Má vaše dieťa nejaké následky po očkovaniach?

martina46
25. apr 2009

zakladam tuto temu iba cisto ako anketu, preto pripadne otazky alebo rozpisovanie sa, mozte hodit do tejto temy 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

pre zaujimavost alebo viac informacii mozte nakuknut na tieto stranky:

http://rizikaockovania.sk/
http://ockovanie.org/
http://www.rozalio.cz/

nejedna sa o bezne reakcie, ako su teploty alebo zacervenanie, ale o nejake podozrive zmeny zdravotneho stavu dietata, ktore ste spozorovali po nejakom ockovani.
napiste prosim, o ake ockovanie islo, a ake boli (su) problemy - nasledky.
dakujem 🙂

suki
25. apr 2009

krasulka neboj se...teplotka se dá dobře zvládnout a ostatní komplikace jsou hodně vzácné 😉 Malá to zvládne v pohodě 🙂

denduska
26. apr 2009

po prvej hexe + prevenar v 3.mes - neutisitelny hystericky zalostny plac, asi 3,5 hodiny, nikdy predtym ani potom moje dieta takto neplakalo...a ja tiez 😔

sue
26. apr 2009

Suki, ono... tie reakcie nie sú vzácne, len sa bohužiaľ nespájajú s očkovaním...
Povedal niekto rodičovi ekzematického dieťaťa , že to môže byť následok očkovania? Detto u rodičov autistov... a u viacerých ďalších onemocnení, ktoré vzniknú po očkovaní 😔

saska.t
26. apr 2009

vroni a ako sa vola MMR v nemecku? aby som sa vedela vyhnut tomuto ockovaniu 😉

denisocka
26. apr 2009

ja som raz videla v Palbe tuším rozprávanie o očkovaní z ust lekara ktory stoj čo stoj zastaval očkovanie (aj dr. Mraz na BBT mi tým lezie na nervy,on by zaočkoval asi všetkých a hned naraz) a človeka,čo hovoril,ako každe jedno očkovanie sposobuje opuch mozgu,a dalšie ine komplikacie -odvtedy som si vravela,že prevenar nedam,teda nič nepovinne,aj ked som to porušila 😢

ale aj moja gastroentreologička vravela že ano,očkovanie je neskutočny napor na organizmus a nikto nevie,čo z toho nakoniec bude 😢 a ako si to odnesie dieťatko

kristi
26. apr 2009

ne, nic pri zadnem ockovani jsem nepozorovala

karkulka1
26. apr 2009

Sue,
ale to je len mozno isty druh autizmu (ako reakcia na MMR), u nas rodicia v nasej DSS si nemyslia, ze ich deti zacali mat problemy po MMR, ono to az take markantne nie je. Ja si tiez nemyslim, ze u nas to bola MMR vakcina ale za to prve ockovanie by som ruku do ohna uz nedala. Ked tak patram v pamati, oni tie naznaky tam uz boli skor, len to nebolo take vyrazne.
Ale proti ockovaniu MMR som vsetkymi desiatimi, pretoze su to bezne detske ochorenia zvacsa bez vaznych komplikacii a hlavne je to biznis pre farma-firmy.

trixi
26. apr 2009

dva krat po hexavakcine (1. a 2. davka) vysoke horucky, bolestive a opuchnute miesto vpichu, ostatne ockovania povinne i nepovinne bez reakcii, ockovanie proti TBC uplne bez problemov.

jirule33
26. apr 2009

holky co je to očkování MMR meningokok?

saska.t
26. apr 2009

osipky, rubeola , mumps kocky pisali, u vas su to tusim zardenky??? 😅

zrzulka
26. apr 2009

A da sa odmietnut ockovanie proti MMR? Mne pedina povedala ze by to musela niekde hlasit . ze je to trestne. tak ako je to? U nas odporucila aj ockovanie proti meningitide.A ja by som malu rada dala zaockovat aj proti kliestovej encefalitide. Ja stale vaham ci ano a ci nie. teraz uz mesiac odkladame poslednu davku prevenaru. (mala bola pred 2 tyzdnami chora)
K otazke: my sme nemali ziadne reakcie po ockovaniach. Aj ked si tiez myslim ze za jej chorobu mohlo aj oslabenie organizmu po ockovani proti TBC (este v porodnici)

denduska
26. apr 2009

zrzulka, oficialne sa neda odmietnut a ano, je to trestne...ak chces, pod do temy odmietnutie ockovania, tam sa to riesi 😉

vroni
26. apr 2009

Saska, mmr je mmr aj v Nemecku (je to sice anglictiny, ale aj v nemcine je to masern, mumps, roeteln, takze to pouzivaju)

jarka007
26. apr 2009

V Nemecku davaju Priorix

Dcera dostala febrilne krce a skoncili sme v nemocnici. Nedavala som to do suvisu s ockovanim, ale teraz uz ano. Inak bola vzdy casto chora. Teraz je na tom ale super a jej imunitny system sa z toho krasne dostal. Ona prinesie "killervirusy" zo skolky a doteraz to vacsinou schytal mangel. Ako zacal sportovat, kazdy den 20km na bicykli namiesto cesty autom, uz ho dcerine virusy nedostanu.

Prvy syn po 3tej, predposlednej davke Infanrix Hexa zacal chudnut a chradnut, pricom bol prvych 6 mesiacov taky tucko, michelin. Dnes vazi ledva 11 kg. Doktor poprel suvislost s ockovani, ale ziadne ine ochorenie u neho nenasiel. Odpovedou na moje starosti bolo vzdy, ze je len zvedavy a preto nepribera a chudne 😕 . Prve 2 davky pritom znasal super. Odvtedy uz nie je ockovany na nic.
Nas najmladsi nie je ockovany vobec. Okrem jednej bronchotidy nebol zatial nejak vazne chory. Horucku nemal ani raz.

saska.t
26. apr 2009

vroni dakujem 😉

paola.o1
26. apr 2009

ahojte, moj maly nemal ziadne reakcie, davam ho ockovat proti vsetkemu co lekar povazuje za dolezite, nediskutujem ci ano alebo nie. zato svagrinina dcerka mala po ockovani na chripku strasidelnu reakciu, zrazu prestala uplne rozpravat, bola apaticka, bleda a potom odpadla a nedychala, takze leteli do nemocky, nastastie uz je ok. museli ju dat zaockovat proti chripke, lebo ma DS...

sue
26. apr 2009

Ahojte, u nás očkovanie je povinné zo zákona, avšak pri viacerých očkovaniach nie je určená horná hranica veku, takže sa dá očkovanie odsunúť napr. do nástupu do školy, kedy by dieťatko už malo byť výrazne silnejšie ako títo naši roční drobci 😔

erikasadek
26. apr 2009

jarka dobre si spravila, aj ja to tak spravim ak budem mat tretie tak prve ockovani e i to jedinne povinne dostane az ked bude mat 3 roky... ziadne take ako u pata.. chudaka napraskala som do neho vsetko. co sa len dalo.. ☹

petja
26. apr 2009

No,jo,každá máma chce pro svoje dítě nej eriksadek.Já než poznala jednu super alternativní rodinu,chtěla jsem očkovat snad na vše!Teď vidím všechno jinak.
My jsme měli špatnou zkušenost s MMR.Zvracení,horečka,průjem,hrůza a děs.Nejsem ale o neočkování pořád 100% přesvědčená,nevím,co je menší zlo.Neočkovat s tím,že nevím jaký průběh a okolnosti by případná nemoc měla nebo očkovat a bát se potom?! Vím,že někdy ale očkování nevyburcuje tělo k vytvoření protilátek,tudíž očkovat znova?!Očkování také nezajistí ochranu před onemocněním... ☹

sue
26. apr 2009

No...ak ste čítali o MMR na jednom z tých linkov - v Kanade bolo proti MMR zaočkovaných 99% obyvateľstva a napriek očkovaniu ochorelo cca 84%...

erikasadek
26. apr 2009

petja ja este pred rokom som tiez uplne inac rozmyslala, ver mi...
tiez by som len ockovala slepo... ale stali s aveci v mojom zivote a otvorili sa mi oci..

vlastne ked sa to vezme je to dilema, ak vies ake to ma rizika a zaroven ak viez ake to ma rizika ak tu chorobu niektoru , dostane;.

petja
26. apr 2009

jo jo člověk projde různé etapy,různě se rozhoduje.Teda někdo...

A určitě jsou děti náchylnější,ale pokud by sem zažila podobné věci,jako,že se dítě po očko nehýbe,je apatické,že se bojíš o život,udělala bych proti dalšímu očkování,nebo alespoň přeočkování té dané vakcíny všechno!To je přece jasný signál těla! My tu hrůzu zvládli díky autopatii.

martina46
autor
26. apr 2009

ahojte, som rada, ze sa to tu rozbehlo 🙂 ale prosim, pripadne dlhsie debaty skuste presmerovat na temu, co som dala v 1. prispevku link, alebo pripadne rieste cez ip.
len aby to tu bolo prehladnejsie, ktovie, mozno aj nejaky anketovy zaver sa bude dat spravit 😀 🤐
dakujem 😵

bobulle
27. apr 2009

ahoj...
tak u TBC nevím...
1. a 2. hexa spavost, zvýš. teplota
3. hexa... den po očkování se Kláře vyklenula fontanela a tepala + teplota a zarudnutí a otok v mísě vpichu. Volala jsem naší Dr. prý to nic není... 😖 ... no jeli jsme raději na pohotovost a vzhledem k našim neurologickým problémům nás poslali na oční (měření tlaku očního pozadí)... dle Dr. napohotovosti může hexa rozjet zánět moz. blan, nebo memigokoka... 😔 ... no u nás to naštěstí dopadlo dobře, byla to "jen" reakce na očkování, ale dalšího se bojím... ☹ ... a nic nepovinného jsem nedala a ani nedám.

barborka08
27. apr 2009

Starsia dcera po kazdom ockovani dlhodobo ochorela (teploty, zapal priedusiek, kasel, zapal hrdla, ...a stale dookola). Po preockovani v 6 roku sa navyse este pridruzil problem s uzlinami, ktory trval viac ako rok 😒

kejka
27. apr 2009

Žádné problémy ani u jednoho kluka.Všechno povinné očkování v pohodě.Reakce jako teploty atd.nic. 🙂

titkovamiriam
27. apr 2009

ani jedno ziadne

stanka911
27. apr 2009

nic, ani jedna dcera 🙂

cat
27. apr 2009

chvalabohu ziadne negativne reakcie zatial ani u syna, ani u dcery. Ockovani su povinnymi vakcinami + prevenar a syn aj Havrix /proti zltacke A/.

mavion
27. apr 2009

nie nemali sme ziadne