Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

adamala
12. apr 2012

prepacte BCG je TBC , tu to ma inu skratku

margot
20. apr 2012

@sue sue a dala si nakoniec zaočkovať malú na MMR? mala nejaké reakcie?lebo ja teraz tápem,dať,či nedať moju babuľku..??

bambulka4
20. apr 2012

Myslite si ze aj zhorseny spanok, repspektive budenie sa s placom moze mat na svedomi ockovanie? Minuly utorok sme boli ockovani hexa vakcinou. MMR vakciny sa neskutocne bojim kedze sme mali komplikacie po ockovani proti TBC.

janinah
20. apr 2012

@bambulka4 nemyslím,myslím skôr na zuby

bambulka4
21. apr 2012

@janinah zuby to iste nebudu, tie uz mame vsetky.

koran2
9. aug 2012

@bambulka4 samozrejme že to bolo očkovaním, aj my odkedy sme sa očkovali tak nevie spávať, budí sa aj 3-4x na kojenie. a to predtym prespala celu noc. to bola prva a posledna vakcina v jej živote! presne o tomto hovorila Anita Petekova vo svojej prednaske (odporucam pozrieť!!) ze deti viac nevedia spavat po ockovani a moja je toho prikladom. u niektorych to trva aj roky.

monulkab
11. aug 2012

bohužel ano, ve 4. měsíci po 3.hexe naočkované zároveň s 2. prevenarem 13 hypotonie a zastavení vývoje, přišlo se na to až v 6. měsících, teď řeším co dál s očkováním, jsem rozhodnutá už nedoočkovat ale doktor o tom nechce ani slyšet, vůbec nepřipouští souvislost... ☹

mimi
13. aug 2012

@monulkab moj maly bol od narodenia hypotonicky a ockovali ho hlava nehlava ☹ Teraz mam druhe babo, taktiez hypotonicke, pytala som sa lekarky, ci sa moze ockovat a ona, ze to nie je problem... no ja ju ale nejdem dat ockovat 😝

monulkab
13. aug 2012

@mimi vydrž s očkováním až do doby kdy se srovná v PM vývoji s ostatními...my byly po narození ok, až do očkování...tam se nám pak stopla kompletně lokomoce...

mimi
14. aug 2012

@monulkab ja som sa rozhodla, ze nejdeme vobec ockovat, druhe dieta chcem mat ciste. Nasa neurologicka vravela, ze ockovanie nemoze nijako ovplyvnit hypotoniu, no ked som sa rozpravala s jednou pediatrickou, tak ta hypotonicke dieta neockuje.

simi.w
14. aug 2012

@monulkab ahoj, můj teď už dvouletý syn byl také hypotonický, ale již od narození, tehdy jsem to ale nepoznala, až zpětně, podle fotek, jak neudržel hlavičku v předklonu a jakoby mu padala, doktorka si hypotonie ale všimla až kolem 10. měsíce, když seděl a byl takový prohlý, neseděl prostě pevně a tak nás dr. poslala na rehabilitace, tam mu zjistili opožděný psychomotorický vývoj a cvičili jsme vojtovku. V té době už měl syn naočkovanou třetí hexavakcínu a v roce ho doktorka očkovala počtvrté, vůbec nikdo nepřipouštěl, že by očkování mělo souvislost s hypotonií ☹
Jak je na tom teď tvoje dcera ?
Já jsem synovi očkovat nechala jenom Hexu, nic navíc jsem nechtěla a teď si říkám, kdybych věděla, jak je to s tou hypotonií, tak očkování odložím, jenže dr. na nic neupozornila a nic neřešila ! Očkování MMR jsem už odložila, teď je synovi 2 a čtvrt roku a už se na očkování chystáme, ale bojím se 😒

monulkab
14. aug 2012

@simi.w on je rozdíl mezi vrozenou hypotonií a získanou hypotonií, dcera držela hlavičku krásně, nechtěla "jen" být vůbec na bříšku, což je normální do 2 měsíců, od 3 měsíce se ale dítěti už na břichu musí líbit, náš pediatr to vůbec neřešil, na všech poradnách ji vždy kontroloval jakýmisi cviky, ale ani jeden jsem např. u naší rehabky neviděla, tudíž usuzuji že to bylo vyšetření k ničemu, ona sama připouští že málokterý pediatr umí vyšetřit motoriku dítěte. Dle naší fyzio dcera byla zastavená očkováním, myslím že to odůvodňovala nějakými reflexy které mají právě po 3měsíci vymizet a my je měli tuším ještě v 6měsících, pokud si dobře pamatuji, tak u hexavakcíny je v nežádoucích účincích hypotonie uvedená. my máme tedy taky 3x hexu, 4, už nedám, maximálně nechám píchnout nějakou monovakcínu a MMR jsem připravena odmítnout

nodynka
22. aug 2012

diabetes

pami2
2. sep 2012

@koran2
@bambulka4

ahojte, aj my sa v noci velakrat budime, je to akoby mal nocnu moru...kludne spinka a zrazu sa z nicoho nic prebudi a zacne plakat...skusala som ho niekolkokrat aj prebrat-akonahle ocitol z polospanku, tak uz sa rehotal a zacal vymyslat hluposti.tymto cvicenim som sa len chcela uistit, ze ho nic neboli. neviem si vsak vysvetlit, preco tak zle spava-teraz to pripisujem ockovaniu. okrem toho, na 7. den po MMR ma hnacky

ako dlho po ockovani sa vam prejavili tieto prebudzania zo spanku? prebudza sa aj cez den zo spanku alebo len v noci?

koran2
2. sep 2012

@pami2 ahoj, a ako dlho si po očkovaní? moja je už o niečo lepšia, ale presne to čo popisuješ mala. ale ešte aj teraz sa budí dosť, všetci furt omielajú zubky zubky ale so zubkami to nema ani nič spoločné, ale jasne, treba to na niečo zvalit 🙂

pami2
2. sep 2012

@koran2 maly bol ockovany 20.8. budit v noci sa zacal tak na 7.den, vtedy mal aj zvysenu teplotu, ktora po 2 dnoch presla. ale na 7.den zacali aj hnacky, ktore trvaju dodnes.
a zubkov to urcite nema, my uz mame vsetky vonku.

pami2
2. sep 2012

@koran2 ale akurat pozeram, ze ty mas o hodne mladsiu, my sme boli teraz na MMr ockovani v 15mesiacoch. po hexavakcine sme nemali nastastie ziadne reakcie, budit v noci sme sa budili stale, ale to bolo naozaj kvoli zubom. akonahle mu vysli vsetky zuby, uz to bolo v noci dobre a teraz zase 😠

madamebutterfly
2. sep 2012

Zeny ked tak citam ako nechce niekto dat svoje dieta ockovat tak neviem ci sa mam cudovat ci plakat nad vami. Vystavujete dobrovolne dieta vsetkym chorobam ktore dnes v tomto hroznom svete su, nikdy neviete s cim pride do kontaktu, co ho postretne, ci sa neporeze a neumrie vam na to. Ved rozmyslajte. Medicina a veda postupila za tie starocia co je ludstvo na zemi a vedia co sa musi a co nie. Nehvoorim o ockovaniach proti rakovine krcka maternice a pod co je fakt blud,ale v povinnych ockovaniach vidim nutnost. Ja len vam vsetkym prajem aby ste prehodnotili svoje rozhodnutia lebo vase deti sa nemozu same rozhodnut za seba, a aby ste nikdy nemuseli olutovat.

abbey1
2. sep 2012

@madamebutterfly Nemusíš sa čudovať a už vôbec nie plakať. Tak ako už mnoho krát opakujem, že väčšina z nás neočkuje po zlých skúsenostiach s predchádzajúcim očkovaním. Preto ma osobne veľmi urážajú slová, že ohrozujeme neočkovaním svoje deti. Ja osobne robím pre svoje deti maximum a preto ich už ani neočkujem. Prežili, či skôr neprežili , sme si svoje a po dôkladnom rozhodnutí sme sa rozhodli už ďalšie očkovania neriskovať a netestovať naše deti. Rozhodnutie sme urobili po dôkladnom zvážení všetkých faktov, po konzultáciach a dobrení mnohými lekármi.
Bojíme sa každej choroby, i obyčajných soplíkov. takže skutočne žiadnu z očkovaných chorôb nebagatelizujeme, ale nič nás nwepresvedčilo, že možný prínos očkovania je vyšší ako samotné riziká, ktoré prináša.
Ťažko to však vysvetlíte niekomu, kto nezažil podobné. Tak prosím o jediné: Nesúdte iných pokiaľ ste si neprešli pdobným, nenaštudovali veci , z hodnoverných zdrojov, nestrávili hodiny dialógmi s lekármi.
Nikoho nepresvedčujem, že je naše rozhodnutie správne, len prosím nepresviedčajte nás, že sme nezodpovední rodičia!

ankaevka
2. sep 2012

Ja už si síce presne nepamätám, či boli nejaké zlé reakcie na očkovanie v piatich rokoch u mojich detí, ale napríklad dcéra 13 bola na očkovaní tento rok a nemali sme žiadne problémy. Čítavam aj diskusiu "nesúhlas s očkovaním" často, ale nikdy som nereagovala, keďže si to neželali hneď na začiatku,lebo je to diskusia len pre tých, ktorí nedali alebo nechcú dať očkovať. Je mi ľúto detí, ktoré mali zlú alergickú reakciu, súcitím s mamkami, ktoré museli prežiť smrť detičiek, ktoré následkom očkovania zomreli. Ale pripisovať každú jednu chorobu, každý soplík, budenie v noci a ja neviem čo ešte, na vrub očkovania, to sa mi zdá už trochu pritiahnuté za vlasy. Mamička dá otázku na fórum že bábatko sa jej otáča na jeden bok a hneď medzi prvými je otázka "a bolo očkované?". Skôr sa mi zdá, že tí rodičia, čo nedali zaočkovať sa snažia nám ostatným, ktorí dali, dať pocítiť akí sme hrozní rodičia, že niečo také sme dopustili.

maja22
2. sep 2012

@madamebutterfly podľa teba keby očkovanie "proti rakovine krcka maternice" bolo zaradené medzi povinné, už by to nebol blud, ale nutnosť? Podľa čoho rozlišuješ, čo je blud a čo nutnosť? Nevyrývam, pýtam sa zo zvedavosti.

koran2
2. sep 2012

@madamebutterfly ja sa čudujem tebe, ale inak bez komentára. 🤐

sara07
2. sep 2012

@erikasadek my sme po hexavakcíne ktorou bol očkovaný až po prvom roku...čiže už sme rozprávali.. nepovedali týžden ani slovo,,,potom sme začali učit rozprávat od začiatku všetko,,,jednoducho na novo učit rozprávat,nepovela toho vela ale napr tati povedal až po roku a pred tým ho vedel...mudr sa tvária že si vymýšlam a nik sa písomne nechce vyjadriť k tomu ..predtým v pohode zaspal bez mechrenia a lozenia po posteli,,,teraz kým sa uložíme trvá

bobocka
2. sep 2012

@madamebutterfly podla tvojej reakcie vies zalostne malo o neziaducich ucinkoch ockovania.ano,idea ockovania je super,ochrana pred chorobami-uplna parada.skoda len,ze vakciny nie su take neskodne a skoda len,ze mnohe deti ostali s neprijemnymi neziaducimi ucinkami ci na isty cas,ci na zivot a niektore bohuzial dopadli najhorsie ako sa len da ☹ to,ze tvoje dieta ci susedine zvladlo ockovanie na vybornu(tym chcem naznacit,ze mozno vo svojom uzkom okoli nevies o dietati,ktore by malo nu po ockovani) este neznamena,za kazde jedno dieta malo to stastie.ak by ti dieta ostalo po ockovani s diabetom,atopickym exemom,neurologickymi tazkostami...asi by si trosku inaksie komentare pisala.pri ockovani nie je jednoznacna odpoved.ziaden neockujuci rodic nepodcenuje riziko ochorenia ,no hrozba neziaducich ucinkov je pre nich ovela desivejsia.

sara07
2. sep 2012

ešte som si spomenula nie je to síce reakcia u dietata ale u dospelého,,pred očkovaním na veslovacom trenažére bez problémov vytiahol vyše 200 v jednom bloku veslovania a kopec - dost strmák - bez problémov naraz vyšiel..po očkovaní na tretí den...nebol schopný vyveslovať ani 30 na jedne blok, kopec na štryrikráta oddych a ako starý dedo fučal,,,jednoducho kondične išiel dole...

bambulka4
2. sep 2012

@madamebutterfly Ja nevaham nad ockovanim len tak zo srandy. Rok a pol sme sa liecili po ockovani. A cely rok a pol som sa bala aby nenastali dalsie komplikacie a moje dieta ostalo zdrave a bez nasledkov.

erikasadek
5. sep 2012

@madamebutterfly no vidis ake same hazardne doslova nas zavriet ze???
povinne ockovanie existuje uz len na slovensku !! ako ho poznas... vsade dookokola sa uz skoro neockuje .....
nechaj kazdeho rodica slobodnu volu co chce pre svoje dieta!! je to to iste co im dava jest alebo aku kupi sedacku a neviem co....
vsetci rodicia su nezodpovedni lebo nerobia co im nove zakony kazu...; ja nevim ako vy ale ja mma tychto poznamok viac ako plne zuby....

u mna boloo nezodpovedne ze som dala vidis... ochranila som ho vrajk na osypky ale nasledky ma n,a cely zivot vdaka tomu ze nebude mat tuto chorobu ktora sa da krasne zvladnut s lekarskym pokrokom aj bez ockovania..... ale ja viem vakcinacne loby je silne a ludi averia vsetkemu//// 😒

lucka127
8. sep 2012

Ahojte a tak som dufala ze sa sem nepridam..ale zial..
mam aj foto v albume ak by ste chceli vidiet co n am sposobuju ockovania o psychike nehovoriac..

mi hned prve ATB
ruka doteraz nie je zahojena a to ma Ben 10 mesiacov a stale mu to hnisa-hnisave lozisko so zacervenanim,asi najlepsie bude ked urobim album s foto specialne po ockovani..alebo co za vakciny mame na SR ze toto robia..hned sme boli aj chori takze same antibiotika, 1davka hexavakcina prevenar, celkove zahlienenie+usi+nosohltan a vsetko mozne hned dalsie antibiotika, potom kadejake stery ktore tiez enboli dobre + dalsie antibiotika na ktore dostal alerg.reakciu takze sa cakalo do toho ochorel opat a boli sme na dlasich atb..ked sa ako tak drzal dostal 2 davku a skoncili sme opat v nemocke s laryngitidou+ dalsie atb lebo mu sadlo riadne na trubicu...potom konecne po 8 mesiacoch pocas ktorych vybral zhruba ak dobre ratam 9toro antibiotik je zrazu zdravy,kedze sa neockuje..do toho nasa Selenka u nas nie je co riesit..do tretice by sme dostali co astmu,obrnu ci Autizmus???

druhy prispevok: Z očkovaniami sme definitivna skoncili..Selenku zaockovali k 5 rockom kombinovanou vakcinou na druhy den chytila takjy opuch ze si ju rovno nehali v nemocnici..tento rok co dam pichnut detom s tym su same problemy..takze u nas stop..Selenka ma krasny vyse 30cm opuch a ja len mrznem aby jej to ensadlo na uzliny.

miika
13. sep 2012

Ahojte, je tu mamicka ktora by mala dieta s takym vedlajsim ucinkom, ze dieta po zaockovani MMR vakcinou prestalo rozpravat (resp. sa mu pozastavil vyvin reci) a ze napr. zamrzol motoricky vyvin?

Mojmu druhorodenemu podali MMR v 19.mesiaci (mal to odlozene kvoli mojmu tehotenstvu) a odvtedy sa mu zastavil vyvin reci, od 1,5-2,5r mal v slovnej zasobe 10 slov, doteraz rozprava velmi zle na to ze ma vyse 3 rokov, a zlepsilo sa to ked sme aktivne zacali pracovat s logopedmi. Nevie zopakovat slova, zacne ich vyslovovat poriadne az ked ich pouzije mozno 100x v reci. Diagnoza je oneskoreny vyvin reci.

Tretorodenemu dali MMR v 15.mesiaci po prekonani rotavirusu. Odvtedy sa zastavil motoricky vyvin, maly ma 20 mesiacov a stale len stvornozkuje, nechodi. V reci sa zastavil uplne, predtym uz hovoril aspon mama, teraz hovori mama 5 mesiacov po ockovani, proste zastavenie vyvinu alebo cuvanie spat. Jemnu motoriku vsak maly nema vyvinutu vobec, mozno ho poskodilo uz to prve ockovanie s Infanrix Hexa+Synflorix. Diagnoza - oneskoreny motoricky vyvin.

Deti sa narodili ako uplne zdrave, mali 4kg, normalne prospievali, po zaockovani ziadne reakcie typu nespavost ci teplota. Len tie nasledky sa prejavili ovela neskor a samozrejme pediatricka to s tym nespaja...

Idem obidve deti zobrat k homeopatovi, vraj detom poskodenym ockovanim vedia pomoct, mate s tym niekto nejaku skusenost?