Ľutujete, že ste zaočkovali dieťa proti ovčím kiahňam?

9. máj 2023

Je tu niekto taký kto dal dieťa očkovať na ovčie kiahne a ľutuje že ho dal zaočkovať? Pediatrická má zase nejako zneistila hoci už som bola presvedčená

evaachesa
9. máj 2023

Dieťa mám očkované a práve som rada že sme to stihli keďže v okolí sú teraz kiahne a niektoré aj ťažšie prípady. Prečo ťa dr zneisťuje? Hlavným prínosom vakcíny je to že dieťa bude chránené proti pásovemu oparu. Tomu čo kiahne prekoná sa automaticky pásový opar aktivuje a má pamiatku na celý život. Pozri si radšej nejaké štúdie alebo články zo zahraničia. U nás majú lekári ešte predpotopné názory. Na instagrame napr sledujem zopár pediatrov a všetci očkovanie odporúčajú.

autor
10. máj 2023

@evaachesa no veď práveže som si pozerala preto chcem. Neviem prečo má zneisťuje, povedala že to chráni na 80 percent, že keď budu v škôlke kiahne tak vôbec nemôžem ísť v lete na dovolenku pokojná. Toto o pasovom opare viem ale to na to vôbec nespominala. Keď som včera volala nech mi predpíše recept tak reagovala že "áno? Silou mocou chcete? Veď v poriadku predpisom vám.." no ale tak čo už.. zajtra ideme

evaachesa
10. máj 2023

Predpokladám že pediatrička je už pani v rokoch a zjavne sa celoživotné nevzdelava a nečíta nové štúdie. Inak by nerozprávala také hlúposti. Účinnosť vakcíny po 2 dávkach je až 98%. Opýtaj sa jej z ktorých zdrojov má takto nepresnú informáciu. 🤦🏻‍♀️ Nenechaj sa odbiť. Štúdie hovoria jasne za očkovanie. Syn bol v priamom kontakte s infekčnými deťmi a ochránila ho už 1 dávka...vtedy bol 2 mesiace od 1 dávky a druhu dávku mal dostať o týždeň. Čakali sme teda či sa vysype, ale nič sa nedialo. Zaockovali sme ho potom aj druhou dávkou. Dám ti sem zopár postov od pediatrov a vycuc zo štúdií.

autor
10. máj 2023

@evaachesa ďakujem, povedala že je to priamo v pribalovom letaku. Ale ja tiež viem o 98%
Takže dnes ide syn na očkovanie a dcérka ešte nemôže byť, lebo bola ockovana na MMR 2 dávku a tam musí byť mesiac rozdiel. U nej viac váham tým že je dievča a v budúcnosti tehotenstvo a tieto veci..

evaachesa
10. máj 2023

Tak nech ti to ukáže lebo mne tu info v pribalovom letáku nenašlo. Na nete si to ale vieš dohľadať.
Inak očkovať si mohla dať aj dcéru spolu s MMR. Žiaľ ani mne to naša pediatrička neponúkla, takže sme dávali očkovať až teraz keď už syn chodí do škôlky a kvôli soplikom sme to veľa krát prekladali. Keby som to bola vedela vtedy, tak je dávno očkovaný. V tom čase som ešte ani nevedela že sa dá na kiahne očkovať popravde. Človek kým si sám nezistí, nevie. 😒