroznorodejsie nazory na toto ockovanie.
Prave bezalo v spravach, ze od 1. aprila je doplatok za vakcinu proti pneumokokom pre deti do 2 rokov omnoho nizsi ako povodne bol a pre deti z rizikovych skupin dokonca ziaden. My nastastie nepatrime do ziadnej z rizikovych skupin, ale od septembra mozno dcerka pojde do skolky, kde je riziko moznej nakazy vyssie. Preto by ma zaujimalo, co si o tom myslite: zaockovat, alebo nie?
Najprv som bola razne proti tomuto ockovaniu, lebo som si myslela, ze je to len sikovny tah farmaceutickych spolocnosti, ktore chcu zarobit na starostlivych rodicoch a preto nechaju lekarom peknu proviziu aby ich nahovorili, ze ochorenie dietata sposobili pneumokoky ale ked ich zaockuju bude vsetko ok.Teraz, ked je doplatok natolko znizeny som sa nad tym trochu pozastavila
Na jdenej strane mam strach, aby dcerka nieco "nechytila", lebo to, co som o pneumokokovej nakaze pocula je skutocne strasne. No na druhej strane mam trosku strach, ci tych ockovani nie je pre nase deti privela, ci si dokazu budovat vlastnu imunitu, ci to detom viac neskodi ako pomaha...

lula5
3. apr 2008

isteze zaockovat... ja uz mam dve kupene v chladnicke za 6 litrov... tak parada.

sue
3. apr 2008

Magg, to je pekné, že vieš, že zakladáš duplicitnú tému... nechápem prečo... + názory na očkovanie celkove sú aj v iných témach o očkovaní, nie len vzhľadom k pneumokokom...

magg
autor
3. apr 2008

sue - pretoze ma zaujimaju nazory prave na toto ockovanie a hlavne z viacerych pohladov

lubina
3. apr 2008

ALe ak sa niekto chce opytat na nazor preco by to neurobil priamo ale musel hladat uz v starsich diskusiach sue???

Inak magg,ja som malu zaockovat dala.Mala uz 2 roky a 4 mesiace ked sme sa rozhodli,takze sme si vakcinu hradili z vlastneho.Ale potom uz zacala vo febr. chodit do skoly a tak som sa bala aby cosi nechytila.Teraz je uz v skolke 2 mesiace a musim zaklopat na drevo,este nebola chora.A to sa hovori,ze po par dnoch v skolke ide kadze dieta k lekarovi ☹ ...

sue
3. apr 2008

Lubina, pretože to nie sú staršie diskusie ale založené teraz...
Magg, sú aj témy yslovene o pneumokokovom očkovaní...

magg
autor
3. apr 2008

lubina, ved prave to mne neide ani tak o tie peniaze, ak to ma dietatu skutocne pomoct, tak dam aj posledne. Len som si najprv skutocne myslela, ze chce na tom niekto zarobit, no teraz sa mi zda, ze na tom naozaj nieco bude

uhlikova09
3. apr 2008

zasa sa tu niekto nasiel kto zacina hadky?samozrejme ako v kazdej teme....ach a k teme,ja ked som to videla v spravach,hned som si povedala ze maleho dame zaockovat 😉

magg
autor
3. apr 2008

sue ale nenasla som ziadnu vo volnej diskusii a behat po babatkach a batolatach, ci ako sa tie skupiny volaju, a pytat sa na to iste aby som si to ucelila, ved kludne zamknite temu, len ta prosim, este aspon tri nazoriky a v poho 😉 dik

sue
3. apr 2008

Magg, ja nie som admin a je mi v podstate jedno, že je tu bordel v témach.. len si pokecajte...

magg
autor
3. apr 2008

sue, viem ze nie si admin ale oznacit temu mozes

danu
3. apr 2008

magg v babatkach mas temy skoro uplne hore treba pozriet
tu som ti skopirovala jednu najnovsiu a v tej teme mas dalsi link na pneumokok.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sue
3. apr 2008

Magg, nie neoznačila som nič 🙂

prevenar
13. okt 2012

pred ockovanim by som si radsej pozrel tieto 3 videa , nasledky sa tazko vracaju naspat .. a potom dalej studoval vsetky dostupne informacie.

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101014917...

https://vimeo.com/40119480

vela stastia v rozhodovani .

steggy
4. mar 2013

Moja takmer 4 ročná je očkovaná Prevenarom a mala od nástupu do MŠ 1x zápal pľúc s pískaním - pôvodca bol polyrezistetný pneumokok, + 3x laryngitídu s ťažkým priebehom - dušnosť ... podľa klasifikácie Downs 4 , pôvodca po vírusoch stále nasadol pneumokok. My ako rodičia aj staršia dcérka sme mali negatívne výtery.
V poroznaní so staršou dcérkou, ktorá je neočkovaná - ona mala 1x pneumokoka pri nezývaznej nádche.
Nikdy nezošiel nižšie na priedušky. Takže ja nie som za očkovanie proti Pneumokom. Ale to je subjektívne.