Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

cora73
6. feb 2010

mila babulka,
svoje pocity si laskavo nechaj pre toho,koho to zaujima,mna nezaujimaju,a ak nebudes na moje prispevky reagovat,svet bude hned krajsi... 😉
nerobis nic ine,len behas po vsetkych temach a vyryvas a mudrujes,nechapem,co stracas cas s takymi klamarmi a dementmi ako som ja..
ja byt na Tvojom mieste,ani by som si nesuchala prsty po klavesnici kvoli odpovedi na moj prispevok... 😵
pá-pá.... 😎

babulka
6. feb 2010

cora, cora, cora... ak mam byt uprimna, je pravda, ze mi za to nestojis, ale tvoje klamstva su take priehladne, az sa cudujem, preco to vsetko robis? Vymyslas, zvelicujes, dramatizujes...
A prosim - najdi este temy, do ktorych chodim okrem ockovania a vitaminu C? Vsetky temy? Zase klames a vymyslas 😉

cora73
6. feb 2010

😀 😀 😀 ,zase som sa pobavila,kde ma este nenajdes? si do mna zamilovana? hm,bohuzial,som zadana... ☹

babulka
6. feb 2010

Cora, ja nie, ale baron Prasil by mal z teba radost...alebo mozno ani nie, predstavujes pre neho silnu konkurenciu 😉

alelea
6. feb 2010

Určite každé babo je individualne a nepripadá mi ani náhodou nezvyčajné, čo cora napísala.
(Moja druhá dcérkať dokázala dvíhať hlavičku hneď po pôrode, keď mi ju priložili.) 😉

tamix
6. feb 2010

1. BCG ešte nemáme – asi ani nedáme
2. prvá hexa : katastrofálny plač večer. Druhá hexa v pohode.
3. prvý prevenar: horúčka 38,9 a nadránom 2x zvracanie

Prevenar a MMR určite už nedáme. Tretiu hexu uvidíme.

alelea: cora sa určite tvojej podpore poteší

babulka
6. feb 2010

Alelea, nedovolila by som si to napisat, keby vedla mna v tej chvili nesedel clovek, co o tom nieco vie 😉
Ale to je uz o inom, corin vyrok o tom, ze jej dieta prezilo SIDS je uz legendarny 😵

kubaka
6. feb 2010

ani u jednoho syna po všech povinný očkách naprosto žádné reakce. Ani teplota, možná u prvního jedna řidší stolice. Vliv i na psychický, fyzický vývoj, ani na imunitu žádný. Ani ve svém okolí neznám nikoho, kdo by měl vážné potíže - kromě nějaké té zvýšené.
Děti se obecně vyvíjejí v prudkých skocích, bez ohledu na očkování. Takže přičítat se to může a nemusí...
Nepovinná očkování, kupř. proti vepřové chřipce, považuju ale za úplnou zbytečnost.

babulka
6. feb 2010

Kubaka, len pripisovat stratu nejakej "schopnosti" novorodenca alebo v prvych troch - styroch mesiacoch dojcenskeho veku vylucne ockovaniu nie je namieste.
ja viem, teraz som mudra, ked mi to niekto, kto sa tomu rozumie vysvetlil, 😀 ale v prvych mesiacoch zivota prevladaju reflexivne pohyby, ktore sa postupne stracaju (takze nemiznu ako nasledok vonkajseho vplyvu - napr. ockovania, ale celkom prirodzene zdarvym vyvojom) - napr. prave v 6. tyzdnoch vraj mizne uchopovy reflex, potom do 4. mesiacov by pri spravnom neurologickom vyvoji mal vymiznut Morov reflex. A reflexivne konanie nahradzaju vedome pohyby, resp. pohyb, ktory dieta robi ucelovo a cvidi sa v nom. takze sa moze zdat, ze dieta stratilo nejaku schopnost a kto chce, moze hladat priciny v ockovani.
samozrejeme, niekomu sa moze zdat, ze jeho dieta udrzi hrkalku v ruke uz v dvoch tyzdnoch (aj ja mam taku fotku) ale vraj je to len dosledok uchopoveho reflexu a dieta hned aj hracku pusti...
Asi by to mal vysvetlit niekto odborne, ja len ako laik podla toho, co mi bolo vysvetlene.. teda dufam, ze som to spravne pochopila... 😔

kubaka
6. feb 2010

babulka - já vím a souhlasím, 😉 Napíšu to tedy jasně: očkování nemůže mít vliv na to, že dítě něco přestane dělat. Jak píšeš - rodíme se s několika silnými reflexi, které jsou jasně popsané a každý neruolog je testuje a zdravý kojenec je naopak musí ztratit nejpozději do 3. měsíce života, což se považuje za hranici novorozeneckého období. Tak mi to vysvětlovala neuroložka, když u malého přetrvávaly do konce 3. měsíce. pak zmizely prakticky během týdne. A bylo to v pořádku a žádné očkování se nekonalo.
Souhlasím s tebou, že co píše cora je nesmysl. Očkování na toto vliv mít naprosto nemůže.

cora73
6. feb 2010

hm,zaujimave,napisem,ze moje dieta sa pretocilo v 3 tyzdni na bok,a nie,ze sa od 3 tyzdna pretaca na bok,a hned je z toho Velka Americka Tragedia,lebo to nie je mozne.. 🙂 a tvoj inteligentny prispevok si precital aj moj manzel a tiez ho dost pobavil,kedze toho pretocenia bol svedkom,ale este ze existuju presne neurologicke tabulky vyvinu,podla ktorych som bud teda klamarka,alebo je moj syn minimalne android..
mimo toho,som zvedava,kto tu klame,kedze si napisala,ze okrem temy Ockovanie pre a proti a Vitamin C do inej temy nechodis,tak nechapem,preco si v tejto teme,toto je teda tema c.3,a kedze si pisala,ze tvoje dieta ziadne problemy po ockovani nemalo,tak toto je anketa o tom..ale kedze som pre teba taka popularna,a uz ma nemas v teme ockovanie,tak som rada,ze si nasla moj prispevok tu a hned nanho milo zareagovala... 😵
ale musim sa ospravedlnit,ak som urazila tvoje lekarske city,pretoze si sa najprv prezentovala ako pravnicka,ale vidim,ze si aj ortopedka a neurologicka.
neviem,aky medicinsky odbor sa zaobera SIDS,verim,ze mi to hned objasnis,ale Vasa ctihodnost,kedze jediny relevantny dokaz SIDS je mrtve dieta rano v postielke,prosim,odsudte ma,som vinna,ze som svoje dieta po spusteni alarmu na monitore dychania hned vybrala z postielky a rozdychala.ano,viem,urobila som chybu,mala som ho nechat tak,ved aj v nemocniciach su tieto pristroje len tak zo srandy,aj ostatni ludia len zbytocne vyhadzuju peniaze za kupu tohto pristroja,a vlastne ano,mate uplnu pravdu,SIDS ani neexistuje...
i ked,neviem,ci teraz pisem na spravnu adresu,kedze ozajstny pravnik by asi len tak verejne nenazval niekoho klamarom,skoda,ze nemas cas sa sudit za urazku na cti... 😀
ale aspon som legendarna nedokonanym SIDSom na MK,stale lepsie tu,ako v Markize v TV novinach naostro..

alelea,dik,ale pozor,ani tvojej dcerky dvihnutie hlavicky nezapada do Judr.Mudr.tabulky... 😉

petot
7. feb 2010

kubaka: To je argumentácia do kruhu. Čo je "normálne" u detí? Strácanie schopností postupom vývoja? 😲 Tak si odpovedz na otázku, u AKÝCH detí je to normálne. Správne, je to "normálne" u očkovaných detí, pretože 50 rokov už iné prakticky nenájdeš, takže neurologický výskum sa robí prakticky výlučne na očkovaných deťoch.

Takže nakoniec je z toho argument: "To, že očkované deti strácajú schopnosti postupom vývoja je normálne, pretože očkované deti predsa odjakživa strácajú schopnosti postupom vývoja".

Môj najstarší syn v polroku rozpoznával a hovoril už 3 slová. Hodinu po očkovaní v polroku dostal epizódu neutíšiteľného kriku trvajúcu 6 hodín, potom 13-hodinový ťažký komatózny spánok, kedy sa neprebral ani ku kŕmeniu, a odvtedy nepovedal ani slovo až do veku cca 14 mesiacov.

Až dodatočne som si naštudoval, že neutíšiteľný krik po očkovaní je znakom encefalopatie (poškodenia mozgu), a uvádza sa aj v príbalovom letáku. Samozrejme, neboli sme vopred poučení, že máme čakať niečo iné než zvýšenú teplotu. Lenže encefalopatia môže prebehnúť aj menej viditeľným spôsobom. Príznakom môže byť aj len zopár zášklbov, tikov, dočasný jednostranný úškľab alebo ochabnutie svalstva (príznak encefalitídy), čo si nepripravení rodičia nemusia u tak malého dieťaťa všimnúť.

Takže úpadok vo vývoji svojho dieťaťa, čudujsasvete, pripisujem očkovaniu. Smiem sa domnievať, že poškodenie mozgu by mohlo mať za následok úpadok rečových schopností?

cora73
7. feb 2010

petot,nie,bohuzial nesmies....ani ja nemozem,aj ked som pisala o obdobi po 6 m a nie po 3 m,ked je uz normalne-teda vidim,ze nie,ale dam teda svoje dieta na vyskum minimalne do NASA,kedze sa v 6 m sa usmievalo,dzavotalo,komunikovalo so mnou pomocou mimiky,nepisala som o novorodeneckych zakladnych reflexoch,o ktorych viem,ze ich dieta vedome neovlada..asi som jedina,ktorej dieta toto v 6 m robilo,kedze to nie je normalne a neexistuje to..no a ze to,co nemohlo vediet robit,tak to po ocku prestalo robit,tak som vlastne vdacna ocku,ze moje dieta vratilo na normalnu uroven vyvinu ostatnych deti,ktore v 6 m nevedia robit nic.

babulka
7. feb 2010

Cora - napisala si presne toto "deina,moj maly sa vedel v 3 tyzdnoch po narodeni otacat na pravy bok...". Takze ziadne ze sa raz pretocil, napisala si, ze sa vedel otacat. 😉 Nie je to velka americka tragedia, ale zase klames. A napis mi, prosim, tie presne neurologicke tabulky, kde je napisane, ze dieta sa v troch tyzdnoch pretaca na bok
A SIDS sa neda prezit, pretoze SIDS je symptom popisujuci sposob smrti u dojcata, nie stav, z ktoreho sa vyhrabes...takze pre to si legendarna, a aj na Facebooku 🙂 Hovorim, baron Prasil.
Ale uz ta necham tak 😵

babulka
7. feb 2010

A ano - SIDS rovna sa mrtve dieta v postielke. Chcela som ti semdat nejake definicie, ale kedze to vychadza z anglickych slov a ty po anglicky nevies, tak ta nebudem zatazovat. Len malickost - to "D" v slove SIDS znamena DEATH, cize smrt 😔

saska.t
7. feb 2010

SIDS - je po slovensky prelozeny ako syndrom nahleho umrtia dietata..... prezit sa neda, ale to neznamena ze ked dieta prestane dychat, neda sa rozdychat a ozivit a tiez to neznamena, ze to bol SIDS 🙂 okrem ineho dodnes vyskumy nezistili preco sa to deje a co to sposobuje 😀

babulka - myslim ze tu trosku robis tragikomediu a snazis sa presadit len svoj nazor ale debata a forum je o zdielani viacerych nazorov tak prosim prispievaj k veci a nesnaz sa rozrypavat kazde slovicko ktore niekto napisal je to dost smiesne 😅 a detinske a hlavne nesnaz sa na mna hned zautocit len preto ze moj nazor sa ti nepaci 😀

elise
7. feb 2010

my sme prešli všetkými povinnými očkovaniami, navyše sme nedali očkovať nič(ako napr rotavirus, chripka -to nie)nemal nikdy žiadne následky, ani horúčky, ani opuchy, uplne v pohode to znášal 😉

reagujem na otáčanie kamoškyn malý sa pretočil z chrbátika na bruško(a prekotulal sa tak z postele na zem) ked mal 2 mesiace, našťastie sa nič nestalo )

babulka
7. feb 2010

saska - a prave preto, ze je to forum, tak si mozem pisat, co sa mi zapaci 😉
A napisala si jednu velku pravdu "okrem ineho dodnes vyskumy nezistili preco sa to deje a co to sposobuje". Presne tak, takze napisat, ze moje dieta dostala umrelo (alebo dostalo) na SIDS kvoli ockovaniu nie je nicim podlozene a moze niekoho uviest iba do omylu (nedam ockovat, lebo mi dieta umrie na SIDS! a odkial to mate? z internetu, pisala jedna mamicka, ze jej dieta dostalo po ockovanie SIDS) 😉 Uz vidim toho doktora 😝

jarus1
7. feb 2010

babula, ak je SIDS to čo tvrdíš, ktovie na čo sa v nemocniciach a v domácnostiach používajú monitory dychu a podobné alarmy....aby rodičov upozornili - hop, práve vám surovo povedané zomrelo dieťa???? je to morbidné čo píšeš 😠

saska.t
7. feb 2010

babulka - je to forum ale to neznamena ze musis utocit tvojim sposobom da sa to prezentovat aj inak... jasne nikto nemoze 100% potvrdit ze to sposobilo ockovanie a ty to mozes vyvratit??? lebo hned zhadzujes nazor toho druheho a to je divne, detinske a smiesne....
dost dlho sa pitvem v teme ockovanie a myslim si, ze je to dost velky nezmysel a vyskumy to aj potrvrdzuju, moje dieta je od 6 mes. neockovane a uz ani nebude ockovane, ked bude dospela nech sa rozhodne sama, co chce robit... ale: nikomu moj nazor nevnucujem a nevyvraciam tak ako ty, jednoducho je to moj nazor a budem sa nim riadit a tiez mojimi poznatkami a preto nebudem svojmu dietatu skodit, ale furt je to len moj nazor a nikomu ho nebudem vnucovat, na nikoho nebudem utocit a chytat sa zle napisanych slovicok!!!!

karkulka1
7. feb 2010

Babulka, problem je v tom, ze "ten doktor, kt. uz vidis" 😉 by nenapisal nic, ani keby priamo s ockovanim nieco suviselo a toto hneva najviac. Su proste situacie, kde je ocividna casova postupnost za zhorsenim stavu (po ockovani) ale ziaden lekar (cest vynimkam) to neprizna.

Na inom fore pisala jedna baba, ze jej zistili cierny kasel, strasne dlho trvalo, kym sa zistilo, ze ho ma, lebo jej lekarka odmietla tuto moznost co i len pripustit vzhladom na to, ze jej pacientka- tato baba, bola proti nemu ockovana a odmietla poslat jej vytery do labaku na toto konkretne vysetrenie.

Netvarme sa, ze ockovanie je svate, vsemocne a bez negativnych ucinkov. Mnohych to prejde, ked ich vlastne dieta ma po nom problemy.

babulka
7. feb 2010

Karkulka - ale ano, ja tomu rozumiem, nemyslim si, ze je spravne hladat vsetky mozne cesty, preco k niecomu doslo a vobec sa nezaoberat ockovanim. Absolutne uznavam. V pripade, ze by som bola presvedcena, ze dany nasledok je dosledkom ockovania (netvrdim, ze ockovanie niec sposobilo, ale skor ze nieco spustilo), ziadala by som to preskumat a nasledne neockovala, resp. odkladala ockovanie, tak ako sme sa o tom bavili v teme ockovanie...
Viem a som si vedoma, ze ockovanie moze byt spustacom mnohych reakcii, ochoreni, ale nemozno absolutne tvrdit - a hlavne pri nedokazanych veciach - ze PRICINOU je ockovanie. Tak, ako pro-ockovaci nemozu absolutne napisat, ze to urcite nebolo dosledkom ockovania, tak ani anti-ockovaci nemozu napisat, ze to urcite bolo dosledkom ockovania.

Jarus - monitory sa pouzivaju ako prevencia zastavy dychania, ktora moze sposobit SIDS (teda smrt). Ano, mozno to znie morbidne, ale ja som to nevymyslela - SIDS je urcenie priciny smrti, nie stav.

kubaka
7. feb 2010

petot - ty si nastuduje, s jakými reflexi se děti rodí: úlekový, úchopový, kráčecí reflex - je jich několik. Všechny děti tyto reflexi ztratí, aby je nahradily vědomé a uvědomělé pohyby a činnosti. Naučí se chodit kolem roku, uchopí když opravdu chce atd. to popsali už před sto leti ti, kteří na to přišli. To nejsou schopnosti, o které je připravilo očkování.

A nevěřím, že půlroční dítě chápalo a používalo 3 slova. Maximálně tak žvatlá nějaké slabiky.

Všechno, o čem se tu tvrdí, že je důsledek očkování jsou pořád a jen nepodložené spekulace. V konečném závěru to žádný směrodatný průzkum nespecifikoval.
Může působit jako spouštěč nějaké geneticky podmíněné choroby, která je latentní. Ovšem kdyby to nebylo očkování, tak by to byl jiný spouštěč v budoucnosti. Stres, operace - narkoza, těžká nemoc, cokoliv, co zatíží imunitní systém.
Na SIDS umíraly děti už ve středověku - jen se nevědělo, čím to je. Je to prostě tím, že lidské mládě se rodí silně nezralé a tak se prostě stane, že přestane dýchat.

Jestliže babulka něco přesně definuje a formuluje a ohrazuje se proti logickým nesmyslům, tak s ní naprosto souhlasím. Není to žádné rýpání ani útočení - ale upřesňování, což je většinou to zásadní. Kolik mýtů a pověr vzniká z toho, že lidé špatně naformulují, zkreslí, pochopí fakta, z neznalosti atd. pak jsou z toho takovéhle nesmyslné fabulace.

blovitc120
7. feb 2010

Cora sa podľa všetkého zle vyjadrila, jej dieťa malo pravdepodobne zástavu dýchania a nebyť monitora dychu a toho, že po jeho signalizácii vytiahla dieťa z postieľky a "zatriasla" ním, mohlo sa naozaj (vďakabohu sa to nestalo) riešiť SIDS, pretože by asi nikto nevedel, že prestalo dýchať a ráno by naozaj mohla nájsť mŕtve dieťa v postieľke. Myslím si ale, že nesprávne vyjadrenie nie je dôvodom k upozorňovaniu vo fóre, že dotyčná nevie po anglicky, celé sa to dá napísať aj po slovensky ako "syndróm náhleho úmrtia dojčiat" bez toho, aby som povedala, že niekto po anglicky nevie. A o tom, či by sa to stalo aj vtedy, keby dieťa nebolo očkované, sa nedá hovoriť, pretože tá situácia nenastala, očkované bolo.
Nevyvraciam, čo povedala kubaka, že babulka presne definuje a formuluje, to jej neberiem, je to fakt, reagujem na to, že si proste nikdy nemôže odpustiť niekoho verejne zhodiť.

cora73
7. feb 2010

ano,po anglicky neviem,ale neviem uplne plynule pisat,citat a hovorit,cize to definujem ako neviem,aspon natolko som sebakriticka,no a celkom obstojne ovladam rec,ktoru ovlada asi dost malo ludi na SK,ale nepisem s nou na ziadne forum,lebo by som asi bola trapna.. 😉
ze som napriek tomu pouzila slovo SIDS,ktore pomenovava uz len dany nezvratny stav-bohuzial,zatial som sa nedostala k slovu,ktore by definovalo stav pred SIDS,cize uz nebudem hovorit SIDS,ale predSIDS,alebo si pockam od niekoho mudreho,aby mi to uplne presne prelozil do anglictiny a dam si ten nazov patentovat.
Kedze sme sa tu zacali hrat na slovicka-ak by som to mala dodrziavat,tak jednu vetu smolim hodinu,ale nemam na to cas,kedze mam aj rodinu,cize pisem v rychlosti,co asi aj vacsina prispievatelov.
Takze ak nema byt ockovanie pricinou,ale spustacom,tak v tom aj tak nevidim ziadny rozdiel,akurat v slovicku,kedze vysledny efekt je rovnaky a iste deti PO ockovani dostanu chorobu,ktoru PRED ockovanim nemali.Ci uz maju geneticku predispoziciu,alebo nie.
Ale vidim,ze tato debata nie je urcena pre mna,kedze tu mozu prispievat len odbornici,a laicke pozorovanie a posudenie je potlacene,takisto,ako nazor inych,ktory s inym nazorom nesuhlasi.
Blovitc,dakujem,ale vobec sa necitim zhodena,pretoze o vyssie napisanych utokoch na moju osoby si myslim svoje,kedze ma vyslovene vyhladava,a reaguje vacsinou na moje prispevky,ktore som v poslednej dobe vyrazne obmedzila..no a snaha o nachytanie na slovickach mi pripada smiesna,to ako keby som ja zacala utocit na polovicu prispievatelov,ze neovladaju slovensku gramatiku,s ktorou som ja nikdy nemala problem..
no,urazena jesitnost robi svoje,kedze som sa nepchala do ....,a nebola po.....,z par prekopirovanych paragrafov a latinskych vsuviek...

schwarzovka
7. feb 2010

tak já nevim, můj syn asi v 15-ti měsících přestal z hodiny na hodinu mluvit jen tak pro legraci...že se vrátil ve vývoji nazpět a trvalo nám půl roku, než začal dělat pokroky a pomalu se dostává zase na úroveň svých vrstevníků...to měl teda asi takové "normální období"

nikdo mi nevymluví, že to neměl po očkování...jediné slovo, které nepřestal říkat bylo ŤIK-ŤAK...jenže ho říkal od roka a krásně srozumitelně...měli byste ho vidět, jak se pár hodin po očkování snažil to slovo říct, jak mu to nešlo přes pusu a komolil to...že to vzdal a pár měsíců než se ho naučil znovu, ukazoval jen znak...trvalo půl roku než vyslovil nové slovo...jestli bylo očkování spouštěč...tak by mě zajímalo čeho, když se teď z toho dostává???? Kdyby očkování u něj něco spustilo bylo by to asi nevratné, ne??

Kromě mluvení přestal rozumět, nereagoval na jednoduché pokyny...byl několik dní úplně "mimo"...a spousta dalších věcí...to jen, že to očkování "nepoškodilo" jen řeč 😉

kubaka
7. feb 2010

cora - půvab interpretace detailů. Není nad to správně identifikovat příčiny a následky v širším kontextu.
Např.: můj syn v deseti letech onemocněl týden po chirurgickém rozlepení předkožky mononukleózou. Lze snad tvrdit, že tento zákrok způsobeuje mononukleozu? Že s ní má něco společného?.
Syn je extrémně citlivý, vnímavý, zážitkový typ. EB virius má většina v nás v sobě. obrovská bolest, následný stres a tím snížení imunity způsobil aktivaci viru a syn onemocněl. Poučení pro mě je to, že je hodně citlivý na stres a bolest a reaguje zvýšenou nemocností. Vnímá i atmosféru v rodině - když je zle mě, projeví se to i na něm. Pro mě to znamená snažit se vyvarovat bolestivých zákroků a starat se ve větší míře o jeho duševní klid.
Obviňovat z jeho nemoce lékařský zákrok by byla zaslepenost.
Už když byl mimino a byli jsme 2 dny v nemocnici, doma se z toho šoku týden dostával. Vrátil se zpět ve vývoji, nekomunikoval, neusmíval se. Jen apaticky spal. Po týdnu byl zase fit.

schwarzovka - nesnižuji tím vaše problémy, neznám kontext, nereaguji na tebe. Ale vysvětlení vaší dětské by mě třeba zajímalo - proč některé děti mohou reagovat takto? Nebo nemohl to být spíš šok z očkování? Bolestí? spíš psychická reakce než fyzická?? Že šel takto do regrese... Dan právě takhle reagoval na všechny nepříjemné události - regresí. Očkování to ovšem nikdy nebylo.
😉

schwarzovka
7. feb 2010

kubaka...ze šoku to určitě neměl, nikdy u očkování nepláče a směje se na sestřičku, páč je blondýna a to on rád...pediatr si neví rady, jsme ve fázi řešení toho problému...ale i pediatr přiznal, že to má z toho očkování...protože ho malej neměl dostat vůbec, kvůli alergii na vaječný bílek...to byla jeho chyba
jinak po tom, co jsem náš problém zveřejnila se mi ozvalo přes dvacet maminek, co jsou tady na koníkovi, které moc nepřispívají a problémy měly úplně stejné...ve většině případů, díky té alergii na vaječný bílek 😉

kubaka
7. feb 2010

Aha - takže kontraindikací je alergie konkrétně na vaječný bílek - to je teda něco. Uf, měl to vědět, pokud jste měli už prokázanou alergii.... Je to zásah do imunity. Ale to je smysl očkování... 😖 že...

Já třeba mám zakázané veškeré očkování do smrti. Nějaké divné problémy s imunitou - autoimunitou, po přeočkování tetanu jsem měla ve 30 letech horečku a bouli v třísle - no, prostě už si nesmím nic nechat bodnout. Ani by mě to nenapadlo. Je jasné, že když už je nějaký problém, tak dloubat do toho není košer 😒
Tak doufám a přeju, ať se zase dostanete do původní formy. 😎

schwarzovka
7. feb 2010

vědět to měl, alergii měl prokázanou už v roce a dokonce má tu alergii strašně silnou, že jim nestačila stupnice 😔
jinak díky...za poslední dva měsíce šel ohromně do předu...začíná ostatní dětičky rychle dohánět...jsem ráda, že jsem na to přišla dřív než dostal druhou dávku...některé maminky to zjistily až mnohem později a to přeočkování je srazilo zase zpátky...bohužel už ten následný pokrok není tak rychlý, jako u toho prvního...