Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

zelmirka1
26. máj 2009

diky blovitz, ja mam podobny nazor, prosim ta to si bola u neurologicky v SR ? lebo ja ked niekomu poviem ze sa mi zda prehnane ako deti ockujeme a ze sa bojim nasledkov tak kazdy na mna pozera ako na blazna.
moja svagrina zije v Kanade a ked som bola tehotna tak mi radila aby som neockovala ked sa mi narodi,
neverila som jej ale teraz ked som sa zacala o ockovanie viac zaujimat tak zacinam viac chapat suvislosti.
zial dve hexy uz maly dostal, nastastie bez reakcie a neviem co urobit s tou tretou...

blovitc120
26. máj 2009

Zelmirka, ano na Slovensku 🙂

martina46
autor
14. sep 2009

ozivujem trosku temu, mozno sa do ankety este niekto prida 😉

dididi30
15. sep 2009

ja len nechapem,ze ked je tolko vedlajsich ucinkov, preco sa ockuje ☹
no ale niekde sa nahrabat lekari musia a na detoch najviac, ako aj na plienkach..ale to je o inom 😉

dcera po ockovaniach dostala exem, ma ho do teraz 😒 inak v poho, ziadne teploty
syn teplotoval do roka , po roku utalo, nic,

inak syn nieje ockovany proti TBC v anglicku sa to robi v 14-15 rokoch, neviem presne...ako tak citam, ani ho nedam 😝

jaroe
15. sep 2009

uz to tu niekto spominal, po ockovani v 3. mesiaci mala prestala dzavotat a zacala az o par mesiacov.

murcos
15. sep 2009

holky, ja mam tiez na ockovanie svoj nazor.
len kratko pred a po ockovani thuja D12.
nastastie lezi zaockovanie deti na zvazeni rodicov.

vanish1
15. sep 2009

diddi, aj mojej sa po druhej hexe urobil exém a už ho konečne nemáme! ani náznak, nič nám nepomáhalo, prečítaj si tu, čo dodržiavame https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pastuska
15. sep 2009

Tak môj malý je alergik od malička - alergia na BKM, zrejme z očkovanie na TBC, o ktorom mi ani nikto nepovedal, že prebehlo...až pediatričky som sa pýtala po pár mesiacoch a ona, že samozrejme, zaočkovaný je....tak teraz sme mali ísť na MMR, ale poviem jej, že minimálne do školy - alebo do škôlky chcem počkať..ak nebude súhlasiť, buď sa dohodneme alebo ju zruším úplne... Veď aj tak je akože drobnejší oproti ostatným deťom - možno preto, že jediný kojený v okolí je - má "len" niečo cez 9 kg, alergik a ešte má aj atopický ekzém, našťatie teraz je v kľudovom štádiu.
Inak hneď vedľa mojej je doktor - tiež detský - a ten pchá do detí aj všetky dobrovoľné vakcíny bez toho, aby vôbec upozornil mamičky na to,že to nie je povinné ... a mamičky sú ok, im to nevadí -teda aspoň tie, čo poznám. Ak budem mať ešte jedno dieťa, asi si poriadne vyberiem pôrodnicu (musím rodiť sekciou kvôli očiam aj druhý krát), kde sa budú správať minimálne slušnejšie.

vanish1
15. sep 2009

pastuska, tak sa pridaj k nám https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a to ti doteraz malého normálne očkovali? 😒

pastuska
15. sep 2009

vanish, no mne vždy povedala, čo mu dávajú, takže nič "dobrovoľné a nepovinné" mu nedali, na to som dohliadla...len som doteraz nevedela, ako sa tomu vyhnúť. Už viem, zajtra už som aj u nej a hneď ju zruším ešte vo dverách, nech si to ani nechystá...ten doktor vedľa to robí bez opýtania, našťastie, tomu ja nechodím...ale kamoška, čo som s ňou bola v pôrodnici k nemu chodí, tak od nej to viem, že proti čomu jej zaočkovali malého, a všetky nepovinné mu tiež dali...ona nevedela ani, že to nemusel mať...asi tak nejak.
Idem sa pridať, mám toho načítaného dosť už, ešte som to študovala, keď som bola tehotná, ale vtedy ma niekto vystrašil úradmi a poisťovňami - tak tie základné do 1. roka dostal, našťastie bez reakcií - ak nerátam teda tú alergiu.

etnicka
16. sep 2009

Ahojte, v 9 tyzdnoch nam synceka zaockovali BCG vakcinou. Dovtedy vela dzavotal a potom prestal a pomaly zacina az teraz, ale stale este nevie artikulovat tak dobre ako predtym. Okrem toho sa po ockovani vyhadzal na brusku, taka koprivka, tak som mu na to davala materske mlieko a po par dnoch mu to zislo dole. A este k tomu odvtedy ma suchy kasel a je to uz vyse 3 mesiacov a stale mu to nepreslo, naopak, zhorsuje sa to. Boli sme minuly tyzden u doktorky a povedala, ze dychacie cesty aj pluca ma ciste, tak to moze byt alergia 😒 . Ozaj, pichanec mu este stale hnisa 😖

rencata
16. sep 2009

My zatím všechna očkování téměř bez reakcí. Po jednom mi jen v poledne nespala (hexa), ale pak už vše běžné a byla mrzutá (to mohlo být ale z nevyspání). Po prevenaru se mi v noci nahlas smála (ze spánku, spala tvrdě, ale měla záchvaty smíchu 🙂. Na MMR jsme zatím nebyly, půjdeme příští měsíc, to bude mít Maruška 22 měsíců. Trochu mám z něj obavy, proto jsem zakoupila už teď homeopatika (v den očko. začnu dávat) - všechna předchozí očkování ale byla bez homeopatik - a zvažuji podávání probiotik. Jo a očkovat chci PRiorixem Tetra.

bella888
20. sep 2009

ahojte ako to tu tak citam , nie je mi vsetko jedno, vo stvrtok mojmu malemu ockovali prvykrat MMR a povedali mi ze nasledujuci stvrtok sa mozu objavit nejake priznaky toho ockovania a tak sa teraz neviem dockat stvrtka a modlim sa aby sa mu neprejavili akekolvek priznaky...

aponchie
20. sep 2009

mame ockovani teprve od ctvrtku nebot jsme meli kliste tak posunula ockovani a nema problem v tom to udelat az v pul roce.mala nema lautr nic jen prvni den byla mrzka ted uz pohoda jen hrudecka na stehynku jinak nepoziruju nic prej se ted chodi v rozmezi mesice na dalsi?

crca
20. sep 2009

Ahojky tak mi při první Hexa měli jen zvýšenou teplotu(nic hrozného,kdybych je nezměřila,tak ani nevím že nějakou mají 😀 )a teď při druhé jim asi píchla sérum aktivity 😀 😅 ,nic se nedělo,ani na stehýnku žádná známka píchnutí 😅

sasulec
20. sep 2009

chcela som sa spytat,aky je rozdiel medzi mono vakcinoy a tou ,,hexou,,kt.byva bezne podavana detom...? PROSIM,vysvetli mi niekto?laicky ja moc dr. vyrazom nerozumiem 😒
no ak je to ako u chripky,na kt.ockovanie neuznavam,bo ockuju vzdy len proti ,,konkretnemu typu,, lenze vzdy sa chripka zmutuje a je to uplne iny virus a teda ockovanie je zbytocne..
teda ak mono vakcina,,hexa,,nema sice vedlajsie ucinky,ale neochrani proti vsetkemu,co ma,tak neviem ci ma vyznam..
ja som dala tbc,teda to ockovali malej uz v nemocke,aj ked tbc sa vyskytuje zriedka,som napriklad pocula,ze to mozu roznasat aj holuby..a teda rozne dive zvierata..ked si to teraz spojim..ak chodime do mest.parku,kde viem ze su dive macky,holuby... tak som asi tak uplnu hlupost neurobila..bo pri vsetkej voli,neviete zabranit aby si sem tam dieta nevopchalo do ust,na co ja davam pozor.
a co sa tyka ..tetanu..tak to je uplne to iste..bo dieta sa hra,padne hocikde..moze dostat infekciu..napr.mne mala ani tak nepada,ale co ak raz pojde do skolky?..tam na nu urcite nebude nikto davat pozor ako ja teraz..
ja osobne som dala aj rotavirus..ale na to mame osobne dovody..pri zdravotnom stave malej si nemozem dovolit dehydrataciu a vysoke teploty..zatial ziadne hnacky ani z ockovania nemala..
Tak sa prosim nehnevajte,ak moj prispevok nieje podla vasej chuti,ved tu ide len o to aby sme si vymenili skusenosti 😉 😉 😉

vanish1
20. sep 2009

pozrite si tento dokument, je síce vo fr, ale na pochopenie stačí pozerať... všetky tie detičky takto dopadli po očkovaní ☹
ak máte záujem o preklad, je v téme odmietnutie očkovania vo voľnej diskusii, str. 167

http://sathyadas2.blogspot.com/2009/03/silence-...

vanish1
20. sep 2009

sasulec, rozdiel medzi monovakcínami a hexou je ten, že hexa obsahuje 6 chorôb naraz (záškrt, tetanus, č. kašeľ, hep. B, Haemophil. a obrna), monovakcína je proti jednej chorobe (napr. len proti tetanu..), čiže ak by si chcela zaočkovať všetky tieto choroby, musela by si použiť 6 vakcín. Je to menej rizikové, ako hexa, ale aj tak je to skoro to isté. S chrípkou to nemá nič spoločné, to je niečo úplne iné.

čo sa týka tuberkulózy, vakcína je neúčinná a nebezpečná, očkuje sa len v SR a ČR (tam už zrušili preočkovanie v 11. roku a teraz posúvajú aj to vo 4. deň života, keďže takému malému dieťaťu sa nedá ešte zistiť imunodeficitné ochorenie do 6 mesiacov, a tbc sa nemôže takému dieťaťu očkovať.
http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html

sasulec
20. sep 2009

ja som to porovnala len koli tomu,ze ockovanie proti chripke neuznavam,bo nikdy neviem aky ,,zmutovany virus,, pride a tak si ockovanie akurat tak zacvakam a..
ale dakujem za vysvetlenie.. 😉
len nerozumiem trochu tomu TBC nesmie sa to robit a robi sa to? 😒

vanish1
20. sep 2009

sasulec, nie že sa nesmie robiť, ale nikde inde to tak nerobia, lebo o tomto očkovaní vedia svoje, u nás naši "odborníci" na to kašlú, možno tak za 10 rokov sa spamätajú a stále toto očkovanie na 4 deň po narodení (príp. do 6 týždňov) obhajujú.. 😠
To s tým imunodeficitom si môžeš pozrieť tu: http://www.pneumologie.cz/sdeleni/2009/doc/Stan...
Ak chcete očkovanie BCG odsunúť na "čo najneskôr", možným spôsobom je podať vyhlásenie o odklade očkovania na neskoršie obdobie s odôvodnením, že u detí mladších ako pol roka nie je možné diagnostikovať, a teda ani spoľahlivo vylúčiť primárnu imunodeficienciu, ktorá je závažnou kontraindikáciou očkovania živou BCG vakcínou (BCG očkovanie je u takýchto detí životu nebezpečné). Na tento fakt opakovane upozorňuje aj Česká pneumologická a ftizeologická společnost. Očkovanie BCG je potom možné až po dokončení ostatných očkovaní, čiže najskôr vo veku 18 mesiacov.

sakura77
20. sep 2009

my sme ziadne "nasledky" nikdy nemali,akurat bol urevany,lebo ho to "pichlo".co je pochopitelne... 😉

many
20. sep 2009

ahojky 🙂 tak my jsme měli při každém očkování - zaráz hexa a prevenar vždy horečky kolem 39 , teď máme po Priorix Tetra už dnes 12. den a zatím nic, jen včera měl zvýšenou teplotu, ale rostou mu zoubky, tak možná i z toho, tak ještě čekáme, ale doufáme, že bude klid

tamka84
26. sep 2009

čo je to mostík?

jakoubka
28. sep 2009

my každé očkování v pohodě(snad jen trochu ukňouraný),dnes 12.den po druhé dávce Priorixu a nic 😵

lucia001
30. sep 2009

Ahojte,ja som na svojom syncekovi po ockovani PREVENAROM A TBC zaznamenala..
po prevenare placlivy,teploty,v noci sa budi casto na hlavicke vyrazky ,supinata koza ,stale unaveny,ked place tak ho nemozem poriadne utisit....bucha sa po hlavicke a taha si vlasky ,alebo usko casto chyta potom robi take stojky na hlavicke casto pada ,alebo sa mu podlamuju nozicky a to dbam na spravnu vyzivu!!!
takze vetkym mamam neiformovanym ja synceka uz nedavam ockovat proti nicomu ,keby som vedela ,ze to neni potrebne skor.. neinformovanost cloveka zabija!!!!
www.ockovanie.org/randall.httml
Anita Petekova ockovaci nezmysel!!!!
ide len o peniaze!!!!
poslite prosim co najviac mamkam!!dakujem! ☹ 😢 inac moja kolegyna a jej syncek ochrnul po ockovani !!!!
vela ludi umiera po ockovani ,len sa o tom nehovori !!!

martina46
autor
30. sep 2009

lucia, ako dlho tento stav u tvojho synceka trva a za aky cas po ockovani to zacalo?

saska.t
30. sep 2009

dnes som videla dokument z anglie kde ockovali 14 r. dievcata proti rakovine maternice krcka a 1 umrela hned po ockovani a ostatne mali zli priebeh, takze vakcinu do odvolania zakazali, kym nepresetria dovody umrtia a nasledkov ....

diddi
30. sep 2009

nase zase nemali ziadne negativne reakcie...a mame vsetky povinne ockovania,ktore v ich veku maju byt....pravda je niekde uprostred...

blau
5. okt 2009

ockovanie proti meningokom_ zacervenale miesto , horuce opuchnute po vpichu. Asi 3dni. Nasledne nadcha kasel...Po 5 dnoch, zapcha- museli mu robit klistir. Nadcha a velky kasel. Uplne narusena imunita. Inak vsetky ockovanie zvladal velmi dobre, ale toto ho polozilo ☹

elika74
8. okt 2009

zvysena teplota, únava a spavost. Vie niekto, dokedy by sa malo miesto po BCG vakcinacii zahojit, byť bez hnisu?