Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

marulka83
14. sep 2012

@miika tak to mimje luto,ze obidve deticky zasiahli vedlajsie ucinky. Je to hrozne. Ja som momentalne zacala navstevovat homeopatku s mojou malou. Zatial sme zacali so zosilnovanim imunity pre malinku,no radila som sa ohladom vakcin. Bolo vidiet,ze bola v tom velmi informovana,co vsetko vakciny obsahuju. Uvazujem,ze ju ani nezaockujem,ked to tu vsetko citam. Zijem v UK,tak som rada,ze tu sa mozem rozhodnut bez akychkolvek pokut. Ano,nieco som o tom pocula,ze po vakcinach ti Homeopat moze pomoct a takisto dokazu nejakym sposobom zosilnit organizmus tak,ze je telo obranne proti osypkam,mumsu a rubeole,len nevedia zarucit,ci to naozaj funguje,ale to nemozu ani pri normalnej vakcine.
Urcite by som odporucala radu od Homeopata,aj ked niektori mozu byt skepticki,za pokus to stoji. Daj potom vediet,ako si dopadla.

alikaa
18. sep 2012

@miika aj my sme zasli za homeopatkou, ked som si vsimla,ze mi maly po ockovani v 1. roku prestal rozpravat. Navrhla nam detoxikaciu pomocou homeopatickych potencovanych vakcin. Malemu to velmi pomohlo. Tu je viac info:
- http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...
- tu je liecenie autizmu po ockovani (to len pre zaujimavost, je to tam pekne polopate vysvetlene) - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...

Samozrejme kazdy homeopat nastavi davkovanie inak, takze sama by som sa do toho nepustala.
No a potom som este na rady dr. Struneckej, z knihy Doba jedova nasadila malemu B-ckove vitaminy, ktore odporuca na podporu reci, Pangamin-Glukavin s hlivou ustricovou a echinaceou - http://www.docsimon.sk/tovar/pangamin-glukavin-...
Pocas 3 mesiacov co som mu to davala, sa maly nenormalne rozkecal, z jednoslovneho vyjadrovania, iba 2-slabicne slova sa prehupol do celych suveti, dokonca gramaticky spravnych, aj ked sa mu este obcas prehadzovali pismenka, ale na jeho vek to bolo ok, mal 2. roky. Teraz uz nema problem povedat uplne hocico a gramaticky spravne.

alikaa
18. sep 2012

@miika este by som dodala, ze MMR sme uz potom odmietli a dalsie ockovania uz neplanujeme davat. Dalsie babatko bude uplne ciste 🙂

simca_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadka01
2. okt 2012

My sme dostali minulý rok po očkovaní proti Hepatitíde A detskú cukrovku typu I závislú na inzulíne.
A príznaky: - svrbenie na tele, zápal ako dospelá žena, veľký smäd, v noci sa nám pocikala,chodila cikať aj v noci, čo predtým nerobila.
Určite si dajte pozor a neočkujete deti okolo 3 rokov veku. Vtedy sa vraj mení deťom endokrinný systém a je väčší výskyt cukrovky po očkovaní.
Už by som v živote nedala dieťa očkovať navyše kadejakým humusom.
Teraz mám maličké dvojičky a mám obrovský odpor k očkovaniu.

miika
3. okt 2012

@simca_k ach jaj, kde su tie casy, ked som si myslela ze jediny vedlajsi ucinok ockovania bude zvysena teplota... my sme nemali ani zvysenu teplotu, ale po x mesiacoch deti nehovorili a nechodili, takze ono sa tie nasledky vobec nedaju konstatovat hned po ockovani

stula007
21. okt 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

tara
24. okt 2012

nasmu malemu sa hojila chranicka po BCG vakcine do 6m, navrelo mu 5uzlin o velkosti 1cm, ktore doteraz sledujeme. odvtedy ziadne ockovania!

blahova_andrea
24. okt 2012

my neměli ani ty klasické vyrážky a horečky, takže paráda

datela
1. nov 2012

Ahoj maminky,kdybych mohla vrátit čas,tak bych nedávala nepovinné očkování.Co se týče Hexavakcíny,tak po druhé dávce se u nás rozjela mnohonásobná potravinová alergie s atopickým ekzémem a bojujeme s tímto dodnes ☹

amelie001
1. nov 2012

U nás žádné následky očkování nikdy nemělo,žádné horečky průjmy apd.

bubulka722
6. nov 2012

Neriskujem zdravie svojich detí pre dobrý kšeft farmafiriem.

vianne
6. nov 2012

po kazdej davke Hexa a Prevenaru mame opakovane takze zapaly priedusiek, zakazdym min. 3 antibiotika po sebe, po 3 davke suche cervene flaky na tvari. cakame na imuno vysetrenie, ale pediatricka chce rychlo stihnut MMR pred tym, lebo ze potom dostaneme lieky a nebude mozne ockovat...

kbeata
8. nov 2012

@vianne ja by som urcite pockala na imuno vysetrenie,ved kazda dalsia vakcina ten system narusa ☹
mmr-ku chce stihnut asi len preto,lebo vo vyhlaske sa pise ze ma/musi/byt podana do veku 18-tich mesiacov...
prajem vela stastia 😉

kbeata
8. nov 2012

@vianne az teraz som si vsimla 😉 ,aby som nebola mimo temy,moj ma iba vakcinu bcg,a po zahojeni chranicky sa mu vytvorili na hornom viecku asi 3-4 jacmene,trapili sme sa s tym skoro rok pokial mu zmizli,a odvtedy nema uz ziadne ockovanie...

zigzag
8. nov 2012

@vianne zmen lekarku 😉

ofelieee
8. nov 2012

@vianne změň lékařku

pectore
9. nov 2012

@vianne daj si dieta vysetrit...nenechaj sa tlacit lekarkou...pokial ma dieta caste zdravotne problemi a tazsie nan reaguje je na zvazenie dalsie ockovanie a urcite sa do toho nenechaj tlacit.... lekarke vysvetli ze si nechces zmrzacit dieta a ze si chces preverit jeho zdravotny stav... ktory moze byt kontraindikaciou k ockovaniu. ... Pokial by vsak zdravotny stav bol v poriadku ockovala by som dalej...

strociatka
12. nov 2012

@martina46 Starsiu dcerku:
7. maja 2008 preockovali Infarix Hexa + Polio + Prevenar (druhe ockovanie) a ako nasledok 7 dnova neklesajuca horucka, absolutne nic nefungovalo, ziadne kombinacie (Nurofen, Paralen, Panadol) proste nic a nasledne znizena imunita, atopicky ekzem, nizke hodnoty zeleza az nahranici a paradoxne dostala pneumokokovy zapal stredneho ucha taky tazky, ze sa az odstavila od kojenia. Odvtedy suvisle nepretrzite chora, uz je aj po adenotomii a stale sa nezlepsuje, na imunologiu chodime ak ona klavir.

4. marca 2009 zaockovany Priorix a nasledne po nom krik, neutichajuci nevysvetlitelny plac - odvtedy afektivne zachvaty, automutilacia, ADHD

Druhe dieta ihlu nikdy nevidelo a ani nikdy vidiet nebude. Dodnes lutujem, ze som nebola informovana a slepo verila lekarom.

pectore
21. nov 2012

Nasa mala po prvej davky hexi zacervenane miesto vpichu a vecer mala asi hodinovy zachvat placu.... ostatne ockovania uz len zacervenanie....(ockovali sme ale oddelene hexu a prevenar s mesacnymi rozostupmi.... kazdu vakcinu samostane!!! Ziadne kombinacie prevenaru a hexi naraz!!! ) U malej niesu ziadne zmeny spravania, ci poruchy spanku....nebyva chora ani iny zdrvotny problem sme u nej uz dlhodobo nepozorovali.....prospieva. 🙂

amabilis
30. nov 2012

Naše malá měla po každé hexe vždy velmi zanícené stehýnko - obrovský zatvrdlý horký červený flek. Díky tomu jí doktorka při očkování střídala nožičky. nic jiného jsme očkovat nedávali a na priorix se chystáme až bude zdravá (možná po novém roce) a obavu mám už teď...

kveta
30. nov 2012

Alergia na mango a ustrnutie v motorickom vyvine na pol roka.

romantika
30. nov 2012

Tak ja pridam pro maminky, kterym by se to stalo reakci na ockovani po TEtra, do 14 dnu se nam zaktivovalo ockovani TBC, zahnisalo asi o 1cm niz nez to puvodni. Museli jsme na punkce. Asi dvakrat, takze mame raminko pekne zhuntovane. Nicmene jinou reakci jsme asi nemeli, jen silnou horecku po te tetre ktera byla az za tyden a ruzne typy vyrasek, ktere odeznely. Zaver po patrani na netu bylo hlidat ockovani a neockovat dite do stejne ruky jako je vpich TBC. Objevila jsem jeste jednu maminku ktera mela stejnou reakci. Podruhe jsme ockovali do opacne rucicky a uz se hnisani neopakovalo.
Vsechny ostatni ockovani pred, vcetne nepovinnych jsme meli absolutne bez reakce.

martina46
autor
19. mar 2013

z FB - casopis dieta:

http://www.facebook.com/mesacnikDieta?ref=stream

NA CESTE K SLOBODNEJ VOĽBE V OČKOVANÍ
Napriek tomu, že je víkend a každý z nás ho, dúfam, trávi v príjemnej pohode v kruhu svojej rodiny, na mail nám prichádza množstvo správ od vás. Správ plných svedectiev o tom, čo podľa našich odborných kruhov v našej malej krajine neexistuje. Správ o vážnych nežiaducich účinkoch, ktoré sa objavili po očkovaní, nie o na chvíľku zvýšenej teplote či o miernom opuchu v mieste vpichu... Nie je ľahké tieto správy čítať...
Ďakujem vám za každú jednu z nich, v ktorej opisujete váš príbeh či názor na očkovaciu problematiku. Verte, že ani jednu nepíšete zbytočne. Aj vaša správa je tou, ktorá môže pomôcť priniesť potrebné informácie kompetentným. A želanú zmenu! Vaše maily môžete písať naďalej na adresy sollertia@dieta.sk alebo krausova@dieta.sk. Ďakujem vám a prajem pokojný víkend.

jarhal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majenkajulka
19. mar 2013

@bobulle vyklenuta fontanela je dost vazny problem ja by som po takej reakcii uz nedala ani jednu vakcinu

majenkajulka
19. mar 2013

Nasa reakcia na ockovanie hexou bola svalove zasklby neurologickeho povodu, a po ockovani sa sypali jedna diagnoza za druhou, dietatko je hyperaktivne, agresivne s navalmi hnevu ma problemy so zrakom a stitnou zlazou, alergiu asi na 9 potravin. Uprimne lutujem ze sme sa ockovali. Neprajem nikomu take zazitky.

stanus222
20. mar 2013

u nas po bcg ockovani malemu zahnisalo ramienko chodili sme na kalmetizaciu kde mu vytlacali hnis,potom mu zacalo hnisat aj ocko neviem ci to ma suvis s ockovanim. samozrejme mu navalali kadejake antibiotika ☹ potom som dlho rozmyslala ci ho ockovat dalej a kedze lekarka vie cloveka riadne postrasit rozhodla som sa ockovat s pomocou homeopatickych potencovanych vakcin samozrejme pod dohladom homeopaticky ale homeopatika sme mali len na hexu tak nas ako 8-mesacnych zaockavali hexa + pneumo no reakcia maly dlho plakal nemohol sa posadit a ani lozit nic,bolo to hrozne pozerat sa na neho a nemoct mu pomoct do rana to preslo . Po dalsej hexe ziadna reakcia pneumokoky sme uz odmietli a teraz posledna hexa ma zacervenane miesto v okoli 10 cm a ma to aj zatvrdnute ockovany bol len pred vcerom tak neviem co este mozem cakat, doktorka sa ponahla a uz o mesiac nas chce ockovat mmr ale uz teraz viem ze toto ani ziadne ine ockovanie nebude.

standu
21. mar 2013

Po precitani viacerych for a stranok pre aj proti na temu ockovania som akurat tak zmatena. Starsia je dosial ockovana podla kalendara, infanrix a neviem co este, proti pneumokovi som dala, rotavirus nie. inak s rotavirusom sme sa riadne natrapili v nemocnici, moje od narodenia drobne dieta mi v takmer 2 rokoch schudlo na 9 kg, no bala som, sa, ze umrie, taka bola biedna. reakcie na ockovania sme nemali, ak neratam zvysenu teplotu 1 den. po ockovani TBC mala hnisavu ranu na pliecku, zahojila sa a nejak som to dalej neriesila. dcera ma diagnostikovany centralny hypotonus, lahka forma, mierne zaostavanie v jemnej motorike, strabizmus. ani jednu z tychto veci nemozem pripisat na vrub ockovaniam, bolo to zjavne velmi skoro po narodeni, nedrzala hlavicku atd. po ockovaniach nezaznamenavam ziaden regres, to skor po operaciach strabizmu ako nasledok celkovej anestezy. ja som alergicka a atopicka, kedze sa to u starsej zatial neobjavila, mam strach, ci tieto moje diagnozy nezdedi mladsia dcera, ktoru este len cakam. Minimalne musim dat ockovat proti hepatitide B, pretoze ju ma moja stara mama, ktora s nami zije. Mam obrovsku dilemu. dat v 6 rokoch preockovat starsiu? (difteria tetanus pertussis detska obrna) A dat v 4 mesiacoch ockovat Hexou??? MMR nemam v plane dat. dakujem za nazory

nae
21. mar 2013

@standu ahoj, ak sa rozhodneš očkovať, tak doporučujem počkať aspoň po pol roku veku.