Ľudský papiloma vírus - očkovanie Silgard

lilly0812
30. júl 2013

Milé mamičky, mám 26 r. a gynekológ mi odporučil očkovanie proti HPV vírusu vakcínou Silgard. Tvrdil mi, že do konca tohto roka by mala byť akciová cena vo všetkých lekárňach 60 Eur za jednu vakcínu. Pýtala som sa v rôznych lekárňach ale akciovú cenu mi nikde nepotvrdili. Zistila som , že cena sa pohybuje medzi 99-137 Eur za jednu dávku vakcíny. 3 vakcíny spolu som našla za cenu 412 Eur. Neviete niečo o aktuálnej akcii, ktorá podľa by mala teraz prebiehať.

Ďalej by som sa chcela spýtať aké ste mali rakcie po očkovaní. Dočítala som sa, že očkovacia látka Silgard spôsobuje rôzne vedľajšie účinky. Aké máte skúsenosti s očkovaním Silgardom?

raffaella
30. júl 2013

@lilly0812 no ak si stale na vazkach ci ano alebo nie (teda k kriteriom je najma cena), skus si precitat nieco o tom napr. v knihe Doba jedova od prof. Struneckej, ci napr. Ockovanie pre a proti od MUDr. Martin Hirte.
Myslim, ze na zaklade uvedenych studii uz budes jednoznacne rozhodnuta 😉

hlavackova
31. júl 2013

@lilly0812 To zartujes s tymi "3 EUR za vpich"...a este mu to zaplati aj poistovna a dostane aj bonus od vyrobcu vakcin ze naplnil plan. Sikovny je musim povedat, nie vsak ako lekar, ale ako obchodnik. Brala by som kartu a utekala kade lahsie, nedala by som sa ockovat a ani svoju dceru NIKDY. Ale drzim palce pri rozhodovani.

lilly0812
autor
31. júl 2013

@hlavackova Dobry den, myslim to vazne z tym poplatkom za 1 vpich. Ja som si tento poplatok vsimla v aktualnom cenniku gynekologa. Skutocne tam ma 3 eura za jedno ockovanie (za 1 vakcinu). Kedze sa ockuje 3 davkami tak 3x3, cize 9 eur navyse za zaockovanie.

hlavackova
31. júl 2013

@lilly0812 esteze za pozdravenie si neuctuje poplatok 🙂

lilly0812
autor
31. júl 2013

@simca06022011 Lekár mi očkovanie odporúčil na základe toho, že mi počas tehotenstva zistil, že mám bradavičky. No žiadne testy mi na HPV nerobil. Cez internert som si zistila, že bradavice spôsobujú typy HPV 6 a 11. Moja prvá gynekologička mi na prehliadkach žiadny takýto vírus nezistila, žiaľ musela som sa do nej odhlásiť, a to z dôvodu, že je vyše ako 100 km od nášho mesta. Rozhodla som sa rodiť v meste bydliska tak som zmenila lekára. Nuž nemohla som si moc vyberať keďže iba tento lekár bral nové pacientky. Z dôvodu zistenia bradavičiek som mala plánovanú sekciu, no ako hovorím žiadne testy mi na HPV nerobili takže neviem presne ktorý typ mám ja. Asi to lekár nepovažuje za vážne keďže testy nerobil. Na poslednej prehliadke mi povedal, že už takmer všetky zmysli, no ja si ich viem stále nahmatať.

prevenar
31. júl 2013

@lilly0812 ..su aj lepsie sposoby, ako prist o zivot. ^^ (..a aj lacnejsie ^^) ..tato vakcina zabila stovky mozno tisice ludi v celosvetovom meritku.

popripade sa mrkni na toto ..a to je len v ramci jednej z dvoch ponukanych vyrobkov.
https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/hpv-vakc...
+ viac na tuto temu :
https://www.modrykonik.sk/skupina/1799/?q=hpv

sisaka
31. júl 2013

@lilly0812 ja sa vyjadrim len k tym neziaducim ucinkom. Dcera bola ockovana pred cca 3 rokmi, v Kanade je toto ockovanie pre dievcata zadarmo. Nemala ziadne neziaduce ucinky aj vsetky jej spoluziacky to prezili bez ujmy na zdravi.
Urcite prekvapujuce pre vsetkych AV, dokonca jedna zo spoluziaciek uz stihla aj otehotniet (co je urcite sokujuce, kedze po tomto ockovani vraj dievacata ostavaju neplodne) 😀

sisaka
31. júl 2013

@monika15 prepac Monika neber to osobne (ako to rada zvyknes) ale nedalo mi nezaragovat na ten tvoj blud
citujem: u nas sa to odporuca mladym ak maju vela styku a hlavne menia partnerov...
ja som najprv nevedela ze co to je tak som sa spytala od lekarky ked som mala 25 a mi povedala ze vobec mi to netreba
ze to je len pre mlade co menia partnerov "
Nie, v Kanade sa to neodporuca mladym dievcatam ak maju vela styku a striedaju partnerov. V Kanade sa to odporuca dievcatam este PRED zacatim pohlavneho styku, bez ohladu na to, ci planuju v buducnosti striedat partnerov alebo nie, tieto bludy ak niekto siri, tak asi len katolicka cirkev, ktora sa boji, ze teraz dievacata si budu mysliet, ze su chranene proti vsetkym pohlavne prenosnym ochoreniam a vrhnu sa na promiskuitny zivot. Ach boze, preco!!!!! 😝

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
31. júl 2013

@monika15 ja za to nemozem, ze co prispevok, to perla. Si fakt nesklamala ako vzdy, to fakt nedokazes normalne reagovat?
Tu je ta "moja bublina" ako vidis, nie je to vyplod mojej bujnej fantazie, ale odporucanie NACI, toto je oficialny postoj, nie tie tvoje bludy o vaccine urcenej pre promiskuitne mlade dievcata
Citujem : " Recommendations for use, which come from the National Advisory Committee on Immunization (NACI), were initially released in February 2007, and updated in January 2012. The primary age group recommended for vaccination according to NACI is females aged 9 to 13. HPV is a sexually transmitted infection, and ideally, the vaccine should be administered to females before they become sexually active in order to ensure maximum benefit. They also recommend the vaccine for females 14 to 26 years of age as there still is the potential for benefit regardless of previous history of sexual activity, Pap abnormalities, cervical cancer, anogenital warts or a known HPV infection. Gardasil® may be administered to females over 26 years of age."
Neviem, kto zije v bubline, ja to urcite nebudem, ja totizto sledujem dianie v spolocnosti, v ktorej zijem.

sisaka
31. júl 2013

@lilly0812 pozrela som dcerin ockovaci kalendar, takze bola ockovana Gardasilom a bolo to uz pred 5. rokmi .... jaaaj cas tak rychlo leti. Stale je mentalne normalna, zdrava, imunita perfektna, pohybovy aparat tiez v poriadku ....naposledy ATB pred 10. rokmi, nema ziadne chronicke ochorenie, neuziva ziadne lieky, ci je plodna este, nastastie, netusim, kedze este len bude mat 15.

monika15
31. júl 2013

@sisaka hej hej cituj kolko chces... pisane a prax su asi dve odlisne veci.
milujem takych ludi ako ty, namyslene slovenky co zabudli skadial vysli....
ale ta ty barso mudra... nebudem tebou marnit cas... ja na tvoje veci nereagujem tak laskavo sa prestan spravat ako nejake decko a v kuse si zacinat osocovat. nemam co si stebou povedat. pa.

sisaka
31. júl 2013

@monika15 mna nikdy nezaujima, kto za prispevkom stoji, ak chcem zaragovat na prispevok, ci uz suhlasne, alebo nesuhlasne zareagujem a je mi jedno, ci je to od Moniky, Zuzany, Silvie ... a ci ziju na SLovensku, v Kanade, ci v Australii
Nechapem, co ma informacia o ockovani v Kanade s tym,z e som slovenka, sorry absolutne nerozumiem tvojim agresivnym prispevkom, ktore su uplne mimo temy.
Ja o tom nepotrebujem citat, ja mam info z pravej ruky, kedze dcera bola ockovana v 4. rocniku elementary school, tym stanoviskom NACI som ti chcela len ukazat, ze si na rozdiel od teba nevymyslam a moje informacie su podlozene aj oficialnymi zdrojmi. V tomto pripade je teoria v uplnom sulade s praxou.
A vobec so mnou nemarni cas, nesnazim sa ta vytocit, len reagujem na dezinformacie, tvoje stanovisko si uz vyjadrila a ja som ho musela vyvratit, aby si ludia nehodou nemysleli, ze je pravda, to co si pisala. KLudne si na svojom stanovisku trvaj aj nadalej

prevenar
31. júl 2013

HPV vakcina statistika 2012.

mame tu celkom cerstve ciastkove "vysledky" hlaseni neziaducich ucinkov vakcin VAERS v USA z roku 2012. musim upozornit, ze tieto cisla sa tykaju len vakciny Gardasil od nasej milovanej firmy Merc . kludne ich mozte vynasobit x2 este aj za rovnaky vyrobok od nasej este milovanejsej firmy GSK. na druhej strane sa odhaduje ,ze do tohto systemu sa dostane zhruba 10% vsetkych pripadov ..nic moc, ale aspon maju nejaky system na rozdiel od Slovenska. ..ako vieme na Slovensku su vakciny uplne bezpecne ! dosvedci vam to predsa aj vas lekar,ktoremu urcite velmi doverujete. cisla ukazuju,ze sa rozhodne niet coho bat.

http://articles.mercola.com/sites/articles/arch...

119 - umrti nasledovanych po podani HPV vakciny
894 - pripadov tazkeho poskodenia (ochrnutie, oslepnutie a pod.)
517 - zivot ohrozujucich udalosti .
9889 - vyhladanie rychlej zdravotnej starostlivosti
2781 - hospitalizacii ...

monika15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
googlinqa
1. aug 2013

@foofee rakovina ak je zhubna sa neda vyliecit, mozno ti pri chemoterapii predlzia zivot o par rokov

googlinqa
1. aug 2013

@googlinqa ale za aku cenu? osobne z okolia poznam starsiu pani ma okolo 56 rokov a uz davno jej diagnostikovali rakovinu tusim hrubeho creva, radili jej to operovat a ona ze nikdy v zivote, a je to uz dobrych 12 ci aj 15 rokov a ona stale zije! vrajvela, ze si to neda otvorit, lebo by zomrela skor a tak zije ani sa nelieci, nic, ja osobne by som sa zachovala podobne, ak zomriet, tak dostojne a nie ako ludska troska

googlinqa
1. aug 2013

@foofee vies co akoby si mi z duse rozpravala, netreba lekarom vobec verit, inak clovek primerane intuitivne vyspeli sam vyciti, co mu asi je, ved ako sa hovori, lekar ti stanovi diagnozu z toho, co mu povies, a ked mas nahodou to stastie, ze ti lekar aj veri, co mu hovoris tak je to fajn, castokrat ani diagnosticke metody nedokazu odhalit a obzvlast rakovinu vcas, nehovorim a krcku ale celkovo v organizme ale az v pokrocilom stadiu, s tym krckom je to jednoduchsie, lebo ho vidno a urobia ti cytologiu

googlinqa
1. aug 2013

@foofee inak ani nemusim daleko chodit, priatelom ujo mal diagnostikovanu tiez rakovinu hrubeho creva a liecil sa sam, stravou a tusim pil cviklovu stavu ci co presne neviem, ale viem, ze zije doteraz a to uz ma dobrych par rockov 🙂

jajkri
16. nov 2013

Nie vsetky HPV sposobuju rakovinu krcka preto sa ockuje len proti tym ...maternice ja som mala 16 nastastie som sa s toho vylizala po konizacii, odporucili ma na ockovanie pred znovuzacatim pohlavneho zivota a to z dovodu opakovaneho nakazenia partnerom ,kedze pokial viem u chlapov sa HPV nelieci....kedze im nic nesposobuje....Takze ockovanie ano ma zmysel v stave kedy ste este nemali pohlavny styk...okolo mna je viac ludi zaockovanych a neviem o vedlajsich ucinkoch...a vsak pokial nieste panna alebo po konizacii asi tonema zmysel v 26 🙂

lpcstudent
15. okt 2014

Bol niekto poskodeny HPV vakcinou?Ak ano, kontaktujte WWW.SANEVAX.ORG, snazime sa dat tuto vakcinu mimo dosahu deti.

lpcstudent
17. okt 2014

popripade kontaktujte mna lpcstudent.petra@yahoo.co.uk
vdaka.

mucsko96
11. nov 2014

@lilly0812 ahoj chcela by som sa ta opytat ja som akurat dosla od doktora a mam taktiez problem z bradavickami a poslal ma koznej na vypalenie + silgard ... Ty pises ze ti zmizli same a aj si nieco pouzivala na to ? Velmi sa bojim ist na to vypalovanie a tiez nemienim vyhodit 400 e za nic ,,dakujem

lilly0812
autor
11. nov 2014

@mucsko96 ahoj, po porode to zmizlo samo, neuzivala som nic, nakoniec som na ockovanie ani nesla lebo podla gynekologa by to bolo vraj zbytocne. Zbavila som sa ich a uz sa neobjavili.

evkablond
8. feb 2016

@lilly0812 Ahoj ,ak mozes tak prosim ta kolko si ich mala a sla si rodit sekciou? Ja som si nieco take nasla vraj to bol kondylom ,2 kondylomy jeden zmizol po 3d od pouzivania aldara kremu co sa gyn cudoval ze aka rychlost a dalsie ze on si nieje isty ani co to je a ze aldara mi poskodila kozu takze az ked sa mi zahoji tak mi to odstrihne a posle na rozbor.ale vo velkom mi doporucoval ockovanie gardasil 9,ze budem chranena...precitala som tolko studii ze nemam vobec chut sa dat ockovat ze co to vsetko spravilo zenam a kolko je hpv virusov a ze je to len imunitou,pricom ja mam dobru imunitu staleho partnera ktory ma nepodvadza a ani pocas tehu ked je imunita na 50 percentach sa mi neobjavili az teraz po roku a pol ....ze si to nevie nik vysvetlit 🙂 a muz ma nepodvadza 🙂 on bol na urologii a urolog to nevie ani vyvratit ani potvrdit ci to ma,ze mozno ked tam mal mikro vyrastok....

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micha444
27. sep 2016

Ahojte, taktiez som ignorovala očkovanie. Cena za každú inekciu je neskutočná, takže som to ihneď vypustila z hlavy.
Všetko bolo vporiadku, chodila som pravidelne na kontroly a volala si o vysledky cytologie. Vsetko bolo absolutne vporiadku. Lekarka sa ma pytala ci sa nechcem očkovať. Preštudovala som si letačik a pri zhliadnutí ceny som ho vyhodila.
Po roku som zmenila lekarku a išla ku nej na preventívnu prehliadku. Cytologia vyšla tak zlá, že som v momente musela ist na operaciu. Lekari vraveli ze som prisla v hodine 12tej. Mam jedneho staleho partenra-manžela a sme si verní. Chceli by sme babätko, ale zatial kvoly HPV vyrusom nemôzeme.
Viem ze je najlepsie zobrat očkovaciu inekciu este ked je žena mladučka, ale vtedy nad tym nerozmyšla. Až keď je zle, chytá sa každej slamky aj za cenu drahej inekcie.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz